Какво означава тази светлина на таблото?

  • 5 212
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 830
Здравейте, не намерих подобна тема, ако вече има такава създадена моля модератор да изтрие тази.

Собственик съм на Опел Тигра 1,6 От вчера на таблото периодично светва за секунди и след това угасва ето тази жълта лампа

Трябва ли много  Wink да се притеснявам или мога да отложа за известно време посещението на сервиз?  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 892
На дебитомер ми прилича, но не съм сигурна.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 942
Не съм сигурна, но мисля, че е проблем в електрониката и само в сервиз могат да кажат какъв точно е проблемът.

Не разбирам достатъчно, така че търси компетентно мнение за значението.

# 3
  • Мнения: 3 699
само при запалването ли светва и после угасва

# 4
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Това не е ли чек-ът? Казва ти за грешка в компютъра /при нас се появяваше периодично след като сложихме газовата на предишния ни автомобил/.
Направете елкон, за да ви кажат откъде е проблемът. Не е страшно. Ако се застои по-дълго, може да го чистите с разкачане на акумулатора за малко.

# 5
  • Мнения: 46 437
Отговора на мъжа ми:
Това е сигнализация за натрупани грешки в компютъра. Трябва да се закачи с кабел и лаптоп и да се направи диагностика. Ако има газ вероятно е от газовата и не би трябвало да е сериозен проблем.

# 6
  • Мнения: 3 699
http://www.who-sells-it.com/images/catalogs/784/23370/ct/2011-ma … -guide-000005.jpg

виж какво намерих, но отиди при някой познат да не те излъжат

# 7
  • Мнения: 2 830
само при запалването ли светва и после угасва
Не, по време на движение се появява за секунди и след това угасва.
Колата със сигурност ще стигне и до сервиза, но се питах дали е нещо наложително или може да изчака до другата седмица?

Казаха ми, че можело да означава и някакви грешки на компютъра  newsm78

А, сега видях, че мъжът на Не се сърди, човече е казал същото  Grinning  bouquet

# 8
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На принципа "свети ли в оранжево - внимавай, светне ли червено - спри" може лесно да се ориентираш на таблото, дори да не знаеш значението на всички лампи по него.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 16:32 от `ТуиГ

# 9
  • Мнения: 3 699
На принципа "свети ли в оранжево - внимавай, светне ли червено - спри" може лесно да се ориентираш на таблото, дори да не знаеш значението на всички лапми по него.

супер, това не са ми го казвали Simple Smile, много е хитро , не съм се замисляла
благодаря

# 10
  • Мнения: 2 830
Благодаря на всички за отговорите  Hug
Значи ще се притеснявам, но леко.

И аз знам, че когато светне червено става страшно  Rolling Eyes Което ме подсеща за една действителна случка.
Жената се обажда на мъжа си:
Ж: Тук на таблото светна една червена лампичка
М: Какво е нарисувано на лампичката?
Ж: Амииии .... прилича на лампата на Аладин  Shocked

Светела е червената лампа, която предупреждава, че колата няма масло  hahaha

# 11
  • Мнения: 3 267
Никой от разстояние няма как да ти каже какво я боли колата ти. Все едно да кажеш по телефона на доктора, че те боли корема и нищо повече и до там, може да е нищо, може да е до рак или нещо сериозно.

Разбирането става след прочитане на грешката или грешките. Има майстори, които трият грешката, като не оправят проблема и ти взимат парите и след 1 седмица пак светва.

Най-често е сигнализация за заминал някой електронен датчик.
Няма да блокираш двигателя, не е супер спешно да се види какво е.
В повечето случаи, може да имаш завишен разход, придърпване или други симптоми от този род, понеже някъде нещо не работи добре.

# 12
  • Мнения: 5 892
Това мисля, че ми светеше като нямах термостат. Като го оправиха спря да свети.  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 267
Това мисля, че ми светеше като нямах термостат. Като го оправиха спря да свети.  newsm78

не е от това, няма как да познае колата, че нямаш или имаш термостат. Всичко е в сферата на гледане по звезди, има поне 15-20 различни причини за светенето

# 14
  • Мнения: 5 892
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт