Месото

  • 3 316
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Павлина
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2746&start=0
ето  я темата за бебетата-вегетарианчета

Четох статията. Вегетарианската диета е противопоказна за моето дете. То не яде мляко и млечни, яйца, не яде ядки, не яде бобови. Как? Shocked

# 61
  • Мнения: 3 042
Чета, не се притеснявай, яжте си месо Stuck Out Tongue
Съни също яде, няма да го правя вегетарианец.

# 62
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Павлина
Чета, не се притеснявай, яжте си месо Stuck Out Tongue
Съни също яде, няма да го правя вегетарианец.

 Laughing и аз така мисля

# 63
Цитат на: cheta
Цитат на: Andrea$$

Алтернативата ти е чисто веганска диета.

Изключено! Не стига, че детето ми не яде сигурно 1/3 от храните, които трябва да консумира на неговата възраст, ами и от това да го лиша...няма как да стане.
Кажи с каква храна бих могла да компенсирам белъчините от месото, млякото или яйцата? Както ти казах не може да яде соя, боб. Не яде голяма част от плодовете и зеленчуците. От мазнините само царевично олио или зехтин.


Не съм те разбрала за каква алтернатива ме питаш.
Храненето на алергични деца не ми е най-силната област, предполагам знаеш много повече по въпроса от мен. Месото е богат източник на белтъчини и смятам, че няма за какво да се притесняваш по този въпрос. Предполагам можеш да му даваш и нерафинирани зърнени храни, зелен боб, грах, ориз, някакви ядки.

Аз никого не агитирам към вегетарианство. Просто исках да има яснота по въпроса, че това не е по-лош избор на хранане. Извинявам се за отплесването на темата, нямах такова намерение Simple Smile

# 64
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Павлина
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2746&start=0
ето  я темата за бебетата-вегетарианчета


10x Павлина Laughing

# 65
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Andrea$$
Не съм те разбрала за каква алтернатива ме питаш.
Храненето на алергични деца не ми е най-силната област, предполагам знаеш много повече по въпроса от мен. Месото е богат източник на белтъчини и смятам, че няма за какво да се притесняваш по този въпрос. Предполагам можеш да му даваш и нерафинирани зърнени храни, зелен боб, грах, ориз, някакви ядки.

Ох, лошото е, че не може да яде нито боб, грах не е препоръчително, ориз също не трябва да се прекалява както и с картофите. Ядки само овесени/лешници орехи и такива не може/.
Бе при нас ситуацията е .... нямам думи.

# 66
Цитат на: cheta
Ох, лошото е, че не може да яде нито боб, грах не е препоръчително, ориз също не трябва да се прекалява както и с картофите. Ядки само овесени/лешници орехи и такива не може/.
Бе при нас ситуацията е .... нямам думи.


И аз останах без думи. Като гледам предимно на хляб и месо карате. Добрата новина е, че това се израства, нали? По-бързо израстване ви желая!

# 67
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Andrea$$
Цитат на: cheta
Ох, лошото е, че не може да яде нито боб, грах не е препоръчително, ориз също не трябва да се прекалява както и с картофите. Ядки само овесени/лешници орехи и такива не може/.
Бе при нас ситуацията е .... нямам думи.


И аз останах без думи. Като гледам предимно на хляб и месо карате. Добрата новина е, че това се израства, нали? По-бързо израстване ви желая!


Както каза алергологът - пържоли и пържени картофки му е менюто и само бирата липсва  Wink

Уж се израства, но чак към 2-3 години.

# 68
  • Мнения: 3 042
мале, Чета, на вас хич не ви е лесно! Shocked

# 69
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Павлина
мале, Чета, на вас хич не ви е лесно! Shocked

И това е при положение, че не спазвам част от диетата, защото не остава почти нищо за ядене. Не мога и готови пюрета да купувам, защото зеленчуковите са с моркови, а плодовите с ябълки, а той е много алергичен към този плод и зеленчук. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт