Задайте своите въпроси на фармацевтите от аптеки "Дара"

  • 18 679
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
В настоящата тема можете да задавате своите въпроси към специалистите фармацевти от аптеки "Дара" на следните теми:

- Лекарства
- Хранителни добавки
- За спортисти – хранителни добавки и хомеопатия
- Пробиотици
- Рентгеноконтрастни лекарства
- Медицински изделия
- Козметика, аптечна козметика, шуслерова козметика
- Правилен подбор на средства за грим според типа кожа
- Ортопедични средства, санитарни продукти
- Средства за инвалиди
- Продукти за инконтиненция (незадържане на урина), включително специализирана козметика за хора с подобен проблем
- Принадлежности за родилки и кърмещи майки
- Уреди и апарати за поддържане на здравето
- Глюкомери и консумативи за диабетици (включително специализирана козметика за диабетици)
- Инхалатори и ампули за тях
- Продукти за декубитални рани
- Продукти за грижи за лежащо болни в домашни условия
- Продукти за поддържане на устна хигиена и избелващи продукти за зъби
- Продукти и терапии за отслабване и против целулит
- Интимна хигиена


На вашите въпроси ще отговарят:

   Магистър фармацевт Драга Еленска е завършила Медицинска академия – София.
Практикува хомеопатия от 1997 година.
Шуслеров терапевт. Създател на продуктовата линия "Шуслерова козметика "Дара".
Има повече от 12 години обучения и тренинги по източни и холистични терапии.
Специализира при създателя на Системни констелации Берт Хелингер в Австрия и Германия. Създател и собственик на групата “Аптеки "Дара” и една от първите в България интернет аптеки.
През 2005 година получава магистърска степен по Обществено здраве и здравен мениджмънт с дипломна тема "Системи за управление на качеството в здравеопазването".
Създател на „Ароматерапевтичната козметика "Дара“.
Член на Българската национална асоциация "Етерични масла, парфюмерия и козметика".
В практиката си пълноценно съчетава академичните и алтернативните си знания за максимално траен и безопасен резултат.
Създател и собственик на Център за личностно развитие "Дара", където се водят обучения и се изнасят лекции, посветени на холистични и алтернативни методи за лечение и профилактика, йога, хомеопатия, ароматерапия.

   Магистър-фармацевт Яна Георгиева – магистър по фармация, завършила фармацевтичното си образование в Медицински университет – гр. Пловдив, асистент в катедра „ Фармацевтични науки“ към Медицински университет – Пловдив, води упражнения на студентите по "Фармация", специализира „Технология на лекарствата с биофармация“. Специализирала в изготвянето на екстемпорални лекарствени форми по магистрални и фармакопейни рецептури. Занимава се с полускъпоценни камъни, като изучава тяхната положителна енергия и въздействие върху човека.


   Магистър-фармацевт Любомир Мораров – магистър по фармация, редактор на специализираното списание за модерна фармация "Дара", специалист "Медицински изделия и апарати".


Правила на темата

Тази тема е от типа “Виртуален кабинет”, не е предназначена за създаване на дискусии, а е консултативна тема от вида "Въпрос от потребител – Отговор от специалист".
За да бъде максимално полезна и добре организирана и да бъде улеснен специалистът, който ще отговаря на Вашите въпроси, както и с оглед получаване на по-бърз и точен отговор, молим да спазвате следните правила:

- въпросите следва да бъдат зададени максимално ясно и с възможно най-подробно описание на проблема

- въпросите следва да съответстват на областта на компетентност на специалистите в темата

- не отговаряйте на въпроси, зададени от други потребители - темата не е дискусионна



Информацията, предоставяна в тази тема, не може да замени посещението при лекар, поставянето на конкретна професионална диагноза и провеждането на нужното лечение.

Процесът на разпознаване и диагностициране на заболявания, състояния или симптоми е комплексен и не може да бъде изчерпан посредством неприсъствена комуникация между лекар и пациент. В тази връзка предоставяните мнения и консултации в тази тема отразяват единствено предположения на специалиста, базирани на обема информация, предоставена им от потребителите, и те не следва да се възприемат като поставяне на диагноза и назначаване на лечение.

Отговор на Вашите въпроси може да очаквате в рамките на 3 до 5 работни дни.
Темата не е предназначена за диагностициране и реакция на спешни състояния.
В случай че имате притеснения относно спешно здравословно състояние на детето Ви, моля потърсете съдействие от личния лекар или на телефон 112.

При желание всеки потребител е свободен да се допита и до останалите потребители по даден проблем и/или да предизвика дискусия, публикувайки отделна тема в тази група - въпреки че въпросът му би повторил вече зададения тук, това няма да се счита за нарушение на Правилата за ползването на сайта.

*Освобождаване от отговорност

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 15:33 от Адри́

# 1
  • Мнения: 4 170
Здравейте, имам следния въпрос - пробиотиците, които се приемат през устата, оказват ли влияние на вагиналната флора? И ако да, кой пробиотик бихте препоръчали за тази цел? Peace

# 2
  • Мнения: 40
Здравейте, имам следния въпрос - пробиотиците, които се приемат през устата, оказват ли влияние на вагиналната флора? И ако да, кой пробиотик бихте препоръчали за тази цел? Peace

Здравейте,

Приемът на пробиотици през устата може да повлияе бактериалната микрофлора на целия организъм. Разбира се за да се "наситят" части и органи, които нямат пряка връзка със стомашно-чревния тракт, трябва продължителен и упорит прием. В същото време голяма част от влагалищните инфекции се дължат на колонизиране на бактерии от дебелото черво ( поради близостта на ануса и влагалището), така че повлиявайки микрофлората в дебелото черво можете да защитите и повлияете микрофлората на влагалището.

Мога да Ви препоръчам да комбинирате продължителен курс на прием през устата на пробиотик като БиоКулт Кандеа - той е специално разработен да засилва естествените сили на организма срещу гъбични инфекции и кратък курс с вагинални пробиотични таблетки като Гинофилус, които възстановяват вагиналната микрофлора.

Поздрави

# 3
  • Мнения: 4 170
Много благодаря. Peace

# 4
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Здравейте, искам да попитам хранителната добавка "екстракт от африканско манго" (ако е от значение марката ще я добавя) подходяща ли е за кърмачки? Производителят пише "няма странични ефекти", но и "при бременност и кърмене се консултирайте с наблюдаващ лекар". За съжаление нито аг-то ми, нито личната лекарка (тя е и педиатър на детето) са чували някога за тази добавка. Бебето е на комбинирано хранене, но няма нито едно хранене изцяло на АМ.

# 5
  • Мнения: 1 630
Здравейте,
Предстои ми второ секцио, като при първото ме обезболяваха само с Профенид, който явно не ми подейства, защото болките бяха ужасни. Сега искам да избегна този момент, за да съм полезна на бебето си. Предполагам, че предния път са ме обезболявали с Профенид, защото е съвместим с кърменето (въпреки, че по време на престоя ми в болницата кърма нямаше, тя дойде по- късно).
Въпросът ми е има ли по- силни обезболяващи в този случай, кои са те и съвместими ли са с кърменето?
Благодаря предварително и успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 600
Здравейте, моля препоръчайте нещо  за възрастен човек за резултат от лабораторно изследване на витамин Д  11 при референтна стойност  "над 30". Има ли добавки, с които да се коригира хемоглобин също под минимума?
Благодаря предварително  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 40
Здравейте,
Предстои ми второ секцио, като при първото ме обезболяваха само с Профенид, който явно не ми подейства, защото болките бяха ужасни. Сега искам да избегна този момент, за да съм полезна на бебето си. Предполагам, че предния път са ме обезболявали с Профенид, защото е съвместим с кърменето (въпреки, че по време на престоя ми в болницата кърма нямаше, тя дойде по- късно).
Въпросът ми е има ли по- силни обезболяващи в този случай, кои са те и съвместими ли са с кърменето?
Благодаря предварително и успех  bouquet

Здравейте,

Приемът на обезболяващи след раждане и по време на кърмене, трябва да става само след препоръка и под вниманието на лекуващия лекар.

Поздрави.

# 8
  • Мнения: 40
Здравейте, искам да попитам хранителната добавка "екстракт от африканско манго" (ако е от значение марката ще я добавя) подходяща ли е за кърмачки? Производителят пише "няма странични ефекти", но и "при бременност и кърмене се консултирайте с наблюдаващ лекар". За съжаление нито аг-то ми, нито личната лекарка (тя е и педиатър на детето) са чували някога за тази добавка. Бебето е на комбинирано хранене, но няма нито едно хранене изцяло на АМ.

Здравейте,

Съветвам Ви в периода на възстановяване след раждането и по време на кърмене да не приемате добавки за отслабване. Рязкото отслабване след раждане не е съвсем здравословно, като за нормално се приема загубата на най-много 2 килограма месечно.  Самото кърмене изразходва доста калории, като 2 месеца след раждането можете да започнете да правите постепенно и физически упражнения. Ако се храните и здравословно би трябвало до 10-тия месец или поне до първата година на бебето да възвърнете първоначалната си форма.
След периода на кърмене може да започнете прием на Шуслерови соли за отслабване или вече Африканското манго

# 9
  • Мнения: 5 597
Здравейте,
Как е редно да се постъпва с лекарствата с изтекъл срок на годност в домашната аптечка ? Къде могат да бъдат изхвърлени безопасно ?
Благодаря!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Здравейте!

Мисля да почна да пия магнезий, но не мога да се ориентирам в многообразието на пазара, гледам има различни варианти като състав и комбинации...
Какво бихте ми препоръчали?

ПП: на 41г съм, спортувам редовно. Досега не съм пила хранителни добавки.

Благодаря!

# 11
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Здравейте, искам да попитам хранителната добавка "екстракт от африканско манго" (ако е от значение марката ще я добавя) подходяща ли е за кърмачки? Производителят пише "няма странични ефекти", но и "при бременност и кърмене се консултирайте с наблюдаващ лекар". За съжаление нито аг-то ми, нито личната лекарка (тя е и педиатър на детето) са чували някога за тази добавка. Бебето е на комбинирано хранене, но няма нито едно хранене изцяло на АМ.

Здравейте,

Съветвам Ви в периода на възстановяване след раждането и по време на кърмене да не приемате добавки за отслабване. Рязкото отслабване след раждане не е съвсем здравословно, като за нормално се приема загубата на най-много 2 килограма месечно.  Самото кърмене изразходва доста калории, като 2 месеца след раждането можете да започнете да правите постепенно и физически упражнения. Ако се храните и здравословно би трябвало до 10-тия месец или поне до първата година на бебето да възвърнете първоначалната си форма.
След периода на кърмене може да започнете прием на Шуслерови соли за отслабване или вече Африканското манго

Благодаря за отговора! Не целя бързо сваляне на килограми, но съм с инсулинова резистентност, която се влошава при кърмене. След раждането ми останаха 2 кг над стартовите, но в процеса на кърмене качвам, въпреки здравословното хранене. Ако намаля храната - намалява ми и кърмата. Та затова търся решение за добавка, която да е безопасна за бебето.

# 12
  • Мнения: 73
Здравейте. Купих си формалинов разтвор за да лекувам гъбички по краката с него. Има ли риск да хвана рак или нещо друго от него? Смятам да го ползвам един месец , два пъти дневно.

# 13
  • Мнения: 40
Здравейте, моля препоръчайте нещо  за възрастен човек за резултат от лабораторно изследване на витамин Д  11 при референтна стойност  "над 30". Има ли добавки, с които да се коригира хемоглобин също под минимума?
Благодаря предварително  Simple Smile

Здравейте,

Добре е пациента при възможност да прекарва време на пряка слънчева светлина, което ще доведе до естествен синтез на Витамин Д в кожата. Заедно с това може да приема Витамин Д на капки / по 2 капки на ден, което се равнява на 800IU. Това би трябвало да доведе до покачване до или близко до референтните стойности. Ако състоянието не се подобрява трябва да се предприемат други мерки, които са свързани с консултация с лекуващият лекар.

Относно хемоглобина е добре ако може да се идентифицира каква е причината за ниския хемоглобин. Мога да Ви препоръчам прием на Билкова кръв, както и Шуслерова сол номер 3.

Поздрави

# 14
  • Мнения: 40
Здравейте,
Как е редно да се постъпва с лекарствата с изтекъл срок на годност в домашната аптечка ? Къде могат да бъдат изхвърлени безопасно ?
Благодаря!

Здравейте,

Макар не всички, различни аптеки имат механизъм за предаване на старите лекарства за унищожение. Поради това попитайте в някои от аптеките които посещавате дали могат да Ви ги приемат.

Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт