Мария от Стара Загора и изнасилвачът Боньо Фаса

  • 33 040
  • 248
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16
Това също е неправдоподобно. Не ми се вижда вероятно момичето да проституира, пък доброволно да отиде да прави секс с тоя урод пък съвсем.

Впрочем той и други жени е примамвал... Някак.

И как, по-точно?

Той че е противен тип, спор няма, а тя какво е правили у дома му? 18-годишна - при тоя дъртак? Щял да ѝ показва снимки на дъщеря си - в полунощ! - да бе, да. Отказал е да ѝ плати и е станал скандала, ясна работата. Малко напомня на тази история: http://www.flagman.bg/article/108656

Аман от махленски изказвания. Извинявай, но ти там ли беше? Така убедено твърдиш, че си сигурнА какво е било. Съдия ли си, адвокат ли си?

А ти защо реши че съм жена? Сякаш в този форум мъж не може да влезе.. Аман от коне с капаци.
Според теб какво е правила там?

# 31
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Кон с капаци, Морския, си ти!!! Мъжоците като теб не виждате по-далече от оная си работа... Ама си ми ясен, млад си, зелен си, едва ли си помирисвал истинска жена, друго не очаквам от теб... Когато станеш истински мъж и баща, тогава пак намини да си оставиш мнението в нашия форум! Sunglasses  bowuu

# 32
  • София
  • Мнения: 11 484
И аз това се чудя - какво по дяволите е търсила там? Не искам да кажа, че сама си е виновна, ама какво търси там, че и на тоалетна иска да влезе? Явно не я е замъкнал насила до дома си.

# 33
  • Мнения: 31 664
Това също е неправдоподобно. Не ми се вижда вероятно момичето да проституира, пък доброволно да отиде да прави секс с тоя урод пък съвсем.

Впрочем той и други жени е примамвал... Някак.

И как, по-точно?

Той че е противен тип, спор няма, а тя какво е правили у дома му? 18-годишна - при тоя дъртак? Щял да ѝ показва снимки на дъщеря си - в полунощ! - да бе, да. Отказал е да ѝ плати и е станал скандала, ясна работата. Малко напомня на тази история: http://www.flagman.bg/article/108656

Аман от махленски изказвания. Извинявай, но ти там ли беше? Така убедено твърдиш, че си сигурнА какво е било. Съдия ли си, адвокат ли си?

А ти защо реши че съм жена? Сякаш в този форум мъж не може да влезе.. Аман от коне с капаци.
Според теб какво е правила там?

Извинявай, че нараних нежните ти чувства, наричайки те жена.  Rolling Eyes
А какво е правила ли? Ей сега ще и звънна по телефона да я питам и да даде подробен доклад специално за теб  ooooh!
А ти как реши, че и било платено? Свидетел ли беше?  Joy
Няма значение дали е постъпила наивно. Имало е изнасилване и самозащите. Както казаха по нагоре една жена има право да каже не. Дори и на собствения си мъж.
Жалки са хората, които си позволяват ей така да съдят някого, когото не познават. А още повече, че и на са били на събитието. И това превръща такива хора в махленски клюкарки.

# 34
  • Мнения: 2 299
Съгласна съм с казаното "един изрод по малко", че си е получил заслуженото (макар и да не съм го чувала, а съм от Стара Загора).
Но когато гледах репортажите по ТВ...ми се стори странна цялата случка.
Тогава адвокатът на момичето обясняваше във всяка медия, нейната версия (то няма на кой друг), но самият той...не ми изглеждаше, като адвокатите, които съм гледала по ТВ и срещала...попринцип са по сдържани, боравят с факти...а нейният адвокат говореше все едно са приятели, не клиент и адвокат (нищо лошо попринцип)...но някак не ми вдъхна доверие...твърде емоционално обясняваше, сякаш не е длъжностно лице, а срещнат случайно минувач...този казал това, Мария онова, в града се говорело трето... Както и да е, просто на мен така ми изглеждаше.
Другото, което ми направи впечатление и то лошо беше изказване на майката на Мария, когато протестираха пред съда.
Тя започна пред камерата да обвинява управителят на заведението в което Мария е работила, защо не я е спрал, да не тръгва с дядото...че какво право има шефа и да се бърка какво прави в извън работно време...може да и даде съвет да и каже недей ходи с него, ама да я спре ??? Пък и там нищо не се каза, дали пък не я е предупредил управителя или не е разбрал или е решил да не се бърка, тя си е пълнолетна...
Попитаха я журналистите защо дъщеря и е отишла в апартамента на насилника...ами той бил мил дядо, държал се добре с нея, искал да и покаже снимки на дъщеря си...айде бе...че да и покаже снимки в заведението...после версията, че искал да я запознае с дъщеря си...същото...не може ли да заведе дъщеря си в кафето и да ги запознае...да не е на 13, че да я излъжат по такъв начин...
Майката продължи да обвинява всички други за случилото се, а като я попитаха защо не е казала на дъщеря си да не се вижда с дядото...започна ама аз не го познавам...включи се и някакъв мъж да суфлира, че тя не го познавала...
Е хубаво де...дъщеря ти ще ти обяснява за някакъв дядо, дето ходил в кафето и се държал мило, искал да я запознава с дъщеря си и ти няма да я предупредиш, да и кажеш не се занимавай с него, внимавай или да се зачудиш какво иска този от детето ти...
Тук ми направи много лошо впечатление майката...да вини всички други, но не и себе си, че тя е тази която трябва да я възпитава и пази...
Като показаха и коментар на сервитьорка от друго заведение, където е работила Мария, която каза, че още първият ден Мария си е тръгнала с оборота, звънели и, тя не вдигала, накрая се съгласила да върне парите, за да не звънят в полицията и Мария е казала, че майка и я е накарала...
Аз съм гледала само тези коментари...може и да има по нова информация и по различна, но от това показано и разказано се сетих за случай на едно момиче, където майка и я "пласираше" на по възрастни мъже. Момичето беше на 16...майката не работеше и така излизаха с мъже...черпеха ги, подаръчета а у...дъщерята "плащаше". Тогава дъщерята сякаш не се осъзнаваше...незнам майка и по какъв начин и промиваше мозъка...след години се осъзна, но още я обвинява...доката на майката хич не и пука...пили, яли...минало, заминало.
Та със сигурност на момичето ще и трябва доста време, за да се възстанови психически, да се отърси от случилото се...може и смяна на града, прекъсване на старите контакти, ново училище да са по добрият вариант за нея ...не го пожелавам на никого да се случва, но все пак смятам, че има нещо гнило в цялата случка...и казаната версия в медиите е по различна от тази в действителност...поне някоя част



# 35
  • Мнения: 3 118
Той че е изрод - изрод е. Аз това прочетох в дир: "Не съм мислела, че може да ме нападне. Говорехме на вратата, аз имах нужда да отида до тоалетната, затова влязох. Тогава той заключи вратата и аз се притесних.... " Та и тя не ми се вижда света вода ненапита. Точно на вратата му почувствала нужда да отиде до тоалетна. Възможно е, да, ама чак пък толкова да не може да устиска 5 - 10 минути.
В никой случай не искам да защитавам рецидивиста.

И дори да не е вода ненапита, никой няма право да я изнасилва. А тя има право да се защити.

# 36
  • Мнения: 25 600
Успокойте тона, моля. И не се поддавайте на журналистически манипулации. Совите май не са точно това, което раздуват по медиите. Оказва се, че има куп несъответствия между разказа на Мария и фактите, събрани от разследващите. Затова тук хората просто изчакват да видят какво ще се установи в крайна сметка. Има следствие, ще има и съд. Ще почакаме и ще разберем какво се е случило в крайна сметка.
Само журналистите продължават да ровят за още и още пикантерии – не е лесно да се работи в жълта медия все пак...
Опасявам се, че се повтаря истерията историята с Тодор от Враца.

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Заклала го, наспала се и чак на следващия ден случайно се сетила какво се било случило...  Thinking

# 38
  • Мнения: 990
Аз не мога да повярвам, че има жени, които мислят, че тя е виновна..... Да не дава Господ, вие или дъщерите Ви да попаднат в такава ситуация. Защо това момиче като капка ще иска да бъде с този мазен уродлив старец според Вас? Млади мъже няма ли? Не искам да знам, какво се върти в главите на жени, които допускат такива мисли, как възприемате света и тн...Думи нямам.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Първо в заведението в което е работила въпросния Боньо е бил  редовен посетител, персонала и редовните посетители са били наясно с неговата личност и история. Второ въпросната Мария е имала издънки свързани с пари преди да започне работа в въпросното заведение. Като момиче поддържащо външния си вид, имащо гадже и водещо активен полов живот не би трябвало да мисли толкова наивно. Трето тази отрепка Боньо е преживял тежък инсулт, трудно се е обслужвал сам изобщо, да не говорим да влиза в борба с момиче на 18 г. Доколкото разбрах, стари негови дружки от криминалните среди го съжалили след инсулта и му дали да продава наркотици (не знам какви), за да може да изкарва някой лев и да преживява. Сега какво прави това явно отворено момиче в неговия дом, защо и беше сешничко на интервюто за Ничия земя, защо няма белези от борба по нея, или пък следи от изнасилване е тема на безкрайни разсъждения. Изобщо не дава вид на момиче преживяло насилие.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Аз не мога да повярвам, че има жени, които мислят, че тя е виновна..... Да не дава Господ, вие или дъщерите Ви да попаднат в такава ситуация. Защо това момиче като капка ще иска да бъде с този мазен уродлив старец според Вас? Млади мъже няма ли? Не искам да знам, какво се върти в главите на жени, които допускат такива мисли, как възприемате света и тн...Думи нямам.


Не драматизирай толкова, и преди да кълнеш спри се и се позамисли. Това че някой посочва друг с пръст не значи, че посочения е виновен. Този може да е голям боклук и пълна отрепка, но пък Мария ли е тази която трябва да въздаде правосъдие.
Аз познавам изнасилени момичета и то две, първата я завличат от улицата 4 мъже, натъпкват я в кола и я мъкнат в къщата на единия. Бяха я били, гаврили се с нея ужасно (нея да описвам всички гадости), момичето скочи от втория етаж да се спаси. Лежа в болница, едва я оправиха, тогава никой не се отказа от нея, всички я подкрепиха, знаеш ли колко много време мина преди това момиче да се усмихне изобщо!? Другото момиче някакъв я завлече в едни храсталаци в градската градина посред бял ден, слава Богу двама мъже са я чули да крещи и са й помогнали. Тези момичета са ми приятелки, минах през цялата тази драма с тях, е, поведението и изобщо всичко нямат нищо общо с усмихнатата Мария, която на всичкото отгоре може би е убила и човек.

# 41
  • Мнения: 30 802
Абе Боньо Фаса...аз живея в свят, в който има т. нар. "станфордски изнасилвач" и доста хора биха се радвали и той да е заклан, ей така за идеята. Тоест мнението е към наказване на изнасилвача, без да се търси вина от жертвата. Което отваря вратички за интересни женски номера в някои извънредни случаи.

# 42
  • Мнения: 21 443
Да не е искала да го обере?
На мен ми е чудно - все пак там хората се знаят горе-долу, предполагам, как пък ще помисли тоя криминалитет за добър чичко? Сигурно е бил известен на обичайните посетители.

# 43
  • Мнения: 11
И аз това се чудя - какво по дяволите е търсила там? Не искам да кажа, че сама си е виновна, ама какво търси там, че и на тоалетна иска да влезе? Явно не я е замъкнал насила до дома си.

Изнасилването си е изнасилване, няма значение "Какво е правила там"... ако присъдата зависи от културни норми - например според теб не е нормално млада жена да говори с някой вечер и затова не е учудващо, че е изнасилена, за някой арабин фактът, че ти ходиш по бански на морето те прави автоматично безпътна жена и няма да е толкова зле ако ти направи нещо.

Тръгне ли да се мисли дали си го просиш или не... вече влизаме в съвсем друга категория общество. Когато бях 6ти клас едно момиче от класа ми взе да излиза с 30 годишни чичковци и някои коминтираха, че тя си "го проси"- какво точно- не казаха. Вместо да осъждат изродите, които я примамваха с дрънкулки я обвиняваха нея. Трябва да сме единни и да се подкрепяме като жени.

Оставам едно стихотворение на  Мартин Нимьолер

Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.
Когато дойдоха за мен - вече нямаше кой да говори.

# 44
  • Мнения: X
Много странна история. Ето видео-интервюто с Мария. Особени реакции има.

Общи условия

Активация на акаунт