Бързо, хранително, балансирано и икономично хранене - 2

  • 66 485
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 711
Добре дошли на всички  bouquet

Тук споделяме идеи за здравословни и бързи неща, които консумираме и приготвяме.


Стара тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=917870.735


Последна редакция: пт, 19 авг 2016, 23:17 от Ехи

# 1
  • Мнения: 37
Браво за новата темичка, Ехи 😃

Менюто за днес при мен:
Закуска: кроасан с кафе
Обяд: супа топчета и салата от домати
Следобедна закуска: кайсии и малко сурови орехи
Вечеря: шопска салата

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
З-кисело мляко
  след 1ч.- кафе
О-печени кюфтета от тиквички+кис.мляко
    след 1ч.-капучино
    праскова
В-салата от краставици и печени чорбаджийски чушки
    

# 3
  • Мнения: 1 345
Ехи, благодаря за темата Hug Вчера не можах да реагирам на въпросите на Галчето, защото бях на път. А и аз никога не съм продължавала почната тема. Но знам, че на 50-та страница се заключват.
Менюто ви го казах какво е - месо, риба, уловена от нас, както и салати.
Днес направих салата с тученица, домати, краставици, чесън и червени боровинки. Марината от един буркан с люти чушки. Стана страхотна като за моя вкус. За първи път ям тученица и много ми допадна.

# 4
  • Мнения: 711
Amanda, ей сега попитах чичко Гугъл какво е тученица, че не ми беше ясно, не знам защо си представях някакъв зеленчук  Laughing Тук не съм виждала подобно нещо, какъв вкус има?

Няма по-добра от собствено уловената риба, жалко, че водоемите около нас не са с годна за консумация риба. Дори медиите не си правят труда да го крият, директно се казва, че рибата не става.

Doli, аз с такова меню ще съм постоянно гладна, как го правиш, кажи тайната  Shocked

vandi001, за супата топчета аз имам една малка тайна - за топчетата използвам готова смес за кебапчета, така както са офермени ги режа и леко овалвам, за да се получи топче. Но избягвам да я правя, тъй като съдържанието на кебапчетата е доста съмнително, а ме мързи да овкусявам и оформям кайма  Blush Обаче знам, че стандартът Стара планина уж гарантира качество на месото, така че с такива кебапчета не виждам проблем  Peace

За днес:
закуска смуути + кафе и ягоди
обяд мишмашът от вчера
вечеря пържоли и тиквички на скара

# 5
  • Мнения: 3 841
Amanda,препоръчвам да си направиш салата от тученица,копър,чесън и заквасена сметана-ставапросто разкошна!
Тученицата вече я има и в големите вериги магазини,но пък вирее почти във всеки двор или нива-просто много хора не знаят,че се консумира и я третират като "трева" или даже "плевел".Тя е страшно ценна откъм витамини-съдържа много и е доста тачена в някои страни:)

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Аз не съм виждала да продават тученица,а много ми се иска да я пробвам.От къде я купувате?

Ехи,аз съм все на диета/и все съм си дебела  Embarassed/ Гледам да си намирам някаква работа,най-вече движение,за да не мисля за ядене. Внимавам какви са продуктите и как правилно да ги съчетая,за да са хранителни и здравословни за всички.
Днес "наруших" малко моето меню Wink ,излезнах на дълга разходка/3ч/и към 16ч.изпих един фреш от моркови/400мл/+кафе,а към вечерята добавих и една голяма чаша пикантно гаспачо /рецептата е от днешния бр.на кауфландския вестник/

Последна редакция: нд, 21 авг 2016, 00:08 от Doli

# 7
  • Мнения: 711
Doli, на много места съм чела, че кофеинът води до задържане на течности и подуване на корем, а и изобщо на цялото тяло. Също така съм на мнение, че от млечните продукти се дебелее, но това е лично мое мнение и се основава на моя личен опит. Решихме с ММ да спрем млечните за 2 месеца и свалихме по 3 кг. Той даже повече. За свалянето на килограми - повече зеленчуци, по-малко плодове, тъй като съдържат много захар. Никакви тестени и захарни изделия, напитките са само вода. За това се сещам. Естествено и спорт. За съжаление храната, която консумираме, е пълна с какво ли не и това оказва влияние върху хормоналния и химичен баланс на телата ни. Ако имаше как да имам градина и някой доброволец да копа, щях да съм много доволна  Joy

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Аз рядко пия кафе,не ми е необходимо,но тези дни нещо ме влече към него Thinking в цикъл съм
Знам за млякото,но аз пия само козе,от него правя и кисело мляко,козе сирене ядем....понася ми мн добре,не като кравето,от което получавам подуване и дискомфорт
Ще наблягам повече на зеленчуците,че прекалявам с плодове и преди няколко дни кръвната ми захар беше 6,9. А и по-лесно ми е да приготвям зеленчукови постни ястия.
За утре-
з-люспи от елда с кисело козе мляко
о-хумус
в-салата

# 9
  • Мнения: 532
Закуска: купа ядки с плодове, което реално са около 300гр. от следните боклуци - самите овесени ядки, половин чаша прясно мляко, малко мед, цяла праскова, половин банан, трици и малко царевичен корнфлейкс

следзакусно? - някаква протеинова вафла с изтекъл срок на годност

Обяд - варен омлет и салата (напълно обикновена)

следобед - протеинов шейк

преди излизане вечерта - една филия черен хляб, твърд на камък с пилешки пастет, че се бях разтреперила нещо

вечеря - спагети... с вкус на гума Shocked бяха абсолютно уникални. Не мислех, че можеш да оплескаш спагети и то в, уж, реномирано заведение, ма те, но не мисля че бяха яла нещо подобно... когато и да било. Но съм задръстена и не посмях да ги върна. Предпочитам плюнките в храната, сведени до минимум.

# 10
  • Мнения: 3 841
Аз не съм виждала да продават тученица,а много ми се иска да я пробвам.От къде я купувате?

В Лидл и Кауфланд я има.Продава се в тарелка с найлонче отгоре,както бейби спанака и руколата...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
На етикета пише ли тученица?
З-то от лидл съм взимала нещо което прилича на нея,но пише,че е градинска салата от Италия...

# 12
  • Мнения: 3 841
На етикета пише ли тученица?
З-то от лидл съм взимала нещо което прилича на нея,но пише,че е градинска салата от Италия...
Пише,  да Simple Smile Градинската салата наистина има подобен вид,  но тученицата е леко кисела,  много приятен вкус има...  Искам да отбележа,  че в момента има изобилие от тученица по ниви и градини. Може да поискате от някого,  защото повечето хора я пренебругват,  даже я изхвърлят. Тази,  която се продава е малко по различна- култивирана. Тази,  която си вирее по дворовете е с по-плътни листенца и по-сочна:)

# 13
  • Мнения: 735
Ехи, супер е оформлението на темата!
Наистина човек трябва да се  храни с мярка и разумно, за да се чувства и духовно и физически добре. Също така според мен е неразумно да се изключват цели групи хранителни продукти за много дълъг период от време, а също и да се гладува дългосрочно и целенасочено.

П.с Не че аз ще ям отново месо или пък закусвам.

Доли, тези дни се рових в темите за суровоядството (понеже си покълнах леща и боб мунг), та ти с какво се храниш в момента, имаш кг за сваляне ли? Извинявай, ако си споделяла, но напоследък не съм много редовна във форума...

При нас всеки има различно меню.
През лятото в повечето случаи готвя само заради детето.
Аз карам само на дом.КМ+овес.ядки/ трици за обяд и на някаква салата за вечеря.
Ако сготвя нещо интересно ще го споделя.

# 14
  • Мнения: 1 592
Doli  сигурно се топи ! И накарая ще се стопи !  Grinning

Много диетично, наистина. Аз бих пила повече кафе и чай, няма енергия в твоето меню, Доли.
Кафето не е вредно и не задържа вода , а обратното - разпишква ! Кофеина също е добре за хора с ниско кръвно , а особено ако са нискоенергиен режим на хранене.

Захарта в плодовете също не евредна ! Това фруктоза и мозъка се храни със захар ! Не се въздържайте от плодове изобщо. Peace

Сега напоследък стана модерно и млякото да е вредно - и това е преувеличено . Outta Joint

НО аз да си задам въпроса.
Новата ми любов е Руколата ! Hug
Обаче никъде не я продават в квартала- в Кауфланд няма, в кварталните магазинчета пък изобщо.
Къде да си намеря- в някоя верига има ли редовно да зареждат ?

 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт