Как извадихте зъбите !!!!!

  • 790
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Моля ви кажете при вас как беше със зъбите, че при нас е пълна програма обаче се притеснявам кое да отдавам на зъби и кога да се обаждам на лекар!
Бебка от вчера ми отказва храна и не дава нищо да и доближа до устата. Почти нищо не е яла вече втори ден и само мрънка, дъвчи всичко на горния венец. Малко и се разреди акото - два пъти на ден но редичко. Не иска да си заспива в леглото а на ръце. Не знам още какво да очаквам. Първите две зъбчета ги извади за два дни само с хленч. Ама сега се мъчи доста. Мажа и Калгел, успокоява я но незнам още с какво да и помогна. Тази липса на апетит ме притеснява.
Кажете при вас как беше и кое мога да отдам на зъбки и кое - не.

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
При нас преди три дни ни изби първия зъб, отдолу ляв. Марти постоянно мрънкаше, акаше по три-четири пъти на ден но не рядко, будеше се през 3-4ч нощем и тогава я мазвах с Калгел, успокояваше се и пак след з-4 часа се будеше. Не искаше да спинка през деня и хапваше малко по малко. Сега чакаме втори зъб почти е избил и пак е неспокойна. Имахме и малко хремичка която отшумя за ден-два. Температура не сме дигали. Така е при нас, някой даже и не разбират кога на бебоците им избиват зъбките а други направо се побърквот покрай едно зъбче. Пожелавам ви леко зъбоникнене  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 922
При нас първото зъбче се показа на 6месеца и един ден, а второто след два дни. Той по принцип си акаше по няколко пъти така че за това не мога да кажа, но за яденето беше пълен кошмар. Нищо не яде, всичко го дразни и постоянно си пъха ръцете в устата. Давах само мляко и то пие съвсем малко, ама не съм го назорвала. Като пробие зъбчето си връща апетита.  Три нощи почти не сме спали. Неспокоен, раздразнен, за щастие поне температура нямахме. (Горните зъби всичките ги изкарахме с 39 C ) През деня по се трае, но вечер само Калгел мажем, та да дремнем някоя минута.
Стоматолозите одобряват само едни гумени чесалки, които се замръзяват в хладилника, но при нас не помогнаха кои знае колко. Май ръцете изтръпват по бързо, отколкото венците.

Сега знам един съвет, много е ефективен при нас ( а и при доста познати): Обезсоляваш качествено сирене и няколко пъти през деня даваш на детето малко (1 каф. лъж.)

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз си знам за краставицата и си пея за нея по всяка тема за никненето на зъбите Wink  Grinning
На Иво много добре му действат едни хомеопатични гранулки на Боарон-Хамомила Вулгарис 15СН. Докато не ги открих (благодарение на форума на "Моето бебе") и при него забките излизаха много мъчително-с висока температура (38,5), киселене, хрема.... така избиха първите 2. Обаче откакто ги давам почти не усещам кога никнат. Вече има 10 зъба-включително 4 кътника.
Ако те интересува-пусни търсачка, ще ти излязат няколко теми. Ако не успееш да намериш нищо, пиши ми-мога да ти кажа някои подробности.
И други майки са ги давали на децата си и са доволни от тях.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Виолета,
ти на това ли му викаш пълна програма? Grinning
Моят батко започна да прави зъбни кризи на 6 месеца -  2 месеца преди 1-я зъб да излезе- през  седмица по 1 седмица и това до последния зъб (почти до 3 години). Кризите се състояха във висока Т - 38-39, повръщане, стомашни болки, разстройство, никакво хранене или каквото хапне - връща, плакане денонощно, носене на ръце и спях с него на ръце на един стол в началото, а като по-голям двамата на спалнята, а тати в хола...
Даваи Хамомила, както ти е написала Виви - 4-5пъти на ден, Давай някакви по-твърди бисквити да чеше венците или обелена ябълка. Препоръчвам ти да даваш течни витамини, защото при никнене на зъбки имунният статус намалява. И не се шашкай, ще ви мине Grinning

# 5
  • Мнения: 4 358
При Оги първото зъбче беше по-трудно - вдигна Т 37.2, нямаше апетит, стана много нервен. Две седмици по-късно се показа второто зъбче без каквото и да било неразположения. В девети месец му избиха 6 зъба наведнъж, отново доста леко. Явно не е само до дете, ами и до зъб.
Ако се притесняваш, обади се на педиатъра ви или сподели за неразположенията на консултацията. Аз мисля, че всички споменати от теб "екстри" са абсолютно нормални при никнене на зъбки и не виждам повод за притеснение.
На Оги гумените дъвкалки много му помагаха, дано и при вас имат положителен ефект!

# 6
  • Мнения: 111
Цитат на: aja
Моят батко започна да прави зъбни кризи на 6 месеца -  2 месеца преди 1-я зъб да излезе- през  седмица по 1 седмица и това до последния зъб (почти до 3 години). Кризите се състояха във висока Т - 38-39, повръщане, стомашни болки, разстройство, никакво хранене или каквото хапне - връща, плакане денонощно, носене на ръце и спях с него на ръце на един стол в началото, а като по-голям двамата на спалнята, а тати в хола...
Даваи Хамомила, както ти е написала Виви - 4-5пъти на ден, Grinning

Леле леле!!!
Ще взема да пробвам Хамомила. Вече на няколко места четох че помага.
Благодаря ви.

# 7
  • Мнения: 2 000
Ох, и ние имахме проблеми със зъбите. Първите 2 излязоха когато Митко беше на 7 месеца без 2 дни. 10 дни преди това имаше 37.5 - 38 градуса температура, не искаше нищо друго за ядене освен кърма и имаше зачервено дупе. Водихме го на доктор - казаха възпалено гърло. И така, мислехме, че температурата е от гърлото. Обаче когато след около месец пак имаше абсолютно същите симптоми и пак казаха, че има възпалено гърло, аз малко се усъмних, а когато след седмица излязоха още 2 зъба, реших че всичко е било от зъбите. Следващите 2 зъба излязоха наскоро без никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт