Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 55 948
  • 734
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 495
Вие сте стигнали до кътниците, а ние имаме само две зъбчета отдолу - първото на 8 месеца, второто на 9 и от тогава само се мъчи горкото.

# 451
  • Мнения: 543
Ох, Поли, зъби са, и при бебка беше кошмар с горните две зъбчета  Sad  какво даваш за зъби?
Racel, а Осадента колко пъти и по колко гранулки го даваш? Аз давам засега шест вечер...
Ох, Pregnachick,,дано избият бързо! И аз като съм в цикъл и мноооогооо ми се спи, и понеже бебка се буди многонощем, направо понякога и аха да заспя седнала с нея на коленете  #Crazy
Обичките ми са болна тема, с мъжа ми една седмица бяхме във война, защото той не дава сега да й пробием ушенцата  #Cussing out Та няма да е сега  #Cussing out
Кръщането също няма да го правим сега, защото според мен сега за нея това ще е само един ужасен стрес и страаааашноо реване, та ще оставим за по-нататък.
За какаото все си мисля, че щом има в кухнята, както пише Racel, сигурно не такъв проблем...не, че бързам, но бебка яде много еднотипни неща заради газовете и се чудя как поне малко да й разнообразя менюто...

# 452
  • Мнения: X
В нашата кухня не съм срещала какао за първа група. Има за втора и трета. Иначе вчера му дадох едно пюренце, което имаше канела..

Аз какво да кажа, като сме с 1 зъб и то от преди 5 дни. Simple Smile И големи мъкии

# 453
  • Мнения: 495
Нищо не давам сега за зъбенцата Sad В петък сме на консултация и ще питам какво да й взема. Давах дентокинд, защото това ни беше предписала преди, но не виждах някаква промяна в поведението й и го спрях. Давах го продължително време с надеждата, че ще се натрупа, но явно при нас не действа.

# 454
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 ПолиТ, и аз така и махнах нощното кърмене и имаме само за приспиване и рано сутрин към 5-6 ч, зависи кога се събуди. И Емона понякога много се върти. В момента й никнат 2 горни зъбчета. Моето дете през деня хич не спи.  Sad  Около час-два за целия ден. Вече пазе равновесие сама, но я вхаща страх и сяда, не смее да направи крачка. Какао още не съм давала, може би на Коледа ще я почерпя малко шоколад  Simple Smile

# 455
  • Мнения: 156
Ох дааа , и дребчо е така със зъбките в момента, никаккво спане вечер....През деня киселчо и само след мен, а принципно е много самостоятелен и си играе сам...От няколко дни - мрън мрън през цялото време Simple Smile НО Simple Smile Хубавото е,че знам че е период Simple Smile И това ще мине и си казвам - ето тази вечер вече ще е спокойна хахахаххах та така си давам сили аз Simple Smile Ние след няколко дни заминаваме на море и се надявам за там вече да е пушка Simple Smile А научил се е да казва на Мики Маус - ИКи и само ме преследва - Ики, та Ики , та Ики. Обсебен е от мИкито хахаха Даже по нощите го сънува, бълнува или татиии татии или Ики -Ики Simple Smile) хахха  А момичета - хапят ли ви малките зверчета, моето само ме дебне да ме гризе и хапе където свари..Едва се опазвам, че повечето пъти без предупреждение се приближава и ме загризва - а с тези 6 остри зъба....
За прохождането - честито на всички мами Simple Smile Браво на дребчовците Simple Smile Моят върви хванат за една ръка, стои си и прав доста време сам, без да се държи, но стъпки още се притеснява сам да прави Simple Smile Аз искам да прохожда по-бързичко,преди да ми е пораснал много корема Simple Smile Ама когато Simple Smile

# 456
  • Мнения: 584
Моят дребчо си спи доста солидно през деня - понякога 2 часа сутрин и 1,5 часа следобед. Друг път 3 часа наведнъж за целия ден. Казва бръм бръм и ам ам  Grinning Hug

# 457
  • София
  • Мнения: 1 537
И на нас ни растат кътници и много се върти нощем и се буди. Иначе не е от най-ревливите. Обаче леглото му става в неознаваемо състояние и се блъска в преградите на кошарката чак. По едно време се чудех да няма глисти или някакъв друг проблем, но вероятно са зъбки.

И той казва бръм бръм - вози си разни колички по пода и си бръмчи. Много е сладък. От около 2 седмици казва също „такааа”. Май от мен го е чул това. Поставя нещо някъде или ме гледа аз като правя нещо и вика - така, така.  Joy Като види конче и издава онзи тракащия звук като от копита, а на кравичката вика „муу, муу”. Веднъж на една детска площадка видя едни картинки и ми сочи една панда и вика „муу, муу”  Joy

# 458
  • София
  • Мнения: 1 537
Женче, честит рожден ден на малката голяма кака. Да ти е жива и здрава, повече да те слуша и да те кара много да се гордееш.  Hug

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 580

Racel, а Осадента колко пъти и по колко гранулки го даваш? Аз давам засега шест вечер...

Давам по 8 гранулки, както пише на опаковката, къде през 30 мин., къде през час или когато се сетя, но поне 3 пъти на ден най-малко.

# 460
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Какво съвпадение - и Валери казва Бръм бръм като види някое колело или количка.Издава и звука на копитата на кончето иии мноооого ме хапе Crazy Не си знае силата и наистина много боли.

Жълтък давам рядко,все забравям.Месо давам всеки ден.Рядко се случва да има постен ден  Laughing

Какао не мисля да давам в близката една година.Те в детската кухня слагат и белтък,и прясно мляко...Затова си му готвя аз.
Кръщенката мисля да направим може би напролет догодина,живот и здраве.
Честито на всички проходили малки краченца!!!

# 461
  • Мнения: 1 452
Честити проходили бебчета! Да са живи и здрави! Вече стават големи човечета! Май в следващата ни тема ще е актуален този въпрос! Wink
Ние нямаме мерак да прохождаме, обаче пълзи и обикаля апартамента за норматив. Страшно бърз е! Laughing
За зъбите, вече не знам от колко месеца ни мъчат и не спи спокойно. По цяла нощ сменяме стаи и легла, само и само някъде да поспи. Сигурно някой ден ако имам 5 часа сън ще ми се струва, че съм спала цял месец! Ще чакам!
Ето една статийка за зъбките, въпреки че нашите излизат в съвсем друг ред:

http://stomatolog-ruse.com/последователност-при-никнене-на-бебе/

Линкът не ми излиза както трябва, сигурно защото пиша от телефон.

# 462
  • София
  • Мнения: 1 537
И на малкия не му никнат в този ред - горните странични резци пробиха преди горните централни, а горните централни пробиха едновременно с долните странични резци и на 8 месеца беше с 8 зъба, а сега напират някакви кътници. На кака му пък растяха точно като по книга - в този ред, обаче много по-късно от от това което пише в книгите. И аз съм чувала, че е наследствено кога ще поникнат зъбчетата, но на едното ми дете пробиха на 11 месеца, а на другото на 5 месеца и половина.  newsm78

# 463
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Женче, честит рожден ден на малката голяма кака. Да ти е жива и здрава, повече да те слуша и да те кара много да се гордееш.  Hug
Мерси, Кате! Hug  Heart Eyes

# 464
  • Мнения: 9 851
А научил се е да казва на Мики Маус - ИКи и само ме преследва - Ики, та Ики , та Ики.

 А момичета - хапят ли ви малките зверчета, моето само ме дебне да ме гризе и хапе където свари..

Моят върви хванат за една ръка, стои си и прав доста време сам, без да се държи, но стъпки още се притеснява сам да прави Simple Smile Аз искам да прохожда по-бързичко,преди да ми е пораснал много корема Simple Smile Ама когато Simple Smile

здравейте мили мами,
радвам се, че има проходили бебенца.
При нас е както при Лили с ходенето, надявам се скоро да се пусне, и да стане по-самостоятелен. От ден на ден уменията му се подобряват със значителна скорост. Пу-пу.

Това с Икито мноогоо забавно да знаеш  Joy Joy Joy

За хапането - като цока, хапе. Като му се скарам и си прибера "ол-инклузива" и почва да реве.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт