Иска да се върне

  • 8 362
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравйте! Ще се опитам да бъда максимално кратка.  Имам нужда от съвет, защото много се обърках.  С приятелят ми имахме проблеми във връзката (писане с други, последно видях голи снимки.. Впричем вярвам че не се стигало до повече от снимки и писанки, имаме проблеми и с липсата на нормално общуеане, чувствах се че връзката ни е спряла без развитие и дори се чувствах че всичко останало е по важно от мен) След последния път в който видях пак зарибявки с момичета, реших че немога повече и прекъснах взаимноошенията си с него. При коетов началото се навиквахме и двамата, но след известно време той започна да се променя.  Идва при мен постоянно, което ме изнервяше защото по всевъзмобен начин го пъдих от мен, но той казваше че няма да ме остави. Поиска дори да заживеем заедно, деца. Казва че всичко ще бъде друго! Само че се появи друг, такув човек който дори ме изненадва с отношение и всичко как мисли и разсъждава. Много си паснахме. Проблема е че е далеч, но той е сигурен че ме иска в живота си.  И ето проблема- когато се разделих с приятеля си почувствах облекчение, колкото и грубо да звучи, сигурна че нежелая да буда с него. После появява се такъв мъж, който нз дали даже ще срещна. Чувствах се късметлийка че аз съм тази която иска. Но сега ми е много объркано заради бившият ми защото с това неапиране да ме търси, да ме моли, влюбения поглед ме кара да се колебая. честно ви казвам много се боря с това да не ме търси (не вдигам телефона, той пише смси, не спира да звъни, не искам да идва и у го казвам... Той ме чака пред работа, пред нас не ме оставя с часове.. Аз се дърпам той се натиска, блокирАН Е от всякъде само и само да не ме търси и пак) моля за съвет. Започва да ми става много трудно!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Заплаши го с полиция. Или хвани 1-2 по-яки приятели да го притиснат някъде и да му обяснят какво може да му се случи. Това е психически тормоз. Не се давай. А на приказките тип семейство/деца и "ще бъде различно" изобщо и грам не хващай вяра. Той само с гадже не се е справил и се е осрал, а с дете направо не ми се мисли. От личен опит говоря. Това със зарибяването на мацки, голите снимки и т.н. е само началото. Няма да спре. И ще стигне и по-далеч. Отделно пак от личен опит да кажа, че връщане назад в 99% от случаите е лош избор. Слагай кръст, разкарай го от живота си и върви напред. За останалия 1% не се хващай като удавник за сламка, женкарите не се променят. Както съм казвала и преди - ако разчиташ на тоя 1% по-добре играй тото. Ако трябва хвани някой колега да ти се престори на гадже, ако мислиш, че това ще го откаже по-бързо.

# 2
  • Мнения: 2 850
Няма какво да се колебаеш. Искаш ли да ти опиша едно прекрасно на пръв поглед съседско семейство, с което се запознах това лято? Имат малко дете, жената е много красива, мъжът от първо впечатление -много любезен и възпитан. Да, ама в мига, в който жена му се обърне, започва да флиртува с всяка срещната хубава жена. Искаше ми фейсбук, телефонен номер, като не му ги дадох, сам си ги издирил Laughing Shocked Голям цирк, а жена му в началото я съжалявах, после наблюденията ме доведоха до заключението, че много добре знае къде се е набъркала и си приема човека.
Твоят приятел си е зяпал голи снимки на други момичета, ще продължи да го прави, просто ще се научи да се крие по-добре. Не си и помисля да се върнеш при него. Ще си загубиш времето и може да си съсипеш живота.

# 3
  • Мнения: 675
Този номер с искането обратно са се опитвали да ми го правят докато не заявих ясно и категорично, че не искам да имам нищо общо с въпросния човек. Не съм го заплашвала, просто му обясних, че не се нуждая нито от любовта, нито от приятелството му - от нищо, което би могъл да ми предложи и това няма да се промени нито сега, нито когато и да било. Изрази от типа на "влюбения му поглед ме кара да се колебая" ме навеждат на мисълта, че не си достатъчно убедена в избора си. Седнете и поговорете, обясни му, че не искаш никакъв контакт с него, без значение дали ще се промени или не - говори спокойно, без емоция, гледай го в очите, спазвай дистанция. Не позволявай да те прекъсва и да ти напомня за щастливи минали моменти, да се извинява или да казва как ще се промени. Без да го обиждаш и без да спориш с него. Ако все пак е прекалено нагъл и след този разговор продължава да те тормози, по-нагоре са дали чудесни стратегии за справяне с такива. Wink

# 4
  • Мнения: X
Съжалявам, не мога да помогна, в подобно положение съм, само че с бивш съпруг. Ако някой може да ми обясни какво кара един човек да иска да е с теб, въпреки че многократно му казваш, че не го обичаш и не искаш да си с него. Много ми е интересно откъде идва това желание.

Иначе не се връщай при него, казали са ти вече, няма никакъв смисъл и нещата няма да се оправят.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Разкарай го. Още малко ще се опита да се влачи, после ще втвърди тона и нищо чудно и със заплахи да пробва, не ми изглежда психически стабилен.

# 6
  • Мнения: 10 057
Ако вече знае, че имаш някакви отношения с друг, вероятно това го прави още по-досадно упорит.
Сега е мил и влюбен повече отпреди.
И , да-  следващата стъпка ще са заплахи.
Отстоявай позицията, която  си заела в момента.
Не му давай повод за разговори и обяснения.
Вече си му дала да разбере, че не е част от живота ти.

# 7
  • Мнения: 690
Съжалявам, не мога да помогна, в подобно положение съм, само че с бивш съпруг. Ако някой може да ми обясни какво кара един човек да иска да е с теб, въпреки че многократно му казваш, че не го обичаш и не искаш да си с него. Много ми е интересно откъде идва това желание.

Иначе не се връщай при него, казали са ти вече, няма никакъв смисъл и нещата няма да се оправят.
Откъде идва желанието му ли?
От собственото му его. Нищо повече

# 8
  • Мнения: 460
Винаги съм се чудела от къде се появяват тези мъже, дето да ти ходят след "д-то", въпреки че си ясна и категорична, че не ги искаш. Моят съвет е същият, не се връщай назад, няма смисъл. Не му давай време да говори, подминаваш го и толкова, като не разбира и от това има други начини за справяне с такива досадници, горе са ти посочили някои.

# 9
  • Мнения: X
Откъде идва желанието му ли?
От собственото му его. Нищо повече
Не знам, още не мога да проумея, как може човек да има толкова малко уважение към себе си  Tired Да си нежелан и да продължаваш да се вреш.

# 10
  • Мнения: X
Винаги съм се чудела от къде се появяват тези мъже, дето да ти ходят след "д-то", въпреки че си ясна и категорична, че не ги искаш.

Появяват се покрай жените, които ги поощряват да бъдат лепки. Всеки разговор, всяка форма на внимание се възприема като поощрение. Явно той усеща, че авторката се колебае и затова настоява. Да го блокира на телефона и да му каже, че ако още веднъж я причака някъде, ще подаде жалба в полицията. Но "влюбеният му поглед я кара да се колебае". ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 850
Винаги съм се чудела от къде се появяват тези мъже, дето да ти ходят след "д-то", въпреки че си ясна и категорична, че не ги искаш.

Появяват се покрай жените, които ги поощряват да бъдат лепки. Всеки разговор, всяка форма на внимание се възприема като поощрение. Явно той усеща, че авторката се колебае и затова настоява. Да го блокира на телефона и да му каже, че ако още веднъж я причака някъде, ще подаде жалба в полицията. Но "влюбеният му поглед я кара да се колебае". ooooh!
Е, айде сега, това звучи като "тя си го просеше" Rolling Eyes Смея да твърдя, че са ме преследвали хора, които са ми били меко казано неприятни, че да ги поощрявам. Което не им е пречело да са нахални. Ако аз звъня на някого, а той не ми дига телефона, ще спра на втория път и повече няма да се обадя. Да, ама има хора, които не се отказват и на десетото отхвърлено обаждане. Тези мъже просто са обсебени от идеята да те накарат да промениш решението си.

# 12
  • Мнения: X
Е, айде сега, това звучи като "тя си го просеше" Rolling Eyes Смея да твърдя, че са ме преследвали хора, които са ми били меко казано неприятни, че да ги поощрявам. Което не им е пречело да са нахални. Ако аз звъня на някого, а той не ми дига телефона, ще спра на втория път и повече няма да се обадя. Да, ама има хора, които не се отказват и на десетото отхвърлено обаждане. Тези мъже просто са обсебени от идеята да те накарат да промениш решението си.

Права си, изказах се прибързано. Но наистина ми се струва, че в този случай той усеща колебанието ѝ и това го поощрява допълнително.

# 13
  • Мнения: 460
Причината за чуденето ми е, че за радост не съм попадала на такива хора или поне с мен не са били такива лепки. Смея да твърдя, че имам достатъчно хаплив език, че да нямам проблеми с такива. За това и често се замислям и, когато мои приятелки се оплакват от такива неща.

# 14
  • Мнения: X
Скрит текст:
Здравйте! Ще се опитам да бъда максимално кратка.  Имам нужда от съвет, защото много се обърках.  С приятелят ми имахме проблеми във връзката (писане с други, последно видях голи снимки.. Впричем вярвам че не се стигало до повече от снимки и писанки, имаме проблеми и с липсата на нормално общуеане, чувствах се че връзката ни е спряла без развитие и дори се чувствах че всичко останало е по важно от мен) След последния път в който видях пак зарибявки с момичета, реших че немога повече и прекъснах взаимноошенията си с него. При коетов началото се навиквахме и двамата, но след известно време той започна да се променя.  Идва при мен постоянно, което ме изнервяше защото по всевъзмобен начин го пъдих от мен, но той казваше че няма да ме остави. Поиска дори да заживеем заедно, деца. Казва че всичко ще бъде друго! Само че се появи друг, такув човек който дори ме изненадва с отношение и всичко как мисли и разсъждава. Много си паснахме. Проблема е че е далеч, но той е сигурен че ме иска в живота си.  И ето проблема- когато се разделих с приятеля си почувствах облекчение, колкото и грубо да звучи, сигурна че нежелая да буда с него. После появява се такъв мъж, който нз дали даже ще срещна. Чувствах се късметлийка че аз съм тази която иска. Но сега ми е много объркано заради бившият ми защото с това неапиране да ме търси, да ме моли, влюбения поглед ме кара да се колебая. честно ви казвам много се боря с това да не ме търси (не вдигам телефона, той пише смси, не спира да звъни, не искам да идва и у го казвам... Той ме чака пред работа, пред нас не ме оставя с часове.. Аз се дърпам той се натиска, блокирАН Е от всякъде само и само да не ме търси и пак)
моля за съвет. Започва да ми става много трудно!
Следващия път, в който висне пред вас или пред работата ти, просто му кажи, че ако не се разкара от живота ти, ще звъниш всеки път на 112.И ако се усъмни, ако се засмее невярващо, просто го направи.Звъниш на 112 и обяснявяш, че си подложена на психически тормоз-преследване, тормоз през телефон/нет, пречи на работата ти.....и питаш директно къде да отидеш, за да подадеш жалба срещу насилника.
Ако и това не го стресне, значи е голям дебил.И освен як бой от мъжка родА от твоя страна, нищо няма да го спре.

Общи условия

Активация на акаунт