Яде само когато е сънен.

  • 5 528
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Записах час, утре сме на лекар.
Обаче ти трябва добър детски гастроентеролог, обикновен педиатър трудно би ти свършил работа, освен ако не е наистина добър, а такива се срещат адски рядко.

# 16
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 664
Записах час, утре сме на лекар.
Обаче ти трябва добър детски гастроентеролог, обикновен педиатър трудно би ти свършил работа, освен ако не е наистина добър, а такива се срещат адски рядко.

Те са в Германия - дано там е по-различно положението от тук Peace

Успех и бързо да се оправя малчето! bouquet

# 17
  • Мнения: 124
Да, в Германия сме, но за съжаление съм за пореден път адски разочарована от педиарърката. Тъкмо се връщаме от прегледа. Обясних всичко...че е много неспокоен, че повръща много, че спи адски неспокойно, че през деня яде само като е сънен, а през нощта се буди често и яде поне 2, 3 пъти (което е разбираемо понеже през деня не яде като хората. Тя сама с очите си видя как бебето отказва мляко и се дърпа плачейки, а вода пие. Мъчи го 5 мин да му вкара биберона в устата, докато той се мяташе като риба на сухо. Обясних, чв винаги е така и по цял ден пробвам през 15мин. и накрая се налага да го приспя, за да го нахраня.
В крайна сметка нищо му нямало, скараха ми се, че през нощта го храня толкова често, трябвало макс 1 път. Скараха ми се и че през деня пробвам през 15мин да го нахраня, като не искал, трябвало да пробвам след 2 часа, а и било лудост да будя заспало бебе, за да яде. Само не разбрах кога тогава според нея да яде това дете.
Обяснявам аз, че постоянно е много нервен и смятам, че е от рефлукса. Нищо му нямашо, а и бил още много малък за медикаменти против рефлукс. А аз знам, че дори за новородени има разни там сиропчета и капки.
Сега имам час за след седмица, да видим дали ще има подобрение, но аз не виждам как ще стане.
След 2 седмици се прибираме в България за почивка и ще го водя по доктори. Ако някой знае добър педиатър в Габрово, да казва.

# 18
  • София
  • Мнения: 22 917
И според мен го заведи на лекар в България.Не знам за Германия,но имам роднини в Англия и много се оплакват от педиатрите там. ooooh!

Съжалявам,че се намесвам в твоята тема,ама и аз вече започвам да се притеснявам.Вчера през деня си яде добре,а вечерта само като видя биберона започна да го бута и да реве,днес на обяд пак така,започна да яде по много малко.Иначе е много спокойна,плаче само като се опитвам да я храня,през нощта спи нормално и не иска да яде. От днес ще започвам да я меря всеки ден. До сега бяхме 5 пъти на ден по 150 мл,сега ще пробвам 4 хранения на ден и евентуално ще увелича количеството. Казват,че от никненето на зъби изчезвал апетитът- не знам дали е така в нашия случай. Rolling Eyes Иначе някъде около 08.09 сме пак на преглед,но ако продължава така тази седмица, ще я заведа другата да я видят.

# 19
  • Мнения: 4 859
Не може ли да отскочите до София?Знам ,че е трудно с малко бебе,но все пак.А ако е рефлукс -има анти-рефлуксни млека за кърмачета.Ние бяхме с такова  до около годинката.И не е вярно,че няма лекарства против рефлукса-предписват, ако положението е много сериозно,но обикновено с лечебното мляко се подобряват симптомите.А на 'фонтан'ли повръща бебенцето?И аз съм хранила спящо бебе,нямаше  начин иначе.Обаче да предлагаш през 15 минути шише,не ми се струва добре.Не че и аз не бях същата по едно време,ама май така съвсем я отвратих.Споделяла съм и преди-имало е дни,в които и се събираше за е изпила само едно шише,даже вместо да наддаде беше отслабнала.Въпреки това си порастна здраво детенце,което не е боледувало.Само ,където и двете се изтормозихме.
Дано  е период при вас и да се нормализират нещата!

# 20
  • София
  • Мнения: 22 917
Не може ли да отскочите до София?Знам ,че е трудно с малко бебе,но все пак.А ако е рефлукс -има анти-рефлуксни млека за кърмачета.Ние бяхме с такова  до около годинката.И не е вярно,че няма лекарства против рефлукса-предписват, ако положението е много сериозно,но обикновено с лечебното мляко се подобряват симптомите.А на 'фонтан'ли повръща бебенцето?И аз съм хранила спящо бебе,нямаше  начин иначе.Обаче да предлагаш през 15 минути шише,не ми се струва добре.Не че и аз не бях същата по едно време,ама май така съвсем я отвратих.Споделяла съм и преди-имало е дни,в които и се събираше за е изпила само едно шише,даже вместо да наддаде беше отслабнала.Въпреки това си порастна здраво детенце,което не е боледувало.Само ,където и двете се изтормозихме.
Дано  е период при вас и да се нормализират нещата!


Като я захрани ли се подобриха нещата?

# 21
  • Мнения: 1 565
Доктор Джапунова ако искате ще ви дам номер работи с Апогия до калфланд

# 22
  • Мнения: 4 859



Като я захрани ли се подобриха нещата?
[/quote]   

Не,но аз захраних прекалено рано.Няма  физиологичен проблем,при нея  е  на психическа основа,гнуслива е и т.н.,мисля че и аз имам вина за това.Затова посъветвах да не се предлага прекалено често храна/шише-изнервящо е и за мамата и за детенцето.Но при бебетата с рефлукс,въвеждането на твърдата храна решава проблема,ако е само той ,също и АР млеката.

За лекар препоръчвам Елена Лазарова от Токуда (София).

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
nikoletas, и на мен тук така ми обясняваха. Докато не попаднах на читав педиатър и детски гастроентеролог.
Така или иначе, този проблем в тази възраст се израства и от само себе си, вариантите за лечение не са много /поне в България/. За бебета обикновено с Гастротус започват, тежката артилерия е след това.

Общи условия

Активация на акаунт