Покажете си детските стаи - тема 23

  • 162 550
  • 760
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 68 583
Около 50 лева е механизма.

# 601
  • София
  • Мнения: 23 162
искам с двулицев матрак, затова трябва да е с подматрачна рамка.
явно ще търся да ми го направят, но идея си нямам къде да търся  Crazy
изкушавам се да опитаме сами, ама ако объркаме ще излезе над 500 със сигурност, пък ще ми трябват две легла.
механизма за повдигане е по 20-30лв, май според килограмите. рамката е около 100-130.
и да се повдига от дългата страна, че ще са две легла едно след друго и от късата ще е неудобно.

# 602
  • Мнения: 68 583
Разбирам те.
Аз скоро търсих евтино легло, че ще е временно. Матрака го имаме-двулицев е, двоен.
Добре де, намерих евтино легло /то една кутия Laughing/ за 60 лева, но като прибавя рамка за стотина и кусур лева, и повдигащ от 50 лева и пак идва скъпо и не си заслужава за целта, за която го искам Rolling Eyes

Бамбарадамбара, то няма много какво да се обърка. Като си разкроите страниците, само се сглобява един четириъгълник. На него се прикрепят механизмите и рамката ляга отгоре...но пак си трябва известна сръчност де..

# 603
  • София
  • Мнения: 1 635
бамбарадамбара, и аз наскоро търсих почти същото като теб + проблем с малка стая. Не можах да се спра на нищо готово. По поръчка - цената скача. Имах оферта за ПДЧ изпълнение около 600 лева. МДФ или масив - двойно. Всичко това без матраците. Може би, ако пообикаляш малко ще ти попадне нещо подходящо.

# 604
  • Мнения: 240
Предстои ни да направим детска стая. Стаята е сравнително голяма. Децата към момента са 6,5г и на 2,5г момичета. Искат двуетажно легло или и двете легла да са повдигнати, но за дребната ме е страх какви ще ги свърши, защото е доста щуричка. Трябва да има разбира се или две отделни гардеробчета или един голям, бюро за голямата и други шкафчета, етажерки и т.н. Да не забравя, че трябва да има място и за един разтегателен диван, че свеки ни навестява с преспиване веднъж месечно. И за малко да забравя, че трябва да остане място и за наличните им играчки и стена за катерене. Макар и голяма стаята не мисля, че ще ни стигне с тези изисквания. През последния месец се побърках да разглеждам сайтове и фирми и нищо не ми пасна. Вероятно трябва да се обърна към проектант и фирма за изработване по поръчка. Ще съм благодарна ако ми препоръчате такива от които сте доволни.

# 605
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
За двуетажно легло нещата са по-специфични и гледането в интернет е само за модел, инак самата конструкция зависи от размера на стаята и как ще са разположени леглата.

# 606
  • София
  • Мнения: 483
wafi, какво стана с батута? У вас ли е още? Интериорен дизайнер може да си избереш от vsichkiusligi.bg. И да пуснеш снимки после Simple Smile

# 607
  • София
  • Мнения: 12 225
Предстои ни да направим детска стая. Стаята е сравнително голяма. Децата към момента са 6,5г и на 2,5г момичета. Искат двуетажно легло или и двете легла да са повдигнати, но за дребната ме е страх какви ще ги свърши, защото е доста щуричка. Трябва да има разбира се или две отделни гардеробчета или един голям, бюро за голямата и други шкафчета, етажерки и т.н. Да не забравя, че трябва да има място и за един разтегателен диван, че свеки ни навестява с преспиване веднъж месечно. И за малко да забравя, че трябва да остане място и за наличните им играчки и стена за катерене. Макар и голяма стаята не мисля, че ще ни стигне с тези изисквания. През последния месец се побърках да разглеждам сайтове и фирми и нищо не ми пасна. Вероятно трябва да се обърна към проектант и фирма за изработване по поръчка. Ще съм благодарна ако ми препоръчате такива от които сте доволни.
Аз успях да измисля стаята заедно с помоща на момичета тук и на моята интериорна дизайнерка. За съжаление още не съм намерила майстор за изпълнението на проекта, защото държа да е от чам.
Единственото, което бих предложила е да отпадне отделният разтегателен диван за бабата по-възможност. Може някое от леглата да е тип сандвич, губиш чекмеджетата отдолу, но пък няма да има още една почти ненужна мебел в стаята.
Това е моят проект, първоначално правехме разпределението на 2 д, кое къде ще е, след което ми изготви и 3д проекта.

Последна редакция: нд, 07 май 2017, 22:26 от Aila

# 608
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Аз да попитам защо от чам?

# 609
  • София
  • Мнения: 7 673
Нашата детска е около 15 кв. метра. Има две легла с надстройки, маса, гардероби, скрин, рафтове и разтегателен диван, който става на легло 140 см. Но децата са по-големи и не кръжат из стаята като свободни електрони /вече/. За по-малки деца трябва повече свободен под.

# 610
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
........
Аз успях да измисля стаята заедно с помоща на момичета тук и на моята интериорна дизайнерка. За съжаление още не съм намерила майстор за изпълнението на проекта, защото държа да е от чам.
Единственото, което бих предложила е да отпадне отделният разтегателен диван за бабата по-възможност. Може някое от леглата да е тип сандвич, губиш чекмеджетата отдолу, но пък няма да има още една почти ненужна мебел в стаята.
Това е моят проект, първоначално правехме разпределението на 2 д, кое къде ще е, след което ми изготви и 3д проекта.

Aila, страхотен проект! Адмирации!  Peace

# 611
  • Мнения: 284
Аз пък съм в дилема дали да зазидам една врата към терасата (в детската) - която никога не се е ползвала като такава така или иначе, но ми губи цяла една стена по този начин  Thinking

Вече може и да сте взели решение, но аз да си кажа Simple Smile Ние зазидахме вратата към терасата, първо, че не виждам нужда от нея, второ, че терасата е обща за детската и спалнята Simple Smile

Изложението и на двете спални е изток, да доста пече сутрин, но за целта има щори, плътни пердета и т.н. Лятото е достатъчно прохладно, особено следобед, а в хола ни, който е западен, следобед ако не пусна климатика не се диша...

# 612
  • Мнения: 1 437
Аз пък съм в дилема дали да зазидам една врата към терасата (в детската) - която никога не се е ползвала като такава така или иначе, но ми губи цяла една стена по този начин  Thinking

Вече може и да сте взели решение, но аз да си кажа Simple Smile Ние зазидахме вратата към терасата, първо, че не виждам нужда от нея, второ, че терасата е обща за детската и спалнята Simple Smile

Изложението и на двете спални е изток, да доста пече сутрин, но за целта има щори, плътни пердета и т.н. Лятото е достатъчно прохладно, особено следобед, а в хола ни, който е западен, следобед ако не пусна климатика не се диша...
Дадохте ми тема за размисъл. Едната детска стая при нас също е с обща тераса с родителската спалня. Ако може да пуснеш една снимка ще съм много благодарна. Така и така съм се разписала да попитам какво мислите за цветовете червено и сиво за момчешка детска стая  newsm78 на картинка много ми харесва, но незнам на живо как ще е. При нас изложението е по скоро североизточно ако това има значение.

# 613
  • Русе
  • Мнения: 3 711
 buba.123, аз съм много за червено и сиво Simple Smile. На едното момче е такава, но все още червеното е слабо заложено. Трябваше и малко по-сиви да станат стените, но нищо. Мебелите са бели, пердетата са червени, в текстила ще вкарам още червено и в килим (не мога да си харесам обаче?).
И аз съм за зазиждане на терасата, ако има излаз от друго място.

# 614
  • Мнения: 1 437
Трябва да се разровя хубаво за такива снимки, че като кажа на мъжа за червено и ще каже веднага НЕ  hahaha точно с тъмно сиво съм виждала снимки и много ми хареса

Общи условия

Активация на акаунт