Проблеми с ходенето на градина

  • 2 703
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте мили мами!!!Искам да се консултирам с Вас по един доста тежък въпрос.Синът ми е на 3 години и половина,тръгна на детска ясла на 1,8м. без абсолютно никакъв проблем.Винаги с желание и усмивка,че ще си играе с децата.Но от половин годин ходи на детска градина вече и е някакъв кошмар.То ревове всяка сутрин,тръшкане голямо.На няколко пъти говорих с него като се опитах да разбера причината/все пак е голям и може да ми обясни ако има проблем/,но той заявявя че просто не му се ходи.Говорих с госпожите на няколко пъти , но и те ми казват че той нямал никакъв проблем и че е страшно изпълнителен и се е държал много добре. HugДаааа, обаче когато го вземам след обед той става страшно непослушен  и изпада в страшна еуфория когато ме види.Страшното е ,че понякога тази еуфория минава към агресия #2gunfire.Моля ако някои майки могат да ме посъветват как да постъпя и защо моето дете се държи така странно?Мнаго благодаря.  Thinking

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Има причина. Питай, рови, търси - трябва да я намериш. Щом е ходил до сега с желение, значи има нещо, което го притеснява напоследък. Това започна с преминаването в градинска група ли? Може и от различния тип грижи да е. Разбираш какво искам да кажа, нали? В яслите се грижат да ги опазят живи и здрави, а в градината ги възпитават и обучават. Чувстват се малко натоварени сякаш. 
Не бих оставила нещата така - това си е тормоз както за него, така и за теб.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Явно в детската градина са го "убедили", че трябва да е послушен през цялото време, което е трудно за дете на 3 г. и половина. Сигурно много се старае, но това го затормозява и съответно не иска да ходи на градина и си изкарва излишната енергия у дома. Има нещо като поговорка, че щом едно дете е послушно в къщи, то то е по-буйно у дома и обратното. Моята е така, макар и в по-лека степен. Опитах се да й обясня, че няма лошо, ако не винаги е послушна в градината, че няма да й се сърдя, ако й се скарат, но тя държи да е за пример там Laughing и съответно магариите си ги прави в къщи, а учителките й са много доволни от нея Wink
Но моята обича да ходи на градина. Проблемът ми е по-скоро, че вечер е много неубоздана и неуправляема.

# 3
  • Мнения: 262
и аз имам подобен проблем. Трагнахме на градина и първите 3-4 дни с много голямо желание ходише даже не искаше да си трагва следвщите дни обаче голям рев голямо трашкане, казва че никой не му се екарал никой не го е удрял, незнам....
като го питам един път казва че иска да ходи друг път казва че неиска, защото децата правили бели, просто незнам какво да мисля и правя голямо реване и трашкане е

# 4
  • Мнения: 1 425
Да и аз все се мъча да разбера причината.Но днес пак говорих с госпожата и разбрах нещо което направо ме потресе.Тя казе ,че госпожите са деляли сина ми по време на уроците/така да се каже/,защото той знаел всичко което госпожата им преподавала и на него му било скучно.Съотвитно пречел на останалите и за това го деляли.Госпожата ме посъветва да се замисля дали да не го преместим в по-горна група,но аз не знам това доколко ще е добре за детето.Тоест вообще не знам какво да правя!!!!!! newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 262
ами смятам че може би наистина ще му е по-добре в по-голяма група, не само заради уроците а и защото по-принцип почти всички деца обичат да играят с по-големи батковци и каки, а можеш и с детето да поговориш попитай го дали наистина заради това неиска да ходи и дали би искал да отиде в др. група в която ще се учат на неща (игри) които той все още не знае или нещо такова незнам...

# 6
  • Мнения: 1 425
ОХХХХ!Не знам,ами дали пък в по -горна група няма да го натоварят прекалено.Все пак е на 3.5г ,а ще получава информация за 5годишен #CrazyВярно ,че там ще му е много по интересно АМА......... smile3515

# 7
  • Мнения: 1 413
Моят син също е на 3 и половина, ходи от същата възраст на ясла, но в 1 група продължи в друго детско заведение - детска градина. Предишното място беше само ясла и като навърши 3 оттам го отписаха. Трудно свиква с градината, там е спокоен, вкъщи вилнее много. При него също има проблем - тъпче се с храната, понякога повръща, не може да ползва тоалетна - у дома седи на гърне и тези неща го карат често да не иска да ходи. Говорим много, често и с госпожите, напомням му, че там има приятелчета, които го чакат и това го кара да променя настроението и да отива по-спокоен. Когато мога излизам от работа по-рано и го взимам, за да прекараме малко време двамата в разговори и споделяне, в спокойствие и веселие. Мисля, че трябва да говориш повече с него или да го преместиш в друга група, която да му хареса повече. Успех, а аз ще следя темата!

# 8
  • Мнения: 262
а повечето казват че децата които са ходили наяслаа нямат проблеми с ходенето на градина, но я вно не е така

# 9
  • Мнения: 176
A ноето зверче въобше не можа да ходи на ясла, само ревеше и както и да е отписах го. Записахго после на градина на 2г и 5 месеца, пак си пореваваше но свикна, после 4 месеца не ходи на детска и сега ела ме вижте като го пуснах  рев рев рев и само рев, вече втора сецмица не може да свикне а е всъщата групичка със същите деца какво да го правя незнам. #Cussing out

# 10
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
       
     Абсолютно нередно е детето да бъде отделяно.
Заниманията им на ден са около един астрономически час-и през този час детето е "отделено"-много непрофесионално.
Мисля,че е наложително да проведете разговор с директора .

# 11
  • Мнения: 1 425
Да точно това ще направя днес.Надявам се да намерим решение с директорката.После ще пища за резултата.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Със сигурност има проблем, ако разговора с директорката не да де резултат, пробвай да го преместиш в друга детска градина. Ако пак има същата реакция, пробвай да го спреш за известно време за да се успокои.

# 13
  • Мнения: 1 413
Тинка, не виждам откъде е авторката на темата, но в София в момента има много сериозен дефицит на места в градините и преместването в друга градина е много трудно, което допълнително усложнява нещата!

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тинка, не виждам откъде е авторката на темата, но в София в момента има много сериозен дефицит на места в градините и преместването в друга градина е много трудно, което допълнително усложнява нещата!
Тази подробност не я знаех, но ако го спре за 1 седмица за да се успокои дали ще даде резултат?  newsm78 Съгласете се че дори и да не казва, има проблем или поне поведението му говори за това. Децата понякога ги е срам да кажат какъв е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт