Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 55 992
  • 734
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 509
Плачка първата вечер. Аз я гушках през 5 мин, за да знае, че съм до нея, но просто няма да суче. Втората вечер по-скоро мрънка и аз пак я гушнах и тя бързо си легна и заспа. От третата вечер като се събуждаше, се изправяше в леглото, поседи малко така и си ляга и заспива. За около седмица спря да се буди.

# 181
  • Мнения: 495
Плачка първата вечер. Аз я гушках през 5 мин, за да знае, че съм до нея, но просто няма да суче. Втората вечер по-скоро мрънка и аз пак я гушнах и тя бързо си легна и заспа. От третата вечер като се събуждаше, се изправяше в леглото, поседи малко така и си ляга и заспива. За около седмица спря да се буди.

Дано и при нас да се случат нещата!  Rolling Eyes

# 182
  • София
  • Мнения: 1 538
Gugi-girl, бързо оздравяване на бебчо!  Hug
За оставянето на бебето да се дере , за да заспи само, само ще кажа, че в момента съм се посветила на книги и статии за възпитанието на децата и почти навсякъде психолозите са единодушни - детето спира след 15-20 мин да се дере и заспива, "успокоява се", както казват привържениците на този метод, защото е разбрало, че е само, че няма на кого да разчита, няма кой да му помогне, губи вярата си в родителя и в света като цяло, чувства се изоставено и нещастно, а това води до сериозни поведенчески последствия в бъдеще. Децата в момента са в първия период от раждането до 2 г, който е периодът " сигурност - дали съм в безопасност и дали съм обичан/а". Мисля, че това е достатъчно казано, всеки да си прави изводите и да си гледа детето, както реши 😊

Абсолютно съгласна съм с написаното. Все пак това са бебета. В природата бебетата не се отделят от родителите. Желанието да спят близо до майките си е инстинкт за самосъхранение и привързаност. Защо да се противопоставяме на природата?  Толкова ли не можем да приемем две или три години близост с децата си?  Дори трябва да се наслаждаваме на тази близост според мен. Те сами пожелават да се отделят после. И аз се влияех от хорски мнения " Ако я научиш да спи при теб и после до училище няма да имаш спокойствие". Опитвах известно време да я отделям, нещата се влошиха. Опитах и метода да я оставя да реве. Сега съжалявам, че съм й го причинила. Когато се осъзнах, разбрах, че е безценно да си се гушкаме, а има начини да си направим и съня комфортен - просто долепихме нейното легло до нашето. На 2 тя сама започна да проявява желание да се отделя. Не е всяка вечер, но го има и си искаше самостоятелност. А ако пък пожелае да се върне - няма проблем за мен Simple Smile

# 183
  • София
  • Мнения: 1 538
Gugi_girl, бързо оздравяване на бебчо.  Hug

Lucile, бързо възстановяване.  Hug Истински ужас е това. Между другото и аз съм натискала бутона, докато обирам с пръст, но моя пасатор има една защита - един голям бутон отгоре, който трябва да се натисне преди да се пасира с другия бутон. Ако спреш пасирането, след 2-3 секунди светва в червено и бутона за пасиране не задейства нищо, преди да го натиснеш онзи отгоре. В началото малко се дразнех на тази функция, но се оказва, че ми спасява пръстите вече 2-3 пъти.

Риба въведох малко късно, но не исках да я въвеждам като бяхме на морето. Прие я добре. Давам от пюрета на ХИП и му харесва. И аз мислех от тази седмица да го минавам на кухня (Вълшебник), но ни закриха пункта, който ми беше близо. Сега ще видя дали ще поръчвам или ще ходя до друг. И каката е на Вълшебник.

# 184
  • Мнения: 584
Здравейте момичета, съвсем забравих за вас. Лусил, добре че е бил малкия дявол. Аз се чудех защо на пасаторите копчетата са толкова трудни за натискане. Явно стават лесно инциденти и това е причината.
Никола все още суче през нощта и през деня за приспиване. Явно отбиване ще има чак на година. Спането вече е два пъти на ден както при много от вас. Може да се каже че има режим:
Сутрин се буди в 6:30
Закуска 7:30-8:00
Кърмене в 9-10 за приспиване
Обяд 12-12:30-13:00
Кърмене в 14-15 за приспиване
Вечеря 17:30-18-18:30
Кърмене в 19-19:30-20 зависи в колко му се доспи и вече не издържа. В 19 започвам да го приготвям за къпане и в 19:30-20 най късно е заспал.
През нощта естествено се буди по хиляда пъти, но е от зъби. Показалецът му постоянно е в устата милото.
Ние също сме на ДК Вълшебник. Ходих да проверя как стоят нещата с държавната кухня, но слагат сол и реших че след като навърши година ще я започнем. Също за събота и неделя няма храна и евентуално тогава аз ще му готвя но нали вече ще е пораснал и за събота и неделя ще измислям нещо.
За оставянето да се нареве с цел вечерно приспиване съм съгласна особено когато е направено елегантно и без много стрес за детето. За техниките за приспиване - такива с плакане и такива без има много книги написани от педиатри привърженици на отделните методи и е доста важно детето да се научи да заспива само. Колкото по рано се научи мозъкът му да се приспива само толкова по пълноценен сън и растеж ще има. Разбира се и за родителите е добре.  Според много експерти - педиатри привърженици на приспиване с cry it out метода плаченето на детето при заспиване е неизбежно и е свързано с това да се научат сами да се успокояват и заспиват. Преди периода в който сме в момента - от месец, месец и половина (предполагам заради зъби и период на растеж) Никола заспиваше сам, без да плаче, започва да се върти, играе с играчка и заспива. От месец насам се приспиваме само на гърда и с носене на ръце ако не е заспал след кърмене. Надявам се че ще се върне към стария си навик и то скоро.  Praynig
До скоро от мен  Hug bouquet

# 185
  • Мнения: 1 037
Макси от 3 седмици спи при сестра си, слушам го с бейбифон. И въпреки непрестанното боледуване последните 3 седмици, сърце не ми дава да го взема в нашата спалня, изцяло вътрешна е и е мнооооого топло.
Той не реве като заспива, даже вечер сам си се приспива, денем понякога мрънка.

# 186
  • София
  • Мнения: 1 538
Мое лично мнение е, че да оставя детето да се нареве, за да се научи да заспива само, не води нито до по-спокоен сън, нито мозъкът му си почива добре. Ами тя и с прилагането на метода заспиваше адски трудно, а на всичкото отгоре се будеше често и изплашена и си докарах на времето само проблеми с него. Според мен децата са много различни, при едни може и да действа, при други не. Но лично на мен ми се вижда противоестествено да се постъпва така, при който и да е тип деца. При малкия например няма никакви проблеми - той си заспива лесно. Пак го слагам до мен, но е много бързо и лесно. А кака му имам чувството, че от бебе се стресира да заспива, за да дебне да не би случайно да я изритам от леглото като заспи. Може би заради това се съпротивлява така на съня. А вие спомняте ли си като сте били малки какво сте изпитвали когато сте сами? Аз бях забравила, но си спомних. Изпитвах истински ужас да остана сама в стаята.
Моите деца заспиват с някой до тях. Вечер мъжа ми гали Ели и тя се отпуска и заспива спокойно. Толкова спокойно,че малкия в ревливите си периоди не успяваше да я събуди. Е, верно на моменти я гали по 10-15 минути, но какво от това. А с него аз самата бях напълно спокойна, че и при нас да спи, няма никакъв проблем и вече знам, че ще отмине и това и ще си бъде самостоятелен в един момент. Той сякаш усеща моето спокойствие и затова и той е по-спокоен.

Пс: Между другото от известно време тя сама решава да спи с нас следобед Simple Smile Като вижда, че малкия ще го приспивам и отива и сама си ляга. Та ето че и драмата със следобедното заспиване отмина при нас в един момент.

# 187
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Има такъв метод за приучване към самостоятелно спане на дечица, но ключът е в това, че се влиза при детето на определени и интервали, за да види то, че не е изоставено, че мама е тук и това просто е време за сън. Първо се влиза след 5 минути, после след 10 и така постепенно  се увеличават интервалите. Като влезеш при детенцето може да го успокоиш, погалиш,попееш, за да се отпусне, но без да го вземаш на ръце. Това, което описвате ми звучи жестоко. Увереност е нужна, но не знам какво имате предвид под твърдост.

# 188
  • Мнения: 584
Това което описва въобще не звучи жестоко. Със сигурност детето не е било оставяно да се дере. Аз пък четох че детето реве от напрежението натрупано през деня и не може да се отпусне да заспи. Като "изреве" напрежението и си заспива сладко. Когато Никола беше под 6 месеца го приспивах в шезлонга, люлеейки го. В началото ревеше и после заспиваше. Каква е разликата в това да реве в ръцете ми докато го приспивам или в кошарата докато се приспива? Просто докато са малки реват защото не могат да се отпуснат да заспат, а като ги държим на ръце ги учим че това е начинът да спат и затова после не могат да заспиват в кошарките. Аз никога не съм се чувствала сама. Аз съм заспивала мн лесно, само с малко полюшкване. Започнахме да спим със сестра ми в друга стая когато станах на 6, а тя на 2.

# 189
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Това което описва въобще не звучи жестоко.
На МЕН ми звучи така! Говоря за себе си! Така описано, детето доста се е драло...

# 190
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Моето дете не реве от напрежение, а търси някой да го гушне.Такъв е гушлив, за разлика от мен например.Като правих няколко опита да го оставя да заспи в кошарата сам в началото на втората минута се задъхваше от рев и не можеше да си поеме въздух.Аз за моето дете, пак да повторя, такъв садист не съм и си го гушкам.Не заспива на ръце, а си пеем на спалнята.После прехвърлям в кошарата.Проблем за себе си не виждам.
Имам примери пред очите си на дете, което на 2 години започнаха да спи при родителите си, а дотогава беше самостоятелно.
Както и момченце, което на 3г. не дава вече да го целува мама, "защото е голям".
Чак ми става смешно някой като се завайка, че до първи клас ли ще ги приспива...ми, не, няма.Аз поне такова дете не съм срещала.
Така, че се наслаждавам на момента и знам, че и това ще мине.

# 191
  • Мнения: 543
Благодаря ви още веднъж, момичета  Hug
Напълно съм съгласна с Катя и Пантера.
Имам предвид точно този метод, за който говори Dallcheto и Pregnachik, оставяне на детето да се нареве и влизане при него на определени интервали - и да, този метод ми звучи жестоко. Защо ли в по-примитивните общности бебетата не се отделят от майките си, а са носени по цял ден във вид кожен слинг или "раници" на гърба... Жалко, че в модерното общество толкова бързо искаме да направим "самостоятелни"  децата си на тримесечна вързаст и толкова бързо искаме да ги отделим от себе си... Но темата е мнооооого дълга  Wink

# 192
  • Мнения: 1 037
Ох всякакви деца съм виждала. Crazy
Едното до сега, на 4, гали майка си и заспива така, иначе не ляга. Сестра му пък лвга и заспива, но когато тя реши. Може да мрънка и плаче в леглото, но идеш ли става по-зле.
Друг момък на 12 още спи с майка си в една стая. Crazy
Щерката я отделихме на 3, на 2 махнахме бибата и беше ад. Не искаше на ръце, приказка, песни, детско, само да съм там. Е аз винаги заспивах първа. А и тя не може да спи на едно легло с друг, и като бебе като сме я взимали пак не сме спяли, защото се мяташе като риба на сухо. Та като я отделихме от първата вечер си спи сама в стаята, без проблем. Спала е при мен като е била много болна, но не може да спи, иска си в нейното легло. Аз съм същата.
Макси и той си спи сам, приспивала съм го на ръце, но е било рядко. Денем може да мрънка и да иска да го нося, за да заспи, но вечер след къпането пие мляко и си иска в леглото.
Като легне с бибата, гушка си нанито, приказва му тихичко малко и заспива.
В болницата като ни приеха първата нощ спа на моето легло заради системата. Е няма такъв ужас. Спа от външната страна, аз отвътре свита, рита ме, защото ме усеща и му преча. Не мога да го държа за да не падне, залостих с едно нощно шкафче, но риташе по него.
Не посмях да го сложа в бебешкото легло, но от следващата вечер вече си спеше спокойно в него.
Та колкото деца толкова начина и мнения. Peace

# 193
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Като ви чета какви проблеми имате със заспиването направо не ви завиждам. Моят син никога не съм го приспивала на ръце. Първите месеци съм стояла до креватчето и съм му говорила, пеела и сам си е заспивал. От самото начало държах да има режим за всичко и се радвам, че успях. Не спи при мен на спалнята, само в неговото си креватче. Сега дотолкова вече го познавам, че всяко едно мрънкане знам за какво е. Като е време за спане му давам любимата възглавница без която не заспива и бибата и го слагам в креватчето. Заспива сам, често даже по бързо заспива когато не съм в стаята. Особено вечер го оставям сам след като е изкъпан и нахранен го оставям и се връщам към другите си задължения. Проверявам го на няколко пъти, но почти винаги е заспал за най много  15-тина минути. Направо се родих с това дете, батко му навремето беше от ревливите които нищо непризнаваха. Пожелавам ви скоро да се наспите спокойно и бебоците ви да израстнат несгодите.

# 194
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Леле,Атето,колко хубаво звучи малкия да заспива сам,като приказка.При нас няма такива,винаги приспиването е свързано с рев,но не защото го оставям сам,просто като му се спи и реве.Аз люлям,давам бибата,а той реве ли реве.Откакто се е родил е така.Приспиваме се по минимум 30 минути.Само като сме на разходка не реве като му се спи.Явно наистина е до бебенце и всяко има своя характер и показва по различен начин желанията си.Да са ни живи и здрави,пък другото ще мине.

Мами,да ви питам,вашите дечица проявяват ли желание да се хранят сами? Питам,защото и при храненето се виждам в чудо - малкия дърпа лъжицата,защото му е интересно,явно си мисли,че храненето е някаква игра.Показвам му с моята ръка как да загребе от купичката и да си я сложи в устата,а той толкова бързо с другата ръка взима съдържанието от лъжичката и почва да го маже по ръцете си.После иска да бърка в купата с ръцете.Аз се опитвам да му вкарам лъжицата в устата,а той иска да ми я вземе.И така се борим.Накрая взимам друга лъжица,но той иска и нея...Един път го оставих сам да се пробва на воля да видя дали пък да се опитва да се храни сам.И резултатът беше - цялото столче и таблата пред него омазани,а детето с храна по цялото лице и до лакти hahaha Е,понякога пък си яде кротичко,без борба,но не винаги....Случвало ли ви се е?

Руми,как сте?

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 09:14 от ♥ LoVeLy Wife ♥

Общи условия

Активация на акаунт