Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 апр. 2006, 13:56 ч.

Супермаркети Европа...................

• 34 345
  • 248
  •   1
Отговори
  • София
Мили мамчета , какво ще кажете за супермаркети Европа пазарувате ли ,доволни ли сте ??? Моля да споделите някакви мнения какви са ви впечатленията  от тях newsm78 

Аз съм доволна от пазаруването ,обслужването , качеството на продуктите а и  цените са много добри [smilie=smile3521.gif
А Вие??? newsm12

# 1
  • София
За обслужването, мога да поспоря, но за цените съм съгласна - добри са! Ние с мъжа ми само в тези Супермаркети пазаруваме.

# 2
там не стъпвам!
лошо обсужване, гадно месо, малко разстояние между лавиците, няма етикети върху стоките и стоките не са поставени над правилните цени ... при положение, че Фантастико и Била са ми на същото разстояние, нЕма смисъл да влизам и да се ядосвам, за мен пазаруването е удоволствие, а не битка с нелюбезни продавачки, ръгане между лавиците и финансова прекарвация на касата

# 3
  • Sofia
Аз съм пазарулавала 2-3 пъти от този, който е в РУМ-а на Черни връх - мизерен е, мирише лошо и не съм възхитена. Цени не помня, така че няма как да сравня, а от качеството и обслужването не съм имала оплаквания  Crossing Arms

# 4
  • София
там не стъпвам!
лошо обсужване, гадно месо, малко разстояние между лавиците, няма етикети върху стоките и стоките не са поставени над правилните цени ... при положение, че Фантастико и Била са ми на същото разстояние, нЕма смисъл да влизам и да се ядосвам, за мен пазаруването е удоволствие, а не битка с нелюбезни продавачки, ръгане между лавиците и финансова прекарвация на касата
  202uu Peace

# 5
там не стъпвам!
  202uu Peace

забравих - и ХИТ ми е близо Simple Smile

# 6
  • София
Оооо,Хита,любимото ми място за пазаруване.Слагам децата в количките,обикалям си ,пазарувам си-чиста работа.Е,малко по-скъпи са някои неща,но толкова рядко в нашата държава ми се случва да се чувствам като бял човек,че не бих се отказала от Хита за нищо на света. Peace

# 7
  • София
Пазарувам там понеже ми е най-близо.
Нямат цени стоките, трудно разбирам кое колко струва.
Обикновено повечето каси не работят и се чака 100 часа.
Ако имам друга алтернатива за пазар непременно я предпочитам!

# 8
  • софия
Мили мамчета , какво ще кажете за супермаркети Европа пазарувате ли ,доволни ли сте ??? Моля да споделите някакви мнения какви са ви впечатленията  от тях newsm78 

Аз съм доволна от пазаруването ,обслужването , качеството на продуктите а и  цените са много добри
ти като си толкова доволна, какво те интересува нашето мнение?
За мен това са най-гадните магазини- честно
Освен причините на другите, ще добавя- изибщо не е толково евтино, колкото изглежда, з-то има масово несъответствие на цените на етикетите и на касата- може да е с 2-3ст, но това е система и е много!
Има много стоки с изтекъл срок, неудобно са ми подредени стоките, трудно намирам търсеното.
И ходя във Фантастико и Била.

# 9
  • София
Извинявай ,че те растройвам с това си мнение явно наистина си много,много разочарована,но сигурно и има защо #Crazy
 А питам,защото с приятелки имахме спор,а и една от тях  работи към тази верига и затова искам и други мнения Embarassed

# 10
  • софия
да ме разстройваш- моля ти се, нервите са ми доста здрави Sunglasses
Просто алогично ми звучеше, затова попитах.
За по-лесно, добави една анкетка Wink

# 11
  • СОФИЯ
Това е най- залухавата търговска верига!!!!Обаче ние, от Зона Б-5, нямаме друг супермаркет! Дано в големия Мол София има и от другите вериги поне един магазин!
В Европата най - ме дразнят 2 неща:
1. С часове се блещя по етикетите, за да намеря цената на стоката
2. Тя (цената) никога не е такава на касата, каквато е на етикета. Така е за всички пакетирани храни. Само тези от кантара имат нещо общо с истината.

Останалите изброени до тук неуредици от мамите по - горе също ме дразнят, но не толкова!

# 12
  • софия
Това е най- залухавата търговска верига!!!!Обаче ние, от Зона Б-5, нямаме друг супермаркет! Дано в големия Мол София има и от другите вериги поне един магазин!
2. Тя (цената) никога не е такава на касата, каквато е на етикета. Така е за всички пакетирани храни. Само тези от кантара имат нещо общо с истината.Останалите изброени до тук неуредици от мамите по - горе също ме дразнят, но не толкова!

и там човек трябва даа си отваря очите- мерят ти телешки салам, а на етикетчето пише филе- сещаш се как 10лв е разликата в цената. #Cussing out

# 13
Живея м/у Европа, ХИТ, Метро и Била, избор имам и предпочитам другите 3 магазина, въпреки, че Европата ми е най-близо, но цените са по-високи, например пакет бебешки мокри кърпички Нивеа е 5.21 лв., при нормална цена в другите от 4.20 лв. до 4.80 лв., тясно ми е вътре, касиерките са много бавни, губя много време, а и детето започва да нервничи Crazy

# 14
  • Sofia
От Хита по-хубаво няма.Аз от центъра се дигам да пазарувам в Хит-Младост

# 15
  • София, Дружба
Най-обичам да пазарувам в Хит-а

# 16
  • София
БРЕЙ,МАЙ АЗ СЪМ ЕДИНСТВЕНАТА ЗАСЕГА Embarassed newsm78доволна от Европа Rolling Eyes

# 17
  • Orange County
що бе, и аз съм доволна. не че има избор наблизо(бул. черни връх), но е ок. само избягвам да пазарувам към 6-7 вечерта, защото има много хора. месото им е прясно, добро и евтино, има пресен хляб, някои стоки са с добри цени.

# 18
  • София
Ужасно бавно обслужване както по касите така и на щандовете ина4е не е зле ,наблизо е има вси4ко но месо и други пресни продукти не купувам много само в краен слу4ай.Пазарувам основно Била и Метро

# 19
  • София
Хита също е добре

# 20
  • В мечтите си
 newsm11
Няма по-отвратителна верига магазини. Обслужването е под всякаква критика. Никога не можеш да разбереш кое колко струва, етикетите с цените им са разбъркани. Месото им е старо.Зеленчуците и плодовете са почти изгнили.Нямам думи. На всичко от горе охраната се мисли за управител. Абе циганска им работа.
Единственно цените са ок

# 21
В нашия квартал (Света Троица) скоро го откриха и аз влязох да го пробвам - абсолютно съм съгласна с отрицателните впечатления - едва намерих цената на топеното сирене, което бях взела (да не говорим че беше сложено ужасно високо, а съм 160 см и бременна Simple Smile) и един от персонала спокойно си нареждаше кисели млека до мен и въобще не ми помогна. после трябваше да изчакам една касиерка и една продавачка да обсъдят трета колежка (нали бяха все новозапочнали работа).  Повече не отидох да пазарувам там. А и като цени не са по-добри от Фантастико например.

