Пречистване на дома със светена вода

  • 6 485
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 362
Здравейте. От скоро се каня да си взема светена вода от църквата и да се опитам да пречистя дома ни. Изчетох доста статии но така и не разбрах как точно трябва да го направя. Някой ако го е правил или поне е чувал как се прави били бил/а така добра да ми каже.
Вчера ходих до църквата днес трябва да си взема светената вода.От известно време почва да ме боли главата още щом пристъпя прага на вратата ни. Не знам дали си въобразявам до когато съм си в къщи съм адски неспокойна и крива и раздразнителна. Наскоро правихме ремонт и ме се иска да мина навсякъде със светената вода.
Благодаря ви предварително ! Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ами пръскаш навсякъде на кръст и казваш нещо от типа "Да благослови този дом Господ Бог, Отец, Син и Свети дух."

# 2
  • Мнения: 12 662
Поп трябва. Да размаха с китка розмарин

# 3
  • Мнения: 1 031
Поп трябва. Да размаха с китка розмарин
+1
Маслосвет, ако никога не е освещаван, иначе водосвет. Светената вода не може да пречисти дома.
Трещи, китката не е с розмарин.  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 3 841
Иди отново в църквата и попитай свещеника.
По принцип домът се освещава с водосвет, на него се чете молитва и се споменават всички живеещи в жилището. Свещеникът поръсва после с осветената вода.

Може да поръсиш и сама със светена вода, кръстообразно, изричайки молитва. Но водосветът със свещеник е най-добрия вариант.

П.П. Маслосвет се прави, когато човек е болен.

Общи условия

Активация на акаунт