Мартенчета 2017

  • 54 429
  • 720
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
VanyaYotova88 дано скоро всичко се нормализира при теб! До сега веднъж ми се е случвало да повръща и след това се чувствах ужасно. Не мога да си пред какво ти е в момента ,но единствено мога да ти пожелая тези симптоми да отшумят скоро!
Иначе да споделя и аз какво се случи с моя първи  преглед - видя се околоплодното сакче (или точката както й казвам аз:) ) В събота съм на втори преглед, малко скоро, но докторът излиза в отпуск в края на месеца. Иначе каза, че съм 5г.с., но не ми каза дата на термина. Като цяло не ме взе много на сериозно - била съм малко бременна, всичко ставало и т.н. Иначе ми изписа фолиева киселина 2х1, но шпа 3х1 (което аз не пия, защото болките ми не са много силни и се търпят) и неоренал 2х1 , защото не пишкам нормално.
Вече не издържам и искам да кажа на всички, но успявам да стисна зъби за сега ( е казала съм на най най близките, но да кажем, че е нещо като обществена тайна Grinning )

# 61
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен... аз днес видях втора плаха чертичка и не мога още да се осъзная... рано е за преглед, но според калкулаторите в интернет терминът е 22 март.

Здравей,Increible какво стана ходи ли вече на преглед  и поствърди ли се втората плаха чертичка?

Още не съм, изчаквам колкото се може повече, защото ми се иска да чуя направо сърчицето, а според мои изчисления съм все още в 5седмица и е раничко. Много е трудно това чакане, но засега нямам оплаквания, които да ме накарат да отида по-рано (освен нормалните симптоми на бременността)  Wink

# 62
  • Мнения: 22
 Grinning Grinning Grinning Grinning Здравейте момичета  , днес бях на правия преглед , лекаря потвърди ДА бремена сам , плодния сак е там , имам си я точицата. Излиза , че  сам 5 г.с и 4 дни Simple Smile Втория преглед е на 03.08 да видими сърдечна дейност.. и аз не издържам вече искам да кажа , но мъж ми настоява след втория преглед . Ще стискаме до тогава. Иначе  чувствам се добре , не ми се гади или повръща , не ме дразнят много яки миризми. Чувствам само нервно напрежение . Трябва да внимавам и с килограмите (малко повече се отколкото трябва).
Някакви съвети  за храната  ...
 Приятен ден Ви желая Simple Smile

# 63
  • Мнения: 275
Здравейте,
Ние сме казали на най-близките-така ще направихме и при първата бременност Simple Smile. Иначе мен по- ме притеснява как ще кажа на работодателя- толкова скоро след първата бременност . Вие как ще процедирате? Аз работя на доста индивидуална позиция.. и при всички случаи трябва да обучавам човек преди да излиза в майчинство или болничен...

# 64
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
От кога я чакам тази темичка Simple Smile Още от 24.06,когато разбрах че отново съм бременна.По калкулатор термина ми е 7.03.2017,но съм бременна с близнаци(всъщност са три,но в петък само две имаха пулс,за последното не се знае),най-вероятно ще раждам средата на февруари,но мартенската е моята отчетна.А си имам толкова бебета защото съм инвитро.Зимата пак бях бременна,но за малко,този път обаче държим нещата под контрол и знам,че всичко ще е наред.
Пожелавам на всички лека и безпроблемна бременност и здрави бебоци на финала.Деветте месеца ще минат много бързо,знам го от опит.Радвам се,че съм сред вас Simple Smile

# 65
  • Мнения: 188
От кога я чакам тази темичка Simple Smile Още от 24.06,когато разбрах че отново съм бременна.По калкулатор термина ми е 7.03.2017,но съм бременна с близнаци(всъщност са три,но в петък само две имаха пулс,за последното не се знае),най-вероятно ще раждам средата на февруари,но мартенската е моята отчетна.А си имам толкова бебета защото съм инвитро.Зимата пак бях бременна,но за малко,този път обаче държим нещата под контрол и знам,че всичко ще е наред.
Пожелавам на всички лека и безпроблемна бременност и здрави бебоци на финала.Деветте месеца ще минат много бързо,знам го от опит.Радвам се,че съм сред вас Simple Smile


Здравей Елислава,

И добре дошла. Познавам те от друга тема.  Успех ти желая и нека всичко е ок при теб с двете бебчета. 
Пожелавам на всички момичета успех и лека бременност.
Аз тези дни нещо нямам почти никакви симптоми, и почвам да се филмирам. А прегледа ми е чак другата седмица.
Единственото което ме успокоява е това че си следвам назначената терапия и си почивам.

# 66
  • Мнения: 31
И моят преглед е другата седмица,а времето сякаш е спряло...
Добре дошли на новите бъдещи мами. Успех на всички ни!

# 67
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Здравей  Simple Smile И аз те познавам от онази,тъжната тема,но важното че сега сме тук.Сещам се за още няколко девойки от една друга тема,та очаквам скоро включване и от тях.
Иначе симптоми аз почти нямам,само леко гадене от време на време,голям апетит(засега без последствия) и постоянно желание за сън.И една гадна болка от ляво,където си бия фраксипарина,но ще търпя,защото всичко си заслужава...

# 68
  • Мнения: 188
Здравей  Simple Smile И аз те познавам от онази,тъжната тема,но важното че сега сме тук.Сещам се за още няколко девойки от една друга тема,та очаквам скоро включване и от тях.
Иначе симптоми аз почти нямам,само леко гадене от време на време,голям апетит(засега без последствия) и постоянно желание за сън.И една гадна болка от ляво,където си бия фраксипарина,но ще търпя,защото всичко си заслужава...

Може би единствения симптом който е постоянен и при мен е постоянното желание за сън. За фраксипарина мен ми казаха да го бия около пъпа и редувам от коя страна да го бия. Да права си всичко си заслужава.
Гадене слава богу аз нямам за сега. И се надявам да нямам. Само рядко някоя миризма да ме подразни.

# 69
  • Мнения: 7
Здравейте Simple Smile)) Преди седмица видях двете чертички...На 26ти съм на преглед.Сроред калкулатора терминът ми е 21 Март Simple Smile За първи път ще ставам мама...Ако има мами от Бургас пишетеее и успех на всичкии :*

# 70
  • Мнения: 10
 Здравейте Simple Smile
 Включвам се и аз , според калкулаторите терминът ми е на 11.03. Следващия ми преглед е на 03.08 и нямам търпение да чуя сърчице. Успех на всички Simple Smile

# 71
  • Мнения: 319
Здравейте момичета и мами,
включвам се в групата с термин 18.03, аз съм Роси и ще се радвам да споделяме радости и неразположения. Към момента съм в 6 г.с. минах първия преглед след много избиране се спрях на д-р Арабаджи в клиника Щерев, останах доволна от лекарката и сега живот и здраве другата седмица на втори преглед. Не знам при вас как са се развили, но при мен всичко се появи съвсем в началото. Това ми е първа бременност и първи опит за бебе в живота. Оженихме се тази година на 10.06 и след сватбата заминахме на меден месец в Италия 2 седмици през втората седмица ми се падаше овулацията и съответно действахме, но не съм и предполагала че е възможно да усетя много силно и неприятно целия процес по оплождането и имплантирането на яйцеклетката. Една сутрин се събудих с ужасно виене на свят и след 15 мин колабирах от там нататък 2 седмици непрестанно гадене, рязко спадане на кръвното и колабиране, възпален стомах каквото и да хапнех дори и половин филийка имах чувството че съм изяла слон страхотна тежест. Всички ми казваха че е от нещо друго и не е възможно да усещам толкова рано каквото и да било, но уви италианските специалисти от бърза помощ и АГ в тяхната болница казаха че много рядко се случва, но при по чувствителните жени се усещало. Трябваше обаче да изчакам да мине време за да се установи, въпреки че всички симптоми бяха на лице и с моя мъж си знаехме кой ме мъчи изчакахме и с два ранни теста за установяване нещата се потвърдиха, а при първия преглед лекарката само потвърди датата на зачеването, която точно съвпадна с моето рязко влошаване слава богу отмина, започнах да се чувствам отново почти нормален човек и като по учебник влязох в 6 г.с. и гаденето се завърна Simple Smile При вас как е положението в коя седмица сте и как се чувствате?

# 72
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Аз съм вече 7 г.с. даже май с 2 дни отгоре.На мен обаче ми е поредна бременност и гледам да не обръщам внимание на симптомите,пък си ги имам и допълнителни от лекарствата,дето приемам.Не е много приятно,особено ниското кръвно и виенето на свят,но както съм писала по-горе заслужава си всичко да изтърпиш,щом искаш дете.
Иначе да се представя и аз.Казвам се Елица,на 33 от София.Имам един прекрасен син на малко повече от 8 и сега живи и здрави чакам близнаци.Това ми е 4 -та бременност,за съжаление имам две неуспешни.Ще се радвам тук да споделяме всичко,което ни вълнува и накрая да имаме най-прекрасните бебчета.


# 73
  • Мнения: 319
Здравей Ели,
и аз съм от София на 30г. форума си е голяма покрепа за мен никой друг не може да те разбере така добре както човек в същото положение и споделянето на опит би било полезно за всички ни. Да ти е жив и здрав сина и с близначетата всичко да е наред, ще станете едно голямо семейство Simple Smile

# 74
  • Мнения: 275
Здравейте,
Аз съм Елена.Също съм от София. Засега съм в 7 г.с., терминът ми е на 3.03.2016. Но ще е по-рано, защото най-вероятно съм секцио. Имам дъщеря на 2.6месеца. Ще се радвам да споделяме предстоящите събития Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт