Име за момче с буквата Е?

  • 16 257
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте мами Simple Smile
Избора за име на момче с буква Е е много труден за мен , защото почти няма мъжки имена с тази буква.  newsm78  давайте ми идеи моля  Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 2 379
Предполагам и да е българско Simple Smile...
Емануил, Евгени, Емилиан, Емилиян....

# 3
  • Мнения: 8 891
Емил, Евтим...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 482
Емил на мен страшно ми харесва, асоциацията ми е за Емил от Льонеберя и  Ерих Кестнер,  което ме води към другото ми много харесвано мъжко име с Е- Ерик.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 475
Емил и подобните му.
Едуард.
И Ерик, да.

Всички други се преобразуват в галени много грозно - например Евгени ще си е Гената и това е.

# 6
  • Мнения: 2 069
Евлоги, Елин

# 7
  • Мнения: 3 841
Елисей, Емануел,Елин

# 8
  • Мнения: 11 747
И аз харесвах Емил, но преди години открих, че означава 'съперник', което ме срази. Не бих желала детето ми да се казва съперник и от тогава заобикалям тези имена.

# 9
  • Мнения: 57
Благодаря за отговорите мамита  Hug
Аз много харесвам Емил, но се чудя на галено как може да му се казва.... "Еми" ... Което си е женско  newsm78

# 10
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
И аз харесвам Емил.Също ми допадат Евгени,Елин и Емилиан. Peace
Галеното на Емил е Емо.По скоро кратко обръщение.

# 11
  • Мнения: 18 551
Емануел, Емануил,Емилиян тези поне що годе ми допадат.
Не знам дали бих ги избрала точно заради галеното Емо, много разпространено.
То имена за момчета като цяло няма хубави, поне за мен и избора ще бъде доста ограничен ако имаме момче. Трудно е да се избере хубаво мъжко име.
С буква Е пък съвсем.
Ти какви имена харесваш принципно?

# 12
  • Мнения: 57
Емануел, Емануил,Емилиян тези поне що годе ми допадат.
Не знам дали бих ги избрала точно заради галеното Емо, много разпространено.
То имена за момчета като цяло няма хубави, поне за мен и избора ще бъде доста ограничен ако имаме момче. Трудно е да се избере хубаво мъжко име.
С буква Е пък съвсем.
Ти какви имена харесваш принципно?
Оххх и аз за женски имена имах много  любими, нооо оказа се че ще е момченце. В на мъжа ми семейството спазват традициийте първото момче което продължава рода да е на името на дядото...  #Crazy което аз лично не удобрявам много, аз не исках да се спазва това. Та ако зависеше само от мен харесвам много Никола, Андрей, Антонио, но тъй като две от имената са на мой бивши аххахаха мъжът ми не искаше и да чуе за тях Sad 

# 13
  • Мнения: 9 481
Благодаря за отговорите мамита  Hug
Аз много харесвам Емил, но се чудя на галено как може да му се казва.... "Еми" ... Което си е женско  newsm78

Галеното е Емо  Peace. ММ е Емил;
Др вариант, който лично аз мн. харесвам е Едвин
Peace

# 14
  • Мнения: 18 551
Щом  е толкова важна традицията кръсти го направо на дядото и това е.  Thinking
Ако разбира се на теб ти харесва името и нямаш проблем с това.
Аз ако не исках и не го одобрявах никога нямаше да позволя да ме убедят.  Peace Но аз имам твърде крайно мнение по този въпрос.
Самата идея за предаване на имената е много хубава и в моя род е така.эДосега никога не е била нарушавана от поколения наред родят ли се момчета са на бащите, дядовците пра-пра дядовците и тъй нататък.А в нашият род почти винаги се раждат момчета и момичета, шарена китка както се казва.
Не е лошо това, но се получава едно безкрайно повтаряне на имената Георги, Ангел,Иван, Николай и прочие.