# 22
  • София, Младост 1
там не стъпвам!
  202uu Peace

Подкрепям, тончо същото ми се е случвало на мен!!!

# 23
Пазарувала съм 2-3 пъти.Мнението не ми е положително.

# 24
  • До парка
  Нямам мнение за Европа,но моя приятелка е много доволна.За мен Фантастико е най-ужасният магазин newsm11

# 25
  • София
Няколко пъти ми се е случвало /налагало/ да пазарувам от този магазин - изобщо не съм очарована /същото важи и за магазин 345 в св тройца, продавачи и продавачки се чудят къде да си размахват ръце и крака, а като ги попиташ кое кйде се намира, отговора е да си потърся сама Crossing Arms/!!!
Пазаруваме от Метро, Фантастико, Била и Хит/въпреки, че цените са по-високи, но ми е приятно дори само като влезна/!  Peace

# 26
сега ги чака и Кауфланд Simple Smile
ще трябва да се постегнат, ако искат да останат на пазара Simple Smile

# 27
  • София
Само съм чувала за Европата,но ми е далече.Иначе Билата не си я давам,толкова съм свикнала с нея!

# 28
  • София
за съжаление край нас има само "фамилия", а те определено са най-зле - скъпи, пълно несъответствие на цените и мноого малък избор........веднъж на десетина дни правя набег до големите магазини - предпочитам ХИТ, но не се отказвам и от Фантастико и Била. Няколко пъти съм попадала в Европа - тясно и много бавно обслужване!

# 29
ОФФ: за мое изумление се оказа, че в единствената "Фамилия", в която съм влизала, близо до Южния парк, не предлагат детски храни, едно едничко бурканче пюре дори!!!! не коментирам що за фамилен магазин е това!!!

# 30
  • София
Най-вече харесвам ХИТ newsm10
За ежедневието пазарувам и от кварталния CBA и също съм доволна

# 31
  • София
що бе, и аз съм доволна. не че има избор наблизо(бул. черни връх), но е ок. само избягвам да пазарувам към 6-7 вечерта, защото има много хора. месото им е прясно, добро и евтино, има пресен хляб, някои стоки са с добри цени.
A аз пазарувам в Люлинските супермаркети Европа ,според мен обслужването  и като цяло са на много добро ниво smile3521

# 32
  • София
Отвратително обслужване. Като поискаш да ти отрежат и премерят нещо, все едно в стомаха им бъркаш. Толкова са мудни и намръщени всички - вярно, че за смешни пари работят, ама ....
Няма "добър ден", няма "довиждане" - говоря за Мусагеница.
Много ме е яд, че в нашия квартал има само Европа. Влизах на Плиска в 345 - това се казва обслужване и чистота!

# 33
  • там някъде
В Люлин 9 магазин от веригата Оазис го заеха от веригата Европа. Бях много по-доволна, когато беше Оазис – имаше по-голямо разнообразие на продукти или поне тези, които аз предпочитам. Постепенно спрях да пазарувам.
Няколко пъти инцидентно ми се наложи да влизам – е стават километрични опашки на касата и след 10минутно чакане за едно пюре се отказах. След това не съм стъпвала.

# 34
Не очаквах, че и други са забелязали колко са неприятни продавачките в този магазин... аз често пазарувах там понеже ми е удобно и общо взето все се заричах да не стъпя повече... чудя се защо има толкова народ вътре обаче??
Продавачките са нагли, кисели, груби и невъзпитани. Би трябвало отдавна да са си загубили работата... но явно мястото е много важно (черни връх) и хората продължават да ходят там.. или пък не им прави впечатление това...

# 35
На мен също ми се налага да пазарувам в "Европа" - това за продавачките е абсолютно вярно. Всички са вкиснати и груби #Cussing out А да не говорим за касиерките, които охкат и правят физиономии и те гледат накриво. И от 10 каси работят само 5 и опашките са огромни. Обаче някои продукти пък са по-евтини от Била Rolling Eyes. Веднъж ми се случи да си купя килограм сирене за 1.40 защото продавачката вместо сирене маркира извара ама като не си гледа работата ами си говори така става. А пък веднъж една искаше да ми продаде кренвирши на цената на луканка ама не и мина номера #2gunfire Инак си падам по Била - има голям избор

# 36
A аз пазарувам в Люлинските супермаркети Европа ,според мен обслужването  и като цяло са на много добро ниво smile3521

И аз, от този в Люлин 9, не знам на какво казваш добро обслужване, но за мен това си е подигравка с клиентите, ужасно са бавни на касите, да не говорим, че като ги поздравиш с Добър ден си обръщат главите на другата страна  #Crazy А сиренето го продават "на буци", не можеш да си купиш, колкото искаш, а колкото те са нарязали  Close

# 37
  • Сф
В нашия квартал (Света Троица) скоро го откриха и ...

За този мога да добавя, че опашките вървят много бавно.
Но най- важното, мисля, е фактът, че има много продукти с изтекъл срок на годност или такъв, който... аха да изтече (потръпвам от мисълта). Днес замалко да купя сухи пасти със срок, изтекъл преди 3 месеца Shocked . Добре, че си имам навика да гледам.... Close
Иначе съм съгласна с това, че някои от цените са по- ниски (сравнени с тези в "345", който е в съседство... Rolling Eyes)

# 38
  • София
2. Тя (цената) никога не е такава на касата, каквато е на етикета. Така е за всички пакетирани храни. Само тези от кантара имат нещо общо с истината.

Останалите изброени до тук неуредици от мамите по - горе също ме дразнят, но не толкова!
Peace Подкрепям, бих добавила специлано за тази Европа в Зона-Б 5, че ми се е случвало да вземам и стоки с изтекъл срок на годност и то бебешки Shocked и обслужването е без коментар. Колкото пъти ходя толкова пъти ми се иде да   tantrum smile3511.Но като нямаме друга подобна верига наблизо smile3515
Вече избягвам там често да ходя.
П.С.- вчера ми вдигнаха кръвното пак и реших да пускам тема, но видях че има.

# 39
  • София
Аз съм за Европа.

При нас има Фантастико, Била и Европа. На Билата и падна покрива  Shocked Във Фантастико цените са меко казано фантастични.

В Европа са най - ниски цените, даже с несъответствието на цените, което всички явно сме усетили Simple Smile

Магазина е нов, може би е най - широкият от всички Европа до сега, пука ми за продавачките... Като им е гадно да не стоят там, нали?!?!

Мога да зяпам два часа ако реша, мога да вляза с количка, всички ми дават ред, абе доволна съм.
За мен цените предимно имат значение, но има и много богат асортимент от стоки.

# 40
  • София
Всичко добре,но обслужването..........

# 41
  • София
А какво ще кажат мамите от провинцията,при тях по добро ли е обслужването в магазините CrazyА и в Бургас май наскоро отвориха Европа newsm78Някой да каже някакви отзиви Rolling Eyes

# 42
Странни изказвания за Европа, не мисля че е най-доброто но твърдения от типа чакаш на опашка, разместена стока.... Това явление е до болка познато и в Billa i във Фантастико. А опашки особенно ... като се замислия единствено няма в кварталния магазин в който продават само хляб и кисело мляко... Сравнение относно пространство не може да се прави между METRO, Billa, Hit и Фантастико, Европа. То все едно да сравняваме лафката на чичо Гошо с кварталния магазин. За обслужването... мога да кажа че навсякъде има неощастливени касиерки... Рядко пазарувам от Европа защото ми е далеч, но преди редовно пазарувах понеже беше на 50 м от блока в който живеех.

# 43
  • София
Ами не ми харесва. Персоналът е намръщен и некомпетентен, на касите често се правят на ударени и не връщат жълти стотинки, изтеклият срок на годност на някои продукти също е проблем за мен. Общо взето ми напомнят супермаркет от соц. време.

# 44
А какво ще кажат мамите от провинцията,при тях по добро ли е обслужването в магазините CrazyА и в Бургас май наскоро отвориха Европа newsm78Някой да каже някакви отзиви Rolling Eyes

Моите впечатления от Бургас са: магазинът е в центъра, друг подобен наоколо няма, добре зареден е /най-накрая си купих сирене, дето да става за ядене, защото кварталните магазини имат 1 вид от най-евтиното, това важи за колбаси и други храни/.
Много по-добре сме с Европата, защото преди това там /може да знаете бившия Краснодар/ имаше гаден и смрадлив магазин, тип базар, много западнал. Така че Европата е голям напредък за нас.
 Но явно персоналът не е много подбран /подозирам, че не са добре платени/ - правят грешки с цените от типа: купуваш нещо по-евтино, а на етикетчето  е по-скъпо. Гардеробчетата за багаж вече са неизползваеми - нямат ключове, или пък на касата ти казват: Преместете си покупките напред, защото лентата не работи. /това е магазин на 2 месеца- как ли е ще след 2 год./

И все пак предпочитам Била.

# 45
  • София
Аз също имам избор- на еднакво разстояние са ми 2 Европи, фантактико и Калея,Метро и Била ,както и Хит - с кола съм за 2 минути, но по често пазарувам в Европа- мляко,хлаб....
Във Ф-ко не обичам да ходя- не че е нещо към самия магазин - просто имам служебно взимане- даване с тях и...не ги долюбвам
конкретно в Европа- не ми се нрави "БЪРЗИНАТА"НА КАСИЕРКИТЕ

# 46
  • гр.Созопол
За супермаркет Европа в Бургас - обслужването не е много добро, но компенсират това с цените. Вчера ходих, цените са човешки. Давам пример: в Созопол килограм пилешки пържоли е 7,00лв. а там беше 5,20, бутилка минерална вода 1,5л. тук е 0,70лв. а там е 0,44лв, буркан нес кафе Голд там е 10,00лв. а при нас е 12,80 ooooh!Има и охладено месо, а не като тук - купуваш 1кг. замразено и като го размразиш я останат 800 грама я не . Харесва ми, предпочитам да се кача на колата и да отида да си напазарувам от там.

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 22:51 от Съсел

# 47
  • София
Този в Дружба - почти ме прогониха от там с поведението си, иначе цените са добри, но сега по-често ходя до Фантастико, макар че ми е по-далече, но персонала е по-мил
А, също съм срещала стоки с изтекъл срок на годност или без такъв - във Фантастикото още не.
А за това, че няма опашки - о, да, денем има по 5-6 касиерки, още толкова охранители и т.н. кибици от семействата им, които си лафят и чакат само мене да обслужат:-)) мисля, че е проява на непрофесионализъм на този, който им прави смените.

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 19:24 от Tanya

# 48
  • София
Близко ми е този в зона Б-5 и напоследък често го посещавам Доволна съм честно казано, до сега не съм била обект на грубо отношение или нещо, което да ме накара да спра пазаруването в него Фантастико го ненавиждам като фирма въобще, тъй като на моя колежка дъщерята и съпруга работиха там и е разказвала, че служителите са обект на отвратително отношение и адска експлоатация, заплащането е въз основа на тотално изцеждане на работника Накрая и двамата намериха по нещо друго и избягаха, не им признаваха болнични дори Съпругът и беше закъсал сериозно със здравето и дори имаше съмнения за рак, не им пукаше и не му изплатиха болничните, бяха му казали, че ако възнамерява да си търси правата по законов път ще го изритат като мръсно коте, пък нека ги съдел, нали процедурите в Б-я били тромави, надявали се да е мъртъв докато му се види края на съдебния спор Е, ужасно звучи и аз затова ги подминавам тези магазини newsm78

# 49
  • София
Това за изцеждането и експлоатацията на персонала и аз съм го чувала от първа ръка, но специално в Дружба персонала на Фантастикото е поне ниво над този в Европа. Дори питах моята позната "първа ръка" дали им провеждат специални обучения за работа с клиенти, защото имам професионален интерес. Но не, просто хората са по-мили. А на мен по принцип ми е все едно от къде ще купувам, стига да не ме хока някоя дето най-малко това и е работата..

# 50
  • София
В големите Вериги,вече има обучение на прсонала Peace,но друг е въпроса,че на много малко хора не им  се работи и се държат  много нагло като нарушиш тяхното спокойствие .
Естествено че клиента винаги е прав Peace и това  е на първо място не само в големите хипер и супер маркети Wink

# 51
  • Варна
Като поискаш да ти отрежат и премерят нещо, все едно в стомаха им бъркаш.
Къде "премерят " в супермакетите? В София или в Мусагеница? Във Варна "претеглят".

# 52
  • София
Единственият супер, в който влизам с огромно нежелание е Европата.
Обслужването на всички служители е под всякаква критика и на полувината стоки етикета на стелажа е с една цена а на касата с другаПример от онзи ден:
КУТИЯ С 25 ДИСКА, на стелажа 9.78 а на касата 11.29.Казах им, провериха, ами това била новата цена, а защо стои на стелажа такава никой не знае. А това е доста 4есто явление там #Cussing out

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 18:39 от mama Bobo

# 53
а аз все по- рядко намирам стоките заради които съм отишла. тесто за пица- няма, блатове за торта- няма. днес търсих тампони об- няма, имаше други видове, но не и това , което търсех. касиерките без една, която ми е любимка се държат като напъдени кози. лелката , чиято работа е да ти премери колбаса, който си избираш се пробва да ти пробута нещо, което не можела да продаде на друг. та не съм доволна от тези магазини. фантастико също не са ми любими, но май ги предпочитам

# 54
  • София
Ей сега пак оттам идвам, 3 неща купих, 4 ми 4укнаха абе ужасия са тия Twisted Evil #Cussing out #2gunfire

# 55
  • софия
Обслужването на всички служители е под всякаква критика и на полувината стоки етикета на стелажа е с една цена а на касата с другаПример от онзи ден:
КУТИЯ С 25 ДИСКА, на стелажа 9.78 а на касата 11.29.Казах им, провериха, ами това била новата цена, а защо стои на стелажа такава никой не знае. А това е доста 4есто явление там #Cussing out

