Без въглехидратите навред ще съм мацка занапред! БВД тема 22

  • 123 651
  • 788
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 894
Безвъглехидратна диета




Тази диета  се състои от пълно изключване на въглехидратите във вашата храна – изхранване, което помага на организма да се изчисти от натрупаните мазнини. Най-важното при този начин на хранене е, че (след 4-5 дни) няма да сте гладни, постоянно, 24 часа в денонощието! Не трябва да се храните само три пъти на ден, а да си хапвате, когато ви се иска и колкото ви се яде. Храната не трябва да се мери, нито да се приготвя отделно и специално за вас. Не трябва да пиете таблетки и чайове против повишен апетит. Не трябва да правите специални упражнения и да ходите на акупунктура.

Добре е да ходите много пеша или да правите най-прости физически упражнения, особено след първите 24 дни.

Действие:
С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. При първите шест дена губите 3-5 кг, а всеки следващ ден около 400 г до 1 кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.
Внимание!!!
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

Разрешени храни:

Всички видове месо – говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички и спанак – каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

Забранени храни!!!

Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени са за консумация всички видове млечни произведения – мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети, забравете за сирене, кашкавал – обикновени и специални. Никакви плодове!

Важно!!!

Можете да направите диетата два пъти по 24 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.
Да се пият витамини – С, Е, калций, магнезий,  мултивитамини , Рибено масло.
Когато постигнете желаното тегло и престанете да се придържате към диетата, ви трябват две години при безразборно хранене, за да започне пак повишаване на теглото ви.



СЪВЕТИ / ПРЕПОРЪКИ


Изчетох много форуми и открих много вариации на тази диета, но точно тази дава най-добри цялостни резултати. Важно е да се следва стриктно и да не се започва и прекъсва на често, защото така организма привиква и ефекта от диетата се губи трайно. Хубаво е преди началото човек да си прегледа календара и добре да подбере 24те си диетични за да не се сблъска с препядствия като рожденни и именни дни, партита, летни отпуски и други подобни изобилстващи със забранени храни и напитки събития.

По време на тази диета организма изпада в състояние на кетоза – не трябва да се продължава повече от указаното време и задължително трябва да се спазват почивките!!!

Разрешеното след 6-ия ден вино трябва да е сухо бяло вино.

В диетата пише, че са позволени всички видове чай, но аз лично плодов по време на диетата не пия. Зелен също не е за препоръчване предвид силата на диетата.


Важно – ежедневен прием на поне 1,5 литра вода!



В интернет пространството са публикувани различни таблици с въглехидратното съдържание на храни и продукти, но е добре да не се ползват като „чиста монета”. Примерно овчето сирене е с много ниско съдържание на въглехидрати, но то е от забранените храни и НЕ трябва да се консумира. Тези таблици могат да дадат ориентация, но от тях трябва да се гледат само разрешените храни. Освен това като се съпоставят при някои от таблиците се получават големи различия и точно поради тази причина не давам линк тук (който се интересува лесно ще ги открие ползвайки търсачка).

Предвид стоките по нашите магазини, за да е ефективна диетата, е необходимо внимателно да се четат етикетите. На много стоки пише енергийност, но не е указано съдържанието на въглехидратите. Трябва да се купуват само продукти НЕсъдържащи забранение съставки, като соев протеин, царевично/пшенично нишесте и т.н. Повечето консервирани продукти съдаржат захар. Такива без захар, като лютеница например, могат да се намерят на щандовете за диетици/диабетици. Дори някои видове шунка по нашите магазини съдържат соя, за това е добре да се взимат шунки, филета и подобни от големи разфасовки с етикети, а в магазина да ги нарежат на фини парченца (така става и по-вкусно). Готовата кайма също съдържа соя. Каймата трябва да е домашно приготвена или в месарски магазин да се смели от чисто месо. Трябва да се внимава и с така наречените морски дарове. Например пакетираните „рачешки ролца” са пълни със забранени продукти, а и са основна съставка в готовите салати с морски дарове. В големите вериги магазини има голямо разнообразие от рибни консерви, подходящи за диетата (след прочитане на етикета). На мен любима комбинация ми стана консерва салатна риба тон + чери доматки.

И последно – да няма отчайване, ако кантара не отчита няколко дни намаляване на теглото. Това многократно се случва, но след застой от 4-6 дни теглото рязко дръпва надолу, а и най-вече дрехите стават чувствително по-широки.

За жените – МЦ (поне при мен) оказва силно влияние върху диетата, изразяващо се в застой или покачване на теглото, но това е временно и засяга само дните около цикъла, като в последствие теглото се нормализира.

И най-последно – по време на диетата не е необходимо голямо физическо натоварване, като фитнес примерно. Спортуването и движенията за стягане са препоръчителни след диетуването.

Всички, които се интересуват от произхода, ползите и вредите на точно тази диета могат да разгледат този линк: http://en.wikipedia.org/wiki/No-carbohydrate_diet



ЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ
Цитат на: Melodiya
Скрит текст:
(теглото от дадените по-долу резултати съм го мерила винаги сутрин след ставане от сън, минаване през тоалетната и преди приема на каквито и да е храни и напитки)

Първи път на БВ диета (направих само 1 подготвителен ден):
Това е подробна информация по дни, тегло за съответния ден и какво точно съм яла.

ден - тегло - храни (ежедневно: чисто кафе, мин. вода, чай, от 4-ти ден взимам витамини, за сладичко дъвча дъвки без захар)
  0 - 70 кг - подготвителен ден (чисто кафе, чай, мин. вода, ябълки)
  1 - ???? - св. филе, краставици, домати; салата моркови
  2 - ???? - св. филе+краставици; пил. бутче (без кожата), яйца, краставици, домати
  3 - ???? - пил. бутче, яйца, краставици, домати; риба със зеленчуци (във фолио на фурна)
  4 - 67,8 - св. пържола+зелева салата; риба със зеленчуци+зелена салата (марули, репички, краставици, лук)
  5 - 67,4 - резенче св. филе; пил. пържола+домати и краставици; пуешко филе+домати; малко св. пържола на скара+лук на скара
  6 - 66,7 - пил. пържола+домати; няколко късчета от пил. бутче+малко доматки; пуешко филе+доматки
  7 - 66,8 - пил. пържола+зелева салата; пил. пържола+домати; 3 чаши бяло вино
  8 - 66,2 - св. филе+домати и краставици; 3 яйца+пуешко филе+6-7моркова; (в 2ч. през нощта) св. филе+маслини
  9 - 67,2 - филе пъстърва+2 яйца+домати; 1 яйце+домати
10 - 66,5 - пуешко филе+св. пържола+домати; калмари на плоча+телешко на плоча+салата (спанак, яйца, печени чушки и др.); скариди в саламура
11 - 66,1 - пуешко филе+краставици; пуешко филе+домати
12 - 65,9 - пил. пържола+зелева салата; задушени сърчица с лук в олио+салата краставици с копър и лук; краставици
13 - 64,9 - пил. пържола+зелева салата; св. филе+домати и краставици; пуешко филе+яйца+домати
14 - 65,0 - пуешко филе+краставици; задушени сърчица в олио+домати и краставици; пилешка кавърма+краставици
15 - 65,8 - св. филе в сос (безвъглехидратен)+пуешко филе; пуешко филе+краставици+маслини
16 - 65,3 - пил. пържола+домати и краставици; щраусова луканка+филе Елена+пастърма+домати и краставици+3ч. бяло вино
17 - ???? - пуешко филе+краставици; св. филе+яйца+краставици+пуешко филе
18 - 65,1 - пил. пържола+зелева салата; св. пържола+домати; скариди в саламура+миди в собствен сос+1ч. бяло вино
19 - 65,1 - пил. пържола+домати и краставици; св. филе+миди+запечен лук+домати
20 - 65,1 - пил. кавърма+пил. пържола+зелева салата; св. филе+яйце+домати
21 - 64,7 - [МЦ] дробчета с лук+зелева салата; пуешко филе; св. филе+домати+маслини
22 - 63,9 - дробчета с лук+зелева салата; св. филе+пуешко филе; дробчета по селски+салата моркови+2ч. сухо бяло вино
23 - 64,0 - пил. пържола с тиквички+краставици
24 - 63,4 - пил. пържола+пуешко филе+домати+маслини; краставици
25 - 63,1 - филе+домати (последен ден)
26 - 62,2 - краен резултат -8 кг.



