Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 55 909
  • 734
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 450
Добър вечер моли мами и ме извинете, че нахлувам в темата ви, моето бебе е октомврийче, но съм страшно притеснена и търся помощ с мнения и съвети от всякъде. Влезнахме в мн. тежък период и имаме няколко проблема, с които не мога да се справя.

1. Къпането- от приятно занимание се превърна в кошмар. Просто изведнъж започна да плаче при къпане и в момента положението е кошмарно. Пробвахме с играчки, в басейнчето дори не иска да стои и секунда, не дава да му мия нито ръце нито дупе... последния път беше такъв рев, а снощи едва успяхме да го намокрим. Не знам причината, винаги е обичал водата и си играеше, не сме променяли нищо, нито го е къпал друг, случи се изведнъж.

2. Изключително трудно заспива в последно време, само с люлеене на шезлонг, преди няколко дни постигнах успех да го преспя на леглото до мен, но сега настава страшен рев от 6 вечерта и заспива чак когато го качим в колата. Така вече три вечери обикаляме с баща му и сме тотално разбити. Отделно се буди и през нощта, но проблема е заспиването. Само да вметна, че преди време заспиваше сам в собственото си легло, после когато стана подвижен към 6 мес. това стана изключително трудно и го взехме при нас на спалнята, но заспиваше. Сега се опитва да ходи и буквално не мога да го сложа в легнало положение, а и през деня спи малко и е изморен и изнервен.

3. Беше с много добър апетит, но напоследък отказва храна и на последната консултация сме свалили.

Да вметна, че  стана много ревлив, дори не мога да го разхождам нормално. Иначе е здрав. С две зъбчета е, явно го мъчат и други. Просто не знам период ли е, някоя от вас ако се е сблъсквала с подобни проблеми ще се надявам да сподели как да се справя със ситуацията. Като цяло няма време от денонощието в, което да е спокоен.
Здравей, като чета, имате доста прилики с нас. Според мен това са зъби и то не един. След като се видяхме в чудо, ще ти споделя кое пооблекчи маалко нещата. След като вечеря и преди да заспи му даваш Нурофен (Панадола въобще не повага). Това ми каза педиатърката. Ако тръгне да се дере (както при нас с часове), бебето вече е толкова раздразнено, че и лекарство не го успокоява, затова му го даваш преди лягане. Стигали сме до 7 поредни нощи да даваме. Педиатърката каза, че няма проблем, тъй като през останалото време от денонощието няма Нурофенче. Това е по въпроса със спането.
За къпането съм чувала/чела, че един път водата да му е била гореща/студена, може за дълъг период преживяването в коритото да му е противно и бавно да възвърне любовта към водата. Не знам дали при вас случаят е такъв.
Успех! Peace

# 331
  • Мнения: 5 259
moony26, според мен е от предстоящата поява на зъби. Чувала съм за такъв отказ от къпане.
Някои деца изпитват ужас да им се мокри косата. Племенникът ми беше така. До такава степен изпадаше в истерия, че дори когато баща му се къпе с него и си намокри собствената коса, малкият опищяваше света.
Може би за сега е добре да не го насилвате, колкото и да е трудно без къпане през лятото. Само дупето и ръцете, да видите дали ще отмине до няколко дни.

♥ LoVeLy Wife ♥, ти сигурно си младичка, имаш още много време да си намериш желаната работа. Не се притеснявай, ако не стане от първия път.
За буденето, бебетата се будят по много пъти нощем, такива са им фазите на съня. Просто някои могат да си заспят обратно, без да искат нищо от никого. Такива са тези с бибероните и родените със самостоятелност. Другите започват да търсят къде се е изнизала мама  Laughing за да се успокоят, че никой лъв не смята да ги яде, в безопасност са и могат пак да си заспят.
Моята бебка се буди ако е завита с нещо и се завърти, а завивката се плъзне по голото краче. Веднага усеща докосването и решава, че нещо не е наред и писва. Затова спи без завивка  Confused Не че помага особено, защото все при някое въртене се допира до решетката или таблата на леглото и айде рев  Crazy

На консултация сме ходили три пъти. На два, на шест ииии може би на 7-8 месеца. Не мога да кажа, че се държи по определен начин  Laughing
Но първото ми дете се съдираше от рев, като влезем в кабинета на докторката. Не можех да чуя какво ми казва от реването и като излезем, моментално спираше. В един момент спря да прави така, но беше след годинка.

Защото бебка е започнала както си ходи навън, ако някой я заговори да й се радва, веднага се хваща за полата ми и дотам, не иска повече да мръдне и иска да я гушна, усеща го като заплаха... А не се виждаме с никого почти, само баща ми идва всяка седмица.. Та бебка няма почти никакви близки контакти с други хора освен с мен и татко й, чудя се дали не е заради това...?
Не е от това. Такова поведение е от характеристиките, с които детето се ражда. Съвсем нормално е и не е признак, че нещо не е наред. Но ще помогне, ако ти се държиш много приветливо и усмихнато с тези хора и се заговаряш с тях. В някакъв момент ще започне да те имитира.

# 332
  • София
  • Мнения: 1 532
Moony26 за къпането е много възможно както е писала и Юна да е от косата. При дъщеря ми преди малко повече от година се получи същото - щом дойде време за къпане започваше да бяга от банята с истерични писъци, направо все едно я колят. Тя обаче беше по-голяма - на около годинка и 5 месеца, когато започна това. И ни каза, че е от водичката, която й мокри лицето. Това е период и даже тогава намерх цяла тема тук относно този проблем. За съжаление периодът започва по различно време и ако и при вас е същото, е започнал много рано. И продължава много дълго понякога - при нас още го има проблема - вече влиза самичка в банята и се радва на къпането, но щом стигнем до косата и започва да мрънка и да ме разубеждава да не я мия, че си е добре. Аз започвам с обясненията защо трябва да я мия, повтарям постоянно да даде главичката назад и че ако ме слуша и една капчица няма да й попадне в очите, но тя усети ли водата в косата си, инстинктивно дава глава напред и ако не овладея положението, започват капчици да се стичат по лицето й и изпада в ужас. Много искам да отминава, но уви - повече от година сме така. В началото поуспокоихме нещата като пак върнахме ваничката с играчките и прескачахме миенето на косичката понякога, давахме й на течаща вода да пипа сама водата, когато тя поиска и сама да си мие личицето и вратлето и коремчето. Като имаше контрол над нещата ни позволи да я къпем постдпенно. Много е трудно, а вие сте много мънички и това няма да подейства вероятно за момента. Обаче вие на тази възраст имате друго предимство - децата преди годинката помнят много по-малко, отколкото след това. Опитайте се да установите конкретно кое го плаши. Ако се плаши от течаща вода - спрете я и го изплаквайте само с някакъв съд. Може да опитате да поливате съвсем леко ръчичките и като миете дупето така, без да вижда напълнени ванички с вода или чучури с течаща вода. Пробвайте да заличите всичко, което би му напомнило, че това е къпане (дори ако се наложи да го къпете временно не в тази баня, а да го вкарвате в банята без да го къпете, да му дадете ваничката, без да се мокри, да види и пипне нещата, които използвате за банята, без те да му въздействат) и с достатъчно търпение може да забрави и постепенно да си върнете нормалния начин на къпане. Също може да вкарате нещо ново в къпането, което би му било интересно - някаква гъбка, с която да си играе или нещо което издава звук - предмети, които не са били виждани до този момент от детето дори извън банята и да пробвате така да му насочите вниманието в друга посока.
Ако причината се окаже наистина в миенето на косата и овладеете положението - продават се едни козерки за баня, които не позволяват да се стича вода по лицето на детето - явно проблемът е масов и са измислили дори такова приспособление. То може да предотврати повторно появяване на този проблем.
Успех и дано се пооталожат нещата.
За съня и храненето и според мен е от зъбки.

# 333
  • Мнения: 156
Moony26, струва ми се че около 10тия месец при доста бебоци настъпва такъв период, по-раздразнителни са, започват да проявяват характер, даже неща , които са обичали - спират да правят с удоволствие. С такова впечатление останах и тук от темичката, защото и аз се чудих какво се случва с малкия - друго дете стана. Но около за месец се успокоиха нещата Simple Smile А това за ходенето в леглото - същото беше и при нас, може би започна да се усеща по-стабилен и му беше супер интересно и само леко да се събуди, скачаше още със затворени очи ... И аз бях доста изтощена, но слава богу мина- за 2-3 седмици Simple Smile Стискам палци и при вас да отшуми Simple Smile

Сега най- новото забавление на дребното му е да изхвърля всичко от кошарата навън Simple Smile Възглавници, обиколници, биби .... Само да се размърда през нощта - става и почва да мята хахахха Ама това е, всякакви периоди идват, а аз само си казвам -  и това ще мине и колкото и да съм изморена понякога, гледам през смях на нещата, защото времето наистина минава - ето ги малките на почти годинка вече Simple Smile Опитвам се да се забавлявам с дребчо и да си играем, дори когато ми се реве - та мятаме си неща през кошарата- аз на него, той на мен и така.. Simple Smile
Иначе предстои ни моренце и момичета да ви попитам - какво правихте на плажа с малките, аз се чудя - то мойто на едно място не стои , нито на хавлията ще стои, нито никъде...ще е лудница сигурноо...а количка може ли на плаж да се вземе и има ли смисъл ( никога не съм забелязвала и не ме е интересувало до сега Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 09:00 от lilitu1

# 334
  • Мнения: 215
Добър вечер моли мами и ме извинете, че нахлувам в темата ви, моето бебе е октомврийче, но съм страшно притеснена и търся помощ с мнения и съвети от всякъде. Влезнахме в мн. тежък период и имаме няколко проблема, с които не мога да се справя.

1. Къпането- от приятно занимание се превърна в кошмар. Просто изведнъж започна да плаче при къпане и в момента положението е кошмарно. Пробвахме с играчки, в басейнчето дори не иска да стои и секунда, не дава да му мия нито ръце нито дупе... последния път беше такъв рев, а снощи едва успяхме да го намокрим. Не знам причината, винаги е обичал водата и си играеше, не сме променяли нищо, нито го е къпал друг, случи се изведнъж.

2. Изключително трудно заспива в последно време, само с люлеене на шезлонг, преди няколко дни постигнах успех да го преспя на леглото до мен, но сега настава страшен рев от 6 вечерта и заспива чак когато го качим в колата. Така вече три вечери обикаляме с баща му и сме тотално разбити. Отделно се буди и през нощта, но проблема е заспиването. Само да вметна, че преди време заспиваше сам в собственото си легло, после когато стана подвижен към 6 мес. това стана изключително трудно и го взехме при нас на спалнята, но заспиваше. Сега се опитва да ходи и буквално не мога да го сложа в легнало положение, а и през деня спи малко и е изморен и изнервен.

3. Беше с много добър апетит, но напоследък отказва храна и на последната консултация сме свалили.

Да вметна, че  стана много ревлив, дори не мога да го разхождам нормално. Иначе е здрав. С две зъбчета е, явно го мъчат и други. Просто не знам период ли е, някоя от вас ако се е сблъсквала с подобни проблеми ще се надявам да сподели как да се справя със ситуацията. Като цяло няма време от денонощието в, което да е спокоен.
Здравей, като чета, имате доста прилики с нас. Според мен това са зъби и то не един. След като се видяхме в чудо, ще ти споделя кое пооблекчи маалко нещата. След като вечеря и преди да заспи му даваш Нурофен (Панадола въобще не повага). Това ми каза педиатърката. Ако тръгне да се дере (както при нас с часове), бебето вече е толкова раздразнено, че и лекарство не го успокоява, затова му го даваш преди лягане. Стигали сме до 7 поредни нощи да даваме. Педиатърката каза, че няма проблем, тъй като през останалото време от денонощието няма Нурофенче. Това е по въпроса със спането.
За къпането съм чувала/чела, че един път водата да му е била гореща/студена, може за дълъг период преживяването в коритото да му е противно и бавно да възвърне любовта към водата. Не знам дали при вас случаят е такъв.
Успех! Peace
[


Ще пробваме с нурофен, панадола наистина няма ефект при нас. Иначе педиатърката ни предписа хомеопатия- дормикинд, дентокинд, беладона и хамомила по схема. Не виждам никакъв ефект. За къпснето вероятно също си права, въпреки че не сме усетили, но явно сме сгафили нещо с водата. Лошото е, че вече минаха две седмици, а не се справяме с проблема. В момента дори го забърсвам, не мога да го изкъпя. Много съм притеснена и не знам как да се справя със ситуацията.

# 335
  • Мнения: 215
Moony26 за къпането е много възможно както е писала и Юна да е от косата. При дъщеря ми преди малко повече от година се получи същото - щом дойде време за къпане започваше да бяга от банята с истерични писъци, направо все едно я колят. Тя обаче беше по-голяма - на около годинка и 5 месеца, когато започна това. И ни каза, че е от водичката, която й мокри лицето. Това е период и даже тогава намерх цяла тема тук относно този проблем. За съжаление периодът започва по различно време и ако и при вас е същото, е започнал много рано. И продължава много дълго понякога - при нас още го има проблема - вече влиза самичка в банята и се радва на къпането, но щом стигнем до косата и започва да мрънка и да ме разубеждава да не я мия, че си е добре. Аз започвам с обясненията защо трябва да я мия, повтарям постоянно да даде главичката назад и че ако ме слуша и една капчица няма да й попадне в очите, но тя усети ли водата в косата си, инстинктивно дава глава напред и ако не овладея положението, започват капчици да се стичат по лицето й и изпада в ужас. Много искам да отминава, но уви - повече от година сме така. В началото поуспокоихме нещата като пак върнахме ваничката с играчките и прескачахме миенето на косичката понякога, давахме й на течаща вода да пипа сама водата, когато тя поиска и сама да си мие личицето и вратлето и коремчето. Като имаше контрол над нещата ни позволи да я къпем постдпенно. Много е трудно, а вие сте много мънички и това няма да подейства вероятно за момента. Обаче вие на тази възраст имате друго предимство - децата преди годинката помнят много по-малко, отколкото след това. Опитайте се да установите конкретно кое го плаши. Ако се плаши от течаща вода - спрете я и го изплаквайте само с някакъв съд. Може да опитате да поливате съвсем леко ръчичките и като миете дупето така, без да вижда напълнени ванички с вода или чучури с течаща вода. Пробвайте да заличите всичко, което би му напомнило, че това е къпане (дори ако се наложи да го къпете временно не в тази баня, а да го вкарвате в банята без да го къпете, да му дадете ваничката, без да се мокри, да види и пипне нещата, които използвате за банята, без те да му въздействат) и с достатъчно търпение може да забрави и постепенно да си върнете нормалния начин на къпане. Също може да вкарате нещо ново в къпането, което би му било интересно - някаква гъбка, с която да си играе или нещо което издава звук - предмети, които не са били виждани до този момент от детето дори извън банята и да пробвате така да му насочите вниманието в друга посока.
Ако причината се окаже наистина в миенето на косата и овладеете положението - продават се едни козерки за баня, които не позволяват да се стича вода по лицето на детето - явно проблемът е масов и са измислили дори такова приспособление. То може да предотврати повторно появяване на този проблем.
Успех и дано се пооталожат нещата.
За съня и храненето и според мен е от зъбки.

Благодаря за изчерпятелния коментар и съветите. Купихме козирка, но не ни дава да я сложим. Пробвахме да не го къпим в банята, извадихме коритото в спалнята, сложихме нови играчки, пеем му песнички, но уви. Сега само го забърсвам с влажна кърпа и ще пробвам да го изкъпя утре. Също се съмнявам, че му е влезнала вода в очичките и се е стреснал. Надявам се да се справим, ще продължа да опитвам и ще ви пиша, ако постигнем напредък. Лошото е, че ни се събраха няколко тежки периода и съм изтощена, отчаяна и доста притеснена.

# 336
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Юна  Hug Отново благодаря. Аз обаче имам по-сериозни проблеми с голямата, която скоро ще навърши 3г. Тя много се инати, тръшка се и докато не получи това, което иска (по-често не са материални неща, а примерно иска да ходи гола, да не се къпе, да ходи някъде, където няма как да стане, да не заспива до много късно, да играе на телефона), забранявам,обяснявам спокойно, карам се, наказвам и никакъв ефект по никакъв начин! Реве и се тръшка до откат, изпада в истерия и състояние, когато вече нищо не чува, дере се с цяло гърло, цялата трепери, става в сополи и сълзи и червена като рак. Понякога дори се напшква от зор и се е случвало да реве с часове,  докато не заспи от изтощение. Мисля, че това не е добре за нервната й система. Започнах да отстъпвам за някои неща, а и защото на нея появата на бебето не й се отрази много положително и проблемите се задълбочиха. Но сега вече докато не си постигне нейното, не се отказва. Страх ме е какъв пубертет ще кара  ooooh!

# 337
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Аз за успокоение на нервите и за по-лесно никнене на зъби давам ШС7 и ШС2.

# 338
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Moony26,здравей и тук  Hug Снощи сме писали едновременно и затова не съм видяла поста ти.
Искам да те успокоя,че това е само период,който ще отмине,както коликите!При нас също доскоро беше някакъв кошмар - по цял ден ревеше,защото му излизаха зъбки,а и освен това този период съвпадна с новото му умение - да стои прав в кошарката.В чудо се виждах с приспиването - виждам,че много му се спи,обаче щом го сложа легнал и започваше да крещи.Попринцип го люлея в кошарката му и рано или късно се унася и заспива.Но тогава,като се научи да става,не желаеше да стои легнал и постоянно се изправяше.Чак и на мен ми се дореваваше. Давах Панадол и след половин час се поуспокояваше детето.Но аз му дадох само 1-2 пъти,страх ме беше да не му навреди.Цялата тази драма при нас продължи около 2 седмици - зъбките излязоха,а новото умение вече не беше толкова ново,не му беше чак толкова интересно да стои нон стоп прав и като е много изморен го слагах в кошарката,и макар и с много рев,пак си заспиваше.За къпането и храненето - засега не сме имали такива проблеми,и не мога да ти помогна със съвет.Всъщност имахме проблем в банята,но не като твоя,Валери искаше и там да стои прав Crazy Но му давам някаква играчка,с която да му отвлека вниманието.При храненето също имахме проблем,но различен - иска да ми взима лъжицата,да бърка в купата и да маже храната.И правя сто маймунджулъци само и само хем са си играе,хем да яде.

Lucile
,питаш дали бебо се вижда с много хора - да,още от четвъртия месец го срещам с много хора.Вижда се с баба си,дядо си,леля,калеко,моите братовчеди,прабаби и прадядовци,с други дечица и т.н. Всъщност си спомням,че когато за първи път ни дойдоха на гости чичо ми и чинка ми с техните деца,той като ги видя и се разрева.Но аз го държах в мен,за да види,че всичко е наред  и му говорех спокойно.След като мина малко време и взе да им се усмихва Laughing И така свикна някакси,може би,както казва Юна,и това да е до детенце.Сега го водя на много места с хора и забелязвам,че е много социален.В Кауфланд хората се закачат с него и той им отвръща,касиерките му се радват.Всъщност като сме навън сред хората се държи много културно,а номерата си ги придава само вкъщи на мама Laughing

За буденето, бебетата се будят по много пъти нощем, такива са им фазите на съня. Просто някои могат да си заспят обратно, без да искат нищо от никого. Такива са тези с бибероните и родените със самостоятелност. Другите започват да търсят къде се е изнизала мама  Laughing за да се успокоят, че никой лъв не смята да ги яде, в безопасност са и могат пак да си заспят.
Моята бебка се буди ако е завита с нещо и се завърти, а завивката се плъзне по голото краче. Веднага усеща докосването и решава, че нещо не е наред и писва. Затова спи без завивка  Confused Не че помага особено, защото все при някое въртене се допира до решетката или таблата на леглото и айде рев  Crazy

О,колко логично обяснение относно нощните будения,наистина.Радвам се,че попитах и получих отговор,благодаря ти Hug
А за завивката - и Валери е същия,усети ли завивка по крачето,и край на съня hahaha

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 10:42 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 339
  • Мнения: 543
Благодаря ви, Юна и Lovely! Дано да отмине скоро този период..  Тя всъщност не плаче от хората, като й се радват, напротив  - усмихва им се, но иска да усеща сигурност и иска да е в мен или в количката. Преди ревваше, ако някой й пипне крачето или ръчичката, сега вече не реагира и не плаче от такъв контакт. Реве, ако някой я гушне или като педиатърката тръгне да я преслушва, да й бърка в устата... Иначе аз съм много усмихната със съседи и баби по площадките и се спирам, говоря с тях и се надявам това да помогне, както е писала Юна  Hug Замислих се просто, защото гледам,, че има деца на нейната възраст, които дават всеки непознат да ги гушка и се зачудих къде греша с моята бебка.....
Moony, и според мен са зъби, пробвай както са те посъветвали с Нурофен и с Камилия също. И бъди силна, дано скоро се поуспокои при вас този период, както съм научила тук от Катя - повтаряй си, че това е просто период и ще мине  Hug

# 340
  • Мнения: 215
Lovely Wife, благодаря ти за успокоението. Дано да отмине и при нас, просто се събраха много неща. Днес обаче беше по-зле, панадола не ни помогна. Не иска да легне нито в леглото, нитов шезлонга, скъсва се от рев, а и не е достатъчно стабилен,постоянно го придържам да не падне. Вече няколко дни заспива само в колата и се опасввам, че ще стане навик, но наистина не се издържа да го гледам така.

# 341
  • Пловдив
  • Мнения: 580
И Виктория се събужда от най-лекото докосване на завивката и удряне в решетките. Струва ми се, че й е тясно понякога. На голямата спалня се държи по друг начин Simple Smile Но пак се буди.

Към тръшкането от недоволство сега прибави и хапане. Прекрасно  Shocked

Moony26, нямам опит с толкова ревливо дете. Дадените ти съвети звучат логично. Дано по-скоро мине този период  Hug

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 18:58 от Racel

# 342
  • Мнения: 584
Lucile, за социалните бебета - Никола е един от тях. От мн малък дава всеки да го гушка. Даже ако си хареса някой и ходи сам да им се бута да го гушкат. Смее се на всеки който му обърне внимание и се закача с него. Най голям афинитет има към възрастни дами. Много са му симпатични. Та мисълта ми е - до дете си е. Просто винаги е бил много социален и предпочита жените пред мъжете. Когато мъже се закачат с него се гушва в мен и наблюдава.  Joy

# 343
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Емето много повече я водя при хора, но е обратно на кака си - каката по-лесно я гушкаха непознати и дори роднини. Емона иска само мен и баща й. В количката също си гледа и се усмихва на хората. Така били интровертните деца. Екстровертите много по-лесно общуват с хората.

# 344
  • Мнения: 509
Екумчева, а твоята бебка "вижда " ли се с други хора? Свикнала ли е с други, плаши ли се от непознатии?
И към мамите, чиито деца не плачат на консултации - плашат ли се от чужди хора, срещате ли ги с много хора отблизо?
Защото бебка е започнала както си ходи навън, ако някой я заговори да й се радва, веднага се хваща за полата ми и дотам, не иска повече да мръдне и иска да я гушна, усеща го като заплаха... А не се виждаме с никого почти, само баща ми идва всяка седмица.. Та бебка няма почти никакви близки контакти с други хора освен с мен и татко й, чудя се дали не е заради това...?
Срещите ни с хора са разходките с други майки, водя я с мен на пазар, водя я на площадки, защото много обича на люлката. Иначе около нас няма роднини или приятели, с които да сме ежедневно.
Аз мисля, че това си е до хатактер. По същия начин съм гледала баткото и той не даваше никой да го докосне, камоли да го гуши. Беше много резервиран и към големи и към деца. Порасна и вече е спокоен и няма проблем. Сега бебката е много по-комуникативна. Дава на някои непознати за нея да я държат, усмихва се и даже се закача с хората Simple Smile и се радва на други дечица.

Moony, по конкретните проблеми не мога да споделя опит. Чувала съм и за други дечица, които заспиват само в колата. Период, който ще отмине.
В такива тежки моменти, за да ги преживеем, зарязвам всичко друго, концентрирам се само върху бебето,  настройвам се, че бебето е моят ангажимент сега и има нужда от мен, събирам всички сили и си налагам спокойствие. Стискам палци бързо да минава  Hug

Общи условия

Активация на акаунт