Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 12

  • 127 890
  • 755
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Някой ,ако знае от къде може да се свали филмчето ще му бъда много благодарна ,ако сподели!


Би трябвало да го има по всички торенти, излезе като торент още преди месец. Пробвай в Арена, там го има със сигурност.

# 481
  • Мнения: 1 524
qrye,наистина го има в Арена филмчето!Благодаря ти! Свалям веднага! Ех,как ме зарадва да знаеш!
Аз го търсих в Замундите и в Рутракер,но го нямаше там.Пък за Арена не съм се сетила.
п.п. Няма субки, за който се чуди,но сигурно ще направят някога.Дано.Аз така ще го гледам,може да не разбера на сто процента всичко ,но се уча така и то с кеф!
А ето това също е за тук мисля.Костюмна драма/ филм е все пак. Свалила съм го,но не съм го гледала още.И той няма субки още обаче.
https://www.imdb.com/title/tt5493944/

# 482
  • София
  • Мнения: 6 219
Би ли ми казала коя е книгата?

# 483
  • Мнения: 1 524
В@ня,книжката е "Клуб на любителите на книги и пай от картофени обелки от остров Гърнзи"...
http://www.colibri.bg/knigi/763/meri-an-shafyr-ani-barouz-klub-n … -ot-ostrov-gyrnzi

# 484
  • Вестерос
  • Мнения: 38 172
Гледате ли Венити Феър? Много ми харесва за сега Simple Smile Книгата не съм чела, за съжаление.

# 485
  • софия
  • Мнения: 564
в четвъртък по фокс лайф е тръгнал station 19 - някой загледа ли го? утре в 17ч. повтарят 1 серия

# 486
  • Вестерос
  • Мнения: 38 172
Мисля, че си в грешната тема. Освен , ако Station 19 не е по роман Simple Smile

# 487
  • софия
  • Мнения: 564
    права си - този коментар е за сериалите.
    сори - не мога да го изтрия.

    # 488
    • Мнения: 1 524
    Изгледах The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society. Общо взето имаше неща ,които ми допаднаха  и други които не ми допаднаха.Но като цяло е приятен.Не съм търсила къде е сниман,дали наистина на остров Гърнзи или на някое друго място,но природата ,която показват във външните сцени ме плени.Красивата зеленина на горите и хълмовете,суровата красота на разбиващото се в изсечените скали море бяха в идеална хармония,сякаш бяха картина нарисувана от превъзходен художник,който е вложил душата си в нея.Всичко това ме накара да се почувствам сякаш виждам наяве мястото ,за което отдавна копнее сърцето ми.
    За героите...те и в книгата са малко шантави,различни,аутсайдери дори,тук също , макар и леко посмекчени краските на характерите им,което е жалко,но е въпрос на режисьорско виждане и актьорска игра и на онази магия,която е характерна за книгите и която е трудно уловима на голям екран.
    Не улових химията между двамата главни герои,не беше съвсем без нищо,но все пак от страниците на книгата бликаше много по-наситено.Като цяло обаче бяха приятни,но както писах нещо сякаш липсваше,онова мъничкото нещо,което да те накара да забравиш,че гледаш двама актьори ,да забравиш имената им,да потънеш така дълбоко в пресъздатото и да ги свързваш само с конкретните образи в този миг.
    Останалите персонажи бяха приятни.
    Липсваше ми обаче задълбочената и пълна с обич атмосфера на разговор за книги,на обичта към тях.Беше някак набързо пресъздадено и това.
    Хареса ми как е изигран образът на Елизабет ,изпълнен от Jessica Brown Findlay , която някой може да познае от един популярен английски сериал,както и още една дама от същия,която също играе там,ще видите,ако решите да гледате.
    Не знам защо обаче беше пропуснат един персонаж от книгата?За мен тя е важна.Създава интрига между главните,а също така и пресъздава ужасът от това да си жертва на такова велико и пагубно безумие като войната. Но в същото време образът и пресъздава и пример за силата на това да излезеш от най-големия ад,от този,в който си била запокитена без вина ,както и от своя душевен .
    За мен само филмчето загуби от това,че са решили да не и вдъхнат екранен живот.
    Ако още не сте чели книгата и се чудите дали да гледате първо филма ...гледайте го ,а после за десерт се насладете на книгата.
    Това е само лично мнение ,разбира се може на вас да ни ви допадне книгата,а филма повече .
    Аз лично обаче не съжалявам ,че гледах филма,дори и само заради природата,която изпълни душата ми с покой ,както и заради образът на Елизабет.Добре беше пресъздаден характера и от книгата на екрана.

    # 489
    • Мнения: 1 413
    Ако,да кажем,започнем да правим и ние в България масово исторически сериали по нашата история,бихте ли ги гледали?Скептични ли сте към идеята за това и смятате ли,че нещо сериозно ни липсва,за да го правим?

    # 490
    • Вестерос
    • Мнения: 38 172
    Да, но да не са с прекален драматизъм както модерният докторски в момента.

    # 491
    • Бургас
    • Мнения: 6 817
    Аз лично не бих ги гледала. Нашата история не ми е толкова интересна, пък и качеството на нашите исторически сериали е ужасно (изключвам Дървото на живота). Ако е за турското робство пък съвсем няма да го гледам. То всъщност какви са вариантите - робството, след освобождението, първа и втора световна.

    # 492
    • Мнения: 1 413
    Какво значи прекален драматизъм?Не забравяйте и,че имаме и средновековна история.

    # 493
    • Вестерос
    • Мнения: 38 172
    Е как, примерно въстание на Асен и Петър и после за тях и наследниците им.

    Може и да е за създаването на държавата. Има време, когато много често се сменят хановете (кановете).

    # 494
    • Пловдив
    • Мнения: 14 008
    Има филми за Аспарух и Борис I, които ми бяха много интересни на времето. Трябва да ги видя пак.
    Иначе бих искала да екранизират поредицата на Фани Попова-Мутафова за Асеневци, "Самуил" на Талев, за времето на Симеон.

    Общи условия

    Активация на акаунт