За малко да запаля къщата

  • 8 430
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 31 646
Благодаря за съветите, аз минах една бърза лекция във фирмата, от която си взех пожарогасителите. Те ми казаха същите неща. В моя случай ставаше въпрос за запалена мазнина и нямаше как да се гаси с вода.  Sad
Най-лесно запалена мазнина се гаси чрез задушаване . Вземаш първата кърпа за ръце която ти попадне под ръка и я мяташ върху тигана . Става и някой по-голям парцал , ама не винаги имаш такъв под ръка . Важното е да не се панираш .

Жалко, че това не го знаех когато бях на 14. Опитах се да пържа картофи. И забравих, че съм сложила олиото. Четях си. 20 минути то си ври. Усетих се по пушека, който започна да влиза в стаята. Едвам се докопах до кухнята, всичко беше в дим.  Паникьосах се, не знаех що да сторя. Сипах в една тенджера вода и я излях в олиото.  Joy Виждал ли си как се взривява бомба. Ми такова беше, ама по-миниатюрно. Но не се предадох. Смело взех тигана, отворих джама и го запратих в контейнера. Добре че беше на два метра от прозореца.  Mr. Green
Шкафовете и тавана станаха черни. Хазяите бяха разбрани хора. Пък и що да държат сметка на 14-годишен пубер. Смяха се много като им разказвах как съм почернила кухнята. Три месеца не правих пържени картофи. Нито пък каквото и да е било друго. После ми мина страха.

# 31
  • Мнения: 1 347
Съжалявам, че ще се повторя -  разбира се, вода не се излива никога в/у електрически уреди, но и "задушаването" не е толкова лесно на практика, колкото звучи - ако материята е горима, каквито са почти всички тъкани в дома, тя също пламва, при това се напоява с мазнината и гори още по-ефективно. Горящата мазнина в тенджера и тиган трябва да се остави просто да си изгори, като само дръпнете съда от други запалими материали. Ако това е неприложимо - изнесете съда до мивката (метална е; не е необходимо да заливате с вода, оставете я да си изгори, за да не ви опръска) или ползвайте подходящ пожарогасител.

# 32
  • Мнения: 19 293
При горяща мазнина може ли да се задуши с пръст от саксия? Сега гледам мивката в нас. Над нея са кухненските шкафове.
Дано не се случва де.

Общи условия

Активация на акаунт