кога в проходилка?

  • 971
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 513
От 6-ия месец сме в проходилка.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 320
Синът ми е на 6 месеца и всеки ден за около 10-15 мин. го слагам, много се радва. И не седи седнал, а напротив държи си се на крачетата и е спокоен в нея, защото знае, че има упора!
Не мисля, че проходилките са чак толкова вредни. Нали някакси трябва да урепнат мускулите на крачетата им за да може да се държат на тях! Е, как ще стане като повечето ортопеди отричат проходилката, каишките (аз не ги харесвам по принцип  тях), бънджи гащите....

# 17
  • там край реката
  • Мнения: 153
Големият ми син го сложих в проходилката когато беше в средата на 6 -тия месец.Стоеше  много време в нея,по-точно не стоеше,а се придвижваше.Отначало можеше да се движи само настрани и беше много смешен,след това само назад и най-накрая успя да се придвижва и напред с нея.Сега живот и здраве и с малкия се действам по същия начин.Проходилката е голямо удобство и не виждам кое и е вредното  newsm78

# 18
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
сложих дъщеря ми в проходилата на 8 навършени месеца.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На 6 месеца го сложих дребния

# 20
  • Мнения: 2 910
На 6м. дъщеря ми седеше стабилно и тогава я сложих в проходилката.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Според мен е индувидуално според детето,моите според всички много рано са сложени сина ми на нямаше и 5 мес а дъщеря ми на 5 мес и нещо и за тях това беше много забавно,но те и двамата бяха много подвижни деца проходиха на 10мес и сега нямаме никави проблеми с крачетата и ходенето даже в повече ми идват,но според мен попитай преди да сложиш бебчето,все пак всики дечица са различни.

# 22
  • Мнения: 136
6-7-8 месеца, води се по детето, ако го видиш, че му е комфортно в нея, няма проблем. Като за начало по 5-10мин. най-много и постепенно увеличаваш времето
На същото мнение съм.
newsm10

# 23
Аз сложих бебко в паяка, когато навърши 7 мес.Мнението ми е, че не бива да се прекалява с честата му и продължителна употреба. Има педиатри и ортопеди, които са против паяка, като помощно средство за прохождане, но мисля ,че умереното използване на проходилка не може да навреди на бебето.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
Бебето се слага в проходилка когато се е научило да седи само без да се подпира на възглавници и други подобни. Най-добре да се сложи, когато вече се опитва само да се изправя. Аз сложих джуджето на 8 месеца (може и малко повече да е било), но тя правеше успешни опити в изправянето. Преди това мисля, че е рано. Децата започват да седят между 6 и 8 месеца. Не бързай и с това занимание. Изчакай да започне само да се надига бебето и да се пъне да седне само.

# 25
  • Мнения: X
Конкретно по въпроса - никога!

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Никакви проходилки не съм ползвала, твърдо против съм

# 27
  • Ruse
  • Мнения: 390
аз ще мушна щерката в паяка  когато вземе да седи седнала стабилно

Общи условия

Активация на акаунт