Частни училища - информативна тема 15

  • 127 293
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X

Какво Ви интересува точно за ЧСУ Евлоги и Христо Георгиеви?

Здравей Аспарагус,

търся пряко мнение от родители на деца, които учат там. Интересувам се от всичко: отношение към децата, добре ли се преподава, на децата харесвали им - такива неща.
Здравейте, моето дете е в това училище и засега сме много доволни. Малко деца са в първи клас - 12. Но аз лично съм доволна от това. Много се учи - учат български, китайски и английски. Учат по МОН, но учат и допълнително по различни сборници - български и математика. По китайски имат и нейтив спийкър. Отношението е изключително добро към децата. А що се отнася до дисциплината - на ниво е.
Дано да продължат така, училището е ново и силно се надявам да запазят нивото.
Най-важното е, че децата нямат сърах от китайския. Моето дете казва, че китайският му е по-лесен от български и английски... Simple Smile

# 706
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Какво имате предвид с "дисциплината е на ниво"?

# 707
  • Мнения: X
Какво имате предвид с "дисциплината е на ниво"?
Simple Smile има дисциплина и тя се спазва Simple Smile Не знам как тяхната госпожа успява да ги овладее, но е факт. Била съм няколко пъти инцидентно в училището и там беше тихо... Чуваха се само гласовете на учитешите. Децата са си деца и когато имали някави спорове, дрязги веднага се взимат мерки. Разбрах от детето, че ако някое дете обиди друго на виновното му се обяснявало къде е сбъркало, карат го да се извинява... За мен е важно, че детето ходи с удоволствие на училище.
За добрата дисциплина има значение може би и факта, че децата ако искат спят на обяд. Тези, които не искат играят на двора, който е с огромни дървета... Всеки ден имат различни активности.
Така или иначе причините са много, но са факт учителите - наистина са всеотдайни и се грижат с много любов. 

# 708
  • Мнения: 98
Благодаря ти много Аспарагус!

# 709
  • София
  • Мнения: 7 277
Аспарагус, по колко часа английски имат седмично?

# 710
  • Мнения: X
Аспарагус, по колко часа английски имат седмично?
По 2 + 10 ч. китайски. Но трябва да добавя, че тяхната нейтив учителка е китайка, която не говори български. С нея се разбират на английски. В по-горните класове ще се увеличават часовете по английски, с оглед подготовката за сертификати.

# 711
  • София
  • Мнения: 7 277
Благодаря, Аспарагус  bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 1 554
Здравейте, поради продължена ваканция, имате ли представа дали съботно-неделните курсове в ПЧМГ ще се провеждат? Благодаря bouquet

# 713
  • Мнения: 8 231
Здравейте, поради продължена ваканция, имате ли представа дали съботно-неделните курсове в ПЧМГ ще се провеждат? Благодаря bouquet

Невярвам след като и състезание /олимпиада/ насрочена за неделя е отменена.

# 714
  • София
  • Мнения: 4 022
Здравейте, поради продължена ваканция, имате ли представа дали съботно-неделните курсове в ПЧМГ ще се провеждат? Благодаря bouquet

Невярвам след като и състезание /олимпиада/ насрочена за неделя е отменена.

Как така отменена?
Имаме мейл, че олимпиадата по бел ще се проведе в неделя.
erna, попитайте на телефоните на у-щето, вероятно има учители там, нищо че децата не учат.

Редактирам се, има инфо на сайта:
http://www.parvamatematicheska.com/2014-11-10-22-58-51/28-import … akancia-2017.html

Последна редакция: ср, 04 яну 2017, 21:35 от EliG

# 715
  • София
  • Мнения: 1 554
Момичета, благодаря. Първоначално на сайта имаше информация само за учебните занятия, а на телефонитеза връзка не отговаряха.

# 716
  • София
  • Мнения: 11 979
МОН удължи с два дни ваканцията и за София. Синът ми никак не е доволен, за разлика от каките му Laughing

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 14:25 от sanaka

# 717
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ние всички сме доволни - само като си представя утре в осем какъв студ ще е...

# 718
  • Мнения: X
Ние сме на училище  Grinning
Детето много се зарадва! Е, и аз също  Simple Smile

# 719
  • Мнения: 550
Моля за отзиви за Първа Частна Английска гимназия Уилям Шекспир в София. Пуснах отделна тема с въпроси за тази гимназия, но не получих никакви отговори от родители на ученици в тази гимназия. Надеждата ми е в тази тема някой да има повече познания за училището. Ходих на ден на отворените врати и като външен наблюдател всичко изглеждаше много добре. Искам обаче да знам, дали наистина е така, както се обещава, че ще се учат предмети като химия и биология на английски. Също така, че ще има екстра часове по разговорен английски.
Тук много силно се надявам нещата да са положителни, защото е един от фаворитите ни за гимназия.

Последна редакция: вт, 10 яну 2017, 10:02 от синята лагуна

Общи условия

Активация на акаунт