Моля,препоръчайте ми слънцезащитен крем за бебета!

  • 6 326
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
 Здравейте мами!
Моля,споделете впечатленията си от слънцезащитната бебешка козметика!
Трябва да купя някакъв крем за беба,защото още ползвам крема за лошо време на Нивея,но вече не ни върши работа,малката вече хвана малко тен Laughing
Кои марки са добри?
Детето ми е със светла и чувствителна кожа.

# 1
  • Мнения: 8 917
Ползваме НИВЕА - доволна съм Peace

# 2
  • Мнения: 3 116
Ние ползваме Бюбхен, 25 фактор.

Също сме белички с чувствителна кожа.

Един път го изтървах този лосион да не го сложа и да видиш после зачервяване и какъв тен имаме още от март месец  Hug

# 3
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ние ползваме Бюбхен, 25 фактор.

Също сме белички с чувствителна кожа.
и ние така

# 4
  • София
  • Мнения: 44 098
мустела 50 фактор

# 5
  • Мнения: 7 474
На Виши 60 фактор, страхотен е и няма изгаряне и на 40 градуса.

# 6
  • София
  • Мнения: 596
виж и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=91460.msg1594429#msg1594429

Аз лично, миналата година ползвах Бюбхен и бях доволна, но тази ще пробвам с друго!

# 7
  • София
  • Мнения: 44 098
На Виши 60 фактор, страхотен е и няма изгаряне и на 40 градуса.

то вече се води 50+ - ако е 60 значи е стара партида...нали официално тази год са забрании да пише фактор над 50 понеже не е реално....

# 8
  • Мнения: 223
а някой ползвал ли е козметиката за деца на Ейвън? бива ли я?

# 9
  • Мнения: 7 474
На Виши 60 фактор, страхотен е и няма изгаряне и на 40 градуса.

то вече се води 50+ - ако е 60 значи е стара партида...нали официално тази год са забрании да пише фактор над 50 понеже не е реално....

Може , аз го имам от 2г., но е много добър. дъщеря ми е бяла като мляко и на морето не хвана даже загар от него.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 098
На Виши 60 фактор, страхотен е и няма изгаряне и на 40 градуса.

то вече се води 50+ - ако е 60 значи е стара партида...нали официално тази год са забрании да пише фактор над 50 понеже не е реално....

Може , аз го имам от 2г., но е много добър. дъщеря ми е бяла като мляко и на морето не хвана даже загар от него.


идеята ми е като тръгне да си купува нещо да гледа да не пише повче от 50+ , за да не си купи нещо застояло например Wink

# 11
  • Мнения: 105
Малко извън темата, но не е задължително факторите над 50ти да се изписват 50+. Действително има такава препоръка, но голяма част от световните производители не се съобразяват с нея.  Лично аз мога да гарантирам , че поне 5 от най-големите френски фирми за медицинска козметика, продължават да изписват SPF над 50ти.
С толкова много приказки искам да кажа, че е важно срока да е в годност, а не това дали фактора е 50+ или 60, 80 и т.н..

# 12
  • Мнения: 2 922
а някой ползвал ли е козметиката за деца на Ейвън? бива ли я?
Две поредни лета съм ползвала детските кремове на Ейвън. Доволна съм.

# 13
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Досега съм купувала само Виши- 60 фактор. Доволна съм. Добре й понася на Нели

# 14
  • Мнения: 4 392
Хич не съм наясно с тези фактори,но доколкото виждам различните фирми имат и различни номерации на фактора Thinking Чудя се дали този 25 фактор на Бюбхен примерно(предполагам ,че е най- големият) се равнява на 60 (или 50 плюс,или както там го водят) на Виши и на Мустела 50?
А някой знае ли колко е срокът на годност на тези продукти и дали е изписана датата на производство на опаковката или до кога е годен даден крем ,защото при козметиката като цяло винаги изпадам в чуденки по тази тема,а веднъж много пострадах именно от застоял слънцезащитен крем на Нивея #Cussing out

# 15
  • sofia
  • Мнения: 4 296
на Бюбхен има и по-голям фактор,но аз знам,че за бебе се препоръчва 25.
относно срока на годност,зная,че веднъж отворен не е хубаво да се ползва и на следващото лято,въпреки,че за мен съм ползвала и не съм изгаряла

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 44 098
Хич не съм наясно с тези фактори,но доколкото виждам различните фирми имат и различни номерации на фактора Thinking Чудя се дали този 25 фактор на Бюбхен примерно(предполагам ,че е най- големият) се равнява на 60 (или 50 плюс,или както там го водят) на Виши и на Мустела 50?
А някой знае ли колко е срокът на годност на тези продукти и дали е изписана датата на производство на опаковката или до кога е годен даден крем ,защото при козметиката като цяло винаги изпадам в чуденки по тази тема,а веднъж много пострадах именно от застоял слънцезащитен крем на Нивея #Cussing out




не 25-ти си е 25-ти на коя да е фирма, също и 50-ти фактор. Ако се замислиш и за възрастните е същото. Просто 50-ти фактор е по-висок от 25-ти, защитава повече - т.е. е за по-чувствителни, бели, нежни кожи и не позволява не само изгаряне, а често и изобщо потъмняване на кожата...Wink

# 18
  • Мнения: 527
А каква е цената на слънцепредпазните кремове на Мустела 50 и 50+, че тук в нашия град само с предварителна поръчка, та да имам представа. Някъде бях прочела, че от 50+ остава бял филм по кожата и е по-подходящ за лятото за море и излагане на слънце, а за предпазване от първите слънчеви лъчи трябва 50 фактор за бебе. Има ли нещо такова?
 

# 19
  • София
  • Мнения: 44 098
някъде около 30 лв. беше ако не се лъжа...мши не знам дали е за море - педи ни препоръча да не падаме под фактор 50 - бебо не е мн бял, но е атопичен та за това...

# 20
  • Мнения: 527
А ние сме бели и атопични, та затова се чудя дали 50 или 50+, но ако остава бяло от 50+ не можем така да ходим по улиците, та затова сигурно ще взема 50 фактор.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 098
А ние сме бели и атопични, та затова се чудя дали 50 или 50+, но ако остава бяло от 50+ не можем така да ходим по улиците, та затова сигурно ще взема 50 фактор.

всъщвост, разлика не би трябвало почти да има. Нали реално повече от 50-ти фактор няма. Wink
мустелата май също оставя - но по-важно е кожата да е здрава - поне за мен Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз лично бих ти препоръчала само в краен случай да ползваш слънцезащитен крем, защото се оказва, че и те не са съвсем безвредни. Миналата година въобще не сме ползвали такъв и не съм имала проблеми, е не сме били на море и планина....но тази година за плажа мисля да купя Daylong Kids, препоръча ми го дерматоложка.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 321
този миналата година - Слънцезащитен крем за чувствителна кожа, SPF 50, 75 ml. - Chicco

доста е гъст и малко трудно се маже,но проблеми не сме имали ,даже и аз се възползвах от него

за тази година пак Чико поръчах ,но с по-нисък фактор

# 24
  • Мнения: 1 680
Ползвала съм Виши, Чико и Бюбхен. Виши е страхотен, Бюбхен средна работа, а Чикото е отврат - изобщо не попива, детето ходи бяло като абориген на племенен съвет.

# 25
  • Мнения: 1 645
Аз ползвам за малкият детският спрей на Bioderma с фактор 40

Много съм доволна.

# 26
  • Мнения: 5 500
RoC бебешкия.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
мустела бебе 50.пак остава бяло

# 28
  • Мнения: 167
Аз ползвам за малкият детският спрей на Bioderma с фактор 40

Много съм доволна.

 И аз , със спрей е по лесно да напръскаш малкия човек, защото не стои мирен и не мога да го намажа. А и попива по добре.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Точно това използвахме миналото лято. Много е добро и се води медицинска козметика - продава се само в аптеките. Детето ми е много бяло и русо и е тичало голо по пясъка, дори не успя да хване тен (тогава беше на 1.5г.).

# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А ние сме бели и атопични, та затова се чудя дали 50 или 50+, но ако остава бяло от 50+ не можем така да ходим по улиците, та затова сигурно ще взема 50 фактор.
Крема не оставя бяло, защото попива бързо.

# 31
  • Мнения: 2 255
Миналото лято Калоян "изкара" 2 морета и всекидневните разходки с ДЕЙЛОНГ - 25 фактор и не сме имали абсолютно никакви проблеми  thumbsup
Тази година пак  Joy

# 32
  • Мнения: 35 961
- за беба

- за кака

# 33
  • Мнения: 4 392
Аз лично бих ти препоръчала само в краен случай да ползваш слънцезащитен крем, защото се оказва, че и те не са съвсем безвредни. Миналата година въобще не сме ползвали такъв и не съм имала проблеми, е не сме били на море и планина....но тази година за плажа мисля да купя Daylong Kids, препоръча ми го дерматоложка.

Аз си мисля ,че по-безопасно е да се ползва слънцезащитен крем!
То на възрастните не се препоръчва да не се излагат на слънце без такъв,а пък какво остава за малките бебоци.
Това ,че не сте имали проблеми е добре ,но аз те съветвам да не рискуваш излишно,защото прекаленото излагане на слънце без защитен филм може да доведе до рак на кожата,а това не можеш да го забележиш веднага.
И дерматолозите препоръчват ползването на такива кремове не само ,когато сме на море или планина,а дори и при градски разходки.

# 34
  • Мнения: 1 756
Нивеа бейби

# 35
  • Мнения: 4 392
Имам такъв,ако е същият,но не върши работа.На моя пише Wind& Wetter Creme . Този е за зимата и факторът му е много нисък-на опаковката пише LSF 4 ,незнайно защо на превода отзад е даден като 3 ,но така или иначе е много нисък.

# 36
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
         
       Клоран-има минерален филтър-изключително препоръчван

за бебета и малки деца.

# 37
  • Мнения: 8 505
Дейлонг-мажех и себе си,и малката.Това лято пак с такъв.

# 38
  • Мнения: 1 320
Виши 60 фактор

# 39
  • Мнения: 4 392
В една аптека ми дадоха проби на Eucerin и на  Avene ,но на Mustela и на Klorane казаха,че нямат.Фирмите не предоставяли мостри на слънцезащитните си продукти.Вярно ли е това?

# 40
  • Мнения: 1 645
В една аптека ми дадоха проби на Eucerin и на  Avene ,но на Mustela и на Klorane казаха,че нямат.Фирмите не предоставяли мостри на слънцезащитните си продукти.Вярно ли е това?

Не Naughty, не е вярно.
Миналата година си взех от нашата аптека тестер на Mustela ,но не ми хареса как се нанася,доста е гъст.
Имала съм и на Avene , крема ми хареса Peace
На Клоран не съм взимала.

# 41
  • Мнения: 1 446
Много съм доволна.

# 42
  • Мнения: 1 427
Миналото лято Калоян "изкара" 2 морета и всекидневните разходки с ДЕЙЛОНГ - 25 фактор и не сме имали абсолютно никакви проблеми  thumbsup
Тази година пак  Joy
Това е най-доброто! PeaceА фактора е според типа кожа.

# 43
  • Мнения: 4 392
Този Дейлонг пък въобще не съм го виждала тук newsm78  Коя фирма го внася,знаете ли?Имат ли и спрейове? И какви са им цените?

# 44
  • Мнения: 338
Аз ползвам за малкия на Виши- 60-ти фактор, много съм доволна.
За себе си ползвам Дейлонг на Спириг и също е супер.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 478
Аз ползвам за детето си Бюбхен-добър е и е сравнително евтин 12 лв. а от по скъпите ти препоръчвам на Виши.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 326
Този Дейлонг пък въобще не съм го виждала тук newsm78  Коя фирма го внася,знаете ли?Имат ли и спрейове? И какви са им цените?

Имам в себе си една рекламка и на нея пише:
Представителство на SPIRING PHARMA AG, тел.: 02/ 968 18 61
Иначе фирмата е швейцарска, на снимките от рекламката не виждам спрей за съжаление. Цените ни ги знам.........

# 47
  • Мнения: 4 392
Благодаря на всички включили се мами!  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 085
А каква е цената на слънцепредпазните кремове на Мустела 50 и 50+, че тук в нашия град само с предварителна поръчка, та да имам представа. .........

В аптеките Санита е 26 лв.
Аз ползвам Клоран SPF 30- малко трудно попива, но иначе съм доволна.

# 49
  • Мнения: 2 255
Този Дейлонг пък въобще не съм го виждала тук newsm78  Коя фирма го внася,знаете ли?Имат ли и спрейове? И какви са им цените?

Аз го взех миналото лято от Маймекс, цената му беше около 16 лева за 100 мл, но имам и за тази година, "след 2 морета"  hahaha

# 50
  • Мнения: 1 737
Аз лично бих ти препоръчала само в краен случай да ползваш слънцезащитен крем, защото се оказва, че и те не са съвсем безвредни.

Това важи за слънцепредпазната козметика с химичен филтър, за това за бебетата до годинка правят специално козметика с минерален филтър. Такива са бебешките на Мустела, Клоран и Нивеа, но не всичките им кремове. Детските са с химичен филтър, а ако са с минерален изрично е упоменато, защото е екстра.  Grinning

На една лекция слушах за разликата в цифрире на филтрите. М/у по - ниските фактори - 2, 4, 8, 12, 20... имало голяма разлика, а след 30 - почти никаква в предпазването, т.е м/у 30, 40 и 50-ти фактор разликата била съвсем малка.

Аз ползвам Нивеа 30.

# 51
  • Мнения: 4 392
Този Дейлонг пък въобще не съм го виждала тук newsm78  Коя фирма го внася,знаете ли?Имат ли и спрейове? И какви са им цените?

Аз го взех миналото лято от Маймекс, цената му беше около 16 лева за 100 мл, но имам и за тази година, "след 2 морета"  hahaha

Трайността им обикновено е една година след отваряне на опаковката.Така ми казаха в аптеката.
Аз лично бих ти препоръчала само в краен случай да ползваш слънцезащитен крем, защото се оказва, че и те не са съвсем безвредни.

Това важи за слънцепредпазната козметика с химичен филтър, за това за бебетата до годинка правят специално козметика с минерален филтър. Такива са бебешките на Мустела, Клоран и Нивеа, но не всичките им кремове. Детските са с химичен филтър, а ако са с минерален изрично е упоменато, защото е екстра.  Grinning

На една лекция слушах за разликата в цифрире на филтрите. М/у по - ниските фактори - 2, 4, 8, 12, 20... имало голяма разлика, а след 30 - почти никаква в предпазването, т.е м/у 30, 40 и 50-ти фактор разликата била съвсем малка.

Аз ползвам Нивеа 30.

днес го видях този на Нивея.Лесно ли се нанася?Имаше и мляко,което се чудя дали не може да се ползва и за лицето.Питам,защото сега я мажа с Eucerin-а,но той се нанася трудно ,а момата е много шавлива... Laughing

# 52
Преди няколко дни купих AVENE 40 SPF. Много съм доволна. Не зацапва и се размазва добре. Детето го понася отлично. Явно е ефективен. След целодневна разходка из Южния Парк   Wink
Но ви съветвам да отидете в аптеките на Ремедиум например и да помолите за мостри преди да купите. Така ще прецените кое е най-добро за детето ви.

# 53
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Много полезна тема! Hug
И на нас ни предстои избор на кремче!
Някой знае ли къде има аптека, от която със сигурност да мога да взема мострички?

# 54
  • Мнения: 745
Аз съм много доволна от слънце защитния крем на ВИШИ 60 фактор както заведох детето на море така се върна без никакво потъмняване.

# 55
  • Мнения: 1 737
днес го видях този на Нивея.Лесно ли се нанася?Имаше и мляко,което се чудя дали не може да се ползва и за лицето.Питам,защото сега я мажа с Eucerin-а,но той се нанася трудно ,а момата е много шавлива... Laughing

Не е особено течен и се нанася трудничко, както и Мустелата. Със същата консистенция е. Могат да се ползват за лицето всички бебешки с минерални филтри. Има на Нивеа сън и детско мляко 25 фактор, което се нанася много лесно, но аз не го ползвам, защото е с химичен филтър.

Scarllet и elikaragyozova, може ли да погледнете и да ми кажете Awene 40 и Виши 60 с минерален филтър ли са? По колко мл. са? Ако не пише нищо, значи са с химичен. Търся си алтернатива в повече милилитри, за цялото тяло с минерален филтър, че с тези 50 мл, най много за 2-3 пъти да ми стигнат.

# 56
  • Мнения: 324
Момичета, кажете бебешката Nivea и Avene-то оставят ли бяло и кой от двата ще ми препоръчате.

Общи условия

Активация на акаунт