Здравни осигуровки за гостуване в България

  • 437
  • 4
  •   1
Отговори
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
След около месец искам да си отида с децата за 6-7 седмици в България. От майка ми разбрах, че при влизане в страната искат документ, установяващ наличие на здравна застраховка за времето на престоя. От къде да си купим такава? Къде е най-изгодно?

# 1
  • Мнения: 780
Никога не са се интересували даже дали имаме здравна застраховка.
Туристическата агенция тук обаче, чрез която си купуваме билетите и урежда цялото ни пътуване, винаги ни урежда и здравната застраховка. И въпреки, че децата и аз влизаме в БГ с български паспорти, по-изгодна ни е семейната застраховка от тук, която покрива цялото семейство и цялотот пътуване + престоя в БГ.
Мисълта ми е, че ако влизате с БГ паспорти, не ви е необходима здравна застраховка. Отделен е въпроса дали сте осигурени към Здравната каса в БГ и имате ли личен лекар там. Ако не - просто си плащате на общо основание.
Ако децата не са БГ граждани и влизат с чужди паспорти е добре да си имат застраховка - уреждат ги или туристическите агенции или застрахователните компании преди самото пътуване.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 094
И ние сключваме специална застраховка за пътуванията, по банките или туристическите бюра ги предлагат. Струва 9Е годишно и ми е мирна главата. Но никой не ни е питал на границата за такава.  newsm78

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
а ако малкото е само сьс 3астраховката от тук? има такава 3а цяла година, която покриива и ра3ходи в чужбина ( 3а него )...или май ще трябва да правиим нова, спец. 3а пьтуване  newsm78

# 4
  • Мнения: 3 880
Никога не са ни искали да доказваме на влизани застраховката (на мъжа ми и детето, които не са българи, също не искат), но пък и ние никога не тръгваме без. Все пак всичко става, особено с малко дете- винаги има вероятност да се поразболеее на новото място.


а ако малкото е само сьс 3астраховката от тук? има такава 3а цяла година, която покриива и ра3ходи в чужбина ( 3а него ).  newsm78
Прочети много подробно условията на застраховката какво поемат в чужбина и кои държави включва (или се обади да ги питаш), защото повечето не важат навсякъде. И нашата е уж за чужбина, но България я водят друга чужбина Wink и за там препоръчват да си направим отделна застраховка, защото повечето неща не се поемат.

Общи условия

Активация на акаунт