От какво може да се изплаши детето в яслата?

  • 1 361
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
Според мен страда от раздялата със мама,може би след 3,4 годишна възраст децата стават по самостоятели и по независими.Не мисля че вътре се е случило нещо страшно.

# 16
  • Мнения: 4 414
В началото много често децата потискат емоцията от отделянето от мама, защото все пак виждат ново място, нови деца и т.н., но в момента в който се усетят - обикновено няколко дни след началото, настъпва истинската криза и  дават изява на чувствата като плачат и иска мама.
и аз така смятам. при нас се получи същото. цяла седмица ходи на ясла с ентусиазъм и на втората започна да плаче. а там определено и харесва - вечер разказва за "каките" и за децата. не е стресирана, спокойна е, спи и се храни добре, т.е. няма проблем...хубаво и е, но си иска мама.

# 17
  • Мнения: 7 384
Повечето деца първите дни влизат с ентусиазъм в яслата, а после реват и се дърпат. Това е, защото осъзнават на втората седмица, че ходенето на ясла е вече всекидневие, че е някакъв ангажимент за тях и това, разбира се, не им харесва. Докато човека влезе в правия път, хич не е лесно. Някои и на 30 години още не са влезли:)).
Детето си спомня за ленивото излежаване в леглото до когато си поиска, за персоналното внимание от мама, за това, че всичките играчки са негови и ей такива неща, които го дразнят на новото място.
Не търси причина и не параноясвай, че НЕЩО се е случило в яслата. Защото едва ли се е случило нещо толкова ужасяващо... Просто децата в началото са така.
Hug Hug HugЗа изказаното мнение от Ню.

# 18
  • Мнения: 420
Незнам какво да го правя това човече малко.Не иска и не иска да ходи на ясла.Цял ден реве и ми го вращат по рано.Водих го два пъти на лекар ,нищо му няма.Даже вече в яслата жените не ми вярват ,че е здрав,мислят си че нещо го боли и обвиняват мен,че го пускам болен,макар че и бележки им нося.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
joji04 ,Гледам че си от Бургас кажи в коя ясла сте ,може ако сме в една и съща да се уговаряме и да ги вкарваме заедно моята вече е по спокойна,може би при вас е по трудна адаптацията,от какво да е болен то двете неща са различни как да се объркат ако няма симптоми на болно дете,имам едни подозрения ама айде като ми кажеш в коя ясла сте ще ти пиша на лични

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 19:17 от Mira(vatan1919)

# 20
  • Мнения: 420
В ясла №3 на ул."Сан Стефано" сме.Ако сте в същата ,моляте кажи ми какви са ти впечатленията?Според директорката имаме голям проблем,че детето реве цял ден.Днес даже не го пуснах,да не би пък да му дойде в повече емоцията.Ако не свикне незнам какво да правя,защото трябва да започвам работа.

Общи условия

Активация на акаунт