Искам да ви попитам

  • 2 427
  • 16
  •   1
Отговори
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте, аз искам да ви попитам за др. Делчев от 5-та градска болница.Значи случаят е такъв: От близо 2 години искам да имам дете но все не става ходих при различни доктори но попадам все на некадарници които само ми взимат парите /тъй като не сам осигорена/ и нищо не вършат.Първо беше проблем някаква киста която после изчезна внезапно   Thinking после било на психична основа  Thinking и така общо взето нищо не разбрах за това че не съм забрененяла още.Спрях да ходя на лекари но преди един месец ми се обади една позната която ми препорача неиния доктор от които била много доволна.Реших да опитам и отидох при него.Прегледа ме и ми каза че имам обилно бяло течение и нищо не може да ми каже сега, предписа ми лекарства да го махне и аз пак в неведение.Та предписа ми :ципрофлоксацин 500мл. по 2 на 12 часа за мен и за мъжа ми, гиналгин по 1 вечер за мен, 4 таблетки за мен и мъжа ми трябваше да изпием на веднъж еднократно от tinidazol, и ми каза да си правя вечер преди вагиналното хапче промивка с дамски душ в които слагам в водата 4-5 капки ЕМП-3 10 мл.
Какво мислите за лечението и ако познавате доктора мнението ви за него.
Искам мнението ви тъй като знам че тук знаете много по тези вапроси.
 Cry Cryнадявам се да ми помогнете с мнението си.

# 1
  • Мнения: 902
Петя, 2 години са доста време опити. Прави ли някакви изследвания през този период?
Смятам, че е време да се обърнеш към специалист по стерилитет. Препоръчвам ти
www.invitro-lg.com
www.ivf.bg
Там ще разгледат случая и ще ти назначат изследвания и препоръки.
Късмет и не се бави, обикновен гинеколог почти сигурно няма да ти е от полза.

# 2
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Петя, 2 години са доста време опити. Прави ли някакви изследвания през този период?
Смятам, че е време да се обърнеш към специалист по стерилитет. Препоръчвам ти
www.invitro-lg.com
www.ivf.bg
Там ще разгледат случая и ще ти назначат изследвания и препоръки.
Късмет и не се бави, обикновен гинеколог почти сигурно няма да ти е от полза.

Не не съм правила никакви изследвания а др. Делчев каза ,че като ми оправи бялото течение ще ми вземе цитонамазка и ще изследва хормоните но незнам дали да му се доверя нищо незнам за него като специалист  newsm78 Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
white правилно ти е казала, че при наличие на двегодишен стерилитет трябва да се обърнеш към специализирана клиника по стерилитет - тази на Владимиров /София/, на Стаменов /Надежда/ или на Щерев. Ходенето при обикновен гинеколог е само загуба на време и средства. В този форум надали някой познава въпросния лекар т.к. почтивсички посещават специализирани клиники. Аз категорично не бих се доверила /може да е много добър гинеколог, но не и специалист по стерилетет/.
Ако правилно съм те разбрала, той ти е изписал лекарствата без да прави микробиология? Т.е. само възосново на наблюдение? Ако е така, намирам го за доста несериозно.

# 4
  • Мнения: 902
Моят съвет - НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙ на човек, който ти назначава лечение, без да е изяснил причината за проблема. За това течение е трябвало да ти пусне микробиология с антибиограма. Как знае кой антибиотик ще бъде най- ефикасен и какво е причинило течението?! Аз изгубих близо 2 години в лутане преди да открия причината да не става. Бях шокирана от резултатите на мъжа ми. Подложих се на доста болка,а се оказа, че една проста спермограма на точното място е можела да ми спести всички сълзи и безмислени надежди.
Както ти казах, 2 години са МНОГО време и не бялото течение е проблемът. Ако наистина искаш да имаш дете, ти трябва специалист.
Късмет.

# 5
  • Мнения: 135
Здравей Петя,не знам доколко мога да ти помогна,защото не съм нито лекар,нито имам впечатления от твоя,но мога да ти кажа няколко неща.Първо,направиха ли ти изследвания на течението?Важно е да се знае какво е и след това да се предписват лекарства.Второ,аз също имах киста и то огромна,но това не ми попречи да забременея и дори без малко да ме оперират заради това,но хормоните на бременността си свършиха работата и се махна сама,слава Богу!
Ако наистина няма реална причина да не можеш да забременееш,напълно е възможно проблемът да е психически.Случва се на много жени.Ние сме прекалено чуствителни и това за жалост ни оказва огромно влияние.Моя приятелка също не можеше да забременее около 5г без причина.Когато спря да се надява и почти беше решила да си осинови дете и забременя.Сега има една страхотна принцеса,а май е възможно да е бременна отново.Знам какво означава за една жена да иска да има дете,нали и аз съм го преживяла,но ако можеш, мила, да не мислиш затова и всичко ще се оправи.
Относно течението,хубаво е да се излекуваш,но те съветвам да си направиш изследвания първо и да се лекуваш както трябва,а не да те тъпчат само с лекарства и т.н.  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Наистина не ми е правил изследвания само ме прегледа т.е. сложи ми лопатките видя ме после с праст в влагалището почна с другата рака да ми натиска корема и да ме пита дали ме боли казах му че не ме боли и той каза "парво трябва да излекуваме обилното бяло течение" -това беше Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 320
Интересно как ще ти спре обилното бяло течение тоз доктор, като не знае с какво да го лекува. Моят съвет е да смениш лекарят. Две години опити не е малко, така че е време да се обърнете към клиника по стерилитет:
www.invitro-bg.com

