Какъв чушкопек?

  • 10 967
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
 Здравейте!

 Наближи моментът за приготвяне на зимнина, печене на чушки... Препоръчайте чушкопек, моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 16 005
Аз съм ЗА единичен.
Имах такъв и бях много доволна. Но изгоря и бързо трябваше да взема друг. Точно по това време имаше само тройни и инвестирах.
Ами не ми е удобен - чушките трябва да се обръщат, пари ми, понякога се накъсват като ги вдигна с куката му. Изкарах миналото лято с тройния, но ще го пенсионирам и пак ще взема единичен.
Може би е важно, че ние не печем промишлено количество чушки. Двама сме и си го ползваме за салати и вечеря сега. Във фризера слагам не повее от 10 пакета с по 6 - 7 чушки във всеки.
Скоро в някоя от темите коментирахме това чудо на техниката - масово потребителките не бяха доволни от тройния.

# 2
  • София/Испания
  • Мнения: 1 504
Аз също се интересувам кой чушкопек е най-добър. newsm78

# 3
  • Мнения: 746
Аз също за съм за единичния. По лесно ми е и чушките са ми по - равномерно изпечени. В тройния внимавам и с размера на чушките, за да могат да се съберат .

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 057
с тройния става по-бързо, ама наистина това обръщане и нагласяне на чушки не е много удобно, и аз препоръчвам единичен, аз съм купувала последно от Практикер

# 5
  • Мнения: 2 760
Aз съм за тройните, имам два такива. Виличката не ми е удобна, използвам щипка за пържоли. Махам преградната ламаринка и пека патладжан. Но ние ползваме промишлени количества чушки, когато приготвяме зимнина, пека и на двата едновременно. 
Моите са такива - http://skitia.com/prod.php?id=2, в Кауфланд ги има(ше), досега не са давали дефекти.

# 6
  • Мнения: 10 489
Снабдих се с троен преди 2-3 години може би. Да тегаво е това обръщане при тройния, но аз си купих щипка и не ми е проблем. Много бързо се пече на него, направо 2 -3 кила чушки не се усещат нагрее ли се Peace

# 7
  • Мнения: 73
С чушкопек е играчка. Чушките най-добре се печат на ламарина върху жарава.

# 8
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
С чушкопек е играчка. Чушките най-добре се печат на ламарина върху жарава.
Аз пък ето така си правя лютеницата на вилата:

 Първия път комшиите - испанци, ме гледаха като гръмнати, но след като опитаха крайния продукт останаха приятно изненадани. Научих и моята жена да прави лютеница Wink
А печенето на чушките и патладжана става ето така:

Последна редакция: ср, 27 юли 2016, 03:43 от emokey

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не всички имаме двор обаче.  Mr. Green

Аз също съм за единичен. А някой да знае къде в София продават единичен чушкопек, че моят изгоря, а навсякъде само тройни виждам да продават?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт