Мека главичка?

  • 5 330
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 577
преди малко се връщаме от консултация и педито каза че му е малко мека главичката-и ни предписа Вигантол-сутрин 2 капки,обед-1 и вечер-1.Досега бяхме само на 2 капки сутрин.Само на кърма сме и тя ми каза че било нормално за бебета които са само на кърма,защото в АМ имало Вит.Д,а в кърмата не.чЕла съм че това е симптом на рахит и ми е много притеснено.Моля помогнете ми какво да правя.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
 Успокой се. 4 к-ки Вигантол не е много. Моя син в продължение на месец пи по 6к-ки поради причина омекване на някаква кост на главата. След това още 4 седмици по 4к-ки. Д-рката каза, че 6 к-ки е горната граница на профилактичната доза.
 Извеждай детенце на слънце и правете гимнастика. На нас д-рката ни показа масажи и гимнастика, които да му правим преди баня. Това са стандартните масажи дето ги има и по сайтовете за бебета.

# 2
  • Мнения: 1 259
 CryИ ние днес бяхме на консултация,и имаме същия проблем.Педиатърката каза,че това било начален стадий на рахит Sad.Сега ще давам по 2 капки Деавит сутрин и вечер.Ще стоим повече на слънце.

# 3
  • Мнения: 577
А какво е това Деавит-лекарство и ако да за какво?А Вигантол?

# 4
Аз досега никога не съм давала витамин Д и главата е още мека. На последната консултация вчера, доктора ни каза че ако искаме може да му даваме мултивитамини (тук в САЩ не дават Вит. Д отделно) но няма нищо притеснително за рахит. Ако прочетеш какви са останалите симптоми, ще видиш че му няма нищо на бебчо, затова недей да се шашкаш. А и със слънцето ще си набави каквото му трябва.
В Деавит доклкото знам има и вит. А

# 5
  • Мнения: 254
Не се притеснявай 4 капки не са много и ние сме давали по толкова...а още си давам по 3 всеки ден и така до първата годинка ще бъде...Няма страшно ще наваксате с Витамин д-то и после от слънчицето също.

# 6
  • Мнения: 1 259
Вигантола е немско,а Деавита българско.Вигантола съдържа само вит.D.Деавита D  и  А.

# 7
  • Мнения: 670
Деавит и Вигантол са капки за профилактика на рахит. Рахитът е болест, която се развива у децата при недоимък на витамин D, калций или фосфор. Витамин D се образува в кожата при облъчване с ултравиолетови лъчи или се приема с храната. Той увеличава всмукването на калция и фосфора в червата и намалява елиминирането им от организма. Важно е достатъчното кърмене, защото кърмата съдържа в правилно съотношение калции и фосфор.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Често срещан е вашия случай.Не се притеснявай.Повечко разходки на слънце Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Деавит и Вигантол са капки за профилактика на рахит. Рахитът е болест, която се развива у децата при недоимък на витамин D, калций или фосфор. Витамин D се образува в кожата при облъчване с ултравиолетови лъчи или се приема с храната. Той увеличава всмукването на калция и фосфора в червата и намалява елиминирането им от организма. Важно е достатъчното кърмене, защото кърмата съдържа в правилно съотношение калции и фосфор.
Изглежда не е достатъчно,при положение че има такива случаи newsm78

# 10
  • Мнения: 577
А даже трърдят че в кърмата няма необходимите витамини,а в АМ има всички защото са добавени.
Важно е достатъчното кърмене, защото кърмата съдържа в правилно съотношение калции и фосфор.

# 11
  • Мнения: 177
 Няма страшно.И ние пихме един месец Вигантола по 6 капки на ден.Това е лечебната доза,а 1-2 капки е профилактична.Пък и сега може да се изкарво по-често на слънце.Давай му както ти е казала лекарката и всичко ще се оправи.

# 12
Меката главичка е един от признаците на рахит.Има и др. симптоми-изпотяване, неспокойствие, слаба двигателна дейност или липса на такава в по-напреднал стадий на болестта.Стриктно давай Вигантола, повече разходки, слънцето да напича ръчичките и лицето и правете гимнастика за подобряване на мускулния тонус.Имам личен опит в диагностицирането и лечението на рахита,въпреки че не съм мед. лице. Нашето педи проспа момента #2gunfire #2gunfire #2gunfireСлава Богу проблемът вече е минало.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Точно в 5-тия месец на джуджето му откриха рахит 2-ра степен. Изразяваше се в нервничене, въртене на главата и постоянно обилно потоне. Направо чорапиките и подгизваха. Пихме 40 дена вигантол по 6 капки и давах 4 дена калциев глюконат. Сега май сме добре, но скоро мисля пак да я заведа на ортопед да видим дали всичко е отшумяло. Дано и при вас всичко се нормализира бързо. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 942
Не се притеснявай, аз съм била с рахит коя си там степен /като са ме натиснели зад ухото коста е пукала и поддавал/ майка е била по-упорите с разходките и сега ехеее каква здрава главица имам /май само нея не съм чупила/. Не е необходимо да печеш непремено лицето при разходките, дори само ръчичките да са на слънце е достатъчно.
Това, че бебета на кърма били по-често с рахит са пълни дивотии, но бебенцата с повечко килограми наистина често са с рахит Sad Според мен давай няколко дни повечко вигантол и после го намали пак, като наблегнеш на слънчевите разходки.

Общи условия

Активация на акаунт