Година измина на радост взаимна, септемврийче е вече голямо човече! тема №9

  • 55 504
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 259
Тъкмо се чудех кой вече е станал в този час Simple Smile
Има такива моменти, когато детето пораства и намалява общото количество сън и преразпределя режима си. Не продължава дълго, просто докато се нагоди. Трябва да удържиш малко на ранно ставане и после нещата ще се оправят.

# 721
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Септемврийка,а в колко часа заспива и се буди следобяд? Моя понякога заспива в 13ч и спи до 14ч и тогава вечерта едвам изкарва буден до 20ч,но има дни,в които спи от 15 до 16ч,и тогава заспива около 21ч.....А само един път ли спи през деня? Може би не му е достатъчно?

# 722
  • София
  • Мнения: 1 537
И ние минахме през период с ранно ставане около 4-5. Отмина за няколко седмици. И аз се бях шашнала и много се бях преуморила. Трябва им време, до около 2 нещата се нормализират, защото вече нямат толкова динамични промени и за много дълъг период после режимът е един и същ. Simple Smile

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 580
И ние минахме през период с ранно ставане около 4-5. Отмина за няколко седмици. И аз се бях шашнала и много се бях преуморила. Трябва им време, до около 2 нещата се нормализират, защото вече нямат толкова динамични промени и за много дълъг период после режимът е един и същ. Simple Smile

Дано наистина се оправят, защото ... Вики засега не е ставала толкова рано, но днес се събуди в 6:20 и не можа да заспи отново, въпреки отчаяните ми опити  Cry Спа от 3 до 6, преди това от 1 до 3 мърмореше ... заспа трудно, спа малко и днес ми е много криво. Представям си какво ви е, като сте на крак от 4  #Cussing out

# 724
  • София
  • Мнения: 1 537
Оо и той сега става в 6:30-7 и ми е супер, сравнено с преди. Като се има предвид, че не се буди вече нощем, но като сумнамбул се върти насън във всички посоки. Пак започна да проплаква на сън, а би трябвало скоро зъби да не ни мъчат, че има 16. Обаче си е добре, понеже дори не се разсънява и не се налага да го приспивам, а само го проверявам как е Simple Smile
Аз като се замисля 6:30-7 е напълно нормално време за ставане, при положение, че ляга в 8:30-9 - това са си 10 часа сън. Кака му обаче си ляга между 10 и 11 и той я буди сутрин рано и понякога не успява да се наспи добре.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Оо и той сега става в 6:30-7 и ми е супер, сравнено с преди. Като се има предвид, че не се буди вече нощем, но като сумнамбул се върти насън във всички посоки. Пак започна да проплаква на сън, а би трябвало скоро зъби да не ни мъчат, че има 16. Обаче си е добре, понеже дори не се разсънява и не се налага да го приспивам, а само го проверявам как е Simple Smile
Аз като се замисля 6:30-7 е напълно нормално време за ставане, при положение, че ляга в 8:30-9 - това са си 10 часа сън. Кака му обаче си ляга между 10 и 11 и той я буди сутрин рано и понякога не успява да се наспи добре.

И Вики ляга към 20:30-21ч като вас, но се буди между 7:30 и 8:30 с мноооого мрънкане. Разликата е в това, че не спи все още цяла нощ Sad

# 726
  • Варна
  • Мнения: 457
И ние не спим по цяла нощ, буди се 3-4 пъти, но като сукне малко и бързо заспива. През деня спи само по 1 път, в най-добрия случай за около 3 часа

# 727
  • Мнения: 9 853
И ние сме точно по съшия начин както Септемврийка.

От вчера моят ми се кара - ама да не си помислите, че така - деликатно! Ами!  С цяло гърло вика Ааааа!!!

хах, моля ви се Wink

Да ви кажа, с ММ започнахме нова офанзива по сваляне на килограми. Много много бих се радвала да свала 9 до НГ. Всеки ден се мелят в нутри-чудото връзки с копър, магданоз - чудо, чудо! ви казвам! Не мога се позная, и ММ и него не мога да позная Wink
Ако успеем да се вталимм до НГ - за Коледа не едно прасе, а ПО едно прасе Wink

Който иска да се чувства поканен на смути-парти в Казанлък, по всяко време. Намерихме страхотни рецепти за деца, за мами, че и за татковци Wink

# 728
  • Мнения: 495
Румка, успех в начинанието! Сигурна съм, че ще успеете щом сте упорити, а ние ще чакаме да ни поканите на прасенце Hug

Катя, ние също сме така с въртенето нощем. Преспива по-спокойно до към 1часа и после започва страшно въртене, без да спира, като часовникова стрелка.

Момичета, вече трета седмица се мъчим с едно запушващо се носле. Какво ли не мазахме и капахме и все имаме проблем там. Според вас може ли да е провокирано от зъбките, защото те много я мъчат  newsm78 Имаме само 5.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Румка, щом правите такива смутита направо идваме. То Пловдив-Казанлък ей къде е  Party

Поли, зъби да провокират запушване на носа не съм чувала. По-скоро си е настинка и на малчо не може да му се уцели медикаментът. Предполагам сте го водили на УНГ. Защо не смените лекаря и потърсите друго мнение?

# 730
  • Мнения: 495
Румка, щом правите такива смутита направо идваме. То Пловдив-Казанлък ей къде е  Party

Поли, зъби да провокират запушване на носа не съм чувала. По-скоро си е настинка и на малчо не може да му се уцели медикаментът. Предполагам сте го водили на УНГ. Защо не смените лекаря и потърсите друго мнение?

Не сме я водили на УНГ, защото трима педиатри смятат, че не е нещо сериозно. Интересното е, че има дни, в които нищо ѝ няма. Запушва се през нощта.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 457
Щом само през нощта се запушва носа, да не би въздуха в спалнята ви да е твърде сух или твърде влажен и да не може да диша

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Щом само през нощта се запушва носа, да не би въздуха в спалнята ви да е твърде сух или твърде влажен и да не може да диша

Възможно е. Но аз бих я завела и на специалист. Педиатърът може да е прекрасен лекар, но всеки си е добър в неговата си област. Нослето отвътре не могат да го видят, ушичките също.

# 733
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Ако атето е заета, мога да направя новата тема, стига да сте се спрели на заглавие.

Аз също съм за специалист в случая.
На Криско хремата трая една седмица и се оправи само с Виброцил и няколко пъти Коларгол.Само вечер хрема обаче и на мен ми навява за сух/влажен въздух.

Ние от вчера вече ходим.Да се похваля  Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 1 452
Ако атето е заета, мога да направя новата тема, стига да сте се спрели на заглавие.

Аз също съм за специалист в случая.
На Криско хремата трая една седмица и се оправи само с Виброцил и няколко пъти Коларгол.Само вечер хрема обаче и на мен ми навява за сух/влажен въздух.

Ние от вчера вече ходим.Да се похваля  Heart Eyes

Честито, Пантера! Само моят Жорко още не се пуска да върви, а има моменти, в които сам си седи на крака и даже подскача, но за ходене търси само нашите ръце.
Преди не можах да ти отговоря за режима ни. Имаше предположения, че се приспиваме по 1-2 часа и то с рев и мъки, защото спи много през деня. Не е така със сигурност. Режим на храненето спазваме, но на спането никога не успяхме да изградим. Всеки ден е различен - може да спи два пъти по един час, един път - два, два и половина часа, един път един час и онзи ден пък дремна само 20 мин. и това му беше от 7:30 сутринта та чак до към 22 ч. (май и Lovely имаха такъв период). Та, не знам как някой път спи дълъг сън, друг път само дремне, но определено няма връзка с вечерното заспиване. Confused
Май Катето ще се окаже права, че е до дете и засега моето по поведение прилича много на нейното момиченце. Ще видим, още мисля методи за бързо и не толкова драматично заспиване.
Иначе и аз съм болна, от вчера ме почна зверски гърлото и както не ме болеше нищо друго, сега взе и да ми е замотано на главата. Ходих на лекар и дадох поредните 40 лв. в полза а фармацевтичните компании. От снощи съм с маска и само са моля малчо да не прихване. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт