Въпрос към раждалите мами в Правителствена болница

  • 6 625
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Здравейте момичета! Смятах да раждам в Правителствена боница (сега УБ "Лозенец"), но разбрах, че там няма практика да се слагат упойки.   Rolling Eyes Това доста ме стресна, защото все пак в 21-ви век би трябвало това да е въпрос на личен избор. Явно, ако реша със сигурност да родя с упойка то ще трябва да сменя и болницата.  newsm78 За сега все още проучвам мнения за и против епидуралната, но все пак си е друго да знаеш, че може в един момент да решиш да си спестиш тези страдания. Моля да ми кажете от ваш опит това дали е така и дали все пак няма някакъв начин този въпрос за се уреди с предварителна уговорка. Много ще съм благодарна да споделите собствения си опит по този въпрос!  Laughing

# 1
  • Мнения: 7 640
не че не слагат упойки, предполагам питаш за нормално раждане, болшинството анестезиолози в тази болница нямат достатъчно опит в епидуралната и спинална анестезия.

# 2
  • Мнения: 1 029
Да, всъщност не уточних, че питам за нормалното раждане. Това ли е причината да няма такава практика заради липсата на добри анестезиолози? Rolling Eyes Това означава ли, че все пак мога да поискам да ми сложат такава упойка или категорично не?! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 7 640
има добри анестезиолози, просто не е практика там. Можеш да поискаш, разбира се, ако си се насочила към конкретен АГ, говори с него.

# 4
  • Мнения: 523
аз раждах нормално и наистина практиката е без епидурална. политика на болницата е, не е въпрос нито на лекари, нито на пари. Поне това ми обясни д-р Асенова, когато много я навивах да ми сложат - преди раждането де. Но останах толкова доволна от болницата, че не съжалявам въобще, че родих там, макар и нормално без епидурална Laughing че боли, боли... ама не е толкова страшно. ако искаш повече инфо за болницата драсни на лични, запазила съм си едно писмо към една мама с изчерпателно инфо, за там от през моя поглед Laughing

# 5
  • Мнения: 415
Аз раждах там преди година и 4 месеца. Раждането мина нормално, но въобще не стана дума за упойка - нито ми предложиха, нито аз си поисках.
Нямах уговорка с лекар, но отношението на всички беше чудесно.
Много професионално и човешко   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 423
за нормално раждане не слагат упойка-питах единия от анестезиолозите в правит.болница и той ми го каза,но не ми каза защо.аз родих там секцио със спинална упойка-анестезиолога д-р Панайотов беше перфектен и определено разбира от упойки bowuu

# 7
  • София
  • Мнения: 39 739
Аз като раждах нямах време да питам за упойки. Дияна се роди 20 дена по рано, водите ми изтекоха у дома. И малко след като пристигнахме в б-цата вече имах 10см разкритие.
Живот и здраве, пак бих искала да родя там (кат си направим 2ро де) Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 477
Така е, не слагат упойки за нормално раждане, добре, че ми се наложи секцио ...

# 9
  • Мнения: 7 640
за нормално раждане не слагат упойка-питах единия от анестезиолозите в правит.болница и той ми го каза,но не ми каза защо.аз родих там секцио със спинална упойка-анестезиолога д-р Панайотов беше перфектен и определено разбира от упойки bowuu
аз нали ти казах Wink
иначе- слагат и епи, единици от новите по-млади са мераклии за по-съвременните подходи.

# 10
  • Мнения: 1 561
И аз родих там, но секцио и с епидурална.Но смятам, че много лекари са за! нормално раждане, и щом няма показатеи , които да изискват друго няма нужда.Т.е смятам, че затова ти отказват, пък и слагането на упойката в гръбнака е и доста рисковано.Така, че няма смисъл да се подлагаш , аз пак усещах по -силните болки!

Отношението им е повече от чудесно, макар базата да е зле.Но за 3 дни се търпи.

# 11
  • Мнения: 7 640
И аз родих там, но секцио и с епидурална.Но смятам, че много лекари са за! нормално раждане, и щом няма показатеи , които да изискват друго няма нужда.Т.е смятам, че затова ти отказват, пък и слагането на упойката в гръбнака е и доста рисковано.Така, че няма смисъл да се подлагаш , аз пак усещах по -силните болки!

Отношението им е повече от чудесно, макар базата да е зле.Но за 3 дни се търпи.

помниш ли как се кезваше анестезиолога?
А за това последното, може и да те освиркат сега Laughing

# 12
  • Мнения: 1 561
Преди две години специално родилно отделение беше ужасно, с скасани бели чаршафи от едното време, никакав ремонт нямаше, но и аз си мислех, че ще е както по етажите или долу на регистратурата, но нищо подобно.Типична болница.Правеха ремонти под нас, дано са стигнали и на етажа в родилното.
Няма кой да ме усвирка, стига  да е раждал там август 2004.

А за анестезиолога ще ти кажа, имам подробни записки  за екипа-млади са и много добри Д-р Мутафчийски и Д-р Вълчев, те присъстваха на раждането и ми държаха ръцете!

# 13
  • Мнения: 46 477
... Няма кой да ме усвирка, стига  да е раждал там август 2004 ...

Хихихи, точно тогава родих и аз, да не сме се засекли  Grinning
Я кажи кога си била в Правителствена  Grinning
Видях в отчетната ни тема, май сме се разминали, аз бях там от 16 до 22 август.

Наистина базата си е като в обикновена болница няма нищо луксозно, единственото нещо по-така бяха леглата- на колелца и със степени Peace

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 18:51 от Никол

# 14
  • Мнения: 7 640
Преди две години специално родилно отделение беше ужасно, с скасани бели чаршафи от едното време, никакав ремонт нямаше, но и аз си мислех, че ще е както по етажите или долу на регистратурата, но нищо подобно.Типична болница.Правеха ремонти под нас, дано са стигнали и на етажа в родилното.
Няма кой да ме усвирка, стига  да е раждал там август 2004.

А за анестезиолога ще ти кажа, имам подробни записки  за екипа-млади са и много добри Д-р Мутафчийски и Д-р Вълчев, те присъстваха на раждането и ми държаха ръцете!
има д-р Мутафов-той може да слага епи.

Общи условия

Активация на акаунт