ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! - тема 6

  • 57 179
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 050
Добре де освен че ми е твърд корема вече тя си била слязла в таза, ама чак да започва да ме боли срамната кост когато ходя по малка нужда.Имам си болките и опъването в кръста,ееееее не ли рано????Пия и магнезий и нош па нооооо, не помага Sad
Мен ме боли срамната кост от 6 месец, като става все по-зле Mr. Green Лекарката каза, че е нормално и общо взето няма какво да се направи, освен да се роди Wink Мисля, че но-шпа няма как да помогне, то действа на мускулите, а болката е от разхлабването на връзките на таза в подготовка за раждането.

Аз да ви кажа съм силно скарана с гладенето. Сега съм изгладила всичко, но си признавам, че възнамерявам да е за пръв и последен път.
То гаденето не е ли за един вид дезинфекция чрез високата температура? Щото сушилнята също бая загрява и аз не мисля да гладя въобще.
И стерилизатор пропускам - мисля да кърмя, надявам се и бебето така да е решило hahaha Пък като порасне малко, вече не виждам нужда от стерилизиране, не мога да го гледам в толкова изолирана среда.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2016, 04:16 от Фиффи

# 751
  • Мнения: 1 118
И аз това се успокоявам със сушилнята, че дрехите минават през доста висока температура.

# 752
  • Мнения: 279
И аз това се успокоявам със сушилнята, че дрехите минават през доста висока температура.

И аз, мисля да пропусна гладенките Simple Smile

# 753
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Вашите бебоци как са с активността?
Вече съм 34г.с.+ и бях чела, че ще става все по-малка заради ограниченото пространство, а при мен напротив - още малко и през корема ще излезе. Не ме разбирайте погрешно - радвам се много, че е жизнен и не го мисля ще ритне ли днес или да ходя на лекар, но е доста болезнено и особено факта че е 24/7  Shocked

# 754
  • Мнения: 1 744
Здравейте момичета
 
- за стерелизатора, вчера разпитах подробно приятелката, която ми го подари, в горната част има втори ред, на който се слагат бибероните / примерно/ пръстчето от силикон, с което се почистват венците на малкото след кърмене, да не хване млечница / педиатърката, каза, че това и с пръст мога да го правя, но си беше в хигиения комплект, който купих/. В долният отвор се сипва вода, апарата я обръща на пара след 15 мин и това е то великото стерелизиране! Добре, че не профуках 200 лв за това нещо, педиатърката каза, че извиране на съответните неща, мога да си правя преспокойно и в тенджера, в която мога да добавя зрънце сода за хляб.

- изръсих се и 60 лв за специални възглавници, които се залепват с велкро, така че да не позволяват на беби да се обърне по гръб докато спи, да изживявам ужаса на внезапната детска смърт, педиатърката каза, че може просто да се подпира бебето с навита на руло пелена, на която се опира гръбчето. Ама, нейсе ....

- по отношение на болките в срамната кост, аз също ги имах 7 месец, това е от разширение на тазовото дъно, нищо не помага, повече почивка и така

- бебина също не спира, все се мести, все се наглася, много ме радва, доктора изрично ме предупреди, че независимо в коя седмица съм трябва да усещам движенията на бебето всеки ден. И аз все подслушвам за сигнали от дълбокия космос - имам чувството, че знае, че като не мърда ме тревожи и за това все си мърда , за да съм спокойна  Laughing Laughing Laughing

# 755
  • София
  • Мнения: 262

Мен ме боли срамната кост от 6 месец, като става все по-зле Mr. Green Лекарката каза, че е нормално и общо взето няма какво да се направи, освен да се роди Wink Мисля, че но-шпа няма как да помогне, то действа на мускулите, а болката е от разхлабването на връзките на таза в подготовка за раждането.


Фифи, кегел упражненията помагат много за тези болки - не е като да няма какво да се направи  Peace

# 756
  • Мнения: 547
Относно гладенето, евентуално най-много първите седмица-две да гладя, вече не е като едно време и има достатъчно добри перални и перилни препарати.

За стерилизаторите, то на всички ни е ясно, че не е голямата филосовия, но е много по-удобно според мен.  И аз мисля да кърмя известно време, но и вода ще давам или пък чай за колики.

# 757
  • София
  • Мнения: 39 759
Моля пуснете нова тема.

# 758
  • Мнения: 149
Здравейте момичета,  втора бременност ми е и да си кажа мнението за стерилизаторите. В началото и аз приготвих една тенджера в която  изварявах, но забравях  да изключа понякога, като извадиш шишетата  са вряли много време и по шишетата се отлага котлен камък.  Тогава кумата ми даде електрически стерилизатор, много удобна машинка.  Нареждаш всичко,  сипва малко вода и може да си лягаш. На принципа на парата са ,  като свърши водата си спира и  си изстива постепенно.  На село ползвам стерилизатор за микровълнова , също е удобен.

# 759
  • Мнения: 1 739
Успях да направя новата ни тема, извинявам се за закъснението!
Заповядайте в ТЕМА 7

Кристи, благодаря ти че се сещаш за мен! Добре съм, пазя леглото и броя дните до 36г.с. Имам си контракции болки, ама се надявам, злата шийка да не ме предаде точно на финала и да се държи.

# 760
  • ВАРНА
  • Мнения: 202
Момичета,има ли бъдещи  мами със силиконов бюст ?
Много съм притеснена с кърменето

# 761
  • Мнения: 547
Екатерина, влез в новата тема и там задай въпроса Wink

Общи условия

Активация на акаунт