 


Ястия с позволените продукти:

Зелена салата с риба тон и малко лимон, домати с босилек, мусака с тиквички, вместо с картофи, спанак с месо и яйца на фурна, свинско със зеле, капама (в гювеч се слагат сарми, наденица, пилешко, свинско, телешко... само, че може да се направи само със зеле, а не сарми заради ориза...), тиквички - пържени, печени, омлети с чушки, праз лук, колбас, гюведжета (всякакъв вид месо със много зеленчуци и подправки + яйце), задушено месо (каквото и да е) с праз лук и малко домати, каварма (може и в омлет), руло стефани, скумрия със сос ропотамо (но без бобчето), скумрия с доматен сос (+ чесън), пълнени пиперки с гъби и кайма, зелеви/лозови сърми с гъби и кайма, пълнен домат със заливка от яйце, червени чушки заляти с яйца, винен кебап, дробчета по селски, задушен свински/телешки дроб, пилешки сърчица в масло, запечени гъби на фурна, доматена супа, пилешка супа (без застройка и фиде), зеленчукова крем супа, телешки борш (може и постничък), друсан кебап, пилешко вретено, кюфтенца с доматен сос, свинско със зеле, сарми с кайма, гъби и зеленчуци, риба със задушени зеленчуци, „огретен”с карфиол (става и с броколи), пиле лютика (с печени пиперки и домати), кюфтета "Гигант" (варено яйце обвито в кайма), най-различни омлети, пълнени яйца с домашен пастет от пилешки дробчета, пълнен кромид лук с моркови и кайма, „птичи гнезда” (с кайма и чукнато в средата яйце), рибена чорба, гъбена чорба, спаначена яхния, пълнен патладжан със зеленчуци (може и нещо подобно на имам баялдъ), гръцка мусака (прави се с патладжан вместо картофи), пълнени яйца (жълтъка на вареното яйце се намачква с подправки + 1 краставичка за вкус и се пълни обратно, пълнени тиквички, заешко задушено (с гъби а след 7-мия ден на диетата може и малко вино ), агнешко магданозлия, гювеч и мнооого други...




Безвъглехидратните момичета - преди и сега
http://www.snimka.bg/
потребител: bvdieta
 парола: protein


БВД тема - 17 http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=665581.0
БВД тема - 18 http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=697037.0
БВД тема - 19 http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=757854.0    
БДВ тема -20 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=774365.0;topicrefid=4
БДВ тема -21 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=908366;topicrefid=20                              
УСПЕХ !

Последна редакция: вт, 12 юли 2016, 16:57 от . Яна .

# 1
  • Мнения: 4 500
Бих искала да питам дали този вид хранене има негативни последици върху организма?
И дали има йо-йо ефект, защото едва ли ще караме на месо цял живот  Crazy Все някога ще се изядат едни спагети, примерно....

# 2
  • Мнения: 4 322
. Яна . ,благодаря за темата! bouquet
Много минуси в новата тема желая на всички!

# 3
  • Мнения: 3 841
. Яна . ,благодаря за темата! bouquet
Много минуси в новата тема желая на всички!
Ха, дано! Simple Smile
Благодаря за темата!

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Бих искала да питам дали този вид хранене има негативни последици върху организма?
И дали има йо-йо ефект, защото едва ли ще караме на месо цял живот  Crazy Все някога ще се изядат едни спагети, примерно....

Чак негативни не, но като не се приемат В и организма изпада в кетоза, а в това състояние не е хубаво да се седи дълго време.
Йо-йо ефект ще има от всяка диета, ако след нея се започне безразборно ядене.
За мен съм решила моят начин на хранене ще е високомазнинен Peace
Вече има видими резултати от тренировките, бягането на стадиона и стриктното хранене.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 1 270
Да не ви загубя , че сте ми опора в борбата с килограмите.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 894
Дами, да се представя. От известно време чета темата за да се запозная с диетата. От началото на февруари съм на ВМ НВХ, това е моето хранене, но бих искала да видя как ще ми се отрази вашата диета, която чудесно се вписва и в моя режим  Hug
И дали има йо-йо ефект, защото едва ли ще караме на месо цял живот  Crazy Все някога ще се изядат едни спагети, примерно....
ако си станал дебел защото много обичаш вафли и после свалиш Х на брой кг защото си яла марули 10 дни и вече си слаба, най-погрешното е да смяташ, че сега пак ще ядеш колкото си искаш вафли и никого повече няма да напълнееш.
Спагети ще хапваш разбира се, но рядко. Никой не е напълнял от това, че е изял една вафла, както и никой не е отслабнал от това, че не я е изял  Peace Отровата е в дозата  Wink
В заглавния пост пише, че след като приключи диетата е добре да се храни човек разделно. Личното ми мнение е обаче, че ако има още да отслабва ли било добре да мине на Палео хранене, а ако има здравословен проблем - на ВМ  Peace
Последните редове ги пиша само сега и няма да ги повтарям, за да не остане някой с впечатление, че съм влязла тук за да рекламирам друг режим  Naughty

Сиска, снимките от линка не се отварят, но предполагам са тези https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206945090371191&se … ype=1&theater прекрасни ръце и раменца видях, а ти си като момиченце  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 12 юли 2016, 22:34 от . Яна .

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Яна,  благодаря!
Всичко от последния пост, което е написала Яна, аз съм абсолютно на същото мнение. Бях пристрастена към маскарпонето, Бри и киселите млека, и кашкавалите, но ето вече 15 дни не съм яла, но не ми и липсват. Моето хранене след две по 24/26 БВХ, ще е високомазнинно.

# 9
  • Мнения: 798
Благодаря за темата Яна  bouquet  И добре дошла  Simple Smile
И моето мнение е, че е по-добре да се продължи с НВ-ВМХ или палео  Simple Smile

Меню за днес
- кафе
З- 1 шишче от снощните, малко от тиквичките и 1 НВ шоко бонбон
О- малко от свинските гърди с прясно зеле, малко пърженица чушки с яйца, домати
СЗ- 1 НВ шоко бонбон, малко кафе
В- печени на скара 1 свинско шишче като снощните, сланина, чушки и тиквички; салата домати, краставици, кромид, зехтин, сол

Последна редакция: вт, 12 юли 2016, 22:50 от z.2012

# 10
  • UK
  • Мнения: 727
 То всички сме единодушни, щото от ВМНВХ или палео идваме  Mr. Green
 За днес ядох св.ребра на закуска и вечеря и 2св.пйржоли със задушени гъби за обяд.
Лошото е, че съм разтегнала лигамент на задния бедрен мускул и трябва да спра да тичам докато ми мине. Аман.
Сиска, наистина изглеждаш на 16 Heart Eyes

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Добро утро!
След малко отивам да бягам на стадиона, а след това продължавам към залата и там ще е ден на гърба и корема.
Меню:
бронирано кафе
За обяд и вечеря бъркани яйца патешки/4бр/+125 грама бекон+резен сланина. Количеството е за обя и вечеря Peace
Хубав ден, момичета!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 255
Момичета,не съм чела всичко ,но съм тук и ви следя.Режимна съм на 100%,не мога да се позная.Следвам ВМ-НВХ вече 3 години,но чак сега май съм наистина режимна.Определено много съм си надвишавала въглехидратите май преди.Понеделник имах -2кг.Тази сутрин си върнах половин,предполагам че е МПС,че ми е време,защото вчера пак си бях стриктна и нищо не съм променяла.По-сита.спокойна и отслабваща отдавна не съм била,количествата храна са ми огромни,но се надявам ако издържа още дълго с времето нещата да се регулират.Менюто ми си е почти същото каквото си е било и преди,а всеки път като орежех въглехидратите страдах от безсъние и бях много нервна.Поне засега го нямам този проблем,даже си хапвам и по 4 пъти доста често,надявам се да не тръгнат килограмите пак нагоре,но аз така или иначе хапвам доста ,имам от къде да намаля засега.
Яна,радвам се да те видя,мерси за темата  bouquet  То това тук си е чисто ВМ-НВХ и то доста стриктно такова  Hug

# 13
  • Мнения: 9 982
Яна, благодаря за темата! bouquet

Svidni4ка, много кофти с това сухожилие, почини си.  Hug
Siska, страхотна си, браво!
Mis_val,  много ме надъха поста ти!

Много ми харесва компанията тук, момичета.  Hug От вчера съм режимна, та няма да спамя вече.

Да ви кажа, аз след първата врътка качих 2 кг които още не съм свалила, но едва ли съм еталон. Храня се ВМ НВХ, в никой случай безразборно и тренирам 6 дни в седмицата.
Първите ми 24 дни не бяха нормални, особено последните 2 седмици бяха ад- спях по 4 часа и ядях много малко, страшни нерви бяха по много причини. Май организма компенсира за стреса. Не знам.

Ще съм на почивка 1 седмица от събота и не знам дали ще мога да пиша- в телефона нямам кирилизатор. Ще чета със сигурност.

# 14
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
кои салатни зеленчуци са най-нисковъглехидратни ? аз много злоупотребявам със доматите , ама си купуваме по цяла касетка едни червени сочни и сладки ... мммм
може би заради тях свалям мноооого бавно , а нямам абсолютно никакви прегрешения , с какво да ги заменя ?

Общи условия

Активация на акаунт