Вегетарианска тема 8 - какво ще готвим днес

  • 87 164
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 9 991
Докладвам за веган кашкавала, препечен е вкусен.

# 751
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Пресен нахут,много био. Много вкусен.

# 752
  • Мнения: 182
Мина рождения ден, но не съм писала, защото хич не ми беше до писане. На всичкото отгоре големия беше на НВО по БЕЛ и Мат, та това допълнително ме изцеди. Та, тортата беше много хубава, с ягоди и маскарпоне, мъжът ми я сиропира, та стана сочна и вкусна. Сега готвя каквото дойде, предимно салати, ориз, снощи доматена супа, панирани тиквички. Синът ми иска пълнени тиквички на фурна.

# 753
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мен ме нямаше известно време, сменихме тапетите (както се казва тук).
не, че не съм готвила, но все неща набързо.
бяхме в Испания и опитах зеленчукова паейя в едно заведение и не ми хареса, та аз я сготвих после и мъжът ми потвърди, че е по-вкусна  Mr. Green
но там зеленчуците и плодовете са по-вкусни, отколкото в Германия.

като се прибрахме лозата имаше листа и правих сарми.
кефирът стоя 17 дена в хладилника с едно и също мляко и накрая беше станало нещо като свежо сирене. сложих му яйца, продъловата форма за кекс облепих с тесто, наредих аспержи, залях с кефир-яйчената смес, загърнах и направих терин. стана супер.

още два вида кьопоолу, песто от магданоз, извара с печени чушки, зеленчуков гювеч, червена леща и просо с доста зеленчуци, пица с питки за дюнер.

за днес нямам идеи.
при нас е голяма жега, детето отказва готвени неща и яде студено мляко с овесени ядки. newsm78

# 754
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
пататник във фурната
сладкиш със сметана и манго
капоната, но в тава, че нямах време да стоя на котлона
палачинки
салати разни и разнообразни
намазка от сирена
наложено сирене (ядем го към салатата)

# 755
  • Мнения: 3 743
омлетено руло,
варени яйца,
варени запечени картофи,
кейл пица на тиган,
спаначена баница в кексова форма
лазаня от безглутенови кори със замразени зеленчуци, доматено пюре, сирене и кашкавал
торта за РД
ориз, грах, нахут

май отдавна не съм се отчитала в темата, но другата седмица почват пак пости Mr. Green

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 20:05 от Галче

# 756
  • София
  • Мнения: 3 020
Крем супа от лапад
Забулени яйца в доматен сос
Славянски гювеч
Кюфтета от тиквички

# 757
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
омлетено руло,
варени яйца,
варени запечени картофи,
кейл пица на тиган,
спаначена баница в кексова форма
лазаня от безглутенови кори със замразени зеленчуци, доматено пюре, сирене и кашкавал
торта за РД
ориз, грах, нахут

май отдавна не съм се отчитала в темата, но другата седмица почват пак пости Mr. Green
Пости  newsm78
Аз имам много тиквички и май ще правя кюфтета.
Мм напоследък яде варени марули . Аз не си падам баш,но понеже той трябва да пази диета за ехограф, вчера ща не ща ядох. Не е зле. Може и сърмички да направя.
Панирах тофу и пекох веге кренвирш .

# 758
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Крем супа от лапад
Забулени яйца в доматен сос
Славянски гювеч
Кюфтета от тиквички

ще си открадна крем супа от(марули) лапад
Писали сме едновременно  Hug

# 759
  • Мнения: 1 418
У дома в последно време сме основно на салати, сурови сладоледи, пак салати и крекери. Имаше хладни дни и пекох картофи с билки, приготвих и chili con carne, всъщност chili sin carne  Laughing Хареса ми пшеничния гранулат, нан който попаднах. Ето го. http://vkusnosbety.blogspot.bg/2017/06/vegan-chili-con-carne.html

# 760
  • София
  • Мнения: 4 305
при нас са основно салати с разни добавки и никой не се оплаква
снощи правих оризови кюфтета и таратор

# 761
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
промениха начина на обядване в Дг, сега се хранят на шведска маса и детето реши, че така ще се и вечеря у нас  Crazy
трябвало да има избор и всеки да си взима... премести мебелите, намести всичко, слага, вдига. чудесия.

сега трябва да измислям какво да готвя, че да има всеки да си избира  hahaha

смятам да правя ориз със спанак и гъби (детето не яде гъби) и ще направя и един без.
салата трябвало да има (нищо, че не я яде  Mr. Green), ще направя от домати.
сосът също трябвало отделно, всеки да си слага колкото иска.
вчера изцапах двойно повече посуда Rolling Eyes

обаче детето каза, че само 4 пъти ще се храним така, защото там където е сложил шведската маса стана тясно и го дразни  bowuu

# 762
  • Мнения: 3 743

Петрови пости, ако не се лъжа се казват и започват другата седмица Peace

# 763
  • Мнения: 735
Да,точно така! Петрови пости са!

# 764
  • Мнения: 1 418
промениха начина на обядване в Дг, сега се хранят на шведска маса и детето реши, че така ще се и вечеря у нас  Crazy
трябвало да има избор и всеки да си взима... премести мебелите, намести всичко, слага, вдига. чудесия.

сега трябва да измислям какво да готвя, че да има всеки да си избира  hahaha

смятам да правя ориз със спанак и гъби (детето не яде гъби) и ще направя и един без.
салата трябвало да има (нищо, че не я яде  Mr. Green), ще направя от домати.
сосът също трябвало отделно, всеки да си слага колкото иска.
вчера изцапах двойно повече посуда Rolling Eyes

обаче детето каза, че само 4 пъти ще се храним така, защото там където е сложил шведската маса стана тясно и го дразни  bowuu
- asyalein -много сте сладки, чудесна майка си! Забавлявате се заедно с детенце Hug

Най-накрая си намерих ревен тази година- от Метро, имаше само 4 дръжки, а аз много планове. и сега се чудя сироп/лимонада ли да правя, пай, сладкиш/мъфини, крем, тарт, конфитюр ?!?!?! Обичам да смесвам с ягоди, но искам и нещо друго да опитам. Голямо чудене и планове за тези 4 стръка. Иска ми се в повече неща да го използвам и освен да приготвя  от всичко някакви бейби количества...

Тази вечер готвих прясно зеле със зелени сливи. А сега пия горещ шоколад, който си направих сама.

Общи условия

Активация на акаунт