Епидемия и ниско кръвно налягане

  • 1 764
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Добър ден. Вчера ме хвана една епидемия, на която симптомите са лека болка над пъпа, точно между пъпа и ребрата, гадене /вчера повърнах също/ и умора. Сякаш ако станеш от леглото няма да можеш да стоиш права, за такава умора говоря. Също така и спиране на апетита. Баща ми отиде при личната, понеже аз не исках да ставам от леглото и понеже е епидемия, доста хора са го хванали и лекарката щеше да има някаква представа за какво става дума. Та тя е дала 2 лекарства на баща ми. Едното се казва етерол, другото е прахче със зелена опаковка и се смесва с водата и се пие сутрин преди ядене. Казала също, че ще се оправя бързо и да пия течности. Така. Имам обаче и друг проблем и това е, че от доста време ми се вие свят и ми се зачерняват очите, когато стана рязко. И баща ми реши да ми измери кръвното. Миналата вечер излезе 80 и забравих колко беше. Даде ми сладко и стана 90/60. Днеска пак го измерихме и същото- 90/60. Пък съм 1,73 висока и 58 килограма тежка. На 17 съм. Не знам как да постъпвам, нормално ли е в такава възраст да имам такова ниско налягане и може ли епидемията да влияе на това налягане? Ако включим факта, че световъртежите се появяват от доста време, не се сещам точно но някъде преди около 7-8 месеца, ако не повече. Ако някой има мнение по тази тема, моля да ми пише. Разгледах в Интернет, обаче не разчитам много много на социалната мрежа. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 39 227
Вероятно е вирус. Епидемия има съвсем различно значение.

# 2
  • Мнения: 17
Вероятно е вирус. Епидемия има съвсем различно значение.

Да, обаче лекарката така каза и аз така разбрах.

# 3
  • Мнения: 68 549
Не е епидемия това. Хванала си стомашен вирус. Нищо особено и необикновено. Детето ми го е карало 4 пъти. Ще се оправиш.

# 4
  • Мнения: 4 205
Щом не можеш да стигнеш до кабинета на личния лекар те съветвам да я уведомиш по телефона и да я "поканиш" да те посети в къщи. Няма право да откаже домашно посещение, дори в графика има такива часове.
Ниското кръвно може да е резултат от обезводняването, т.е. от повръщането. Освен това ако лежиш през цялото време също е нормално кръвното да е по-ниско. Да не обобщавам, че по принцип тийнейджърите са с ниско кръвно, но щом ти създава дискомфорт, значи не е нормално за теб.
Освен това възрастен мъж би трябвало да знае, че кръвно не се вдига със сладко, особено при стомашен дискомфорт. Пие се солен айрян...
Бързо оздравяване и си смени ЛЛ, ако откаже да дойде и продължава да лекува дистанционно!

# 5
  • Мнения: 17
Щом не можеш да стигнеш до кабинета на личния лекар те съветвам да я уведомиш по телефона и да я "поканиш" да те посети в къщи. Няма право да откаже домашно посещение, дори в графика има такива часове.
Ниското кръвно може да е резултат от обезводняването, т.е. от повръщането. Освен това ако лежиш през цялото време също е нормално кръвното да е по-ниско. Да не обобщавам, че по принцип тийнейджърите са с ниско кръвно, но щом ти създава дискомфорт, значи не е нормално за теб.
Освен това възрастен мъж би трябвало да знае, че кръвно не се вдига със сладко, особено при стомашен дискомфорт. Пие се солен айрян...
Бързо оздравяване и си смени ЛЛ, ако откаже да дойде и продължава да лекува дистанционно!

Солен айрян също пих, обаче ми стана по-лошо и след това ми казаха сладко и тогава се повиши.. Благодаря Ви за коментара, ще го имам в предвид.

# 6
  • Мнения: 17
Не е епидемия това. Хванала си стомашен вирус. Нищо особено и необикновено. Детето ми го е карало 4 пъти. Ще се оправиш.
Благодаря Ви.

# 7
  • Мнения: 30 802
Пий един Ред Бул и изотонични напитки, ще ти просветне.

Общи условия

Активация на акаунт