Някой ще ми каже ли?

  • 987
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Защо днес педиатърката ми каза ако съм искала да отбивам дребния сега бил момента.Не можело лятото Shocked

# 1
  • Мнения: 3 042
 newsm78Защо неможе!!?? Ами ако през лятото  спре кърмата от самосебе си, как ще продължиш да кърмиш  докато дойде есента /и предполагам по-хладното време се има в предвид / !!??

Аз дъщеря ми съм я отбила в края на м. Юни по собствено желание и никой не ми е казвал, че не може да стане тогава.

# 2
  • Мнения: 1 014
Съображенията на педито са, че през лятото, поради горещините са по-чести чревните инфекции и не е добре да се отбива.

# 3
  • Мнения: 191
За можене, може. И през лятото и през зимата. А ти искаш ли да отбиваш?
 
Съображенията на педито са, че през лятото, поради горещините са по-чести чревните инфекции и не е добре да се отбива.
И аз така знам

# 4
  • Мнения: 2 220
И моята така се изказа и ми препоръча да го отбивам май месец, че до наесен щял да е много голям и вече нямало смисъл да го кърмя.  Grinning Не я питах по каква причина, и аз съм чувала това за инфекциите.

# 5
  • Мнения: 45
Незнам кога може или не може, но искам да питам как решаваате да спрете кърменето?Просто така?
Питам, защото нямам идея как става. С първото ми дете кърмата ми сама спря и не съм наясно с процеса на отбиването. Не съм се засилила да го правя, ама ако са толкова важни сезоните и т.н. е хуубаво човек да знае Wink)

# 6
Аз единствено бих спряла за да отслабна, защото сега кантара не помръдва, но не мисля да го правя преди шестият месец, да се надяваме че ще имам кърма Praynig.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За можене, може. И през лятото и през зимата. А ти искаш ли да отбиваш?
Не още не съм решила да отбивам,ама тя така ми го каза между другото.Но имах толкова други неща за питане за малкия,че не ми беше до това да я слушам защо лятото не може.Глупаво ми се струва newsm78

# 8
  • Мнения: 967
Препоръчват да не се отбива лятото, защото тогава от горещините зачестяват чревните инфекции. На мен също ми ги разправяха тези истории, да отбия на пролет, че наесен ще е над годинка и ще разбира повече и ще е много трудно да го отбия - дрън-дрън Laughing Кърмих си детето цяло лято, цяла есен също, а ноември той се отби самичък 9предполагам, защото вече ходех целодневно на работа и свикна да суче рядко CryІ Ако не се бещшеотбил сам още щях да си го кърмя. Много ти е малко детенцето, че да го отбиваш насилствено. Ако го отбиеш какво ще го храниш с АМ ли newsm78 - При положение, че в гърдите ти има кърма?

# 9
  • Мнения: 922
И мойто педи така казва: отбивало се и се започвало захранвенто или пролетта или есента - лятото - не.
Каза, че не е препоръчително да се започва (тепърва) захранвенто през лятото, защото много често от горещините бебоците се "разхлабвали" (особено момченцата...)
Това, подчертавам, е мнение и препоръка на педиатъра. И аз само го споделям...
Но пък имам и пресния спомен от малкия ми брат... Миличкият през първото му лятото, каквото хапнеше като нова храна, всичко го "разхлабваше"... Наложи се да спрат всякакво захранване до есента и нещата се нормализираха
Успех Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
И аз съм го чувала това и се чудих на каво се дължи newsm78
В интерес на истината се притеснявах ако бебо реши да се отбива лятото какво ще правя.Но той реши да се отбива сега и този проблем отпадна.В момента сме само на вечерно кърмене

# 11
  • Мнения: 2 609
Заради чревните инфекции, както вече са ти отговорили. Нашето педи също ме караше да отбивам миналата година по това време Rolling Eyes, само че аз се направих, че не чувам. Twisted Evil

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 726
а защо ще отбиваш детето ако то иска да суче
първото дете отбих при никнене на зъб- отказа да суче а на мен не ми се цедеше ; на  8 месеца беше а можеше и още малко да приема кърма
това дете сдега мисля да го кърмя до колкото мога

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Лятото поначало не е добър сезон за драстични промени в храненето. Но под "лято", разбирай, най-големите горещини и жеги, които на практика са най-много два месеца вече. Зачестяват чревните разстройства, определено.
При нас се случи така, че точно в жегите захраних бебка. Беше на 6 месеца, захраних я с безмлечна оризова каша и въпреки това се "просра", с извинение.  Embarassed 1 месец почти беше с ужасно разстройство, на което нищо не помагаше. ooooh!
Бебето ти е малко и можеш да изчакаш с отбиването до есента.  Peace
Ако пък си решила да отбиваш, гледай да я свършиш тая работа докъм края на май, най-късно юни.  Wink

# 14
  • Мнения: 2 220
Аз единствено бих спряла за да отслабна, защото сега кантара не помръдва, но не мисля да го правя преди шестият месец, да се надяваме че ще имам кърма Praynig.

Няма страшно, ще отслабнеш, бебето ти е малко още! Аз започнах да свалям горе-долу 8 месеца след като родих... Искам да кажа, че не е от кърменето това, че не отслабваш.

Общи условия

Активация на акаунт