# 15
  • Мнения: 3 117
Как се казва дядото?

Евелин
Елвис
Елиан , Елиян
Елизар
Еньо , Енчо
Енислав



# 16
  • Мнения: 832
Евгений

# 17
  • Мнения: 57
Ами той дядото е Емил,харесва ми че е късо,защото презимето и фамилията ще са дълги. Мислех че ще харесам някое друго с Е,но изборът хич не е голям. Thinking харесва ми Евгени, но не харесвам Гената.  Joy

# 18
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Е, тогава направво Емил!
Харесва ми ЕдуАрд, но зависи много и от фамилията!

# 19
  • Мнения: 2 699
Аз давам глас за Емануил. Означава "Бог е с нас" и има имен ден на Коледа. Това е едно от имената на Христос.

# 20
  • Мнения: 3 117
Ами той дядото е Емил,харесва ми че е късо,защото презимето и фамилията ще са дълги. Мислех че ще харесам някое друго с Е,но изборът хич не е голям. Thinking харесва ми Евгени, но не харесвам Гената.  Joy

Аз съм за Емил или Емилиян.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 796
Как се казва дядото?

Евелин
Елвис
Елиан , Елиян
Елизар
Еньо , Енчо
Енислав


Без да искам да обиждам никого, тези предложения са меко казано безумни ooooh!

Определено съм за Емил Peace

# 22
  • Мнения: 18 551
И на мен мн ми харесва името Емануил и значението му.Обмислям го ако бебето е момче.Моят мъж е Евгени и почти никой не го нарича Генчо или Гената.Всичко му казвам Евгени.Само дядо му му казва Генко.
Не ми харесват тези съкратени вярианти.Предпочитам цялото име.Моля се за момиче,че иначе ще е мн трудно при все че не харесвам мн имена.
Успех с избора.Но ако избереш Емануил дядото ще е доволен,почти като неговото е.А и името е много хубаво.

# 23
  • Мнения: 2 069
Евстати

# 24
  • Мнения: 57
Емануил е хубаво име. Simple Smile оххх имаше едно много вярно дето видях някъде из нета..." Чак когато започнеш да мислиш име за детето си, разбираш колко много хора мразиш"  Joy

# 25
  • Мнения: 18 551
На мен много ми харесва и Максимилиян.Обаче приятелката ми го сподели още преди да забременее,че й харесва и сега не върви аз да го избера.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте, при нас в Англия името едуърд е популярно. Може и Ед за по-късо.

# 27
  • Мнения: 57
Здравейте, при нас в Англия името едуърд е популярно. Може и Ед за по-късо.
И аз живея в Англия, но предпочитам българско име. Иначе Едуард е хубаво да.  Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 263
ММ е Емил и съм силно пристрастна.Името е страхотно, съкратеното Емо също е звучно и лесно за произнасяне.Отделно, че освен него познавам още 4-ма негови съименници, всички + ММ са пробивни, амбициозни хора, които са постигнали доста в живота си.Е, надали е от името, ама нали знаете, човек си прави асоциация.

Харесвам още Елин. Peace

# 29
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
При положение че нямате против да спазите традицията, а свекърът е дословно Емил, аз не виждам защо изобщо се колебаете!  Peace
Но пък "Еми" никога не бих го наричала!  Naughty
Емилиян, Емануил са ужасни имена за мен. Съжалявам, че съм директна, но така ги усещам!

# 30
  • Мнения: 57
А вярвате ли в тези поверия че ако се кръсти детето на някой носи неговата карма? newsm78

# 31
  • Мнения: 2 464
А вярвате ли в тези поверия че ако се кръсти детето на някой носи неговата карма? newsm78

Не.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 424
Емил е едно от най-хубавите мъжки имена, имаш късмет с този дядо!
Аз също не понасям женствени мъжки имена като Емануил, Евелин, Елисавет и т.н.

# 33
  • Мнения: 9 481
А вярвате ли в тези поверия че ако се кръсти детето на някой носи неговата карма? newsm78

Не.

Не точно "карма",,,по-скоро си приличат по характер с този, на който са кръстени.
И аз бях скептик в това отношение, но двамата ни сина са кръстени на дядовците си..просто по-горното е в пълна сила
Crazy

# 34
  • Мнения: 18 551
В никакъв случай не вярвам, това са пълни дивотии.
За мен е хубаво обаче детето да си има свое си име, освен ако поради някакв специлана причина не реша да го кръстя на някого например на моите родители  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 37
Интересно мъжко име с Е ,което съм срещала е Елизар Simple Smile

# 36
  • Мнения: 57
В никакъв случай не вярвам, това са пълни дивотии.
За мен е хубаво обаче детето да си има свое си име, освен ако поради някакв специлана причина не реша да го кръстя на някого например на моите родители  Simple Smile
И аз бях за това да си е с негово име, после казах че на мен ще си го кръстя ахаххаха ама не ме огря  Laughing

# 37
  • Мнения: 110
Евгени  Simple Smile Simple Smile

# 38
  • Мнения: 11 970
Емил:
1. След като името на дядото е това,
2. Харесвате характера на дядото и искате да го "наследи/ повтори",
3. Името е международно,
4. Според една от версиите означава огнен.
5. Накратко Емо, Емко / ако изобщо имате нужда от кратко име/

Евтим, накратко/ галено Тими, но след като живеете в Англия не знам как англоговорящите ще го възприемат.

Ерик - не е българско, но и останалите имена с Е по произход не са български/ славянски или прабългарски, освен Енравота, но кой в днешно време би си кръстил детето така?/

Евгени в Англия няма ли да го произнасят като Юджийн? Значи и никой няма да му вика Гена.

# 39
  • Мнения: 57
Емил:
1. След като името на дядото е това,
2. Харесвате характера на дядото и искате да го "наследи/ повтори",
3. Името е международно,
4. Според една от версиите означава огнен.
5. Накратко Емо, Емко / ако изобщо имате нужда от кратко име/

Евтим, накратко/ галено Тими, но след като живеете в Англия не знам как англоговорящите ще го възприемат.

Ерик - не е българско, но и останалите имена с Е по произход не са български/ славянски или прабългарски, освен Енравота, но кой в днешно време би си кръстил детето така?/

Евгени в Англия няма ли да го произнасят като Юджийн? Значи и никой няма да му вика Гена.
Благодаря много за изчерпателния отговор.  Hug

# 40
  • Мнения: 2 253
Ethan. Ама ще е доста йезуитско решение, защото се произнася с И. Други идеи Етиен, Еленко, но по-класическите Емил, Ерик ми се струват по-подходящи. А ако нищо с Е не ти харесва, предложи на твоя мъж и имена с други букви, може да одобри някое.

# 41
  • Мнения: 5 259
Емил е страхотно. Аз точно това име обмислях. Щом ви харесва, не е нужно да мислите за друго. Трудно се намира друго хубво мъжко име с Е.

# 42
  • Мнения: 18 551
Ерик е мн хубаво.Но ММ веднага ще каже,че е гейско.А и ние живеем в такава среда,че приятелите ни ше ни спукат от бъзици.😃

# 43
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Ерик много харесвам и аз, но не и за България. Обаче те пък живееха в Англия. Но защо да е Ерик, щом иска да е кръстено детвто на дядо си Емил, няма никакъв смисъл просто.
Аз исках да имам куче, лабрадор или голдън ретривър, и да се казва Ерик.  Laughing

# 44
  • Мнения: 57
Ерик много харесвам и аз, но не и за България. Обаче те пък живееха в Англия. Но защо да е Ерик, щом иска да е кръстено детвто на дядо си Емил, няма никакъв смисъл просто.
Аз исках да имам куче, лабрадор или голдън ретривър, и да се казва Ерик.  Laughing
Ахаххахах за куче е окей  Party мен и като име за човек ми харесва, но май ще остане Емил. Аз харесвам името Емил, просто го свързвам с един супер гаден и нахален тип от моя клас когато бях в училище  #Cussing out Joy

# 45
  • Варна
  • Мнения: 469
За мъжко име Емил ми харесва най-много.За мъжки имена предпочитам да са по-кратки.По-сериозно ми звучат.Такива Емилиян,Емануил са ми едни ,,разтегни локум".Накрая пак ще им казват Емо на кратко.

# 46
  • Мнения: 5 304
Аз бих кръстила направо Емил. Хубаво име е.
Иначе Емануел е хубаво.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 656
Познавам един малък прелестен Елисей, не е българче.

Но във вашия случай с дядо Емил просто не остава място за колебания, името е чудесно, съвременно и сериозно.

# 48
  • Мнения: 57
Благодаря на всички за коментарите  Hug

# 49
# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Емил е хубаво име.
Емануел също ми харесва.
Евелин е типично женско име.

# 51
  • Мнения: 11 970
И аз винаги съм била против задължителното/ принудителното кръщаване на някого. Смятам, че освен традиция, това е и акт на уважение към човека, чието име даваш. А и името трябва да ми харесва. Освен това вярвам, че кръщавайки бебето на някого му пожелавам да прилича на този човек, един вид го свързвам с него.

Ако живеех в чужбина, вероятно бих търсила име, което съществува и в тяхната именна система.

Името на дядото се среща у нас, т.е. възприето е в именната ни система.
 Разпространено е и на запад, а тя самата живее в Англия, т.е. няма да се чудят как да го произнесат и напишат.
Ще уважи дядото и ще зарадва семейството на съпруга си, разбира се и него самия.
 Името й харесва.
Би се радвала детето да наследи покрай името и характера на дядо си. Явно човекът си заслужава да бъде почетен.

# 52
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Емил,името на ММ ,казах му че ако имаме още един син ще е това името.Много ми харесва,пък и ми допада как го тълкува ММ-"да е мил" Simple Smile

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Емил,името на ММ ,казах му че ако имаме още един син ще е това името.Много ми харесва,пък и ми допада как го тълкува ММ-"да е мил" Simple Smile
И ММ е Емил и той така си го тълкува Laughing

# 54
  • Мнения: 5 259
Ами то това значи името на български. Не че така си го тълкуват, а просто това е. Аз също така го "тълкувам".

# 55
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Аз преди време някъде рових за значение на имената и при Емил пишеше,че идва от еди къде си и значи съперник(не си спомням вече,но на който му се занимава може да провери)...Както и да е,важното че името е хубаво,и пожелателно,аз много харесвам пожелателните имена.

# 56
  • Мнения: 5 259
Някои имена ги има в различни езици и значат различни неща. Примерно за Карина съм чувала от турски, че значи "черна", а от италиански е "мила".
Рада на български идва от "радост", а има такова индийско име, което значи "успех". Ние имаме Ния, което е съкратено от Евгения май, а има такова име в Африка, което значи "воля".
Също и много архаични български имена като Дана, Дона, Мина си имат аналог със съвсем различен произход и значение в западния свят - Дейна, Донна, Wilhemina (от което е съкращението Mina) И т.н.

В България човек има избор дали като си кръсти сина Емил, ще има предвид с него, че "е мил" или е "съперник". Което си избере Simple Smile

# 57
  • Мнения: 9 481
Само един кахър има с това име  (Емил де)-има поне 5 дати с именни дни Mr. Green ММ поради тази причина не празнува на ни една Laughing

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Късметлийка!Моят си прави устата за всеки да имал подарък Crazy Ама много иска  hahaha

# 59
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Само един кахър има с това име  (Емил де)-има поне 5 дати с именни дни Mr. Green ММ поради тази причина не празнува на ни една Laughing

За три съм съвсем сигурна- Св.Емилия,Св.Марина и Св.арх.Михаил, поне до тях съм срещала , че на този ден празнува и Емил.ММ имен ден също не празнува, но пък приема поздрави на Св.Михаил(8.11).

# 60
  • Мнения: 57
Късметлийка!Моят си прави устата за всеки да имал подарък Crazy Ама много иска  hahaha

ахахах и моя мъж иска така  Joy но хубавото е че баща ми и свекито са с еднаква буква аххаах там ще мина с едно  Joy Hug

# 61
  • Мнения: 9 481
30.05-Св.Емилия
18.06-Свети Емилиан Доростолски)
8.08-Св. Емилиан
8.11-Архангеловден
25.12-Рождество Христово

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BC%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B5%D0%BD

# 62
  • София
  • Мнения: 1 676
Евлоги Simple Smile Аз на това име съм се спряла.

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Емил
Евтим
Евгени
В този ред на изброяване е и степента ми на харесване.
За Емил мога да кажа, че името е хубаво, лесно за произнасяне, вкл. и от чужденци. Освен това е разпространено в Германия и май във Франция.

# 64
  • Мнения: 1 786
На мен също Емил най-много ми харесва и галеното Емо е симпатично , не звучи твърде бебешко и като порасне пак може да му викат Емо .
Мога да предложа няколко по-нестандартни :
Елениян
Евелин
Елиян
Елизар

# 65
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Не че останалите са стока, ама Елениян изби рибата направо!  #Crazy

# 66
  • София
  • Мнения: 1 676
Да бе, направо.  ShockedСериозно ли бихте си кръстили детето с някое от тези имена?!??!!  #ShockedГоркото то... ooooh!

# 67
  • Мнения: 1 786
Познавам мъж на име Елениян , иначе не би ми хрумнало ...

# 68
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Горкият! Отвратително (силен епитет, ама ми е първосигнална реакцията)!

# 69
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Евелин е женско име.

# 70
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Това реших да не го коментирам аз, макар че го забелязах, че на фона на другото бледнее не, ами си е направо нормално.  Joy

# 71
  • София
  • Мнения: 1 676
Аз после се притеснявам, че Евлоги няма да е харесвано име. Ама на фона на предложените...ами СТРАХОТНО Е! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 72
  • Мнения: 2 069
Ахаха, дори Евстати звучи добре на фона на някои извращения

# 73
  • Мнения: 1 786
Евелин е женско име.

Е ... и Евелин познавам , викат му Ево на галено ...

# 74
  • Мнения: 37
И аз познавам момче на име Евелин

# 75
  • София
  • Мнения: 1 676
Пази Боже!  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 292
Моят син се казва Еван. Лесно е за всички и традиционно.

# 77
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Моят син се казва Еван. Лесно е за всички и традиционно.
За къде?

# 78
  • Мнения: 1 796
Като чета някои хора какво причиняват на децата си... Sick

# 79
  • Мнения: 292
Моят син се казва Еван. Лесно е за всички и традиционно.
За къде?
Извинявам се. Не съм довършила мисълта си. Традиционно е за семейството на баща  му и за страната, в която живеем. Сравнено с имената на съучениците му, си е направо скучновато.

# 80
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Аха, това е друго!   Peace

# 81
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Евелин май е било мъжко преди години, но явно с модата на Никол и Ирен стана и женско име.
Справка Евелин Банев Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 796
Евелин никога не е било мъжко име. Това, че има родители, които кръщават момчетата си с женски имена, показва единствено колко мозъчно ощетени са.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 750
ЕвЕлин е мъжко, с ударение като на Ивелин, с женски вариант Евелина. ЕвелИн вече е женско име.

# 84
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Нещо грам не си уцелила ударенията или поне къде да сложиш главните букви. Вариант ЕвЕлин не мисля, че съществува.  Sunglasses

# 85
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Нещо грам не си уцелила ударенията или поне къде да сложиш главните букви. Вариант ЕвЕлин не мисля, че съществува.  Sunglasses

Съществува  Peace Познавам една Евелин.Да момиче е.

# 86
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Евелин предполагам е с ударение на първото Е, което си потъмнила. Опитай да изговориш евЕлин (нарочно с малка буква) и пак кажи дали е така.

# 87
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Евелин е да  Peace

# 88
  • Мнения: 4 017
Ако е Емил, обръщение Емо, си е много добре.
На мен повече ми харесва Едуард, накратко Еди,ако си подхожда с фамилията.
Имам съученик с това име, добавено към арменска фамилия, си звучи съвсем добре.

# 89
  • Мнения: 3 117
Бебето трябва да се е родило вече!
Ще сподели ли авторката какво име са избрали?

# 90
  • София
  • Мнения: 39 756
Здравейте мили мами! На 2.11.2016 се роди моето малко съкровище Емил Simple Smile 2,800!

Общи условия

Активация на акаунт