от кога започнахте да давате пюрета

  • 8 260
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Аз вече пуснах подобен постинг, обаче не уточних - трябва ли бебето да се захрани с пюре по-рано, ако е хранено с Ам от раждането? Педито продължава да настоява да я  захранвам като стане на три месеца, а това е другата седмица ... С плодово пюре или зеленчуково? Или да не бързам  newsm78 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 803
абе не бърzай
и моите са на АМ zахраних на 5 месеца и нещо

# 2
  • София
  • Мнения: 15 197
Изчакай поне още месец. Можеш да кажеш на педито, че предпочиташ да захраниш късно и схемата, която тя ти препоръча за захранване, да прилагаш с месец-два нататък във времето.

# 3
  • Мнения: 811
Най-правилно е да се захрани най-рано на 4 навършени месеца. Аз започнах да захранвам на 4 месеца и 20 дни със зеленчуково пюре на Хип  Simple Smile И според мен няма никакво значение дали сте на АМ или на кърма. Детското стомахче на 3 месеца все още не е готово за друго, освен мляко.

# 4
  • Мнения: 992
Аз пък вече дадох плодово пюре преди 10 дена две седмици малката си го хапва с голям апетит. Тук ще чуеш  много и различни мнения, но твоето е най важно. Както прецениш ти винаги ще е добре за бебо  Hug

# 5
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Аз захраних дъщеря си по старата схема.На 3 месеца дадох плодово пюре,а пием сокчета от преди това.От следващата седмица ще започнем сигурно и със зеленчуковите пюрета.Повечето майчета във форума биха ме линчували за това,но детенцето ми ги харесва и приема много добре.
Най-добре е ти да си решиш.Каквото ти подскаже детето.Твоето решение ще бъде най-доброто.

# 6
  • Мнения: 5 790
И аз смятам, че ви е малко раничко за захранване. Аз лично захраних на 6 навършени месеца със зеленчуково пюре, въпреки че беше изцяло на АМ. Започнах с пюретата на Хип, но беба така и не й харесаха. По съвет на педито й направих домашно картофено пюре, което се изяде с удоволствие. И до ден днешен отказва да яде купени пюрета, готвя й вкъщи.

# 7
  • Мнения: 702
Почнах с плодови един ден преди да навършим 3 месеца
Останалото другите са го казали мнения ще срещнеш толкова колкото и хора има тук но най важно е твоето решение а и бебка как ще понесе пюретата
Успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 446
Плодово пюре на 4м. и 20 дни. Когато ходех при педиатърката и казвах , че "изпълнявам" всичките й заръки. Зеленчуково пюре малко след това.

# 9
  • Мнения: 695
аз захраних малката на 3 месеца и половина.първо й дадох домашно плодово пюре от ябълка,но тъй-като не беше очарована от вкуса започнах да й давам плодови пюрета на Хип,после зеленчукови,после месни.естествено с около 1 месец разлика между всяко ново захранване

# 10
  • Мнения: 3 042
Аз захраних дъщеря си по старата схема.На 3 месеца дадох плодово пюре,а пием сокчета от преди това.
И аз така мота, а на 4 м захраних със зеленчуково пюре.
Така захранвах и синът ми.

# 11
  • Мнения: 1 427
На 6 месеца.

# 12
  • Мнения: 680
3-ти мес. плодово пюре
4-ти мес. зеленчуково пюре
4 и половина каша
5-ти мес. месно+1/4жълтък
6-ти попара,ние сме по тая схема!

# 13
  • Мнения: 2 587
Аз захраних след четвъртият месец!Бях решила да не бързам толкова,но бебка започна все повече да проявява интерес към това което правя аз на масата и ми стана жално(нещо като в рекламата на Финети).Опитах със зеленчуково пюре,хареса се и се започна. Grinning

# 14
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
Аз захраних дъщеря си по старата схема.На 3 месеца дадох плодово пюре,а пием сокчета от преди това.
И аз така мота, а на 4 м захраних със зеленчуково пюре.
Така захранвах и синът ми.
и ние бяхме по същия начин.

Общи условия

Активация на акаунт