MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 9

  • 70 953
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 23 164
Моя мъж е с лоша морфология 1-2%, днк фрагментациите бяха в норми.
То и за морфологията си зависи къде са дефектите.

# 706
  • Мнения: 6 303
Ами аз съм забелязала че в повечето случаи повредата е в главата  Laughing. Това беше в кръга на шегата. Просто някъде четох че при икси морфологията не е от никакво значение, стига ДНК-то да е читаво. Но останах с впечатление, че въпреки че се избират плувци с възможно най-добра морфология, пак понякога се получава неправилно развитие , или смърт на ембриончето. А оттам идва и въпросът, дали добрата морфология е гаранция за читаво ДНК, и дали в такива случаи проблемът не е дошъл от яйцеклетката. А особено при стимулациите останах с впечатление че не всички яйцеклетки са читави, особено когато го има и възрастовия фактор при жената. И ей такива мисли ми се въртят в главата, ама май гаранция-Франция  newsm78

# 707
  • Мнения: 67
Здравейте. Според вас какво се случва след операция от варикоцеле 3-та степен? Досега спермограмата е била 1% морфология. След витамини 3 месеца се вдигна само подвижността от 12 на 22% а морфологията не мръдна. Сега се оперирахме на 14.12 и след операцията пием профертил. Колко ще мръдне спермограмата?
Здравей ние сме правили такава операция незнам коя степен е било варикоцелето но на 6 месец правихме спермограма защото така каза лекарят и имаше подобрение

# 708
  • Мнения: 1 592
Maй няма пряка зависимост.
Ние сме с 2% морфология и 20% фрагментации на ДНК.
Други стрещах  с 5-6% морфология и много повече фрагментации- 60% фрагментация.

Това означава , че в нашия случай морфологично неправилни сперматозоиди ( 98%)  са с правилно ДНК.

Тоест според мен значи, че може морфологично хубав сперматозоид да носи фрагментирано ДНК. Или да е с незрял хроматин. И това няма как да се види на самата процедура- те само по форма и подвижност ги избират.

# 709
  • Мнения: 6 303
И аз до този извод стигнах. Дано следващия път да ти е и последен мила  bouquet

# 710
  • Мнения: 1 221
Момичета,
излязоха ни резултатите и след операция от варикоцеле резултата е никакъв. Няма подобрение, в количеството сперматозоиди, даже този път бяха малко по-малко, единствено морфологията се е вдигнала от 2% на 3... което си е все същото Sad Днес сме на преглед при д-р Бъчваров, да си каже и той мнението, въпреки че не виждам с какво може да ни изненада.
Най-лошото е че ММ се е отчаял напълно и изпада в някакви много притеснителни психо състояния... Надявам се да се отърси скоро от шока и дано АРТ ни помогне да постигнем крайния резултат.
И аз съм си задала за себе си до 3 стимулации и край, ако не стане ще си осиновим, когато сме готови и това е.
Е, оплаках ви се и ми олекна малко.

# 711
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Само не се отчайвайте. Бъди упора на съпруга си и му показвай, че няма проблем и през ин витро да минете, че дори си съгласна и да си осиновите детенце. Само по този начин той ще се успокои и ще знае, че въпреки всичко ти си до него.
След като има годни сперматозоиди ще стане с ин витро. Дълъг е само пътя за достигане на крайната цел. Но тази цел е именно най-красивата цел в живота, а именно да гушнеш детенцето, за което толкова си мечтал и копнял. Пожелавам успех на всички ни тръгнали по пътя за сбъдване на мечтата ни Hug Hug Hug

# 712
  • Мнения: 1 592
Dundi,

Ти го уверявай, че не е единствен и един куп мъже са в подобна ситуация и отделно - че ще му трябва малко време да го осмисли.
А и 3% си е 3% - има и с нули !
Удря ги в самочувствието ама какво да се прави.
 bouquet

# 713
  • Мнения: 2 571
Мъжете на днешно време са такива ЖЕНИ (В ТОВА ЧИСЛО И МОЯ )" Ама не ми се ходи на преглед, ама не искам да ме пипат, ама не ми се пие това и онова, то ще стане и без добавки , ама писна ми няма да стане  "..... #Cussing out Да ама не ! И на нас ни писва! С 300 зора спермограма направихме. . . Срамуваш ли се го питам. ..отг е Не  Tired
Как може женската психика да се настрои за 6656666457899 процедури  (от гадна до по -гадна) а на тях да им се молиш за едно празнене  newsm78 . Стане ли време за добавки  ooooh!...... да не ви обяснявам .
Късмет, ЗДРАВИ НЕРВИ и сладки бебенца да имат всички които се борят с проблемите и с такива магарета  Crossing Arms като моето !

# 714
  • Мнения: 1 221
Live_Love и аз да ти кажа се чудя и се мая. Ще каже човек че цялото им самочувствие в топките им е събрано  #2gunfire както ѝ да е, говоря му много и уж ме разбира, но такива изпитания човек трябва сам да пребори в някаква степен. А те "мъжете" са доста слаби в това отношение.

# 715
  • Мнения: 6 303
Моят е същия. От 2м се опитвам да го закарам за контролна СГ и все си намира причини да не отидем. Беше ми обещал и тази седмица да ходим, ама заваля и пътищата са затворени незнайно докога. Ега ти кефа  #Cussing out,  даже не му се наложи да си търси извинение. Снощи ми заяви, че споко, ще стане, мххъъъъъъ ще стане то , а аз вече 38мата карам, ще ме тресне накрая критическата, това ще стане. Пък от нерви може и някой инсулт преди това да ме тресне.  Crossing Arms

# 716
  • Мнения: 1 592
Гизър,

Стареят Яйцеклетките.
 Моите имат признаци на стареене ! И аз съм на 38.
На 34 забременях , ама сега - цъ.

# 717
  • Мнения: 67
Момичета,
излязоха ни резултатите и след операция от варикоцеле резултата е никакъв. Няма подобрение, в количеството сперматозоиди, даже този път бяха малко по-малко, единствено морфологията се е вдигнала от 2% на 3... което си е все същото Sad Днес сме на преглед при д-р Бъчваров, да си каже и той мнението, въпреки че не виждам с какво може да ни изненада.
Най-лошото е че ММ се е отчаял напълно и изпада в някакви много притеснителни психо състояния... Надявам се да се отърси скоро от шока и дано АРТ ни помогне да постигнем крайния резултат.
И аз съм си задала за себе си до 3 стимулации и край, ако не стане ще си осиновим, когато сме готови и това е.
Е, оплаках ви се и ми олекна малко.
Колко време след операцията направихте изследването ?

# 718
  • Мнения: 5
моля ако някой е на ясно за разчитане,две от стойностите ме притесняват.Индекс на подвижност и концентрация:
Спермограми

Име на теста (изследването)         Резултат         Единици   Референтни стойности                           
Спермален  анализ :         Профил         *                              
     Цвят         Белезникав            Белезникав                           
     Вискозитет         Нормален            Нормален                           
     Втечняване         12         минути   < 60                           
     pH         8.5            > = 7.2                           
     Обем         8.0         ml   > = 1.5                           
     Концентрация         14.3         milion/mL   > = 15.0                           
     Общ брой сперматозоиди         114.4         M/Ejac.   > 39.0                           
     Подвижни сперматозоиди ( ПП+НП )%         67.0         %   > = 40.0                           
     Прогресиращо подвижни сперматозоиди ( ПП )         48.0         %   > = 32.0                           
     Непрогресиращо подвижни сперматозоиди ( НП )         19.0         %                              
     Неподвижни сперматозоиди ( IM )         33.0         %                              
     Концентрация на подвижните сперматозоиди(ПП+НП)         9.5         M/mL   >= 6.0                           
     Концентрация на прогр.подвижните сперматозоиди(ПП)         6.8         M/mL   >=5 M/mL                           
     Концентрация на функционалните сперматозоиди         1.8         M/mL                              
     Подвижни сперматозоиди ( ПП+НП )         76.2         M/Ejac.   >=16.0                           
     Прогресиращо подвижни сперматозоиди ( ПП )         54.7         M/Ejac.   > =12.0                           
     Функционални сперматозоиди         10.2         M/Ejac.                              
     Индекс на подвижност         42.0            >= 80.0                           
     Скорост         32.0         micron/s   >= 5.0                           
     Морфология - нормални форми ( WHO 5th strict )         12.0         %   >= 4.0                           
     Аглутинати         1 група аглутинирани сперматозоиди на зрително поле                                       
     Агрегати         Не се наблюдават                                       







     










# 719
  • София
  • Мнения: 4 192
Без да разбирам нищо, подвижността е доста ниска...

Общи условия

Активация на акаунт