Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Анкета

Какво да бъде заглавието на следващата ни тема?

Опции:

# 30
  • сред вълните и пясъка...
Ина, честито и от мен!
Благодаря ви за отговорите! Не мисля, че е рано за морето, а и при нас за щастие все още се намират чисти плажове. При подходящите условия би било едно незабравимо преживяване за всички ни
Heart Eyes

# 31
Тая нощ беше малко по-спокойна. Явно лекарствата оказват някакъв ефект. Будеше се само за ядене. Което си беше 4 пъти. Но в сравнение с безброй, пъти като предната нощ, е супер.

Ние брак сключихме 2013г. и тогава почнахме да правим бебе, но не стана бързо. А църковен нямаме, но и няма смисъл, защото той вече има един църковен брак с бившата му. Тя е жива и здрава и би било неистинско пред Бога ние да се женим в църква.

В колата, ако не спи е ужас. Ама тя още пътува в коша. Не сме взели още столче, в което се надявам да е по-добре. Гледаме за столче с полегнала позиция като спи, че иначе ще й килва главата. Играчките й омръзнат бързо и се налага да й правя шоу в колата, буквално. Тя си умира от смях, а аз каталясвам, ама да не реве, че не издържам като плаче.

# 32
Здравейте и от нас с Мишо.
Вече е на 8 месеца, 8кг и 71см.
Порасна си  малечко. Започна вече да се изправя по мебелите. Има шанс да проходи преди годинката.
Не съм влизала отдавна тук.

# 33
Запис и от мен. Има ли бебчета с проходилки в групата,малечка иска да върви постоянно а кръста ми вече не държи,та се чудех какво мислите?Извинявам се ако вече сте обсъждали темата,но не успявам да следя всички теми.

# 34
Диаманда, имаш си фин господин. Simple Smile

Лили, аз проходилка няма да ползвам. Смятам, че са вредни за детето. Като цяло се старая да я слагам на високо място и там я придържам. Не винаги става де.

# 35
Аз скоро купих проходилка (миналата седмица), дъщеря ми малко след 7-ми месец започна да се изправя, сега е фурия, бързо пълзи, изправя се навсякъде, прави крачки, като я държа, но сама не е правила още.
Купих проходилката не толкова детето да се учи да върви, да свиква или нещо подобно, а за да ѝ е по забавно, освен пълзене и изправяне, сега се размотава и с проходилката, слагам я по малко, веднъж, два пъти на ден за по 10минути, докато свърша нещо, тя щъка около мен, играе си с бутоните отпред на проходилката, гони котарака и го бута, после я пускам да пълзи...да има разнообразие.
След 7 месец взехме и бънжи център, голямо избиране беше от моя страна, пък и не малко пари се изръсихме за него...точно една седмица и беше забавно в него и повече не искаше да стои...иска все да обикаля, лази, катери...

# 36
И ние нямаме проходилка и не смятам да ползваме. Като гледам скоро сама ще проходи. Отдавна се научи да стои по за няколко минути права без опора, а от няколко дни и подскача така на място и се смее - много е смешна.
И аз да попитам нещо. След като вече въведохме глутена, продължавате да давате продукти с глутен или е по-добре като цяло да се избягва в менюто на децата ни? Тук доста често по разни здравни предавания коментират колко по-добре е живот без глутен. Какво е вашето мнение?

# 37
Предпочитам пълнозърнестите варианти с по-малко глутен, но без никакъв не смятам, че има нужда. Глутен има и в продукти като мюслито за закуска и пшеничния зародиш, които не смятам, че са вредни. По-малко бяло тесто като цяло съм съгласна, правя ръжени и пълнозърнести сухари за бебето.