е точно за такива работе говоря, просто се невъзможни!!! #Cussing out

# 56
  • София

А междудругото,цената на дисковете на стелажа е все още тази, а мина ве4е цяла ве4ност оттогава Shocked

# 57
Ами да кажа за Европа в Бургас...Ами...в началото ми хареса,но сега вече съм на друго мнение.Все по-често ми се случва да купя нещо,което като се върна в къщи става ясно,че е развалено.Освен това,не става ясно определена цена за коя стока се отнася...Плодовете и зеленчуците ,които продават са просто в ужасно състояние...Жалко е ,че в началото всико беше почти идеялно и аз бях доволна,че  в близост до дома ми има такъв магазин...сега вече почти не влизам там,защото няма нищо общо с това ,което беше в началото.. Close

# 58
AMI DA VI KAJA OT DOSTA VREME PAZARUVAM V EVROPA MLADOST 4
I SKORO MI(OT 6 MES)PRAVI VPE4ATLENIE,4E MNOGO PO GOLIAMA HIGIENA SE PODURJA I PO DOBRE ZAREDENO I ETIKETITE IM SA VERNI
SIGURNO SE DULJI NA TOVA 4E HIT FANTASTIKO I VE4E KAUFLAND SA BLIZO DO TIAH......SAMO EDNO NE MIHARESVA JEGATA V MAGAZINA,GORKITE SLUJITELI KAK IZDURJAT.I NAI VAJNOTO ZA MOETO DETE IMA RAZNOOBRAZIE OT DETSKI HRANI I PAMPERSI,A ZA NAS S MUJA MI EVTINO MESO I ZELEN4UCI.

# 59
За супермаркет Европа Младост 4- обслужването е много добро, Вчера ходих, цените са човешки. Давам пример: в Кауфланд килограм пилешки пържоли е 7,00лв. а там беше 5,90, бутилка минерална вода 1,5л. тук е 0,60лв. а там е 0,44лв, буркан нес кафе Голд там е 10,00лв. а при нас е 12,80 Има и охладено месо, а не като там - купуваш размразено месо. Харесва ми, предпочитам да се кача на колата и да отида да си напазарувам от там,нищо,че живея до Кауфланд,Била и Европата в Младост 1 от която не пазарувам

# 60
... Харесва ми, предпочитам да се кача на колата и да отида да си напазарувам от там,нищо,че живея до Кауфланд,Била и Европата в Младост 1 от която не пазарувам

Така като те чета, няма нужда, защото работиш там  Mr. Green

# 61
  • София
AMI DA VI KAJA OT DOSTA VREME PAZARUVAM V EVROPA MLADOST 4
I SKORO MI(OT 6 MES)PRAVI VPE4ATLENIE,4E MNOGO PO GOLIAMA HIGIENA SE PODURJA I PO DOBRE ZAREDENO I ETIKETITE IM SA VERNI
SIGURNO SE DULJI NA TOVA 4E HIT FANTASTIKO I VE4E KAUFLAND SA BLIZO DO TIAH......SAMO EDNO NE MIHARESVA JEGATA V MAGAZINA,GORKITE SLUJITELI KAK IZDURJAT.I NAI VAJNOTO ZA MOETO DETE IMA RAZNOOBRAZIE OT DETSKI HRANI I PAMPERSI,A ZA NAS S MUJA MI EVTINO MESO I ZELEN4UCI.
[/quote
ХЕХЕХЕХЕХЕ
ще се спукам от смях, това са минутки за реклама, ама май си им служите или бог знае какво но,това не е вярно Peace

# 62
  • Sofia
Въобще не ми харезват тези магазини - качеството на стоките не е добро, освен това не съм забелязала цените да са по-ниски  Close

# 63
  • София
Въобще не ми харезват тези магазини - качеството на стоките не е добро, освен това не съм забелязала цените да са по-ниски  Close
Д така е, и аз не съм забелязала, даже напротив Close

# 64

Разликата в цените от щанда до касите в супермаркет "Европа" очевидно е постоянна практика. Наблюдавам този феномен на далаверската титанична мисъл от няколко месеца, който замести маркирането на "грешки" за неналични стоки в кошницата или маркиране на еднакви стоки с различно качество с по-високата цена естествено. Обяснението на персонала за очевидната и документирана ценова разлика в полза за магазина винаги е, че виждате ли - цените се зареждат с електронна система и имало нужда от технологично време (така и не получих справка за размера на това необходимо време) за да се уеднаквят...
Вече съм напълно убедена, че това не е пропуск, а си е умишлен пладнешки обир на клиента в приличен размер като се има предвид стотици -дневен човекопоток, хората - особено с повече покупки трудно могат да забележат разликата, а и дори да я забележат - вероятността от сериозни последствия за собственика са почти нулеви.
Решила съм да сигнализирам официално до Комисията за защита на потребителя с апел за извършване на проверка и санкциониране. Една солидна глоба е най-малкото, което заслужават за измаменото доверие на хората. Мисля, че не само никой не бива да търпи такива кокошкарски фирми и услуги, но и трябва да си търси правата.
Ако има съмишленици - пишете на colomba@abv.bg - може да се оформи колективно потребителско писмо.

# 65
Общо взето се нареждам на опашката на недоволните от Европа. Не са ми симпатични, добре че имам две познати,които работят там,благодарение,на които  получавам внимание.

# 66
аз съм доволна, но в супермаркета в кюстендил  Peace

# 67
  • София
Аз като ходя на гости на брат ми в Ботевград, винаги пазарувам от Европа и страшно ми харесва магазина. Много съжалявах, че в София около нас няма такъв, но съдейки по коментарите ви, явно не е голяма загуба. Иначе в Б-д магазина е екстра, голям е, широко е, има всичко и е много по-евтино от магазините тук при нас, няма разлика м/у цените на етикетите и реалните и бях възхитена от обслужването. Явно заплатите на персонала за малък град са ОК, но за С-я не са и затова и разликите в обслужването...  newsm78

# 68
  • София
Не ги харесвам, мисля че повечето стоки не са с нужното качество. Stop

# 69
Ами изчетох по-голямата част от мненията за Търговската Верига и като цяло мога да кажа, че не мога да се съглася с тях. Една от причините, е че не може да се дава обективно мнение при положение, че далите мнение са потребители на определен вид асортимент (детски и бебешки стоки), които определено са една от най-слабо заложените артикули в ТВ Европа. Второ това, което посочвате като аргументи за неодобрение на Веригата може да се каже и за останалите -Метро, Билла, Фантастико и т.н. Всяка една от тях има своето място на пазара и своите плюсове и минуси.
Това за касиерките е относително - в един магазин персонала се различава коренно от този в другите. Аз работя в магазин от Веригата в Бургас и имам наблюдения от другите магазини, за това смея да твърдя, че спрямо персонала всеки магазин е различен. И ако в един от тях е имало мудни и вкиснати касиерки, това изобщо не означава, че всички касиерки във веригата са такива.
За цените няма какво да кажа. Всеки занимаващ се и интересуващ се от маркетинговите проучвания на пазара му е известно, че цените на 90 % от асортимента на Европа е с много по-ниски цени от останалите вериги.  Това е неоспорим факт, които няма нужда от коментар. Никой не може да си изкриви душата и да каже, че е обратното.
За цените и етикетите сте прави. Това е единствената критика от тези които прочетох и одобрявам. Защото аз работя като оператор в ТВ Европа в Бургас и едно от задълженията ми е да следя стриктно промяната и движението на цените, както и етикирането на стоките в магазина. Съгласете се обаче, че при движението на цените в днешните условия на пазарна икономика те се менят грубо казано с часове. Получаваме информация от Централен офис за промяна на цените, изготвя се преоценка на понякога повече от 350 позиции, едновременно с това текат две промоции в магазина - месечна и уикенд промоция; разпечатваме етикетите след преоценката, режат се и се разпределят на съответния сектор и започва нареждането им. Нали се сещате, че това отнема не малка част от време, за което по някога е непосилно да стане без клиента да забележи разлика в цена и позиция на етикет. Невъзможно е да стане с магическа пръчка, защото все пак и ние работещите във Веригата сме хора и не можем да реагираме извън границите на човешките възможности. И на последно място искам да обърна внимание на това, че най-важното за мен винаги като клиент е било асортимента които ми се предлага във въпросния магазин - така че да не ми се налага да обикалям в няколко за да си харесам или да намеря определеното нещо. А тук всеки посетил ТВ Европа знае, че тям асортимента е повече от "голям". Идва ли някоя верига от изброените може да се похвали с асортимент от 470 вида колбаси например. Така, че много моля следващите критики за Търговска Верига Европа във този форум да бъдат малко по градивни и по-умерени, защото идеални неща в този свят няма.

# 70
  • София
Ей ви една случка от Европа в Самоков- да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли. Отиваме с баба ми да си купи жената захар за компоти. Взима към 10 пакета, аз пазарувам там други неща. Когато стигаме до касата, тя минава да ги маркират и продавачката казва- ама как така 10 пакета. Захарта е на промоция и затова даваме само по 2  Shocked Shocked Shocked Не може да си купите повече от 2 пакета наведнъж. Ако искате, 2 да купи и внучката ви  #Crazy #Crazy #Crazy Аз първо мислех, че се шегува, но не. Искам аз управителя да дойде, не може, но по негова заповед се давали по 2 пакета. Такава смешна история за първи път ми се случва.
Хората в белите страни се опитват да продават колкото може повече, а тук ограничения.  Thinking
 И НАПОСЛЕДЪК МИ ПИСНА ОТ ЗАЧЕСТИЛИТЕ ПОЯВИ НА ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА ОБСЪЖДАНИТЕ ТУК ФИРМИ, КОИТО СЕ ОПИТВАТ ДА НИ УВЕРЯТ В НАШАТА НЕПРАВОТА. АКО БЯХТЕ ТОЛКОВА ДОБРИ, НЯМАШЕ ДА ИМА НЕДОВОЛНИ. НАУЧЕТЕ СЕ ДА ПРИЕМАТЕ КРИТИКИ. ИНАЧЕ ЩЕ СИ ОСТАНЕТЕ ВСЕ ТАКА ПОСРЕДСТВЕНИ.   Naughty

# 71
  • там някъде
GD с хубави пожелания ти свършва поста, но да беше сам/а ги спазил/а а  Mr. Green?

ХЕ  hahaha а това, че пишем в мамешки форум и търсим от време на време бебешки стоки, какво общо има с обективността на мнението newsm78. Убедена съм, че дори нередовните клиенти на Европа знаят, че там не се пазаруват такива неща  hahaha Peace, някой да ме опровергае, ако не пазарува само играчки и ританки ми понякога и нормалните за всяко домакинство продукти  Mr. Green?!?

Кое му е относителното на отношението на касиерките, ако има фирмена политика Shocked. От де накъде обслужването в една толкова разпространена верига ще зависи от кефа на дадена продавачка?!? Защо в другите вериги това са инцидентни случки?
Даже недоумявам как това, че хората са различни може да е оправдание за масовото недоволство от обслужването! Или в темата пишат твърде много вкиснати майки търсещи бебешки пюрета

Ясно е че всички вериги си имат недостатъци и предимства, но с един пример ще стана най-ясна. В квартала ни на еднакво разстояние ИМАШЕ Оазис, Била и Фантастико. Пазарувахме всяка седмица в Оазис и чат пат в Била. Преди време Оазиса бе затворен и в същото помещение се НАНЕСЕ Европа – смениха асортимента, марките на продуктите и персонала. Пазарувах няколко пъти и се отказах, вече ходим до Била. А последният път в Европата се изнервих – имаше километрични опашки.... накрая върнах продуктите и си излязох! Много ми е чудно как при същото разположение на касите и определено по-голяма посещаемост се оправяха касиерките на Оазис Whistling?

Колкото до градивните критики – има си професии като HR и PR– тук просто разочарован клиенти си споделят впечатленията, ти като толкова заинтересуван служител, вместо да даваш акъл как да критикуваме – прати темата на шефовете си. Няма да имам нищо против отново да пазарувам в Европа, стига да се променят поне малко Wink.

# 72
  • София
 newsm11

# 73
  • Стара Загора
Да си кажа и аз че не съм доволна и пак се лъжа да отида от време на време.
В моя квартал се намира много ми е близо, но вечер след работа много се чакаше на опашки, вече може и да са го оправили сега ходя, ранния следобяд, когато извеждам детето на детската площадка съвсем близо до магазина, да й купя сок или кърпички, нещо дребно.
Исках да купя грис веднъж беше паяжинясал, в горния край на пакета както си е затворен се виждаха как висят паяжинките, отказах се, същото се случи и с пакет качамак. Оттогава хич не се спирам и да ги погледна тези стоки.
Като съм майка с дете не значи, че пазарувам само за детето.

# 74
  • София
Аз ве4е приклю4их с тях окон4ателно и кракът ми няма да стъпи там пове4е
 Peace

# 75
Бях им клиент в магазина, който беше в Деница. Но откакто го затвориха не съм ходила там.
Излъгах се да отида в магазините в Младост 1 и Младост 4, но останах ужасена от условията- работното време е от 7 сутринта до 11 вечерта #Crazy При заплащане няма и 400 лв. ooooh!

# 76
  • там някъде
о останах ужасена от условията- работното време е от 7 сутринта до 11 вечерта #Crazy При заплащане няма и 400 лв. ooooh!
сигурно работят на смени  newsm78 иначе ми е трудно да си представя примерно касиерка да работи с пари 16 часа?!?

# 77
  • София, Младост 1
Аз не съм доволна от тази верига.
Близо до работата ми има Фантастико и Европа и през седмицата пазарумав от там основно за бебето. Еми в Европа има точно три вида пюрета и едни памперси. Иначе за другите щандове са гору-долу. Но Фантастико определено е по-добре. И по при положение, че и Фантастико не са ми от любимите магазини.

# 78
о останах ужасена от условията- работното време е от 7 сутринта до 11 вечерта #Crazy При заплащане няма и 400 лв. ooooh!
сигурно работят на смени  newsm78 иначе ми е трудно да си представя примерно касиерка да работи с пари 16 часа?!?
Не е на смени- 2 дни се работи и 2 се почива. Заплатата е 380 лв., но обикновено взимат по-малко заради липси в магазина Crazy

# 79
  • там някъде
Не е на смени- 2 дни се работи и 2 се почива. Заплатата е 380 лв., но обикновено взимат по-малко заради липси в магазина Crazy
НЯМАМ ДУМИ  #Crazy

# 80
  • софия
.............
 И НАПОСЛЕДЪК МИ ПИСНА ОТ ЗАЧЕСТИЛИТЕ ПОЯВИ НА ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА ОБСЪЖДАНИТЕ ТУК ФИРМИ, КОИТО СЕ ОПИТВАТ ДА НИ УВЕРЯТ В НАШАТА НЕПРАВОТА. АКО БЯХТЕ ТОЛКОВА ДОБРИ, НЯМАШЕ ДА ИМА НЕДОВОЛНИ. НАУЧЕТЕ СЕ ДА ПРИЕМАТЕ КРИТИКИ. ИНАЧЕ ЩЕ СИ ОСТАНЕТЕ ВСЕ ТАКА ПОСРЕДСТВЕНИ.   Naughty

и много бързо надушват темите, нали Laughing

# 81
Естествено, че са на смени!!!
От 7 до 23 има по 3 смени на всеки един сектор в магазина. А и само за инфо заплатите са далеч по-високи от 400 лв.

# 82
НЯМАМ ДУМИ  #Crazy
Стига с тези глупости за смените и заплатите. Няма нищо вярно от споменатото до сега!!!
Магазина работи от 7:00 до 23:00. През този период от време на всеки сектор има по три смени. Това с "2 дена се работи и 2 дена се почива" са единични случаи. А и заплащането пак ще се повторя - няма нищо общо с 300-380 или 400. Заплата под 400 лв в Европа няма!!!

# 83
.............

и много бързо надушват темите, нали Laughing

Явно написалите това визират мен. Тъй като друг представител на ТВ Европа във този форум няма. Само държа да поясня, че не съм влязал тук за да опорвам критиката, дори и я приемам. Това ще видите ако прочете по-внимателно първия ми цитат във форума. Ако има някаква причина да продължавам да участвам във този форум е да внеса малко яснота защо лошите неща във Европа са лоши, на какво се дължат пропуските и ако е възможно да ги поправим. Това, че изразявам мнение на някои апсурди, които чета е нормално. Съгласете се, че не мога да чета как колегите "работели по 16 часа за 300 лв" и да не изразя мнение. Определено недостатъците на Веригата са много, но те със сигурност не се дължат на малките заплати. Просто исках да Ви насоча да търсите причините другаде.  Naughty

# 84
Идва ли някоя верига от изброените може да се похвали с асортимент от 470 вида колбаси например. Така, че много моля следващите критики за Търговска Верига Европа във този форум да бъдат малко по градивни и по-умерени, защото идеални неща в този свят няма.

така е, няма идеални неща, сигурно прокисналите маслини и продавачката, която изпусна на земята парче свински гърди, после ги вдигна и ги сложи на витрината сякаш нищо не е станало, са част от несъвършената  част - случват се такива неща- какво толкова
и това, че блокче за рисуване, което струва 23 стотинки - на касата ми се маркира като гауда за 8лв и нещо- също, грубата жена с нагъл поглед и ужасен дъх, която сигурно е охрана и по цял ден се чуди какво да прави, всеки път намира за какво да направи забележка (неоснователна)и отказва да повика мениджъра, когато настоявам, че не е права.... но човек не бива да издребнява, не си заслужава да се хващаме за тези неща- дреболия, обикновено нещо

# 85
  • софия
За мен това са магазини под всякаква критика smile3513

# 86
  • София
Брей отдавна не съм ходила в този магазин, но явно не е голям пропуск  Tired

# 87
  • Sofia
Незнам ,но цените на памперсите Pampers jumbo пакета са супер 33 лв Whistling

# 88
  • софия
Незнам ,но цените на памперсите Pampers jumbo пакета са супер 33 лв Whistling

при това пише Промоция Laughing

# 89
  • Atlanta ,USA
Цени -не помня .Не ми харесва ,тясно е за количката ,все се бутам в нещо и винаги ме преследва цивилна охрана . ShockedКакво си мислят ,че ще набутам в количката при детето ? Рядко пазарувам там ,предпочитам Билла и Хит .

# 90
  • София
Не съм чела всичко изписано, но се разписвам в графа БИВШИ клиенти на Европа (въпреки, че ми е квартален магазин). Побеснявам от непрекъснатото дебнене на персонала на магазина - инвстирайте в камери или в датчици, пък може и да не ви крадат (ако въобще се краде). Пазваните са повече от продавачите и касиерите. Аз съм отишла да си оставя парите в магазина, а зад гърба ми непрекъснато по някой да ме гледа в ръцете. Благодаря!

# 91
  • Atlanta ,USA
Побеснявам от непрекъснатото дебнене на персонала на магазина - инвстирайте в камери или в датчици, пък може и да не ви крадат (ако въобще се краде).
Абсолютно .Полудявам да ме дебне някой .

# 92
  • София
Няколко пъти попадам на несъответствие между цената на стилажите и сумата, която трябва да платя на касата. Последният път вдигнах скандал, върнаха ми парите и повече не стъпих там, а и нямяам намерение.

P.P. Яд ме е само, че на най-харесвания от мен магазин (Била) му се срути покрива (късмет  ooooh!) и вече няколко месеца е със затворени врати (чудя се дали някога ще ги отворят отново   newsm78)

# 93
А тук всеки посетил ТВ Европа знае, че тям асортимента е повече от "голям". Идва ли някоя верига от изброените може да се похвали с асортимент от 470 вида колбаси например. Така, че много моля следващите критики за Търговска Верига Европа във този форум да бъдат малко по градивни и по-умерени, защото идеални неща в този свят няма.
Ами аз съм от Бургас и мога да кажа,че почти всеки път от 3 закупени неща едното е развалено.Пражка шунка...10лв кг...ами на другия ден лепне и посинява.Замразени зеленчуци...3 пъти купувам...2-та пъти се наложи да ги хвърля.Прясно мляко...редовно до другия ден вкиснато.И т.н,и т.н.Да не говоря ,че голяма част от персонала са грубовати и неучтиви.Вечно е разхвърлено и вечно има някакви колички между рафтовете,пълни с продукти които явно трябва да се наредят...но те просто си стоят и пречат..разстоянието е достатъчно малко...Не работят всички каси в най-пиковите часове и се оформят едни опашки...само да имаш време да чакаш...Ами съжалявам,но не мога да кажа нищо добро за Европа.Ясно е,че всичко не може да е перфектно,но в случая преобладават недостатъците...А и относно асортимента...не бих казала,че е особено голям...А да не говоря ,че готвените неща и изобщо всичко на топлия щанд има ужасно гнусен вид....

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 16:29 от MALVINA

# 94
  • София
 newsm11

# 95
  • sofia
Два пъти купувам мляко, което на другия ден изхвърлям прокиснало. Ужасно лепкава луканка и паста за зъби, която ми маркират като прах за пране. На въпроса ми, се отговори грубо "Е защо не си вземете прах, утре и без това ще Ви трябва, то не се хвърля" Shocked. Да, ама прах не ми трябва в момента. "Европа" за мен са най отвратителната и гнусна верига магазини! Не знам как някой още влиза там. Кофичките кисело мляко са мръсни, все едно са мазани с кал!
 Close Close Close Close Close Close Close Close Close Close

# 96
  • София
Мда, в нашата Европа и аз си ходя с опашка  Mr. Green Рекох веднъж да си поговориме, така и така си вървиме заедно, но нямах успех  Mr. Green
Отношението към служители и клиенти е фрапантно нагло и арогантно  Close
Пазарувам рядко с единствената причина, че ми е квартален магазин.

# 97
  • София
Мда, нямам по-различно мнение от изброените до сега .
аз пазарувам в европата в младост 1 и там ама няма една цена да отговаря на продукта, до който е сложена. много пъти съм случвала на стоки с изтекъл срок на годност, а тая "охрана" не може да ме дразни повече-разглеждам си аз продуктите-а те ми се правят на случайни граждани и дебнат все едно съм най-големия престипник.ужасно е неприятно. да не говорим, че не поддържат асортимента-тъкмо си харесам някоя марка от даден продукт-и като свърши-заредат от друга марка съшия продукт.
на касата, подвижните плотове са си ги направили неподвижни, защото са наредили дъвки и бонбонки върху тях, и като си наредя стоката и мина от другата страна,за да започвам да си ги слагам по торбичките-изнервената продавачка се обажда-а мое ли да ми подаде и другите неща-до които не може да стигне от столчето си.
днес станах свидетел как един старец беше за пореден път излъган за цената на яйцата-на етикета една-на касата друга Outta Joint
вчера направих предложение вече да ходим по-рядко,но за повече продукти до билата, макар да е малко по-далеч и предложението бе прието Peace, така че и аз скоро ще забравя европата Whistling

# 98
  • София
Това с различните цени и етикети може спокойно да се нарече феномена м-ни Европа! Той е продукт на некомпетентните шефове, които променят цените по няколко пъти на ден, а операторки, продавачки, касиерки по цял ден изрязват, лепят нови етикети  Crazy

# 99
  • София
Отвратителен е супермаркет "Европа" в Зона Б5. Такова отвращение ме гони ,че предпочитам да ходя по-далеч ,но не и да пазарувам от там . Предпочитам място,където да ми е приятно да пазарувам.

# 100
Iskam da kaja samo edno ne6to:v magazin evropa v mladost 1 ima edin 4ovek koito nari4a sebe si 6ef na ohranata!kazva se konstantin iliev!nikoga po  nikakav povod ne se zagovarqite s nego-6e sajalqvate cql jivot 6e vi go sasipe!!!!!!!!!

# 101
дай повече инфо по въпроса

# 102
СЪВЕТ:АКО НЯКОГА ПО НЯКАКЪВ ПОВОД ВЛЕЗНЕТЕ В МАГАЗИНА В МЛАДОСТ 1 ДО БЛОК 45-НЕЕЕЕЕЕЕ СЕ ЗАГОВАРЯЙТЕ С ШЕФА НА ОХРАНАТА-КОНСТАНТИН ИЛИЕВ,ЗАЩОТО Е МНОГО ЖЕСТОК И ПО-ДОБРЕ НИКОГА ДА НЕ СЕ УВЕРИТЕ В ТОВА САМИ!

# 103
МИ КВО ДА ТИ КАЖА-ПРОСТО СЪВЕТ!ИЗБЯГВАЙ ТОЗИ ЧОВЕК И НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАШ!

# 104
Може в началото да го помислиш за най-великия човек на света,а истината е ,че е най-жестокият!но ,ако се забъркаш с него-край с живота ти-пропиляваш го!и най-лошото е,че в него има много силно излъчване и магнетизъм,веднага се влюбваш в тях и в начина,по който ти говори...и може би след около 1-2 години осъзнаваш,че това е човекът който само те е използвал!!!!но е мн късно-ти вече си безумно влюбена и сърцето ще кърви цял живот!ЗАТОВА ТИ КАЗВАМ-ПАЗИ СЕ ОТ ШЕФА НА ОХРАНАТА В ЕВРОПА МЛАДОСТ 1!

# 105
Кажете нещо ,искам да чуя мнението ви за супермаркети "Европа".

# 106
  • София
Аз съм доволна,има доста голямо разнообразие,но плодовете и зеленчуците са newsm11.Що се отнася до касиерките никога не съм попадала на една и съща(явно условията са кофти)има голямо текучество-сигурно за това са  Weary smile3513 smile3507

# 107
Не съм съгласна с теб!Няма от какво да си доволна!Аз лично не харесвам нито един магазин от веригата Европа,най-вече този в младост 1

# 108
  • София, Младост 1
Не съм съгласна с теб!Няма от какво да си доволна!

Това изказване ме разби Joy
И аз не съм доволна от този магазин, но все пак малко толерантност към чуждото мнение никога не е излишна Stop

# 109
  • Стара Загора
Момичето май има лични предразсъдъци към шефа на охраната и затова така

# 110
  • там някъде
Момичето май има лични предразсъдъци към шефа на охраната и затова така
аха  Mr. Green или пак някоя мама се е заскучала  Joy и гледайте сеир  Wink Mr. Green
(като намекнеш на този вид 'гости' че по IP им хващат дирите изчезват като дим hahaha)

# 111
Prosto vi preduprejdavam-na nikogo ne iskam da navredq taka 4e ne me e strah 4e mogat da razberat koq sum!a i to e qsno koq sum-kazvam se Djulia i pazaruvam v evropa mladost!

# 112
ползвам единствено Европата в Дружба 1. Честно казано съм много доволна. Наистина обслужването не е много на ниво (говоря за касиерките),иначе зеленчуците са ужастни. За сметка на това месото и другите продукти съм наистина ужасно доволна. Само от зеленчуците мога да се оплача

# 113
  • София
Какво става тук? Аз в магазин Европа ходя да пазарувам, не на сгледа да търся разбивачи на сърцето ми.
Нещо недоумявам какъв е този дълъг монолог, по-точно момичето си предупреждава и си отговаря дори.........................Явно този шеф на охраната е толкова неустоим, че не е възможно да го подминеш, без да се сгодиш преди това............ 1dating
Иначе харесвам магазина в Зона Б-5, всичко има на едно место, доволна съм, приятно ми е да пазарувам там и вместо под нас да вляза в 2-3 магазина и да купя всичко, паля колата и с малката ходиме до зоната.Тя също обича, един вид разходка с автомобил и пазар.Зеленчуците и там са скапани, не стават за нищо newsm11

# 114
  • София
ОООООООооо #Cussing out Поредната глупост!!!!! #2gunfire
Надписване на сметки.
Европата на Младост 1 с прочутия шеф на охраната.Между другото не знам, кой от всички е толкова неустоим-но един да хванеш,друг да удариш-ТА....
Случи ми се да ми надпишат сметката #Crazy
Една руса касиерка, пазарувам си аз и тръгвайки от касата-поглеждам, маркиран моя хляб на първо място, но на последно-маркиран още някакъв хляб,дори беше на друга фирма Shocked И се върнах и й обясних с леко повишен тон, че ако иска да си пазарува от магазина на моя сметка,просто не е познала.
Моля ви се, гледайте си сметките, защото на разсеяните маркират нещо допълнително и на края на смяната си го взимат за вкъщи!! Споделих с позната-и тя каза, че е "пазарувала" по 2 хляба #2gunfire

# 115
HaHa!Koi e tozi 4ovek za koio govori tova momi4e?trqbava da go vidim nqkoi put.ne mislite li?da se uverim v tva koeto kazva vuprosnata Djulia

# 116
НЕ ПЛЮЙТЕ ПО БАТЕ КОСЬО,само това ще Ви кажа!Той е пич,много му се кефя!Тая е откачена нек`ва луда жена!!!!

# 117
:lol:Abe verno kva e taq?I az go znam 6efa na ohranata-svesten mi izglejda.Govorili sme nqkolko pyti i e mn dobronameren.tova 6e vi kaja Grinning

# 118
Микаела, Иван, Vampito, на бас, че пишете от едно IP  Mr. Green

# 119
Да,от едно Ip пишем и сме на едно мнение!В момента сме у Иван и решихме да защитим Косьо!

# 120
  • софия
Да,от едно Ip пишем и сме на едно мнение!В момента сме у Иван и решихме да защитим Косьо!
Три в едно а Mr. Green

# 121
Da!iskam da kaja samo edno ne6to ot moe ime go kazvam-tova e forum v koito trqbva da se govori za obslujvaneto ne da se plue po personala! krai

# 122
Три в едно а Mr. Green
а ние пасем ли, пасем  Tired

# 123
  • там някъде
Три в едно а Mr. Green
що бе виж какъв купон настана  hahaha Joy hahaha да живее СПАМА най-добрият фураж Mr. Green

# 124
  • софия
Три в едно а Mr. Green
що бе виж какъв купон настана  hahaha Joy hahaha да живее СПАМА най-добрият фураж Mr. Green
Или разтрояване на личността Mr. GreenМомичета не пречете на хората да си излеят болката де ааа  Sickтамън стана интересно.

# 125
Като поискаш да ти отрежат и премерят нещо, все едно в стомаха им бъркаш.
Къде "премерят " в супермакетите? В София или в Мусагеница? Във Варна "претеглят".

Монда,не разбирам защо правиш ехидна забележка на момичето,при положение,че точно ти описа в темата за мезонетите еди-какъв си тоалет (превеждам-тоалетНА се има предвид).Умишлено не те поправих тогава,защото знам,че във Варна така наричате WC-то,но...всеки трябва да премълчава понякога.Особено когато не е прав. Peace

За Европа: Ужасяващо място.И аз пазарувам в Мусагеница и ще се опитам да изредя малка част от недостатъците им:

1.Разместени цени.НИКОГА не знам кое колко струва!
2.Стока с изтекл срок на годност...Мухлясало топено сирене в срок на годност(още по-лошо)!
3.Огромни,нечовешки опашки...От 10 каси,никога не съм виждала да работят повече от 3-4,обикновено са 2 и има по 20 души ПОНЕ на опашка..И единият най-често е обучаващ се,който не знае кое какво е.
4.Кошмарно обслужване..Сумтене,хвърляне на храната,на едни им се слагат покупките в торбичките,на други-не..Нацупени лелки,които винаги гледат да ти надпишат сметката...И понякога успяват!
5.Като им кажеш да ти отрежат 200грама от нещо,обикновено ти отрязват точно....550  #2gunfire И се зъбят после!
6.Тясно,разхвърляно,много,много мръсни кошници и колички,мирише на мухъл в магазина,управителят се изживява като Господ.....Ох,много се ядосах!!! #Cussing out
7.Чувствам се преследвана от разни космати съмнителни типове,които явно се изживяват като камери  Mr. Green ...знам ли.....Но направо са страшни и гнусни!
8.Веднъж ми се спука бутилка Кока-Кола на касата (защото се забоде в стърчащите поставки за самобръсначки,вафли,дъвки и презервативи на едно  #Crazy ) в онази тясна дупка,знаете как е Simple Smile  ....и ме накараха да си я платя,крещяха ми,извикаха управителя и ме заплашваха  Shocked #Crazy Накрая ми тикнаха лепкавата и полупразна бутилка в ръце да съм си я вземела,да не цапам  пода с нея #2gunfire
9.Зеленчуците и плодовете са от миналата година.Поне.Ужас...
10.Приятелят ми лансира идеята,че нарочно наемат бавноразвиващи се,уж по някаква програма....но защо ние да плащаме прескъпо за тази кауза?! Да ги наемат в някой цех,например...
11.Има едно същество с неопределен пол на касата,което мрази целия свят-гнусно,пъпчиво,с чернилка под ноктите и винаги намусено...Никога не се редя при него/нея!!Страх да те хване...
12.Спирам до тук,защото ми е любимото число.Иначе мога още мноооооого да пиша.
С две думи-ЕВРОПА Е АД!

# 126
  • Варна
Монда,не разбирам защо правиш ехидна забележка на момичето,при положение,че точно ти описа в темата за мезонетите еди-какъв си тоалет (превеждам-тоалетНА се има предвид).Умишлено не те поправих тогава,защото знам,че във Варна така наричате WC-то,но...всеки трябва да премълчава понякога.Особено когато не е прав. Peace
трябвало е да ме поправиш, защото аз не я употребявам тази дума по принцип.но всеки да си премълчава, когато не е прав, не съм съгласна, защото в случая с меренето и тегленето съм права.
Но как намери да ме цитираш от 29 юли ми е чудно newsm78

# 127
трябвало е да ме поправиш, защото аз не я употребявам тази дума по принцип.но всеки да си премълчава, когато не е прав, не съм съгласна, защото в случая с меренето и тегленето съм права.
Но как намери да ме цитираш от 29 юли ми е чудно newsm78

Имам добра памет Crazy (всъщност просто чета темите,независимо от коя дата са)
Ами,всичко е казано значи-аз те поправих и ти нея-също.Call it even  Wink
Хайде да дооплюем Европа сега  Mr. Green

# 128
Най-добре ще е да затворят магазин Европа в Младост 1!поне според мен е така!но това е лично мнение,защото имам своите предразсъдъци към един човек от персонала,както вече разбрахте!но няма да коментирам повече!Вие не мислите ли,че  едобре да се затворят тези магазини от веригата Европа

# 129
Istinata e.4e vlsi4ki sme nedovolni ot tezi sypermarketi.ne e li taka

# 130