Отдих с куче

  • 3 955
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,от скоро сме в София и ми се иска да заведем едно лабрадорче да се изкъпе и да поплува някъде около София.Ще се радвам да споделите някакви идеи къде точно може да изкараме един готин ден. Благодаря предварително.

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Здравейте,от скоро сме в София и ми се иска да заведем едно лабрадорче да се изкъпе и да поплува някъде около София.Ще се радвам да споделите някакви идеи къде точно може да изкараме един готин ден. Благодаря предварително.


тук има алеи за разходка. след ремонта има (или поне миналата година имаше) места за отдих - пейки с масички, на места брега е нисък и кучето би могло да поплува. не знам дали е разрешено обаче.

# 2
  • Мнения: 3
Здравей и благодаря за бързият отговор , но съм чувал че там май е забранено за кучета.Ако може нещо по затънтено и спокойно ако не ще се мъчим там Simple Smile

Здравейте,от скоро сме в София и ми се иска да заведем едно лабрадорче да се изкъпе и да поплува някъде около София.Ще се радвам да споделите някакви идеи къде точно може да изкараме един готин ден. Благодаря предварително.


тук има алеи за разходка. след ремонта има (или поне миналата година имаше) места за отдих - пейки с масички, на места брега е нисък и кучето би могло да поплува. не знам дали е разрешено обаче.


# 3
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
когато се разхождахме миналата година имаше доста кучета, само за плуването не съм сигурна, но за разходката не би трябвало да е проблем.

малко преди минералния басейн има място за паркиране под дърветата. после по дигата се минава на отсрещния бряг. там точно правиха новите алеи - широки, чисти, с удобства за почивка  Peace

# 4
  • Мнения: 1 347
Мисля, че в Панчаревското езеро къпането е забранено само за хора, но не знам как са бреговете, дали има опасност да се заплете някъде и такива неща.
В момента се сещам още за р. Батулия (в посока Искърското дефиле) - има прекрасни вирчета. Яз. Огняново - близо до Елин Пелин и Нови хан. А съвсем близо -  Симеоновските езера на Витоша или пък реката над Железница. Навсякъде обаче през почивните дни има много хора.

# 5
  • Мнения: 3
Звучат добре ще ги погледна и ще харесаме. Много благодаря за бързите отговори.Все пак ако някои има и друг опит да споделя и за напред да имаме къде да ходим Simple Smile

Мисля, че в Панчаревското езеро къпането е забранено само за хора, но не знам как са бреговете, дали има опасност да се заплете някъде и такива неща.
В момента се сещам още за р. Батулия (в посока Искърското дефиле) - има прекрасни вирчета. Яз. Огняново - близо до Елин Пелин и Нови хан. А съвсем близо -  Симеоновските езера на Витоша или пък реката над Железница. Навсякъде обаче през почивните дни има много хора.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 977
Миналата седмица ходихме с джобното куче до Боянския водопад, ако продължите още нагоре, ще стигнете и до езерото. Сигурна съм, че няма да има проблем кучето да плува там. Не знам каква е температурата на водата.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Ако имате фейсбук профил попитайте в групата за лабчовци, много често от София публикуват снимки на плуващи кучета.
 https://www.facebook.com/groups/152278124793814/?fref=ts

# 8
  • Мнения: 2 850
Миналата седмица ходихме с джобното куче до Боянския водопад, ако продължите още нагоре, ще стигнете и до езерото. Сигурна съм, че няма да има проблем кучето да плува там. Не знам каква е температурата на водата.

Ние миналата година ходихме там с кучето. Имаше и други стопани с любимците  Grinning Беше им много забавно на животинките.

# 9
  • Мнения: 19 687
Миналата седмица ходихме с джобното куче до Боянския водопад, ако продължите още нагоре, ще стигнете и до езерото. Сигурна съм, че няма да има проблем кучето да плува там. Не знам каква е температурата на водата.

Ние миналата година ходихме там с кучето. Имаше и други стопани с любимците  Grinning Беше им много забавно на животинките.
Може ли GPS координати на мястото? Или поне дали се стига с кола?

# 10
  • София
  • Мнения: 11 977
С кола до Бояна, оттам с крака Grinning

# 11
  • Мнения: 19 687
Мдам, и аз така предполагах. Ама нагоре си е бая, нали?

# 12
  • София
  • Мнения: 11 977
Мдам, и аз така предполагах. Ама нагоре си е бая, нали?

Нагоре има много пътеки с различна трудност. Най-леката е с дължина около 4 км до водопада. След него към езерото има още път, но дотам не съм стигала.

# 13
  • Мнения: 19 687
Благодаря ти Hug Май ще се насочим към Панчаревското. Тумбакът много ми тежи вече за такива преходи Sad

# 14
  • Мнения: 2 850
Ние тръгнахме пеша от Владая до Златните мостове и след това към Боянския водопад  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт