Идея ли е вместо плочки в банята да използвам някаква боя ?

  • 12 693
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 327
Пуснах тема преди няколко дни , че търся майстор за плочки. Става дума само  за две стени едната е с огледало ,а другата с латекс и двете са захабени и се нуждаят от подмяна. 
Е идваха от известна фирма иказаха да се разбие цялата баня и да я правят наново. Убеждават ме, че щяло да е същото като цена..... Но как когато на пода има страшно скъп гранитогрес, банята е голяма, има скъпи мивка, биде и тоалетна чиния поръчка от Италия / така твърди бившия собстевник / и действително са уникални.
Идва и друг майстор препоръчан от съфорумка, за което благодаря , но и той се въртя, каза, че на стената има монтирани освен вграден душ-пита с отделен кран и отделна батерия с ръчен душ и ако се сложат плочки , а те са по-дебели от огледалото на стната , щяло да е сложно и т.н. Може и да е прав.
Та въпроса ми е да препоръчате някаква пластмасова или друга боя-мазилка , пластмасова ,която да не попива вода , както и за огледалната стена някакво декоративно , цветно фолио да имитира цветните витражни стъкла.

# 1
  • Мнения: 9 052
идея ли ще са опънати тавани и стени от латекс гума

# 2
  • Мнения: 2 998
Идва и друг майстор препоръчан от съфорумка, за което благодаря , но и той се въртя, каза, че на стената има монтирани освен вграден душ-пита с отделен кран и отделна батерия с ръчен душ и ако се сложат плочки , а те са по-дебели от огледалото на стната , щяло да е сложно и т.н. Може и да е прав.
Това е така.
Не може ли огледалото да се подмени с ново, а старият латекс да се махне и да се пребоядиса или държите на плочки? Или да се сложи принт пано http://glass-studio.bg/produkt/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0 … 0%B0%D0%BD%D1%8F/

# 3
  • Мнения: 3 841
Принт пано- Peace
Има и тапети за баня-в момента много декоратори ги предпочитат и използват-страшно са красиви,но не знам колко издържат.

# 4
  • София
  • Мнения: 327
Ето защо Ви зададох точно тук въпроса, не знаех за съществуването на принт пано. Благодаря много, идеята е добра. Ще търся в google. Идеално ще е за смяна на огледалото.
За другата стена тапет няма да стане защото е на стената, която е мокра винаги при къпане. Душа е на тавана ,а има кранче на точно тази стена за пускане на душа. Може би някаква специална боя, като пластмасова ...? В същност споменахте латекс гума ? Ще се интересувам и за такъв вид латекс....
А на въпроса защо не сложа ново огледало , отговарям без колебание- защото ако бях на 20+ сигурно щях да го направя и да се радвам на гледката , нооооооо не съм.
Благодаря за идеите.  newsm78

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 00:52 от krater

# 5
  • Мнения: 9 052
латеьа се опъва на рамки на тавана и стените ... могат да се монтират светлини става ... малко като в луксозен бардак Simple Smile Гумата си е подобна на тази с която правят презервативите доколкото успях да про4ета  Twisted Evil ама ефекта си е едни отражения и отблясъц и  ... едни цветове Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 998
латеьа се опъва на рамки на тавана и стените ... могат да се монтират светлини става ... малко като в луксозен бардак Simple Smile Гумата си е подобна на тази с която правят презервативите доколкото успях да про4ета  Twisted Evil ама ефекта си е едни отражения и отблясъц и  ... едни цветове Simple Smile
Може ли линк?

# 7
  • Мнения: 9 052
аз пиша в гугъла spanndecke aus latex gummi
а ти си напиши на български
като снимки излиза това http://images.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.wir-spann … 1026&biw=1920

# 8
  • Мнения: 4 500
Кратер, аз май съм ти писала с препоръчка за майстора ни, но както и да е  Simple Smile
В момента ни правят банята и се къпем /силно казано  Mr. Green/ в мокрото ни помещение, което ММ преди 3 години го прави и имаме хидро-мазилка. Една сива и разтеглива е, като каучук, грозна на вид като се полага  Crazy
Вече върху нея боядисахме, но не знам с какво. Ако искаш - да питам довечера ММ как точно се казва това....

# 9
  • Мнения: 266
Има боя за фаянсови плочки. Мисля, че тук се коментираше:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=905766;topicrefid=14

# 10
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Вариант с 3-мм замазка?
 Видях, че има писано за нея и на български.

beton cire (bathroom)



----------------

Също епоксидни бои/лакове с гранулати.






# 11
  • София
  • Мнения: 327
Вариант с 3-мм замазка?
 Видях, че има писано за нея и на български.

beton cire (bathroom)



----------------

Също епоксидни бои/лакове с гранулати.







Страхотна идея! Благодаря, да харесва ми.

# 12
# 13
  • Мнения: 9 052
и аз бих избягвала пло4ки в банята, както и тапети по стените в стаите. И на мен ми хареса идеята с тази мазилка.

Последна редакция: вт, 12 юли 2016, 12:16 от Bandiera rossa

# 14
  • Мнения: 4 500
Тапети и аз категорично не понасям, но мазилки тип Венецуело /както горе посочената/ пък въобще не са ни по джоба  Tired

Общи условия

Активация на акаунт