Цветолечението на д-р Бах - 9

  • 117 544
  • 787
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 592
Само съм чувала за техниката ТЕС, без да съм запозната в детайли. Може ли човек сам да се обучи на нея или трябва да посети специалист?
Може.Аз съм ходила на курс при Иван Петърнишки,но и в книгата му е обяснено добре.Има и форум,той го модерира.Освен него има и други,които се занимават. Трябва постоянство и упоритост.
И тук в бг-мама има теми.

# 136
  • Мнения: 6 933
Бихте ли ми казали откъде в София могат да се закупят капките на Пашкулев, трябват ми по-специално спешните капки. Сайтът му ми е леко объркан.

# 137
  • Мнения: 5 592
Директно от Пашкулев,попитай по телефона.

# 138
# 139
  • Мнения: 338
Моля за съвет. Детето ми е доста страхливо най-вече от неизвестното, трудно можеш да го накараш да пробва нещо ново. Това което ме притеснява е, че откакто започнаха училище (2 клас е) е много тревожен и напрегнат - или ще се разплаче от най-дребното подхвърляне и повтаря, че всички го мразят или го избива на агресия, която е много притеснителна за мен. Успях да разбера, че учителката ги контролира с унижения и заплахи с директор и педагогически съветник. Той го изживява, натрупва се и се страхува какво ли ще му се случи, ако учителката изпълни заплахите си. Мисля, че това е основната причина за тази тревожност. Какво да му дам?

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 11:56 от raduni

# 140
  • Мнения: 5 592
Говори с учителката и директора. Говори и с детето и измисли начини да контролира агресията и да  я преобразува.Виж и другата гледна точка-може да има основание да ги заплашва,ако нарушават реда.
Каквото и да му дадеш,ако причината не се отстрани,а бориш само последствията ще е трудно.Опитай се да видиш проблема от други страни,говори с други родители.


# 141
  • Мнения: 2 926
Здравейте, след дълги години следене на тази тема се завръщам.
Минах през много неща и то леко благодарение на капките Бах.
Винаги съм била доволна, дори в началото да бях скептично настроена.
Снощи забърках комбинация на дъщеря ми, защото има ужасно неспокоен сън.
През цялата нощ става под предлог,че и се пишка и така до безкрай.
Наистина не издържам на това безсъние, особено когато трябва да стана в 6 за работа.
Та...от вчера пие, като снощи беше някакъв кошмар направо.
Дано е лечебна криза.

# 142
  • Мнения: 8 937
Здравейте!
Само информативно съм запозната с капките на д-р Бах.
Сега обаче имам проблем и силно се надявам да помогнат.

Някой може ли да ме насочи към специалист, който он-лайн да му консултира?!

Този сайт официалния ли е? http://bachcenter-bg.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-% … 0%BF%D0%B8%D1%8F/

# 143
  • Мнения: 5 592
Сайтове много и най-различни Simple Smile

Вмятам само,че има съвпадение на имената и Д-р Балтова от Пловдив не е същата от посочения линк Simple Smile

Не пишеше ли в темата момичето от Аспенбг ?

# 144
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 752
Може ли някой да ми помогне в избора на комбинация за синът ми на 4,4 година.
.Има трудности в общуването с деца - изостава малко с говора за възрастта си и се чувства като аутсайдер, притеснява се ,защото не може да се впише понякога в техните игри, това му избива на хиперактивност , защото така се чувства по сигурен.Има страх от тъмното и от изоставяне.Много е чувствителен .Започна отскоро да си гризе яката на якето, вечер преди сън става често за вода.Постоянно обича да играе с вода и да се мокри.Иска да привлича вниманието като прави бели, не осъзнава нацяло, че това е лошо.По-скоро го има за игра.Понякога има истерични изблици, когато не стане на неговата, мисля че това също е свързано с това, че не може да се изразява добре.Не е отделян от мен ,ходи на градина от няколко месеца до обяд.Предстои ни местене в чужбина и искам да мине по леко.Давала съм му капки на Бах ,но мисля че не бяха правилно подбрани- Бахов терапевт ни ги предписа -7,16, 33.Не видях особен ефект

# 145
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Здравейте!
От известно време се опитвам да се справя с проблем, който прерастна в депресия и все повече ми тежи. Чувствам се сякаш нещо ме поглъща и колкото и да се опитвам, не мога да изляза на повърхността.
Направих си теста, но ми излязоха 9 есенции - 21 22 23 24 28 29 35 37 и 38, които смятам за най-релевантни към състоянието ми в момента - нямам желание за нищо, в пълна апатия и безразличие съм. Знам къде е корена на проблема, знам защо съм в това състояние, но не мога сама да се справя.
Как мога да ги отсея до 7? Вече изчетох характеристиките на цветята, за да ги намаля. Има ли следваща стъпка?

# 146
  • Мнения: X
Здравейте!Има ли капки,или комбинация от такива,които да повлияват световъртеж,причинен от стрес и силно нервно напрежение?И ако да,от къде мога да ги купя,става въпрос за гр.София?Благодаря ви предварително!

# 147
  • Мнения: 292
Здравейте,
Поръчах си от bilki.bg есенции на Д-р Бах, произведени от Биохерба. Някой ползвал ли е техните продукти, има ли впечатления?

# 148
  • Мнения: 95
Здравейте и аз се включвам в темата. От много четене по разни форуми май станах хипохондричка. От днес започнах да приемам sweet chestnut. Поръчах и комбинация. Чакам я в понеделник. Незнам дали е плацебо или имат ефект, но почувствах голямо облекчение още след първия примем.

# 149
  • Мнения: 27
Здравейте! Нова съм във форума. Първо честит празник, на който каквото празнува!
Мисля да започна капките на Бах заради паническо разстройство и агорафобия отключени от прием на ксанакс и то само за два месеца. Естествено спряха ми го рязко, което съвсем влоши нещата. Хапчета повече не искам да пия те съсипаха живота ми.
Направих теста за определяне на комбинацията и това са есенциите с по три отметки 12, 20, 25, 26, 29, 35
 На 33 години съм. Симптомите са следните: силна тревожност при събуждане, паник атаки при събуждане с неописуем страх. Чувството, че ще получа инсулт или инфаркт. Натрапчиви мисли, които се въртят постоянно в главата ми заради това състояние. Постоянно си представям най-лошия сценарий, как децата ми се разболяват, а аз не постъпвам адекватно. Тревожа се за здравето им. Тревожа се за това, че няма да се оправя. Отчайвам се и плача. Чувствам се обезкуражена и безпомощна. Страх ме е дори да си помисля да се кача в кола заради преживяна катастрофа и заради това, че ще ми стане зле и няма кой да ми помогне. Отслабнах драстично с 13 кг. Вече съм 51кг. Сутринта се събудих и започна главоболие ей така от нищото. Появи се страха. Опитах се да ям, корема ми се сви на топка, започна да ми се гади и при всяка хапка имах чувството, че ще повърна. Вчера си имах притеснения понеже чаках резултати от хормони. Лошия сценарий постоянно се въртеше в главата ми. Последно опитах с хомеопатия аргентум нитрикум(имаше подобрение в тревожността), но не се чувствах добре, получавах странни кризи с треперене и чувство, че ще припадна. Докато го пиех се засили страха да излизам. Пих го по препоръка на личната, занимава се с хомеопатия. Пих го две седмици. Трети ден не го пия. Тревожността е ужасна. Моля кажете ми дали съм избрала правилната комбинация? Това е последният ми шанс.

Общи условия

Активация на акаунт