Каква четка и паста за зъби използвате?

  • 46 740
  • 233
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 788
Благодаря ти за мнението.

Аз може би ще си купя по-меки глави, защото установих, че при постоянно използване на електрическата четка зъбите ми стават по-чувствителни, и сега редувам електрическа с механична.
Относно междузъбното пространство, което не може да се достигне - и аз ползвам конец, както и waterflosser. Ходя редовно на контролни прегледи на зъболекар също. Грижа се добре за зъбите, за съжаление поражението е направено в много ранни ученически и студентски години, когато понятието "упойка" бе почти почти непознато за зъболекарите в България, това в комбинация с почти отсъстващата агитация и разяснения за важността на профилактиката.

 

# 181
  • Мнения: 4 496
Аз ползвам електрическа само вечер, сутрин с обикновена, мека. Така ми се струва по-щадящо. Електрическата ми измива много добре остатъци от храна между зъбите, само на две-три проблемни места трябва да ползвам междузъбна или конец. А каква е връзката с пораженията и упойката?

На мен ми се е налагало два пъти да ми слагат упойка, беше ми много зле, единият път с детска, но почти припаднах. Пада ми кръвното. Затова си карам без упойка.

# 182
  • Мнения: 788
Имах предвид, че едно време, поради неизползване на упойки, изпитвах ужас от болка, съответно от зъболекари, и не бях редовна за профилактики, и като резултат зъбите ми не бяха в много добро състояние.

# 183
  • Мнения: 4 496
Аааа, ясно. Много хора са така.

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Използвам бамбукова четка с активен въглен (избелваща) и паста против пародонтоза (обикновено на Астера). Но сега мисля да мина на Сенсодин, че много ме болят зъбите от студено. Има ли ефект?  newsm78

# 185
  • Мнения: 4 496
При мен има. Дори ефектът на Сенсодина трае поне няколко дни след като съм свършила пастата и съм започнала друга.

# 186
  • Мнения: 2 223

Прочетох изложеното от теб и всъщност намирам отговор на многото си въпроси и питанки, които имах, преди, гледайки много американски филми. Винаги си задавах въпроса, защо не си изплакват устата след миене с паста. Защо не слагат вода на четката преди миене и пр. и пр. И все си мислях, че героят е нещо мърляв... Joy hahaha Joy А то -си имало защо!

Лично за мен Обединеното кралство ми е последен пример за хубави зъби! ooooh! Naughty Те са по-скоро еталон за най-лоши и страшни зъби! ooooh! Иначе на книга ги разбират нещата!  ooooh! ooooh!
На тях както и на Японците им пожелавам да им внесат няколко контейнери с американски стоматолози, че да им подредят зъбите в правилната посока и ред. Simple Smile

Мислех си, че само аз съмсе чудила за американските филми, даже питах един американец приятел дали си мият зъбите с вода или така си седят :Д Може би има някакъв ризон, на мен ми е като да се измия и да седя със сапуна, без да го изплаквам.
 Купих си Соникеър от 4 дни я ползвам.  Орал Б електрически въртящи се ми изглеждаха като уред за инквизиция.

# 187
  • Мнения: 5 215
Вече използвам електрическите само веднъж седмично. Минах на механична кюрапрокс 5460 и интердентални на същата марка. Някой има ли впечатления за ултразвуковата им четка?

# 188
  • Мнения: 10
Аз използвам електрическа Oral-B PRO 500 CrossAction и механична Sensodyne Expert Soft. И от двете съм супер доволна, препоръчвам. Конец - Oral-B. А от пастите редувам Sensodyne и Vademecum. Също използвам и стъргалка за език, продава се в аптеките. Намирам я за доста полезна и е задължителна част от хигиенните навици. Blush

# 189
  • Мнения: 3 118
Вече използвам електрическите само веднъж седмично. Минах на механична кюрапрокс 5460 и интердентални на същата марка. Някой има ли впечатления за ултразвуковата им четка?
Не съм ползвала електрическата им, но механичните са супер. Усещам веднага разликата в сравнение с други четки.

# 190
  • Мнения: 175
Вече използвам електрическите само веднъж седмично. Минах на механична
Защо?

# 191
  • Мнения: 1 675
От 2 години ползвам ORAL-B PRO 600, но нещо взех да се замислям за Philips  Sonicare.
Всъщност дилемата ми е между тези двете:
https://www.amazon.de/gp/product/B01EY8LKCK/ref=ox_sc_act_title_ … R8XB7XF&psc=1
https://www.amazon.de/gp/product/B06XDJH68Z/ref=ox_sc_saved_titl … R8XB7XF&psc=1

# 192
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
От 2 години ползвам ORAL-B PRO 600, но нещо взех да се замислям за Philips  Sonicare.
Всъщност дилемата ми е между тези двете:
https://www.amazon.de/gp/product/B01EY8LKCK/ref=ox_sc_act_title_ … R8XB7XF&psc=1
https://www.amazon.de/gp/product/B06XDJH68Z/ref=ox_sc_saved_titl … R8XB7XF&psc=1

Има научно изследване, което установява, че участниците, ползващи ротативните четки (като тази на Орал Б) почистват по-ефективно зъбите от вибриращите (като тази на Филипс), някъде по-горе пусках линк към него. Като казвам това, с всяка четка, независимо механична или електрическа от който и да е вид, е възможно добро почистване, ако винаги се отделя достатъчно време и се почиства с добра техника за почистване, конкретизирана според човека.

# 193
  • Мнения: 4 496
Смених си накрайника на Орал-б с нов - от ДМ, в комплект по три са, универсални. По-добър е от стария, косъмчетата са косо наклонени и хем по-нежни, хем почистват хубаво.

# 194
  • София
  • Мнения: 9 457
И аз само с такива сменям. На Орал Б купувам само когато са на промоция в ДМ или с 15% отстъпка за рожденик. Peace

Общи условия

Активация на акаунт