# 38
  • София
Без глутен само ако има изрични показания, иначе не.

# 39
Здравейте! Ние се завръщаме на фронта след дълго отсъствие. Изабел след 4 дни ще стане на 9 месеца и е такава фурия че тежко ми горко като проходи Grinning 11.180кг. е 77см. днес бяхме на консултация. Започна да пълзи  на 7 месеца и за момента вече ходи за ръчичка и по мебелите, пуска се за по няколко секунди докъто яде бисквитка примерно но все още не пази добре равновесие и тупва по дупе Grinning Много ми е забавно да я гледам. Има две зъбчета които избиха едно след друго с разлика от една седмица сега чакаме горен десен Grinning За зъбите докъто изби първия два дни беше ад само плачеше нирвничеше повръщане разтройство температура.. но всичко мина сега е по добре. Тя вече спи по цяла нощ от към 9.30 вечерта до към 8.30 - 9 сутринта, през деня спи два пъти за около час и половина. И аз вече си влизам в час успявам да изчистя и оправя защото тя се занимава много сама. За ядене яде всичко каквото ядеме и ние. Готвя за нея отделно с по малко сол и подправки но до сега каквото и да съм и дала го яде Grinning Имам само приблем със закуските яде мляко с ориз грис кисело мляко с бисквити и до там се изчерпвам с нещо което да я засити добре. Приемам предложения Simple Smile Иначе се храни по 4 пъти на ден а мляко пие веднъж вечер. Проходилка ползвахме точно един месец сега даже не мога и да си помисля да я сложа вътре. И тя в кола не седи реве пищи и аз се правя на маймуна Grinning Междодругото от както сменихме стола с по голям вече седи поне час преди да се разпищи ако сме на дълъг път. Бяхме в България за две седмици полета мина прекрасно както излетяхме така заспа. На плаж не сме ходили само в басейна на двора след обяд голямо къпане пада Grinning Малко дълго стана ама докъто си кажа всичко ще ме извинявате. Целувки от нас а аз се връщам да чета на зад какво сте писали. bouquet

# 40
Estlar, ще съм признателна, ако споделиш как приготвяш сухарите  Flutter Аз също искам да дам на малката сухари, но съдържат следи от яйца, мляко, ядки, сол, захар, а ние все още не сме въвели яйце, докато не направим тестовете. Сол, захар и подправки като кимион, пипер и пр., все още не давам.

# 41
Ами приготвям домашен хляб от продуктите, които съм въвела. Няма други ограничения, последният беше с кисело мляко и масло, защото вече са въведени, освен тях брашно, сол, захар и мая. Рецепта без захар имам само една - за френски хляб, с нея започнах. Всичко останали имат по лъжица захар на 500гр заради маята, трябва да се подхранва с нещо, без захар хлябът не бухва, затова и френския го чакаш шест часа да втаса. Солта се слага също с обратната цел - пречи на превтасването. Не ме притесняват тези количества, защото са минимални - 1 ч.л. за целия хляб от 500гр., от които бебето изяжда сигурно 10. Wink След като си опекла хляба си похапвате на вечеря, а останалото го оставям леко да поизсъхне. Режа на парчета и суша във фурната на 60 градуса. Бавно, но не искаш да ги препечеш, а да ги изсушиш. Ако искаш конкретни рецепти, пиши какво си въвела и ще ти дам съставките. Хлебопекарна имаш ли?

Последна редакция: вт, 16 авг 2016, 23:34 от Estlar

# 42
Вие сте се побъркали!  тресе ви синдрома -аз съм велика майка на гениално дете или ги тъпчете с обща храна 😲и тежат по 12 кг на 9 месеца 😱 Голяма надпревара кой е по-по-най

# 43
Извинявай, ама т'ва е грубо!! Всяка майка си преценява кое е добре кое не за нейното дете. Никой не ти налага как да си гледаш детето, просто споделяме. Не виждам нищо лошо едно дете да яде всичко.... Не си тъпча детето с чипс или кола за да реагираш така и това че е почти 12 килограма не знам какъв проблем е за теб ? Тя си се роди голяма и си е голяма и до момента. Всеки месец вдодим децата на педиатри и ако имаше проблем със съгурно щяха да ни кажат. Отделно не знаеш случаите на всяко дете за да коментираш как да си захранваме децата и какво да правим. И още нещо ТУК сме да за споделяме и даваме съвети , НЕ за да убиждаме! Айде лек ден !

# 44
Вие сте се побъркали!  тресе ви синдрома -аз съм велика майка на гениално дете или ги тъпчете с обща храна 😲и тежат по 12 кг на 9 месеца 😱 Голяма надпревара кой е по-по-най
А ти нормална ли си? Коя си ти че да даваш такива определения?
Не знаеш кое дете калва му е историята и защо тежи тези и тези кг, защо яде обща храна или обратното,  защо е все още далеч от това? Айде със здраве!!!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт