На 42, бременна от семеен мъж

  • 34 694
  • 365
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
На 42 години съм, разведена с прекрасна дъщеря на 15 години. От 10 години имам връзка със семеен мъж, когото обичам.Наясно съм с мнението, че аз съм любовницата, че не е редно, грях и т.н., но не е в това въпроса.
За моя изненада се оказах бременна и сега трябва да реша дали да задържа детето. Опитвам се да мисля трезво, но не ми се получава и ми трябва съвет.
Ако родя, щетрябва да го гледам сама, той няма да изостави семейството си, имат и дете на 10 години. Ще ме подкрепи каквото и да реша и ще помага, с пари, грижи и каквото може, разбира се без да се афишира връзката му с детето. Е, в акта за раждане ще пише неговото име, но до там.
Защо се замислям ли? Ами първото си дете чаках цели седем години. Знам какво е да искаш и да не можеш да имаш дете. И сега ми се струва грехота да го махна. Освен това не знам часовник ли зацъка в мен, но наистина много искам второ дете. Ако ситуацията беше различна, дори не бих се замисляла дали да родя. Парите не са проблем. Просто ме е страх дали ще се справя...

# 1
  • Мнения: 767
Ако те спира единствено страха,дали ще се справиш,вярвам че ще се справиш,дъщеря ти е достатъчно голяма,за да ти помага,но дали ще иска е друг въпрос.Съвет за толкова лично решение не бих си позволила да дам.

# 2
  • Мнения: 2 850
Някаква епидемия ли има с теми за бременност 40+? Ако не е пързалка темата, направо те съветвам да не четеш коментарите, а да си вземеш решението сама.

# 3
  • Мнения: X
Ти се познаваш най-добре и знаеш дали можеш да се справиш. Принципно не е толкова страшно да си сам родител.
Ери, повече от грозно е да наричаш едно дете така. Sick

# 4
  • Мнения: 14 828
Голямото дете какво мисли.
Ако го родиш мислила си как ще  му обясниш някога липсата на баща или по точно нежеланието на баща му да има връзка с него.
Ами ако мъжът в един момент откаже да му даде името си и да помага.

# 5
  • Мнения: 5 892
Това за детето беше отвратително.  Sick
Shu_75, твоето дете не е по-малко негово дете от другото и ще страда от ситуацията и пренебрежението.  Peace

# 6
  • Мнения: 5 344
На моя бивша колежка дъщеря й роди от семеен мъж, с който имаха  доста дълга връзка. Тя беше  мома и роди горе-долу на тази възраст. Детето вече е на 8 г. и е много хубаво.  Гледат го майката и бабата. Таткото не си развали семейството. Жалко, че почина доста млад. Не знам дали  той го припозна официално и дали е помагал финансово, докато беше жив.
Така че нито ще си първата, нито последната. Решението обаче си е твое.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 584

Авторке, отгледала си едно, имаш желание за още едно, казваш, че парите не са проблем. Значи ще се справиш. Определено ще ти е по-трудно, но не вярвам да е невъзможно. Искаш го, раждай си го, гледай си го. Моят съвет е само да не се надяваш на кой знае каква помощ и ангажираност от бащата. Почти съм сигурна, че до раждането ще му дойдат други акъли. Приготви се да се справиш сама, а ако той все пак удари едно рамо, все е от полза.

Последна редакция: нд, 10 юли 2016, 21:24 от Tatti

# 8
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейте,
На 42 години съм, разведена с прекрасна дъщеря на 15 години. От 10 години имам връзка със семеен мъж, когото обичам.Наясно съм с мнението, че аз съм любовницата, че не е редно, грях и т.н., но не е в това въпроса.
За моя изненада се оказах бременна и сега трябва да реша дали да задържа детето. Опитвам се да мисля трезво, но не ми се получава и ми трябва съвет.
Ако родя, щетрябва да го гледам сама, той няма да изостави семейството си, имат и дете на 10 години. Ще ме подкрепи каквото и да реша и ще помага, с пари, грижи и каквото може, разбира се без да се афишира връзката му с детето. Е, в акта за раждане ще пише неговото име, но до там.
Защо се замислям ли? Ами първото си дете чаках цели седем години. Знам какво е да искаш и да не можеш да имаш дете. И сега ми се струва грехота да го махна. Освен това не знам часовник ли зацъка в мен, но наистина много искам второ дете. Ако ситуацията беше различна, дори не бих се замисляла дали да родя. Парите не са проблем. Просто ме е страх дали ще се справя...
Прекрасната ти дъщеря, в тази още по- прекрасна възраст, знае ли за връзката ти и как би реагирала, ако я сюрпризираш с братче/ сестриче?
Как си представяш отговорите на въпроса " кой е баща ми и защо не иска да афишира връзката си с мен"? newsm78
Че ти цъка часовника, ясно, но заслужава ли си да направиш две деца нещастни, заради едното цъкане?
И нали си наясно, че няма как цял живот да криеш второто дете?

# 9
  • Мнения: 3 390
А, детето на любовчията дали ще се зарадва, че татко му е направило братче или сестриче на
някаква друга жена . Много подличко и егоистично ми се вижда спрямо едно семейство

# 10
  • Мнения: 54 337
Лелеее, колко грозни изказвания... ooooh!
Баба на 60, копеле... Rolling Eyes
В кой век сме?
15 ли? Shocked

Ако искаш и ако смяташ, че ще се справиш сама, роди си го.
Но ако ще изнудваш таткото, по-добре недей.
Не, че той е невинен.
Но след като правиш секс с женен мъж, от ясно по-ясно е, че си номер 2.

# 11
  • Мнения: 54 337
И какво толкова невиждано е станало?

# 12
  • Мнения: 3 014
За мен, раждането на детето би било проява на върховен егоизъм - "часовникът... и т.н."

С дете на 15 г., в пубертет, вместо да й се обърне по-голямо внимание относно учене, следване, връзки, емоциии - да се очаква, че тя щяла да помага при гледането /по мнение от форума/. А дали детето ще се чувства добре сред своите приятели на които трябва да обяснява как несемейната й майка изведнъж се е сдобила с бебе? Много възпитателно поведение....

Бащата - дали ще го припознае? В днешно време възникват много непредвидими ситуации, когато този факт може да се разбере и тогава какво? Семейството му, детето му?

А колеги, приятели, работа, отпуски.... как нещо такова ще остане скрито, или всички ще знаят само жена му не?

Връзките са си връзки - правилни, морални, или не - това е друг въпрос, но раждане на дете при такава ситуация си е направо безотговорно.

# 13
  • Мнения: 5 892
Моя позната роди на 40г първото си дете от обвързан. Мечта го 7-8г. Не позволи бащата да го припознае и реши да го отглежда сама. Детето вече е на 3, не знам контактува ли с баща си и какво знае...
То е безотговорно и да се раждат деца от наркомани, алкохолици и комарджии, но има жени, които го правят. Всеки сам избира за себе си и си носи кръста после.... Peace

# 14
  • Мнения: 2 222
Детето е предимно на майката, ако е готова да си го гледа сама, защо не? 15 годишната дъщеря няма да се съсипе чак толкоз, ако има братче или сестриче. За семейството на мъжа е кофти, но реално наистина той е направил да е така, не някой друг.

А каква е тази съпруга, която 10 години носи големи рога и не разбира за мен е по-интересно  newsm78 Мисля, че и най-заблудените се усещат за няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт