В кой месец от бремеността започва да се "цепи" кожата?

  • 4 597
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Както, момичетата са ти казали, няма определен момент в който е казано, че трябва да се нацепиш! Аз се мажех усърдно с олио, през цялата бременност и въпреки това в средата на 9тия ми се нацепи Д-то.
Моят съвет е - мажи се всеки ден и се моли да ти е достатъчно еластична кожата и да ти се размине!
Леко и усмихнато бременеене, пък и дори да се цепнеш тук-там, важното е бебчето да се роди живичко и здраво, и ти да се възстановиш бързо, така че от сърце ти пожелавам именно това!!!

# 31
  • Мнения: 188
видимо кожата може да не се нацепи по време на бремеността, но тя все пак се разпъва и като родиш, понеже започва да се свива именно тогава може да ти се получат стиите! затова се мажи по всяко време когато можеш, аз също когато се престраша се мажа обилно смас, но това е когато мъжо е в командировка:)
и може би нищо няма да помогне, ако кожата си ти е предразположена, както моята, но не го взимай много при сърце, важно е бебчо да е наред!!!

# 32
  • Мнения: 110
Абе маи е до тип кожа .Може въобще да не ти се случи ,стискам палци.Аз имам много стрии по дупето и бричовете още от пубертета и нито една на корема след раждането.А чесна дума веднъж не съм се намазала с каквото и да било.

# 33
  • Русе
  • Мнения: 785
Такааааа..., тити, ти е дала списъка с темите по въпроса...
Искам само да споделя едно наблюдение от личен опит...

При първата ми бременост не се нацепих (мазах се стриктно със "скъпи" мазила). Само след раждането ми се появиха няколко стрии по гърдите (тогава не се мажех заради кърменето).

При втората ми бременност, коремът ми се нацепи в началото на 8-ми месец, въпреки "скъпите" мазила (но друга марка), и въпреки че наддавам по абсолютно същия начин...

Поболях се и се питах защо този път така  Cry (нали става въпрос за един и същи тип кожа)...и изследвайки разликите при двете бремености, стигам до извода, че може да се дължи на нисък хемоглобин (един от признаците на железен недоимък е суха кожа!)...а това е проблем, който определено имам сега, а нямах при предишната бременост... Не искам да генерализирам, просто търся някакво обяснение...

Някоя друга мама, да има подобно наблюдение...т.е. да се е нацепила, при открита "анемия", или да се е опазила (независимо дали се е мазала или не), при нормални нива на хемоглобина?

Предварително се извинявам на медицинските лица, ако съм написала глупости  Embarassed

# 34
  • Мнения: 432
от 3-я месец се мажех и в 7-я се нацепих адски много,грозна картина.

# 35
  • Мнения: 1 101
Аз се мажех от 3 месец и никъде не се нацепих. Но според мен това си е до типа кожа, а не до мазилата PeaceЛека бременност!

# 36
  • София
  • Мнения: 4 966
8/9 месец
а като родих ми се нацепиха гърдите

# 37
  • Мнения: 1 006
Аз цяла бременност мажех с какво ли не,но в осмия месец ми се появиха гадните стрии. #Cussing out

# 38
  • Мнения: 669
И аз се мажех усилено през цялата бременност и въпреки това към 8 месец се появиха по целия ми корем, бедрата, гърдите  #Cussing out. Така че за твое успокоение се мажи, но си зависи изцяло от кожата.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 423
Първия път се мажех и не се нацепих никъде, сега не се мажа с нищо и няма изгледи да се нацепя, но не съм качила почти нищо и коремчето ми е много малко. Wink

# 40
  • Мнения: 6 472
В никой Mr. Green Не съм полагала почти никакви усилия. По- скоро ме тревожеше проблема с целулита, от колкото това със стриите.

# 41
Vsi4ko zavisi ot kojata,s kakvoto i da se maje6 ako kojata ti e predlaspolojena kam takiva ne6ta se cepi6!Az ot samoto na4alo se maja oporito s kakvo li ne i mi se nacepiha gardite,bedrata i dupeto / ob6to vzeto tam kadeto ka4va6 nai-mnogo kg / za sega po korema niamam ni6to i dano pone tam ne se nacepia!Poznavam i mnogo mami koito niamat ni6to,no pak kazvam,vsi4ko e mnogo otnositelno,pri vsi4ki e razli4no!!!

# 42
  • Мнения: 607
На мен ме се появиха няколко стрии на гърдите в края на 8-ми месец.

# 43
  • Мнения: 670
Всичко зависи от кожата ти. Ако е еластична, няма да се получат стрии.

# 44
  • Мнения: 1 860
Получих първите си стрии на 14 години,за това пък не получих една през цялата си бременност.Чела съм че е най-хубаво да се мажеш със зехтин аз лично ползвах обикновенно бебешко олио и вземах всеки ден витамин Е капсули по 4-5 на ден.Не знам дали това е помогнало пожелавам ти да ги избегнеш,защото си е неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт