Искам да кажа ... (87)

  • 73 206
  • 725
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Задава се сезонът на зимнината. Приготвяте ли зимнина? Каква?

Когато готвите нещо,
не забравяйте да пратите
линк към рецептата на Лале в дъжда за тук:
Готварската книга на "Искам да кажа..."  chef

Последна редакция: нд, 28 авг 2016, 11:27 от Лилянa

# 1
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 812
Ооо, картината на темата  е страхотна!
Точно това правим тук (само) - лютеница. Когато сме си в България - задължително всичко - и туршии, и лютеница, и компоти, и сладка...

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Да се запиша.
В Бг последните години си правехме доста зимнина- компоти, печени чушки, домати, кьопоолу и пр. Лютеница не си причинявам да варя.
Тук миналата година си направихме няколко буркана царска туршия. Тази година ще е същото.

Ние чакаме скъпи гости от Бг и много се вълнуваме. Наши приятели идват на ваканция. Неприятно е, че ние сме на работа( ММ през деня, аз- вечер), но няма как.

# 3
  • Мнения: 9 565
Ооо, как ми се дояде домашна лютеница  Heart Eyes Правим зимнина, печените чушки са задължителни, останалото всяка година е различно.Сладка и компоти винаги има някакви, отделно и баба ми доста неща приготвя.

# 4
  • Мнения: 14 280
Добро утро!
Дояде ми се филия с домашна лютеница  Mr. Green

Светалчо, ако не те дразни много паркета не се занимавай, след като ще е такава разправия...

Зимнина правят майка, бабите ми и свекървата. Аз, ако ме извикат, помагам. За ракията купуваме захар и грозде, ако се налага  Mr. Green Не сме и големи консуматори на зимнина, обаче. Правят си за тях, пращат по малко за нас. Още имам буркани от миналата реколта и не е ясно кога ще ги изконсумираме. Единствено ми липсва домашната лютеница, но никой не се наема вече да прави, което е разбираемо.

Снощи се събирахме с приятели, голяма веселба. Направих едно бързо чистене и следва разкрасителен следобед. Приятелка ще идва да ме боядисва, ще си плетем плитки и ще се лакираме  Mr. Green Кифленска работа.

# 5
  • Мнения: 11 623
Обичам филия с лютеница и сирен мммм

# 6
  • София
  • Мнения: 76
Обичам всички видове зимнина,
но най-ми се яде от на дядо ми киселото зеле, то е върха. Семейството ми в Сърбия прави най-хубавата туршия която съм яла.....
А тази година ми е обещал и кисели чушки пълнени със сирене, краставички, морковчета, карфиолчета... мммммм а как обичам зелевия сок от бидона, направо с маркуча го пия  Joy

# 7
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
От зимнините правя само кисели краставички и то домашно производство Simple Smile. Компоти имам от две години поне и ще заминат в кофата при есенното чистене на мазето. В двора ни има около поне 20 плодни дръвчета и естествено плодове бол и всеки път айде да не се разсипват да сложа компот, защото пресни не смогваме да ги изядем, но тая година не съм сложила и един буркан. Печени чушки като ми се доядат мама ми дава, само аз си ги ям у дома. Детето чушки не яде, а ММ само на пърженичка.
Детето играе с приятелче, аз изчистих, ММ е на мотокрос по чукарите и сега се чудя какво да правя Simple Smile

# 8
  • Мнения: 11 003
Вкъщи много обичаме лютеница, само че не ни се занимава да си я приготвяме сами. Правим само печени чушки. Вино и ракия също, ако се причисляват към зимнината.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 14 654
Понякога слагам зимнина, понякга не - зависи дали ми е до зимнина. Тази година например не сложих сладка, обикновено правя от ягоди, череши, малини и боровинки. Може би ще сложа буркани с печени чушки и със сини домати. Една година правихме лютеница с мм, но е голяма врътня и едва ли ще се захванем втори път.
Заглавната снимка наистина е много хубава!
Пп: в миналата тема стана дума за ученически раници, затова ще се похваля, че го отметнах това нещо - купих за първокласника от Декатлон - 36 лв. Баткото ще е с миналогодишната (надявам се).

# 10
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 812
Вино и ракия задължително се правят, няма пропуск нито една година! Сега вече и синът ни пое щафетата, та винаги ни осигурява бутилки с домашно производство, които носим насам.  Grinning.

За мен лютеницата не е врътня. Макар и в България да я правим съвсем-съвсем като купешката - става фина, без люспичка дори. Тук я караме по-мързеливо, ама пак си става много вкусна. Естествено, всичко правим в домашни условия. Че иначе ще ме дават по новините, ако плесна една тава да бъркам - пред входа на кооперацията  Joy.

# 11
  • Мнения: 14 654
Яна, комшиите си имат график за огнището зад блока и сезонът на кладите вече е открит - всеки ден някоя домакиня се е нагъзила с куката над ламарината, пък мъжете им разнасят казани с буркани, много е смешно. Ние си правим всичко на закрити врати, как ли пък няма да се огъзя и аз зад блока да бъркам сладко или домати.

Последна редакция: нд, 28 авг 2016, 12:41 от Янeчeк

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 7 284
Не правя никаква зимнина. Ако нещо ми се прияде отивам и си купувам. Знам,че ще кажете,че не е като домашното, обаче мен въобще не ме притеснява Simple Smile

# 13
  • Мнения: 22 036
Аз правя по малко и редовно. Не е точно зимнина, защото има всичко целогогишно, а нямам собствено производство, за да оправдая промишленото консервиране.

Миналата седмица направих царска туршия от една зелка, един карфиол, моркови, малко чушки и целина на стръкове.

сега ни се е дояла лютеница и ще направя буркан-два. Правя и сладка от време на време като ми изпаднат по-евтини плодове. Сега имам от цитруси и ягоди. Ягодите пак излизат и ще направя още няколко буркана.

# 14
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Аз правя само това, което ядем: Кисели краставички, защото не ни харесват много купените, не можем да уцелим - или са много солени, или са меки, или имат някаква подправка, която не ни допада. Направила съм 20 буркана, толкова ни стигат на всички. Компот от праскови, защото малкият и мъжът ми много обичат, аз не ям компот, само когато съм с температура ми се прияжда. Направила съм 30, защото миналата година 20 не стигнаха. Домати правя - за готвене млени и за зимна салата - хубави зрели домати, нарязани на едро, голямата ги обича с малко сол и зехтин, а мъжете си слагат и лук. Още не съм направила обаче. Печени чушки - в буркани. Опитах във фризер, но на децата не им е удобно, та се върнах на старите изпитани буркани. Утре съм си наумила да купя, ама дали ще стане, не се знае.
Царска туршия правя - изяжда се докъм края на януари.
От сладката само боровинки, ягоди и смокини - това ядат. За себе си и за ММ направих вчера малко сини сливи, децата не ги искат.
Лютеница правя напоследък от тази, която се пече във фурна, че е по-лесно- спестяваш си часовете пушек около огъня.
Правя и малко мариновани патладжани, които си ядем само женската част от фамилията. Ние трите, снахите и моя милост, обичаме патладжани всякакви, но мъжката част яде само кьопоолу, не харесват нашите любими ястия и ние си ги ядем сами. Joy
Съжалявам, че не правя кисело зеле, много обичам, но другите много не го ядат, та само за себе си да правя, не си заслужава. Засега майка прави и си всимам от нея по няколко зелки за цялата зима.

Лиляна, наистина много хубава и подходяща снимка си сложила. Сега всеки път ще ми се прияжда лютеница, като вляза в темата и със сигурност ще направя, дори да съм се колебала преди това. Joy

Общи условия

Активация на акаунт