И можете да начертаете следната схема за действие:
1. Микробиология и цитонамазка при теб
2. Спермограма при мъжа ти
3. Изследване на репродуктивни хормони на 3-5 ден от цикъла при теб
4. Изследване за хламидии при двамата
5. Проследяване на овулация
6. Цветна снимка на тръбите, ако всичко друго е наред и сте излекували бялото течение

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 619
Според мен най-малко можеш да потърсиш мнение от още един лекар, най-добре специалист по проблемите на стерилитета. Аз винаги съм имала проблеми, които беше явно, че ще са причина за трудно забременяване и евентуално стерилитет.След няколко години лутане по гинеколози благодарение на момичетата от форума намерих и мога да ти препоръчам д-р Владимиров. Супер е! Била съм при някои от най-изтъкваните имена в Бг - не бях доволна(мога и да обясня защо, но е друга тема).  Сега благодарение единствено на него и на съпруга ми съм бременна.
Мога настоятелно да те посъветвам да не отлагаш и ако проблема не е финансов да не отлагаш посещение при специалист. Първичния преглед при д-р Владимиров е около 50лв, следващите са по около 30-35лв (но зависи) и изследванията си ги плащаш, защото той не работи със здравната каса. Понеже личната ми лекарка и другата ми гинеколожка са приятелки на майка ми, всъщност те ме насочиха към специалист по проблемите на стерилитета, защото има проблеми с които обикновен гинеколог не може да се справи. Та по-късно когато д-р Владимиров ми написа изследванията, които да направя, аз ги показах на гинеколожката си и тя ми даде направления за тези от тях, които се поемат от здравната каса. Аз си платих само някои изследвания.

# 9
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
благодаря ви за мненията които ми давате ще отида при специалисти да се изследвам  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
благодаря ви за мненията които ми давате ще отида при специалисти да се изследвам  Rolling Eyes
Отивай и скоро да се похвалиш Grinning И ще видиш колко ще ти олекне, когато знаеш, че наистина правиш това, което трябва, за да гушнеш по-скоро бебчето си!

И аз съм пациентка на Владимиров и ти го препоръчвам!

# 11
  • Мнения: 3 010
Здравей Петя, момичетата са ти казала, но и аз да уточня. Започнете първо със спермограма. Един специалист винаги от там стартира. Цитонамазките и изследване на хормони е хубаво да се видят, но мисля, 4е е добре да се обърнеш към специалист с име. Кварталния гинеколог почти не може да ти помогне. Успех мила  Wink

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
... и той каза "парво трябва да излекуваме обилното бяло течение" -това беше...
Такова нещо не съществува - бяло течение! Вижда ми се крайно несериозно изречено от устата на гинеколог!

# 13
  • Мнения: 27
Петя, гинеколог който поставя диагноза и назначава лечение без изследвания за мен не е лекар.
И за съжаление аман от такива. Sick Две годинки загубих и аз в лутане и ходене по такива" лекари" и да ти кажа само ми навредиха, полза никаква. Обърни се към клиника по стерилитет, дори гинеколога да е добър едва ли ще ти помогне. За съжаление неволята учи,трябва и доста да почетеш. Това е мое мнение разбира се, но има някой решения който взимаш ти, а едва някой ще ти отдели толкоз време за обяснения Confused.
Пожелавам ти бързо да получиш това за което милееш. Успех Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 6 360
Първичния преглед при д-р Владимиров е около 50лв, следващите са по около 30-35лв (но зависи) и изследванията си ги плащаш, защото той не работи със здравната каса.

Янтра, една малка корекция - д-р Владимиров работи със здравната каса. ако отидеш при него с направление за специалист, ще те прегледа безплатно. но той има много ограничен лимит на талончета за изследвания, затова не може да дава. но не те кара изследванията (кръв, урина) да си правиш непременно при него, от друга страна.

Общи условия

Активация на акаунт