Кърмене по време на бременност :(

  • 1 150
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,

Имам нужда от съвет. Родих преди 5 месеца със секцио. Сега имам странно влагалищно течение /имах такова в началото на първата бременост/ - без цвят и мирис, правих си тест - отрицателен /и с първата бременост до 6-та седмица бе отрицателен/ и ме е страх да не съм бременна. Поради секциото ще се наложи аборт /ако съм бремена де/  Praynig Искам да ви питам първо: ако съм бременна нямаше ли кърмата ми да намалее или спре и второ: в деня на евентуалния аборт няма да кърмя /заради упойката/, но после сигурно се изписва антибиотик  newsm78 Ще трябва ли да се цедя и хвърлям кърмата и няма ли бебето да се отбие? Имал ли е някой такова течение и каква аможе да е причината?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Мисля, че ти е прекалено рано да се притесняваш за това. Нека първо ти потвърдят бременност, че чак тогава го мисли  Wink

Иначе кърмата ти няма да намалее, ако продължиш да си кърмиш бебето, бременността няма да ти спре кранчето.
А евентуалните антибиотици могат да бъдат подбрани така, че да са съвместими с кърменето, има доста такива.

Стискам палци да няма бременност  Praynig

# 2
  • Мнения: 1 559
Трябва да отидеш на гинеколог, за да се разбере дали наистина си бременна (стискам палци да не си) Praynig В случай,че подозренията ти действително се потвърдят, има доста антибиотици съвместими с кърменето и е възможно да пиеш антибиотик без да прекъсваш кърменето. При наличие на бременност кърмата не спира, но надявам се, при теб течението да се дължи на нещо друго Wink

# 3
  • Мнения: 811
И аз стискам палци да няма бременност  Praynig
Представям си как се чувстваш, и на мен преди месец и нещо ми мина съмнението, че може да сме направили още едно бебче. Но понеже си родих нормално не бих го махнала, дори и да беше станало. Но както  MammaEli казва - най-добре е гинеколог да каже дали има бременност. Може да се тревожиш излишно!
 Hug

# 4
  • Мнения: 1 288
аз също родих със секцио преди 5 месеца. в момента и при мен има странно течение. не мога са си спомня обаче дали съм го имала по време на бременността. със сигурност не съм бременна сега. искам да те успокоя. може би течението да не се дължи на бременност. не се тревожи и панирай излишно. направи си още един тест и ако искаш, отиди и на гинеколог. 
стискам палци всичко да е наред!   bouquet

# 5
Благодаря ви момичета   bouquet Мисля да отида на лекра в петък. /За протокола ходих на преглед миналия 20-ти,  до тук направих 3 теста //последния в неделя///

ukadreams - би ли казала при теб как "изглежда" това течение? При мен е прозрачна течност, като тази която се отделя като смазка при секс,

# 6
  • Мнения: 1 288
прозрачно до светло жълто, малко като напишкано, водно едно такова. доста обилно. появи се преди около 2 дни и хич не ми е приятно. но си мисля, че е нещо нормално. може би още се чистят и оправят нещата там вътре. докато се наместят чарковете. знаеш ли мисля си, че се появи понеже носих доста тесни дънки тези дни, с ниска талия. може да съм натиснала нещо. дали не си носила и ти нещо стегнато и да е повлияло по някакъв начин.

# 7
  • Мнения: 1 942
Да, наистина да не си настинала?

# 8
  • Мнения: 811
Kalina29, а възможно ли е да си в овулация  Simple Smile Такова прозрачно течение го има малко преди да настъпи овулация.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Kalina29, а възможно ли е да си в овулация  Simple Smile Такова прозрачно течение го има малко преди да настъпи овулация.
Точно това си мислех и аз Grinning
Тези 'сезонни' течения, които се менят по цвят, консистенция и миризма през месеца, са нормални функции на тялото.

# 10
Kalina29, а възможно ли е да си в овулация  Simple Smile Такова прозрачно течение го има малко преди да настъпи овулация.

Ами възможно е! Цикъла ми още го няма никакъв, но това е вече близо месец  newsm78 Ако беше овулация нямаше ли да спре? След секс се засилва и сгъстява. При секс изпитвам и болка, та си мисля дали не е възпаление?

# 11
  • Мнения: 6 243
Kalina29, а възможно ли е да си в овулация  Simple Smile Такова прозрачно течение го има малко преди да настъпи овулация.

Ами възможно е! Цикъла ми още го няма никакъв, но това е вече близо месец  newsm78 Ако беше овулация нямаше ли да спре? След секс се засилва и сгъстява. При секс изпитвам и болка, та си мисля дали не е възпаление?
Не е задължително да е възпаление. При някои жени (и то не винаги) има болки именно по време на овулация, които при правене на секс се засилват.

Ти си отиди на лекар, но се надявам да е напразна тревога.

# 12
  • Мнения: 631
и аз да споделя ...
и аз имам странно течение и не ми е идвал цикъл още
малкият ще стане на 6 месеца след дни
нямам симптоми на бремемност, но напоследък през ноща като се будя да кърмя бебо изведнъж като си лежа безпричинно ми се завива толкова много свят все едно съм във въртелешка ...цялата стая се върти ... някой случвало ли му се е такова нещо
това ми се повтаря вече 7-8ми път почти всяка нощ от седмица насам .... направо се притеснявам ако ми се случи през деня и не дай боже държа бебето ....(
усещането е все едно припадаш инстинктивно си затварям очите и все едно се люлея
мислех да си направя тест и все забравям да си купя
моля ако някой е имал подобни симптоми  да ми пише от какво са, нормални ли са

# 13
  • Мнения: 414
Айде и аз да се включа като препатила.
И аз имах такива съмнения и притеснения Ани като беше мъничка, но за съжаление бях бременна за трети път и опасенията ми се оказаха основателни. Нямаше никаква разлика в кърмата ми, не е намалявала. И аз се притеснявах как ще стане с упойката... В случай, че си бременна, ето как стана при мен - отидох в частна клиника за да не ме дерат наживо и немарливо... това първо. Много разпитвах как ще кърмя и какво ще ми сложат, доктора ми каза, че няма проблем с тая упойка. Сложиха ми пълна упойка, но незнам какво точно, събудих се след 20-ина минути май бяха и всичко беше приключило, казаха ми само да пропусна едно кърмене и това беше. Не съм цедила нищо, не са ми давали никакви антибиотици.  newsm78 То аз чак после разбрах, че след аборт дават антибиотици... незнам точно защо, но и нямам нищо против, че на мен не са ми давали.

# 14
  • Мнения: 2 220
Чувала съм, че много жени не изчакват да минат 2 години след секцио и си раждат нормално! Така че ако само то ти е притеснението, се консултирай с добър лекар и си раждай детенцето (ако си бременна изобщо, де).

Общи условия

Активация на акаунт