Сватба или не

  • 6 107
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 30 107
Как` Сийка, не е за тази тема, но в последно време установявам, че е по-добре да не си в брак. Имаш повече възможности за "помощ" от държавата например. Wink

# 61
  • Мнения: 4
Как` Сийка, не е за тази тема, но в последно време установявам, че е по-добре да не си в брак. Имаш повече възможности за "помощ" от държавата например. Wink

Здравей,

Би ли дала конкретни примери за възможности? Тоест бих искала ако някой знае наистина дадените разлики в единия случай и в другия?

# 62
  • София
  • Мнения: 30 107
Как` Сийка, не е за тази тема, но в последно време установявам, че е по-добре да не си в брак. Имаш повече възможности за "помощ" от държавата например. Wink

Здравей,

Би ли дала конкретни примери за възможности? Тоест бих искала ако някой знае наистина дадените разлики в единия случай и в другия?

Конкретно коментирахме скоро в една друга тема, че тези, които нямат брак, се регистрират на отделни адреси и така не се водят, че живеят на семейни начала т.е. имат право на детски и някакви други помощи, защото доходът на бащата не се взема предвид. Живеят заедно, бащата гледа детето, осигурява сем-то, но това няма как да се докаже и самите служителки в СП им "подказвали", че има такава вратичка.
На същия принцип се получава и помощ за първокласник, ако не греша т.е. без брак нищо не може да се докаже.
При тези, които имат сключен брак, нещата са ясни. Там бащата е част от сем-то, неговият доход влиза при всички случаи и шанс за детски и други "помощи" няма.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Така написано изглежда,сякаш всички без брак получават детски и помощи,няма такова нещо.Нямам брак,не получавам детски,защото доходите ми надхвърлят необходимата сума.Други помощи,какви други аз не знам да има.Получават малцинствата за ток и дърва може би,ние не получаваме нищо.

# 64
  • София
  • Мнения: 30 107
Така написано изглежда,сякаш всички без брак получават детски и помощи,няма такова нещо.Нямам брак,не получавам детски,защото доходите ми надхвърлят необходимата сума.Други помощи,какви други аз не знам да има.Получават малцинствата за ток и дърва може би,ние не получаваме нищо.
Идеята беше, че при липса на брак имаш възможности да излъжеш системата. Това обясняваха в другата тема. Живеят заедно, сем-во са, но умишлено не се водят на един адрес т.е. не живеят на семейни начала и по този начин вземат помощи.

Общи условия

Активация на акаунт