"Бауш енд Ломб" спряха свой разтвор за контактни лещи

  • 3 770
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 014
Момичета, в съобщението в сайта им пише, че се отнася до продукта произведен в Щатите, а за Европа завода-производител е друг. Като знам по какви пътища пристигат стоките в Б-я ме хваща страх.
Проверих, завода е в Италия. Не че това ще ме накара да продържа да го ползвам, утре отивам на лекар.
Ау, dema , сега видях постинга ти, аз тъкмо днес (преди да видя темата ) си мислех, че е крайно време да си купя нови лещи, моите също са БиЛ. Всъщност, р-ра в контейнерчетата, с които се продават новите лещи не е сигурно дали е точно ReNu with MoistureLoc. Те съобщават за проблеми с този р-р, казват, че другите не са опасни - ReNu Multiplus, ReNu Multipurpose Solution. Ама как да им вярвам?

# 16
  • Мнения: 522
оле ужас, аз от две години ползвам само този разтвор

# 17
  • Мнения: 3 342
И аз ползвам точно този разтвор #Crazy
И сега какво - да го спирам ли???
Но пък, ако имаше някакъв проблем, вече може би щеше да е налице. Така мисля... Не го ползвам от вчера все пак...

# 18
  • Мнения: 5 475
от 10 год. нося контактни лещи,когато за първи път ги сложих,лекаря тук ми каза,че въпреки всички реклами най-добър си остава обикновенния физиологичен разтвор(най -близък е до слъзната течност!).И само това ползвам-досега не съм имала никакъв проблем!

# 19
  • Мнения: 7 186
от 10 год. нося контактни лещи,когато за първи път ги сложих,лекаря тук ми каза,че въпреки всички реклами най-добър си остава обикновенния физиологичен разтвор(най -близък е до слъзната течност!).И само това ползвам-досега не съм имала никакъв проблем!

И аз знам, че физиологичния разтвор върши работа, а е и стерилен, ама нали тези специалните разтори уж имат и някакви дезинфектанти, та почистват по- добре. Аз затова не съм се изкушила да пробвам с физ. Иначе е много изгоден- 1 банка от 500 мл е към 2 лв, а същата със специален разтвор- към 20- така.
Ти от колко време ползваш физ?

# 20
  • Мнения: 3 342
от 10 год. нося контактни лещи,когато за първи път ги сложих,лекаря тук ми каза,че въпреки всички реклами най-добър си остава обикновенния физиологичен разтвор(най -близък е до слъзната течност!).И само това ползвам-досега не съм имала никакъв проблем!

И аз от много време съм с лещи и в един период, когато имаше почти само български разтвори/един за съхранение, един за почистване и физиологичен разтвор, преди да поставиш лещата в окото #Crazy/, ползвах само физиологичен разтвор/беше ми писнало от цялата тази досадна процедура/. Обаче лещите се съсипваха много бързо, почти два пъти по-бързо в сравнение с периода, когато си ползвах съответните разтвори. Така че аз съм ЗА специализираните разтвори. А и майка ми е очен лекар и също смята, че само с физиологичен разтвор не става Naughty

# 21
оле ужас, аз от две години ползвам само този разтвор


ами ако го ползваш от две години значи си доволна не виждам причина да си сменяш разтвора ако се чувстваш добре с него  newsm78

п.с. пчелата вълк който и да си добре се справи с пускането на това инфо по всички форуми е съжалявам но разтвора е добър и хората го знаят


п.с. не мога да разбера как без официално спиране на разтвора пък дори и в щатите се създаде масова психоза как едва ли не ще ослепеете от този разтвор. още не е приключило разследването в сащ дали причината е в разтвора или не. от 10 милиона ползващи разтвора Реню в сащ само 20 имат тези оплаквания и то не е доказано че е от разтвора 

# 22
  • Мнения: 3 461
В Бахрейн също го спряха от продажби преди може би месец,непрекъснато се пишеше по вестниците и се разказваше за една жена,която едвам я спасили да не изгуби зрението си.Фирмата излезе с платене съобщение,че продуктите й са безопасни,но на края спряха продажбите.Тъй като съм абсолютно начинаеща в носенето или по-скоро слагането на лещи,какво ви е мнението за лещите на  Johnson и какви е най-удачно да избера:всекидневни,за седмица,месец?

# 23
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз си ползвам Opti-free Express на Alcon и нямам проблеми. Проблемът ми е в лещите, купих си нови Multi LEKON 42 % но ми идват много по твърди от предните и вече 6 месеца не могат да ми свикнат очите с тях. Смятам да си взема като старите не им знам марката но бяха 55% вода и въобще не ги осещах Shocked

# 24
В Бахрейн също го спряха от продажби преди може би месец,непрекъснато се пишеше по вестниците и се разказваше за една жена,която едвам я спасили да не изгуби зрението си.Фирмата излезе с платене съобщение,че продуктите й са безопасни,но на края спряха продажбите.Тъй като съм абсолютно начинаеща в носенето или по-скоро слагането на лещи,какво ви е мнението за лещите на  Johnson и какви е най-удачно да избера:всекидневни,за седмица,месец?


само едно уточнение не знам от къде си получла тази информация но за индия пък не се е чуло нищо не знам и какво и къде си прочела или може би си била там но в индия си имат отделен завод в който се произвежда този разтвор


п.с. дори и в щатите не е спрян от производство а само временно са преустановени продажбите докато се установи дали наистина има проблеми с разтвора


що се отнася до лещите за който питаш ако имаш достатъчно парички си купи еднодневни

# 25
Жалко, че не си пазя медицинска бележка-получих конюктивит миналото лято, ползвайки техен разтвор заради цветните си лещи, които си купух от тях. Бих ги осъдила!

# 26
п.с. за бахрейн сте прави там също е спрян от продажба грешката е моя


п.с. какво в медицинксата ти бележка да не пишеше че за проблемите ти с очите са виновни лещите и разтвора който си ползвала?

# 27
  • Мнения: 3 461




само едно уточнение не знам от къде си получла тази информация но за индия пък не се е чуло нищо не знам и какво и къде си прочела или може би си била там но в индия си имат отделен завод в който се произвежда този разтвор



 

Аз живея в Бахрейн,който е малко кралство в Средния Изток,а не част от Индия. Shocked

# 28


 
[/quote]

Аз живея в Бахрейн,който е малко кралство в Средния Изток,а не част от Индия. Shocked
[/quote]

да разбрах грешката си и мисля че се извиних преди това уточнение от твоя страна

# 29
  • Мнения: 9 091
Чакайте сега, не се филмирайте самички Naughty
На всеки му понася различен разтвор, дай сега като преди време получих силно нараняване на роговицата и конюктивит от Опти Фри, да ги осъдя Tired
Аз ползвам РенУ откакто нося лещи, а това е вече 8-ма година...даже като съм имала някакво зачервяване или парене съм си капвала от него и веднага ме облекчаваше. Така че тези неша са много относителни, недейте да се панирате, още повече като нешата не са изяснени съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт