Хеликобактер пилори - лечение, диета и препоръки

  • 34 197
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 991
Благодаря Adelinda!
Мен много ме притеснява това, че отслабнах и не качвам нито грам.  Sad Как беше при теб, отслабна ли и успя ли да си възстановиш килограмите после?

Ами отслабнах докато бях с болките и повръщах и не можех нищо да хапна. След лечението напълнях, после си урегулирах теглото. Антибиотиците са малка част от лечението. Истинското лечение е диетата. Антибиотика убива зловредната бактерия, но поразиите вече са направени и лично моя стомах беше целия в рани. Язвата на дванадесетопръстника е типична за бактерията. Борбата е после, да се възстанови нормалната флора и да заздравеят раните, което е бавен процес. Успех на всички.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Пих 2 АБ едновременно, после още известно време пих инхибитори на протонната помпа.
Преди около 7-8г лекувах хеликобактер, правила съм няколко изследвания след това /кръвни/, отрицателни са. Спря да ме боли и стомахът, въпреки гастродуоденита, който имам.

Така че, при правилно лечение се оправят нещата, не се тревожи излишно и не чети много из нета  Mr. Green Намери си само читав гастроентеролог.

# 17
  • Мнения: 51
Не мога да разбера какво става...

Преди 20 дни ми направиха гастроскопия и ми направиха хистологично изследване за хеликобактер. Междувременно докато чаках изследването от биопсията си пуснах кръвно изследване в цибалаб за наличие на антитела, което беше положително.
Днес за мое голямо учудване резултатът от биопсията е отрицателен. Доста съм объркана и се чудя дали да не си направя и излседване на фецес? Как доказаха наличието на бактерията при вас?

# 18
  • Мнения: 71
На мен ми я откриха след гастроскопия и взети биопсии от стомаха. Според мен това е най-сигурният начин за диагностициране.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 037
Не мога да разбера какво става...

Преди 20 дни ми направиха гастроскопия и ми направиха хистологично изследване за хеликобактер. Междувременно докато чаках изследването от биопсията си пуснах кръвно изследване в цибалаб за наличие на антитела, което беше положително.
Днес за мое голямо учудване резултатът от биопсията е отрицателен. Доста съм объркана и се чудя дали да не си направя и излседване на фецес? Как доказаха наличието на бактерията при вас?

Кръвното изследване показва наличие на антитела, което означава, че имаш инфекцията в момента или си я изкарал в миналото. Т.е. може да бъде положителен и без да имаш инфекция с хеликобактер в момента.
При биопсията също не е много сигурно, защото материалът може да бъде взет от незаразено място. Доколкото съм чела, най-сигурният тест е дихателния.
На мен ми е установена с биопсия.

# 20
  • Мнения: 8 937
Тъкмо щях да ви питам с какво изследване е открита бактерията.
Съпругът ми има проблеми със стомаха вече няколко години подред. Ходи на 100 изследвания. Накрая от немай къде му поставиха диагноза Синдром на дразнимото дебело черво. Обикновено му казваха, че нищо му няма, само дето той продължаваше да си изпитва дискомфорт, болка, гадене и т.н.
При гастроскопия му казаха, че нямал такава бактерия, но други тестове не са му правени доколкото знам.
Сега като ви чета доста ми прилича картинката на неговите симптоми.  newsm78

# 21
  • Мнения: 140
Явно в крайна сметка е въпрос на имунитет.Аз също имах бактерията,създаваше ми много проблеми и дискомфорт.След като ми я откриха дълго време не можех да се реша да пия 2 курса антибиотици.В крайна сметка ги пих ,заедно с пробиотик и клеева тинктура по 30 капки преди хранене.Не забелязах разлика след приема ,но поне нямах други проблеми (обикновено вагинални).Понеже корема продължаваше да ме боли и да е подут,реших да си купя ензими и да ги пия докато има полза.Почти веднага почувствах облекчение .Изследвания си направих година след приема на АБ,нямаше и помен от бактерията.Но както казах,това е индивидуално.Успех!Има начини.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 037

sparki, би ли дала линк към ензимите!

# 23
  • Мнения: 140
Трудно се оправям с телефона.Ензимите са на "Jamieson".

# 24
  • София
  • Мнения: 1 037
http://apteka.framar.bg/30050630/%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BC% … 82%D0%BA%D0%B8-90

Предполагам тези имаш предвид. Благодаря!  bouquet

# 25
  • Мнения: 51
Съставките на тези ензими са същите като на креона - http://apteka.framar.bg/11002684/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BE%D0%BD- … -25-000-%D0%B5-20

Те нямат обаче много общо със стомаха, а с панкреаса.

# 26
  • Мнения: 9 991
Съставките на тези ензими са същите като на креона - http://apteka.framar.bg/11002684/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BE%D0%BD- … -25-000-%D0%B5-20

Те нямат обаче много общо със стомаха, а с панкреаса.

Защо да нямат общо със стомаха? Панкреаса е храносмилателна жлеза. Изчетох съдържанието на по-горе посочените ензими. Хареса ми че са от растителен произход. Ако съм ги знаела съм щяла да ги пия.

# 27
  • Мнения: 140
Пила съм преди време креон и никакво подобрение не усетих.Тези ензими определено ми повлияха много добре затова ги и препоръчвам.Нека всеки сам вземе решение за себе си.И да плюса е ,че са на растителна основа и определено подпомагат храносмилането и болезненият и подут корем вече ги няма. bouquet

# 28
  • Мнения: 1 309
Здравейте! Много от симптомите ги имам и аз. Подуване, газове, колики, гадене, киселини..., но и едно много често оригване. Вие оригате ли често? И аз съм с диагноза колит и раздразнено дебело черво. Но тия екстри ги имам от няколко години. От близо 1 година се появи и това оригване, което вече ме притеснява. Появява се през 15-20 мин и то всеки ден. Страх ме е от гастроскопията, с кръвни изследвания дали ще се установи наличие на бактерия  newsm78

# 29
  • Мнения: 51
Аз следващия месец ще се подложа на този дихателен тест, четох, че в Токуда го правят и ще ви пиша какъв е резултатът, защото както вече споменах кръвните са ми положителни, а биопсията от стомаха - отрицателни.
Аз от малка си създадох навика да се оригвам и то нарочно и ми е останало малко като лоша черта. Иначе от както се помня съм с газове и подут корем, но мисля, че почти няма хора без такива симптоми или поне аз не познавам.

Сега ми препоръчаха да приемам регулатпро. http://regulat.bg/
 Това са ензими за подсилване на имунната система, малко е скъпо, но аз вече го приемам 2 седмици и се чувствам много добре, много енергия ми дава и цялостно състоянието ми се подобри, както и пробиотик и доста чайове всеки ден.

Защо ви е страх от гастроскопията?
Мен пък много ме е страх от неизвестността и това, че не зная какво точно ми е.

Общи условия

Активация на акаунт