Говорим си за свръхестественото

  • 108 287
  • 766
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 9 152

Eleonora_27 , успокой душата, отговорите, които са необходими за спасението ти, Бог ще ти ги открие по непостижим за теб начин. Неведоми са пътищата Божии. И действително е така- когато си узряла и готова за твоите уроци, ти ги получваш и си ги получвала. Ти само имай търпение и Му се довери.
Не насилвай, всяко насилие, е зло и ще се почувстваш застрашена и на ръба на пропастта.
Много внимавай, бъди будна и не дей да влизаш в чужди обувки, опасно е.  Всеки има своя си път.

# 601
  • Мнения: 8 799


Eleonora_27, не мога да отговоря с абсолютна убеденост какво има. Там, където ходя,  не е красиво, мисля, че красотата е горе, където не се издигам, нямам сила за това. Или може би нямам нужда, не знам....  Там, където стигам, е странно, бих казала. Понякога е място, което познавам, на Земята, но променено, може би в друго време, или друга паралелна реалност, но аз не знам точно какво е. Друг път е непознато място, винаги различно, където никога не съм била. Там научавам разни неща за себе си. Има и места, където се срещам със страховете си и ги изживявам, без да успея да се справя с тях
Мда, мисля, че отговорите не идват отвън, а отвътре. Виждала съм някои от тези свои проявления. Веднъж едно ме придружи, докато летях. Беше много приятно. А пък един път усетих какво е Нирвана, или Рая, или каквото е там. Не го видях, само разбрах какво е чувството да си там.
Виждала съм и главното действащо лице, ако мога така да се изразя. Това(или този), от когото произлизам, аз, и всички други мои проявления.
Животът на Земята не ми харесва. Чувствам се като инструмент за решаване на някакви задачи, само средство, нищо повече. Като молива, с който пишеш и го захварляш, като не ти трябва повече.
Много правилно се ориентираш. Животът тук е част от Играта. Няма начин да минем без Злото. То е като Доброто и ни трябват и двете еднакво. Само дето...предпочитам да не е така.

# 602
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Животът на Земята не ми харесва. Чувствам се като инструмент за решаване на някакви задачи, само средство, нищо повече. Като молива, с който пишеш и го захварляш, като не ти трябва повече.
Много правилно се ориентираш. Животът тук е част от Играта. Няма начин да минем без Злото. То е като Доброто и ни трябват и двете еднакво. Само дето...предпочитам да не е така.

Не си единствената Grinning, която се чувства така.




# 603
  • Мнения: 9 152
Eleonora_27,  силно впечатление ми направи как завърши лекаря интервюто си. Направи прехода от  материалното -от която гледна точка са предимно неговите изследвания към духовното и как скептиците започват да вярват. Как най- голям интерес към темата и изследванията проявават от католическата и евангелистката църкви. Разбирам го, човека, защо не спомена православието.
В тази връзка, в скрит текст ще ти предложа два православни материала (те са неизброимо повече), които дават информация от Извора. Дано разбираш руски.
Скрит текст:
Клавдия Устюжанина воскресла на 3 й день


И ето разказ за клиничната смърт, за която постоянно става дума в интервюто с немския доктор, като обект на изследвания на лекарите и психиатрите....

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 01:15 от Катерица

# 604
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Eleonora_27,  силно впечатление ми направи как завърши лекаря интервюто си. Направи прехода от  материалното -от която гледна точка са предимно неговите изследвания към духовното и как скептиците започват да вярват. Как най- голям интерес към темата и изследванията проявават от католическата и евангелистката църкви. Разбирам го, човека, защо не спомена православието.
В тази връзка, в скрит текст ще ти предложа два православни материала (те са неизброимо повече), които дават информация от Извора. Дано разбираш руски.
Скрит текст:
Клавдия Устюжанина воскресла на 3 й день


И ето разказ за клиничната смърт, за която постоянно става дума в интервюто с немския доктор, като обект на изследвания на лекарите и психиатрите....

Започвам да гледам - благодаря сърдечно.

На руски си пускам субтитрите в тубата и като чета, разбирам. Не мога да разбирам, като говорят, но с четеното ми е ОК.

Grinning Православието говори за клиничната смърт.

Радвам се.

# 605
  • Мнения: 7 006


Но това може да са си моите глупости на първокласник. Аз нямам вяра, че някога ще мога да медитирам и да получа отговор на въпросите си.

Вие сте избрани Hug

Глупости..

Няма "избрани".Не сме.
Има можещи и не можещи.Това е.

А причината да не можеш е следната:


. Аз нямам вяра, че някога ще мога да медитирам
Я си представи ако една майка повтаря на първолака си, "ти не можеш"?

# 606
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ън, Какво?,

Вие четете ли някаква английска литература по въпроса?

Мисля, че понякога имате "altered states of consciousness" = "променено ниво на съзнанието".

И да, някои хора са по-чувствителни и имат склонност към такива неща.

# 607
  • Мнения: 7 006
Не чета нищо..

# 608
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Там, където стигам, е странно, бих казала. Понякога е място, което познавам, на Земята, но променено, може би в друго време, или друга паралелна реалност, но аз не знам точно какво е. Друг път е непознато място, винаги различно, където никога не съм била. Там научавам разни неща за себе си. Има и места, където се срещам със страховете си и ги изживявам, без да успея да се справя с тях


Преди 1-2 седмици четох един от разсекретените документи на ЦРУ за проекта Gateway.

Вчера го намерих, преведен на български, в библиотеката на един от линковете, които, мисля, Какво? бе споделила:

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=333.0

"Между Абсолюта и “материалната” вселена, в която ние преживяваме нашето физическо съществуване, има разнообразни намесващи се измерения, до които човешкото съзнание в изменени състояния може да получи достъп."

...енергийните форми, които изграждат съзнанието, могат да се движат отвъд време-пространственото измерение...

Но нещо дори по-важно, когато измерението на настоящото време-пространство се напусне, се отваря достъп както до миналото, така и до бъдещето.

****
Интересното в случая е, че всичко това е в синхрон с много религии:

Дори и християнската концепция на Триединството блести през описанието на Абсолюта, както е представен в този документ. Описанието на енергията в тотален покой, в безкрайност, пасва на християнската метафизична концепция за Бащата, докато ограниченото себе-съзнание, лежащо в тази енергия, осигурящаво движещата сила на волята, за да приведе част от тази енергия в движение, за да бъде породена реалността, отговаря на Сина.

****
По всяка вероятност нещата, описани в Библията отговарят на истината. Естествено, трябва да имаме предвид, че Старият и Новият Завет са били и доста "коригирани" през годините.
Проблемът е, че по онова време хората са разполагали със съвсем друга терминология и всичко е описано по начин, който може да е доста неразбираем за съвременния човек.


По всяка вероятност има паралелни светове. Реалността изобщо не свършва с границите на човешкото възприятие.
Прекалено арогантно е да си мислим, че всичко, което виждаме, е всичко, което съществува.




Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 18:20 от Eleonora_27

# 609
  • Мнения: 8 799
И аз чета рядко, обърква ме това, което пише. Предпочитам да вярвам на собствения си скромен опит. И предпочитам, ако нещо ме обърка, да питам някого. Примерно Пси(Какво, да поясня... Laughing), винаги я ръчкам с въпроси.
За паралелните светове съм почти сигурна, че има. Но...толкова въпроси ми изникват, че направо се побърквам ooooh!
Имам много чуденки и за мъртвите. Те са там някъде, не знам мястото различно ли е, но се мотаят там и може да ги срещне човек. Разбира се, че са мъртви по външния им вид, но...нещо отвътре казва, че това е мъртвец. И не искат да говорят с нас, живите. Не знам дали разбират, че те са мъртви, а пък ние - не. Даже не съм сигурна дали ни виждат и чуват.

# 610
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
И аз чета рядко, обърква ме това, което пише. Предпочитам да вярвам на собствения си скромен опит. И предпочитам, ако нещо ме обърка, да питам някого. Примерно Пси(Какво, да поясня... Laughing), винаги я ръчкам с въпроси.
За паралелните светове съм почти сигурна, че има. Но...толкова въпроси ми изникват, че направо се побърквам ooooh!
Имам много чуденки и за мъртвите. Те са там някъде, не знам мястото различно ли е, но се мотаят там и може да ги срещне човек. Разбира се, че са мъртви по външния им вид, но...нещо отвътре казва, че това е мъртвец. И не искат да говорят с нас, живите. Не знам дали разбират, че те са мъртви, а пък ние - не. Даже не съм сигурна дали ни виждат и чуват.
За мъртвите православните материали имат много обяснения. Общото във всички обяснения е, че мъртвите имат нужда от нашите молитви.
Ето набързо  два линка от моята " библиотека " :
Намират се в различно състояние, в зависимост от духовното си състояние, което са постигнали /имали,  при смъртта си:


В този линк се обяснява колко силна е била любовта на сина към майка си и как благодарение на нея, Божията милост и неговата вяра, е успял да я извади от ада:
https://pravoslaven-sviat.org/za-smyrtta/
ЗА КАКВО ЖАДУВАТ НАШИТЕ МЪРТВИ

# 611
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

За паралелните светове съм почти сигурна, че има. Но...толкова въпроси ми изникват, че направо се побърквам ooooh!
Имам много чуденки и за мъртвите. Те са там някъде, не знам мястото различно ли е, но се мотаят там и може да ги срещне човек. Разбира се, че са мъртви по външния им вид, но...нещо отвътре казва, че това е мъртвец. И не искат да говорят с нас, живите. Не знам дали разбират, че те са мъртви, а пък ние - не. Даже не съм сигурна дали ни виждат и чуват.

И аз съм сигурна, въпреки че не съм виждала абсолютно нищо. Ако човек се замисли повечко, съвсем интуитивно ще стигне до извода, че има неща, до които ние, ограничени от 3-мерното си възприятие, нямаме достъп.

Не е случайно, че всички религии разказват за други светове - тогава са нямали понятия за паралелни реалности, или пък за други измерения.

За мъртвите съм си мислила следните варианти:
1. Не знаят, че са мъртви, и продължават да съществуват в друг свят - възможно е съзнанието да се концентрира върху друго съществуване
2. След смъртта се събуждаш и разбираш, че си сънувал (животът като сън)
3. След смъртта отиваш някъде другаде, но забравяш за живота на земята (минаваш през реката на забравата, както е в гръцката митология)

Допълнение:
Иска ми се да постна няколко цитата от известни физици:

“If quantum mechanics hasn’t profoundly shocked you, you haven’t understood it yet. Everything we call real is made of things that cannot be regarded as real.” – Niels Bohr, a Danish Physicist

"Ако квантовата механика не ви е шокирала изключително много, то все още не сте я разбрали. Всичко, което наричаме реално, е направено от неща, които не могат да се разглеждат като реални. "- Нилс Бор, датски физик

“Get over it, and accept the inarguable conclusion. The universe is immaterial-mental and spiritual.” – R.C. Henry, Professor of physics and Astronomy at Johns Hopkins University.

- Приемето го най-сетне - вселената е нематериална -  тя е умствена и духовна. "- R.C. Хенри, професор по физика и астрономия в Университета Джон Хопкинс.


Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 22:56 от Eleonora_27

# 612
  • Мнения: 7 006
Скрит текст:
МултиВселенa
 

Вселенa


Бъркат се понятията "паралелни вселени" и "паралелни светове"

МултиВселената се състои от паралелни вселени.

Всяка Вселени е съставена от паралелни светове(светлини,нива на на съществуване на самата светлина в конкретна вселена,т.е.нивата на "разпад" на енерго-духовната субстанция,идваща от сърцето на дадената Вселена)
Свят=Цвят=Светлина=Цветлина:)


http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=397.0


п.п.Едвa ли някой е имал разходка до друга Вселена,понеже изисква огромен енергиен ресурс,а не мисля,че има хора/въобще същества/ с такъв капацитет..Обикновено,говорят за светове които са паралелни на нашия

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 09:20 от Какво?

# 613
  • Мнения: 9 152
Какво?,    замисляла съм се точно за това, което пишеш. За капацитета. Енергийният ресурс. Ясно е, че има възможности за неговото повишаване и разходване/намаляване-загубване. В резултат на това, стават големи промени- видими и невидими, на различни нива.
Стигнала съм до извод, че имено правилното и грамотно боравене с енергиите е ключ към издигане и падане, към светлина и тъмнина, към усъвършенстване и разруха.. към духовна смърт или живот.
Преди време бях силно развълнувана от откритията на Тесла за енергийните източници. Той е имал прозрения, с които е стигал до знания, които са давали много мощ, но е осъзнал, че ако тя се използва невежо, то вместо да донесе благо, ще бъде мега разрушителна и опасна за човечеството. Не знам дали е конспирация или не но Тунгусткият метеорит го свъзрват с дейностите на Тесла.
Понеже темата е за свръхестественото, ще добавя още, че Тесла е видял душата на майка си, когато тя е починала и така той е разбрал за смъртта й.

# 614
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Много от откритията на Тесла се използват сега. Формата на хотела, където е живял в края на живота си е свързана с една от последните му разработки.

Общи условия

Активация на акаунт