Измъква се от коланите на столчето за кола!

  • 1 611
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 758
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.
и аз като Буба да те питам - ти сериозно ли говориш или нещо ни будалкаш.Как ще го слагаш детето така #CrazyБожеееее....е неам думи, честно Shocked
Пък моя синковец обожава да се вози.Само като си види столчето и се затичва към колата.Ако ме е нервил цял ден и искам да кротне, го пъхам в колата и почваме да си правим кръгчета Mr. GreenДосега не си е махал коланите, но 2 пъти вече си ги откопчава.

# 16
  • Мнения: 7 821
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.

 Shocked Shocked Shocked

# 17
  • Мнения: 388
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.

 Shocked Shocked Shocked
Познавам такава майка.Не само не го връзва,ами го вози на предната седалка и то не мърда.
 Shocked Shocked Shocked

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. ...
Даааа. Така мен ме возеха в жигулката преди около 30 години  Crazy

# 19
  • Мнения: 190
Всичко е въпрос на гледна точка. Наистина си возя детето така и досега да чукна на дърво не съм имала проблеми. Не смятам, че постъпвам безотговорно. Първо когато съм с детето карам значително по-бавно и внимателно, а от удар никой не е застрахован, така че ..... Плюс това моето дете никога не е обичало да е вързано по какъвто и да е начин и предпочитам спокойно пътуване, пред писъците и.  Това си е моето мнение и моята гледна точка, с които не ангажирам никого, просто споделих с вас как аз си возя детето.

# 20
  • Мнения: 1 866
Всичко е въпрос на гледна точка. Наистина си возя детето така и досега да чукна на дърво не съм имала проблеми. Не смятам, че постъпвам безотговорно. Първо когато съм с детето карам значително по-бавно и внимателно, а от удар никой не е застрахован, така че ..... Плюс това моето дете никога не е обичало да е вързано по какъвто и да е начин и предпочитам спокойно пътуване, пред писъците и.  Това си е моето мнение и моята гледна точка, с които не ангажирам никого, просто споделих с вас как аз си возя детето.

Ако живееше в чужбина, след подобни изявления щяха да те обявят за социален случай. И щеше да платиш доста скъпо за безхаберието си. Жалко че живеем в държава, където подобна безотговорност и пълно безхаберие се толерира.

# 21
  • Мнения: 1 210
Всичко е въпрос на гледна точка. Наистина си возя детето така и досега да чукна на дърво не съм имала проблеми. Не смятам, че постъпвам безотговорно. Първо когато съм с детето карам значително по-бавно и внимателно, а от удар никой не е застрахован, така че ..... Плюс това моето дете никога не е обичало да е вързано по какъвто и да е начин и предпочитам спокойно пътуване, пред писъците и.  Това си е моето мнение и моята гледна точка, с които не ангажирам никого, просто споделих с вас как аз си возя детето.

И аз карам внимателно, когато съм с детето, но никога не знаеш колко внимателно карат другите. Преди година и половина, спрели на кръстовище, един заплеснат младеж ни нацели отзад и ни метна 3 метра навътре в кръстовището (не ни бил видял  Shocked). Аз залепих глава на предното стъкло, пък какво щеше да стане с детето ако не беше вързано в столчето си за кола - просто не ми се мисли. Не съм гледала нито един краш тест, но дори часовете по физика в училище ми стигат, за да знам какво би станало.

Така че преразгледай поведението.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако живееше в чужбина, след подобни изявления щяха да те обявят за социален случай....

Ааааааа Naughty и в БГ вече е забранено. Друг е въпросът колко хора го спазват.

Преди около година имаше във форума една майка, която благодареше на Бог, че е спасил децата й /бебе и малко момченце/ при катастрофа и двете се бяха возили като свободни електрони в колата. Бебето в нейните ръце /което е същото де/ беше излетяло на 10 метра извън колата.

# 23
  • Мнения: 1 866
Ако живееше в чужбина, след подобни изявления щяха да те обявят за социален случай....

Ааааааа Naughty и в БГ вече е забранено. Друг е въпросът колко хора го спазват.


Да, знам, че е забранено, но контролът е нулев, а санкциите далеч не толкова стряскащи. Което обезмисля закона според мен. Фактът, че сме свидетели на подобни изявления е достатъчно показателен.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Ако живееше в чужбина, след подобни изявления щяха да те обявят за социален случай. И щеше да платиш доста скъпо за безхаберието си. Жалко че живеем в държава, където подобна безотговорност и пълно безхаберие се толерира.
Направо под съд те дават  Rolling Eyes
Мен ме предупредиха скоро, защото не сме обезопасили камината. Обясних, че не я ползваме, но тях това не ги интересува, ТРЯБВАЛО да се обезопаси  Confused

# 25
  • Мнения: 463
По темата-и моят хубавец успя наскоро да се измъкне от коланите на столчето за кола Rolling Eyes,много се изненадах,а после успя и от коланите на количката,лошото е че веднъж като разбра че може продължава да се опитва постоянно и отвреме на време успява.

към rogeste  за това,че трябва да се закопчават децата,ами аз си слагам колан като се кача в колата,защо тогава да оставя детето си незащитено?Също ако детето знае,че в колата се пътува вързано ще се научи,нали същото важи за количката?И още нещо дори и шофиора да внимава,това не важи за останалите на пътя ,нали?

# 26
  • Мнения: 87
Стига бе - на нищо я направихте жената...
Да ви кажа, че ако те нацепят на магистралата - явно само там тя си позволява това "своеволие" няма никакво значение дали си с колани - даже съм чувала за случай, когато бебето пада между седалките и само това го спасява, ако е било в столчето да е аут...
Нашето столче има една джаджа, дето събира двата колана и с нея я стягам и няма измъкване - нещо като пластамсова тока. Ако го нямате в комплекта вижте дали не се продават отделно.

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 21:42 от atina

# 27
  • Мнения: 603
Eдна идейка, за да не се измъква детенцето от коланите. Може да зашиеш напречно коланче между двете презрамки. Коланчето трябва да минава над гърдите, да може да му се регулира дължината и да е със закопчалка по средата. Такива коланчета имат туристическите раници.

Инъче, ние съвсем скоро пътувахме на дълъг път и установих, че границата на издържливостта на моето дребосъче са три часа. След това почва мрънкането. Пробвах нови играчки, предмети, ама не помогна за повече от 3 минути. Тогава започнах да му приказвам. Нещо от типа "Ей там е нашата къща - виж как свети и колко е мънчка. Сега като се приберем ще видиш играчките, които те чакат, твотето легло и т. н. всичко което ми дойде на езика". Така изкарахме последния полвин час без да мръннем.
За протокола - Ники си пътува в столче, откакто се е родил. Обикновено е сам на задната седалка. Изключително рядко се е случвало да седи в скута ми - ако се наложи да се качим на чужда кола. В резултат приема столчето за даденост и не търси други алтернативи за пътуване.
Виждала съм как деца буквално тичат по задната седалка и съм се ужасявала много. Да не говорим за майки дето ги возят свободно седнали без колан на предната.
Но всеки сам си решава. Все пак става въпрос за неговото дете.

# 28
  • Мнения: 190
Направо под съд те дават  
Мен ме предупредиха скоро, защото не сме обезопасили камината.
Защо да ме дадат под съд - за това че правя това, което смятам за правилно ли? Че нали това е целта, всеки да прави това, което смята за правилно. За мен не е правилно да връзвам детето си и не го правя. Аз не Ви осъждам за това, че си връзвате децата, нали?

# 29
  • Мнения: 3 153
Направо под съд те дават  
Мен ме предупредиха скоро, защото не сме обезопасили камината.
Защо да ме дадат под съд - за това че правя това, което смятам за правилно ли? Че нали това е целта, всеки да прави това, което смята за правилно. За мен не е правилно да връзвам детето си и не го правя. Аз не Ви осъждам за това, че си връзвате децата, нали?
Ами не е точно така, защото не е твое решението как да возиш детето си! Има си правила за движение и безопасност, които са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, а не просто пожелателни! Никой не те пита дали обичаш да караш с колан, а просто те задължават да го правиш! Не се обиждай, но наистина е безотговорно такова отношение, това е моето мнение! Правилата са измислени, за да се спазват и да ни предпазват в този случай, не просто за фън, а когато става въпрос за безопасността на децата ни, мисля че в подобни правила има голяма логика и смисъл, срещу които е доста нелогично да роптаем! Разбира се ти сама си решаваш!

Общи условия

Активация на акаунт